Kaip tinkamai paruošti namus saugioms atostogoms?

Kaip tinkamai paruošti namus saugioms atostogoms?

Po dvejus metus trukusių judėjimo apribojimų daugelis veržiasi išvykti iš namų. Galbūt pagaliau galite pamatyti savo šeimą ar užsienyje gyvenančius draugus, galbūt vėl keliaujate darbo reikalais. Nepriklausomai nuo jūsų kelionės tikslo, namų saugumas neturėtų būti paskutinis dalykas, apie kurį galvojate išvykdami. Tačiau kokių veiksmų turėtumėte imtis, kad paruoštumėte savo namus ilgam nebuvimui? Kaip išvengti nenumatytų atsitikimų? Ir kaip po atostogų grįžti į įprastą rutiną?

Vasaros sezonas tampa rimtu iššūkiu daugiabučius prižiūrinčioms bendrovėms – skaičiuojama, kad dėl gyventojų aplaidumo įvyksta 20 proc. daugiau inžinerinių tinklų avarijų. Patarimais daugiabučių namų gyventojams dalijasi daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikiančios įmonės „Civinity Namai“ atstovas Gintaras Arbačiauskas.

Palikite atsarginį raktą artimam draugui ir įsitikinkite, kad namo administratorius turi jūsų kontaktą.

„Išvykstant atostogauti buto priežiūrą verta patikėti artimiausiems draugams, šeimos nariams ar kaimynams. Paprašykite jų pasirūpinti augintiniais, palaistyti augalus ar tiesiog išvėdinti kambarius. Būtinai palikite prižiūrėtojui išsamias ir aiškias instrukcijas bei kontaktinius numerius, pavyzdžiui, daugiabučio namo administratoriaus ar avarinės tarnybos, jeigu bute įvyktų gedimai ar avarinė situacija,“ – sako „Civinity Namai“ atstovas Gintaras Arbačiauskas.

Palikto be priežiūros buto savininkas išvykdamas turėtų pasirūpinti, kad administratorius galėtų su juo susisiekti ir pranešti apie avariją ar kitokią grėsmę turtui.

„Nutinka, kad daugiabutyje įvyksta vamzdyno avarija ir turime susisiekti su daugiabučio namo butų savininkais, tačiau iš klientų išgirstame, jog šiuo metu jie yra išvykę atostogauti ir negali įsileisti meistrų apžiūrėti vamzdynų. Tokiais atvejais daugiabučio administratorius užsuka vandenį kelioms paroms, iki šeimininkui grįžtant, visai laiptinei ar net namui. Yra buvę atvejų, kai butų savininkų teko ieškoti su policijos pagalba, nes buvo paliktas tik laidinio telefono numeris,“ – pasakoja G. Arbačiauskas.

Išvalykite šaldytuvą

Suplanuokite, kaip sunaudosite maistą ir gėrimus per savaitę iki išvykimo. Prieš išvykdami atostogauti sutvarkykite šaldytuvą, peržiūrėkite kiekvieną lentyną ir kam nors atiduokite arba išmeskite atidarytas pieno pakuotes, šviežias daržoves ir kitus greitai gendančius maisto produktus.

Išjunkite iš tinklo visus nenaudojamus elektros prietaisus.

Šalyje vis dar daug senų pastatų, kurie nėra tinkamai įžeminti ar apsaugoti nuo elektros iškrovų. Žaibui trenkus į pastato elektros tinklą, gali kilti itin didelės iškrovos, kurios gali sugadinti kompiuterį, televizorių ar kavos aparatą.

Užsukite sklendes prie įvadinių vandens skaitiklių.

Ypač svarbu prieš išvykstant patikrinti visus vandentiekio įrenginius. Nepalikite lašančių čiaupų ar prakiurusių žarnų. Net jei visi santechnikos prietaisai veikia nepriekaištingai, verta išjungti vandens tiekimą tiek į čiaupus, tiek į tualeto bakelį ar kitus vandenį naudojančius prietaisus, pavyzdžiui, skalbimo mašiną. Jeigu name atliekami būsto remonto darbai ar nutinka avarinės situacijos, reikia nuolat užsukti, o vėliau atsukti vandens tiekimą pastate. Palikti be priežiūros nesandarūs čiaupai gali patirti papildomą mechaninį poveikį dėl oro tarpų, padidėjusio slėgio ar rūdžių.

Patikrinkite vandens prijungimo į plautuvę, praustuvą, klozetą žarneles.

Užliejimas gali pridaryti žalos ne tik jūsų, bet ir visų po jumis gyvenančių kaimynų būstams. Kartais tenka išardyti butų vidaus apdailą, kad būtų rastas avarijos šaltinis. Net jei esate apsidraudęs, vargu ar draudimo pinigai kompensuos kaimynams sukeltus rūpesčius.

Laiku ar iš anksto apmokėkite sąskaitas už komunalines paslaugas

Nepamirškite laiku sumokėti sąskaitų. Praleidus mokėjimo terminą daugiabučio namo administratorius susikaupusią skolą perduoda skolų išieškojimo agentūrai. Siekiant išvengti papildomų nepatogumų galite, ne tik iš anksto sumokėti mokesčius, bet ir naudotis administratoriaus siūloma savitarnos platforma, kurios pagalba iš bet kuriuos pasaulio vietos galėti sumokėti sąskaitą.

Tinkamai uždarykite langus ir duris, užrakinkite spynas ir įjunkite signalizaciją.

Jei nenorite rasti vagišių pėdsakų, svarbu pasirūpinti, kad visos spynos būtų užrakintos, vertingi ir lengvai prieinami daiktai išnešti iš balkono, durys ir langai uždaryti, o kaimynai įspėti apie jūsų nebuvimą. Geriausia, jei turtas buvo patikėtas apsaugos įmonės saugojimui.

Na ir apie viską dar kartą trumpai – išvykstant iš namų ilgesniam laikui patartina:

  • Labai svarbu įsitikinti, kad būsto valdytojui davėte savo kontaktinius duomenis, jei su jumis reikėtų nedelsiant susisiekti, o jei išvykote, buto raktus turi kas nors iš artimųjų ar draugų, gyvenančių netoliese.
  • Išjungti iš tinklo visus nenaudojamus elektros prietaisus.
  • Užsukti sklendes prie įvadinių vandens skaitiklių. Jie paprastai būna koridoriuje arba vonios kambaryje. Ventiliai paprastai genda dėl to, kad buvo nekokybiškai sumontuoti arba susidėvėjo, trasoje padidėjo spaudimas, įvyko hidrosmūgis.
  • Patikrinkite vandens prijungimo į plautuvę /praustuvą žarneles. Jei jos susidėvėjusios, rekomenduojama pakeisti.
  • Patikrinkite žarnelę, tiekiančią vandenį į klozetą.
  • Tinkamai uždarykite langus ir duris, užrakinkite spynas ir įjunkite signalizaciją.

Pranešimą paskelbė: Ligita Luščiauskaitė, Civinity LT, UAB

Rekomenduojame

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]

„Caverion Lietuva“ savo klientams pristato naują paslaugą – „SmartView“

„Caverion Lietuva“ savo klientams pristato naują paslaugą – „SmartView“

Pažangių ir tvarių statybos bei inžinerijos paslaugų bendrovė „Caverion“ pristato „Caverion SmartView“ – skaitmeninę platformą – interaktyvųjį pastato dienoraštį. Ši paslauga leis nekilnojamo turto savininkams ir nuomininkams realiu laiku matyti ir vertinti pastato būklę. Kitose korporacijos šalyse pasiteisinusi sistema šiuo metu pristatoma jau ir Lietuvos rinkoje.   Naujoji „SmartView“ sistema apjungia pastato skirtingų inžinerinių sistemų duomenis […]

Vilnius užbaigė esminį išmanaus vandentiekio etapą: jau suplanuota, kada išmanieji skaitikliai pasieks gyventojų namus

Vilnius užbaigė esminį išmanaus vandentiekio etapą: jau suplanuota, kada išmanieji skaitikliai pasieks gyventojų namus

Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistema didžiausiai vandentvarkos bendrovei „Vilniaus vandenys“ leis sutaupyti 1 mln. eurų kasmet. Jau užbaigtame pirmajame išmanaus vandentiekio diegimo etape „Vilniaus […]

MERKO pirmas pusmetis: apyvarta iš generalinės rangos sutarčių –  34 mln. eurų   

MERKO pirmas pusmetis: apyvarta iš generalinės rangos sutarčių – 34 mln. eurų  

UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų). „Apyvarta augo dėl tęsiamų ankstesniais metais pradėtų rangos projektų, dėl aktyvių vėjo jėgainių parkų statybų ir dėl paties MERKO plėtojamų nekilnojamo turto objektų“, – sakė Saulius […]

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Bene kiekvienas sutiktų, kad širdžiai brangūs namai yra kokybiški – į šį daugialypį kriterijų atsižvelgia kiekvienas naują būstą įsigyti planuojantis asmuo. Tačiau kas būtent yra „kokybiški namai“? Kokie bruožai Lietuvos gyventojams aktualūs kokybiškuose namuose, parodė visuomenės apklausos duomenys. Didžiajai daliai lietuvių kokybiški namai yra tie, kuriems pastatyti naudotos kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį atsakymo […]

Pietrytinio aplinkkelio statybos: ties Amaliais ryškėja naujo kelio ir viadukų kontūrai

Pietrytinio aplinkkelio statybos: ties Amaliais ryškėja naujo kelio ir viadukų kontūrai

Kauno pakraštyje įsibėgėja vienas svarbiausių susisiekimo infrastruktūros projektų – Pietrytinio aplinkkelio statybos. „Tranzitu“ vykstantiems vairuotojams visa tai leis greičiau ir patogiau apvažiuoti šią miesto dalį, vykstant tarp Palemono ir Marijampolės plento, o Petrašiūnų gyventojams padės sumažinti triukšmo lygį bei oro taršą. Pirmasis etapas šalia Ateities plento jau įgavęs pagreitį – pavasarį pradėti darbai tarp Palemono […]