Kaip tinkamai paruošti namus saugioms atostogoms?

Kaip tinkamai paruošti namus saugioms atostogoms?

Po dvejus metus trukusių judėjimo apribojimų daugelis veržiasi išvykti iš namų. Galbūt pagaliau galite pamatyti savo šeimą ar užsienyje gyvenančius draugus, galbūt vėl keliaujate darbo reikalais. Nepriklausomai nuo jūsų kelionės tikslo, namų saugumas neturėtų būti paskutinis dalykas, apie kurį galvojate išvykdami. Tačiau kokių veiksmų turėtumėte imtis, kad paruoštumėte savo namus ilgam nebuvimui? Kaip išvengti nenumatytų atsitikimų? Ir kaip po atostogų grįžti į įprastą rutiną?

Vasaros sezonas tampa rimtu iššūkiu daugiabučius prižiūrinčioms bendrovėms – skaičiuojama, kad dėl gyventojų aplaidumo įvyksta 20 proc. daugiau inžinerinių tinklų avarijų. Patarimais daugiabučių namų gyventojams dalijasi daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikiančios įmonės „Civinity Namai“ atstovas Gintaras Arbačiauskas.

Palikite atsarginį raktą artimam draugui ir įsitikinkite, kad namo administratorius turi jūsų kontaktą.

„Išvykstant atostogauti buto priežiūrą verta patikėti artimiausiems draugams, šeimos nariams ar kaimynams. Paprašykite jų pasirūpinti augintiniais, palaistyti augalus ar tiesiog išvėdinti kambarius. Būtinai palikite prižiūrėtojui išsamias ir aiškias instrukcijas bei kontaktinius numerius, pavyzdžiui, daugiabučio namo administratoriaus ar avarinės tarnybos, jeigu bute įvyktų gedimai ar avarinė situacija,“ – sako „Civinity Namai“ atstovas Gintaras Arbačiauskas.

Palikto be priežiūros buto savininkas išvykdamas turėtų pasirūpinti, kad administratorius galėtų su juo susisiekti ir pranešti apie avariją ar kitokią grėsmę turtui.

„Nutinka, kad daugiabutyje įvyksta vamzdyno avarija ir turime susisiekti su daugiabučio namo butų savininkais, tačiau iš klientų išgirstame, jog šiuo metu jie yra išvykę atostogauti ir negali įsileisti meistrų apžiūrėti vamzdynų. Tokiais atvejais daugiabučio administratorius užsuka vandenį kelioms paroms, iki šeimininkui grįžtant, visai laiptinei ar net namui. Yra buvę atvejų, kai butų savininkų teko ieškoti su policijos pagalba, nes buvo paliktas tik laidinio telefono numeris,“ – pasakoja G. Arbačiauskas.

Išvalykite šaldytuvą

Suplanuokite, kaip sunaudosite maistą ir gėrimus per savaitę iki išvykimo. Prieš išvykdami atostogauti sutvarkykite šaldytuvą, peržiūrėkite kiekvieną lentyną ir kam nors atiduokite arba išmeskite atidarytas pieno pakuotes, šviežias daržoves ir kitus greitai gendančius maisto produktus.

Išjunkite iš tinklo visus nenaudojamus elektros prietaisus.

Šalyje vis dar daug senų pastatų, kurie nėra tinkamai įžeminti ar apsaugoti nuo elektros iškrovų. Žaibui trenkus į pastato elektros tinklą, gali kilti itin didelės iškrovos, kurios gali sugadinti kompiuterį, televizorių ar kavos aparatą.

Užsukite sklendes prie įvadinių vandens skaitiklių.

Ypač svarbu prieš išvykstant patikrinti visus vandentiekio įrenginius. Nepalikite lašančių čiaupų ar prakiurusių žarnų. Net jei visi santechnikos prietaisai veikia nepriekaištingai, verta išjungti vandens tiekimą tiek į čiaupus, tiek į tualeto bakelį ar kitus vandenį naudojančius prietaisus, pavyzdžiui, skalbimo mašiną. Jeigu name atliekami būsto remonto darbai ar nutinka avarinės situacijos, reikia nuolat užsukti, o vėliau atsukti vandens tiekimą pastate. Palikti be priežiūros nesandarūs čiaupai gali patirti papildomą mechaninį poveikį dėl oro tarpų, padidėjusio slėgio ar rūdžių.

Patikrinkite vandens prijungimo į plautuvę, praustuvą, klozetą žarneles.

Užliejimas gali pridaryti žalos ne tik jūsų, bet ir visų po jumis gyvenančių kaimynų būstams. Kartais tenka išardyti butų vidaus apdailą, kad būtų rastas avarijos šaltinis. Net jei esate apsidraudęs, vargu ar draudimo pinigai kompensuos kaimynams sukeltus rūpesčius.

Laiku ar iš anksto apmokėkite sąskaitas už komunalines paslaugas

Nepamirškite laiku sumokėti sąskaitų. Praleidus mokėjimo terminą daugiabučio namo administratorius susikaupusią skolą perduoda skolų išieškojimo agentūrai. Siekiant išvengti papildomų nepatogumų galite, ne tik iš anksto sumokėti mokesčius, bet ir naudotis administratoriaus siūloma savitarnos platforma, kurios pagalba iš bet kuriuos pasaulio vietos galėti sumokėti sąskaitą.

Tinkamai uždarykite langus ir duris, užrakinkite spynas ir įjunkite signalizaciją.

Jei nenorite rasti vagišių pėdsakų, svarbu pasirūpinti, kad visos spynos būtų užrakintos, vertingi ir lengvai prieinami daiktai išnešti iš balkono, durys ir langai uždaryti, o kaimynai įspėti apie jūsų nebuvimą. Geriausia, jei turtas buvo patikėtas apsaugos įmonės saugojimui.

Na ir apie viską dar kartą trumpai – išvykstant iš namų ilgesniam laikui patartina:

  • Labai svarbu įsitikinti, kad būsto valdytojui davėte savo kontaktinius duomenis, jei su jumis reikėtų nedelsiant susisiekti, o jei išvykote, buto raktus turi kas nors iš artimųjų ar draugų, gyvenančių netoliese.
  • Išjungti iš tinklo visus nenaudojamus elektros prietaisus.
  • Užsukti sklendes prie įvadinių vandens skaitiklių. Jie paprastai būna koridoriuje arba vonios kambaryje. Ventiliai paprastai genda dėl to, kad buvo nekokybiškai sumontuoti arba susidėvėjo, trasoje padidėjo spaudimas, įvyko hidrosmūgis.
  • Patikrinkite vandens prijungimo į plautuvę /praustuvą žarneles. Jei jos susidėvėjusios, rekomenduojama pakeisti.
  • Patikrinkite žarnelę, tiekiančią vandenį į klozetą.
  • Tinkamai uždarykite langus ir duris, užrakinkite spynas ir įjunkite signalizaciją.

Pranešimą paskelbė: Ligita Luščiauskaitė, Civinity LT, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad įgyvendinant magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo 99,03 iki 100,47 km esančio vidurinio A. Meškinio (Kleboniškio) tilto per Nerį rekonstravimo projektą, nuo šių metų birželio 5 d. iki birželio 30 d. bus uždarytas nusukimas atvažiuojant nuo Vilniaus A1 keliu į Jonavos gatvę, kadangi bus vykdomi jungiamojo kelio […]


Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis  sąrašas sparčiai pildosi

Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis sąrašas sparčiai pildosi

Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistai, sulaukiantys pagalbos šauksmo iš įvairių Lietuvos regionų. „Nesandarios stogo dangos, vandens nuvedimo […]


„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

Išankstiniais nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, gegužę Vilniuje susitarta dėl 252 naujų butų ir kotedžų (antras geriausias rezultatas šiemet), o laikinojoje sostinėje – dėl 49. Naujų būtų ir kotedžų įsigijimo sandorių kiekis didžiausiuose šalies miestuose pratęsia pozityviai stabilią tendenciją. „Citus“ analitikai pastebi, jog, nepaisant augančio Euribor, būsto rinka išlieka […]


„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

Vienos didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, šių metų gegužės mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai. 112 būstų parduota ekonominiame, 87 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. „Palyginti su balandžiu, kai buvo nupirktas 191 būstas, gegužę stebėtas vos didesnis pirkėjų aktyvumas – parduota 7 proc. daugiau būstų […]


Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Statybų sektorius sukuria daugiau nei trečdalį visų klimato kaitą skatinančių dujų. Dėl to inovacijoms atviros šalys gręžiasi link tvaresnės statybinės medžiagos – betoną ir plieną keičia mediena. Tačiau Lietuvoje koją tokiai statybai kiša priešgaisrinės saugos reikalavimai. „Tyrimai rodo, kad net 39 procentus pasaulinių šiltnamio dujų emisijų sugeneruoja statybų sektorius. Todėl išvengti statybų poveikio klimatui – […]


„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

Gegužės 31 d., Vilnius. Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse veikiančių šio sektoriaus bendrovių, „Storent Holdings“, savo tinklalapyje ir „Nasdaq Riga“ akcijų biržoje paskelbė viešą obligacijų siūlymą. „Storent Investments“ pirmąją obligacijų emisiją išplatino dar 2017 metais. Dabar prasideda ir „Storent Holdings“ obligacijų platinimas. Investicija į „Storent“ – tai investicija į modernių, […]