Kaminkrėčio darbas ir dažniausiai užduodami klausimai

Kaminkrėčio darbas ir dažniausiai užduodami klausimai

kaminaiIš pirmos žvilgsnio viskas atrodo gana aišku ir paprasta – kaminkrėtys valo kaminus ir židinius. Daliai žmonių ši profesija atrodo purvina, šiek tiek juokinga ir menkai apmokama. Netiesa! Kaminkrėtys – viena seniausių profesijų, kuri visais laikais buvo gerbiama, juk ne veltui atsirado mitai, kad kaminkrėtys neša laimę. Beje, tokiuose pasakojimuose dalis tiesios yra, praktika rodo, kad kaminkrėčių prižiūrimuosiuose kaminuose retai kyla suodžių gaisras, kuris gali nusinešti visą turtą ar net gyvybes. Tad, jei nusprendėte pasinaudoti kaminkrėčio paslaugomis, turbūt kilo nemažai klausimų, kaip viskas vyksta. Taigi, pabandykime į juos ir rasti atsakymus.

Kaip dažnai reikia kviesti kaminkrėtį į pagalbą?

Pagal visas priešgaisrines apsaugos rekomendacijas, kaminai ar kaminų įdėklai turi būti valomi tris kartus per metus: prieš šildymo sezoną, šildymo sezono metu ir po šildymo sezono. Jei suodžių randama daug, kaminą reiktų valyti dažniau, tačiau tai nereiškia, kad kiekvieną kartą jums prireiks kaminkrėčio. Jei kaminą sugebate išsivalyti patys – puiku, tačiau bent kartą per metus vertėtų šį atsakingą darbą patikėti profesionalams.

Ką būtent daro kaminkrėtys ir kiek laiko tai trunka?

Jei kaminų įdėklai yra įskilę arba kitaip pažeisti, didėja tikimybė, kad kamine įsižiebęs suodžių gaisras išsiplės į visus namus, todėl kaminkrėčiai ne tik išvalo dūmtraukius, bet ir patikrina kamino įdėklo būklę. Tam jie turi modernią įrangą, todėl įsivaizdavimas, kad kaminkrėtys darbuojasi tik specialia šluota, yra gerokai pasenęs. Jei kaminkrėtys kamine randa pažeidimus, juos privalote kuo skubiau pašalinti. Pats kamino valymas gali užtrukti nuo 20 min iki valandos, viskas priklauso nuo jo ilgio ir būklės.

Kaip reikia pasiruošti kaminkrėčio vizitui?

Paprastai kaminkrėčiai turi visą jiems reikalingą įrangą, tačiau dėl viso pikti vertėtų paruošti kopėčias, jei jų reikia ir patikrinti ar anga, pro kurią yra valomi suodžiai, yra lengvai prieinama.

Atvykus kaminkrėčiui nesidrovėkite jam užduoti klausimus, susijusius su priešgaisrine apsauga ir kamino būkle, jis tikrai į juos visus atsakys, o jūs galėsite jaustis saugus ir užtikrintas, kad viską padarėte, jog jūsų namai būtų apsaugoti nuo suodžių gaisro.

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]