Karantinas keičia žmonių požiūrį į namus

Karantinas keičia žmonių požiūrį į namus

Kad virusas koreguoja kasdienius žmonių įpročius, keičia požiūrį į bendravimą, darbą, laisvalaikį, kad perskirsto prioritetus – pastebi kiekvienas. Kaip šiuo laikotarpiu keičiasi požiūris į namus ir kodėl prioritetu galėtų tapti sveiki namai, pasakoja „Kedro namų“ atstovas.

Žmonės nori pokyčių

Namų kokybė ir funkcionalumas kiekvienam iš mūsų visada buvo prioritetas, bet šiandieninė situacija keičia netgi tai. Namai, kuriuose praleidžiame kaip niekada daug laiko, šiandien tampa dar svarbesni. „Matome, kokie klausimai kyla naujai besikreipiantiems žmonėms, taip pat klientams, su kuriais šiuo metu esame pirminiuose projektų etapuose. Jiems svarbu, kokios medžiagos bus naudojamos, kokiomis savybėmis jos pasižymi, svarbu, kaip naudojamos medžiagos prisidės prie jų ir jų šeimos sveikatos bei geros savijautos. Žmonės pradeda daugiau dėmesio skirti terasai, domisi pirtimis namuose, planuoja darbo kambarius arba numato vietas darbui kitose namų erdvėse“, – pradeda pašnekovas.

„Kedro namai“ užsiima unikalių ekologiškų namų statyba, projekto įgyvendinimu „iki rakto“. Būtent ryšys su klientais užsimezgęs nuo namo projektavimo etapo ir besitęsiantis iki pilno projekto įgyvendinimo leidžia priimti tinkamus sprendimus tinkamu metu.

Įmonė tiki, kad namas yra tarsi gyvas organizmas, o visi techniniai sprendimai, naudojamos ekologiškos medžiagos tai patvirtina: įmonė dėl susiklosčiusios situacijos savo veiklos principų nekeičia. Ekologiški namai pasižymi dviem pagrindinėmis savybėmis: saugo gamtą ir gyventojų sveikatą. Statybai naudojamos medžiagos pagamintos iš natūralios arba perdirbtos žaliavos, tokios kaip medienos plaušai, gipso plaušai, kanapių pluoštas, džiuto pluoštas, celiuliozė, molis ir pan. Šiose medžiagose nėra kenksmingų medžiagų, formaldehidų, medžiagos nedirgina kvėpavimo takų, leidžia namui natūraliai „kvėpuoti“, eliminuoja pelėsio susidarymo galimybes. Tai ypač svarbu alergiškiems žmonėms, taip pat visiems, kuriems rūpi savo ir šeimos sveikata bei gera savijauta.

Auga susirūpinimas dėl ateities

Visą pasaulį apėmusi pandemija sėja daug įvairių spėjimų: vienas iš jų, kad ateityje gali tekti su įvairiais virusais kovoti vis dažniau. Todėl karantino akivaizdoje žmonės susimąsto, kokia privilegija tampa namas su nuosavu kiemu, kur saugu žaisti vaikams, galimybė patiems užsiauginti daržoves. Pašnekovas teigia, kad įmonė į karantino pasekmes žiūri optimistiškai ir tiki, kad jų klientų, tikinčių sveika gyvensena ir suprantančių kokybės kainą, ratas tik plėsis.

„Kadangi esame pirmieji sveikų namų statytojai Lietuvoje, galime daryti išvadą, kad žmonių sąmoningumas yra stipriai išaugęs. Jei prieš 13 metų tekdavo įrodinėti, kodėl verta statyti sveiką namą, tai šiandien žmonės jau kreipiasi žinodami, kad jie nori būtent tokio namo. Žmonės domisi sveikais sprendimais namų statyboje ir ieško, kas juos įgyvendins“, – tęsia pašnekovas.

„Kedro namų“ jokie sprendimai negąsdina: komanda įgyvendina įvairaus dizaino ir išvaizdos projektus taikydama sveiko namo statybos principus. Tik akcentuoja, kad norint statyti ekologišką namą, apie tai būtina galvoti jau projektavimo etapo metu. Būtina parinkti tinkamas medžiagas ir įvertinti, kaip jos sąveikauja tarpusavyje, nes šimtaprocentiniam medžiagų efektyvumui svarbi jų tarpusavio sinergija.

Nors keletą pastarųjų metų pokyčiai jau buvo matomi, bet, tikėtina, kad šiais metais kilusi pandemija atneš dar daugiau pasikeitimų žmonių poreikiams kuriant savo svajonių namus. „Prioritetu taps naudojamų medžiagų ekologiškumas bei kokybė, o žmonės supras, kad namai, kuriuose praleidžiame daugiausiai laiko, gali būti naudingi šeimos sveikatai“?

Pranešimą paskelbė: Indrė Bendoraitytė, UAB Geras namas

Rekomenduojame

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune baigtas aštuntasis Piliamiesčio plėtros etapas

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune baigtas aštuntasis Piliamiesčio plėtros etapas

Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas. Užbaigus šį unikalaus kvartalo etapą priešais Kauno pilį iškilo dviejų korpusų 6 ir 4 aukštų gyvenamais namas su 54 butais. Jų plotas siekia 38-100 […]

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį. Todėl ekspertai pabrėžia – norintiems savito interjero, kuris įkvėptų gyventi, dirbti bei ilsėtis, prireiks […]

Nuotolinių paskaitų ciklas norintiems išgirsti daugiau apie utopiją ir eksperimentą architektūroje

Nuotolinių paskaitų ciklas norintiems išgirsti daugiau apie utopiją ir eksperimentą architektūroje

Utopija reikalinga, nes kurdami utopijas – idealus – mes mąstome apie ateitį, kuriame ją. Jei norime geresnės ateities, turime daugiau laiko skirti utopijai ir eksperimentui. Ypač – Lietuvoje, kuri jau ima skęsti nors ir blizgioje, bet beveidėje, lyg ant konvejerio gimusioje architektūroje. Todėl Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su partneriu – žurnalu „Statyba ir architektūra“, […]

„Oze“ įpusėjo plaukimo baseinų įrengimo darbai: atidarymas sausį

„Oze“ įpusėjo plaukimo baseinų įrengimo darbai: atidarymas sausį

Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo […]