„Kaip Niujorke“ daugiabučių vystymą finansuos „Röntgen“ platformos investuotojai

1

„Kaip Niujorke“ daugiabučių vystymą finansuos „Röntgen“ platformos investuotojai

UAB „Victory Funds“, valdanti 7 informuotiesiems investuotojams skirtas investicines bendroves su daugiau kaip 30 mln. Eur turto portfeliu, bendradarbiaus su sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ vystant naują daugiabučių projektą „Kaip Niujorke“ Vilniaus Kareivių gatvėje.

Prie naujo 174 butų projekto perspektyvioje sostinės dalyje vystymo galės prisidėti ir mažmeniniai investuotojai.  „Victory Funds“ valdoma investicinė bendrovė „Victory Development V“ sutarė dėl pirmojo daugiabučių vystymo etapo „Kaip Niujorke“ finansavimo per „Röntgen“ sutelktinio finansavimo platformą. Šio projekto statybų ir pardavimų valdymu jau rūpinasi patyrusi NT paslaugų kompanija „Citus“.

„Röntgen“ investuotojams šią savaitę pasiūlyta finansuoti pirmąjį, jau pradėtą statyti 8,4 mln. Eur vertės projekto daugiabutį, kuriame numatytas 81 butas su požeminiu parkingu ir komercinėmis patalpomis pirmame aukšte. Dalį šio projekto „Victory Development V“ finansuoja nuosavomis lėšomis bei neviešai platintomis obligacijomis, o iki 5,5 mln. Eur per keletą etapų bus sutelkta „Röntgen“ platformoje, kurios investuotojų bendruomenei bus siūloma nuo 8 iki 11% metinių palūkanų ir pirminis turto įkeitimas. Tai – pirmoji „Victory Funds“ valdomų investicinių bendrovių ir „Röntgen“ partnerystė. 

Pasak „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus, ši partnerystė ne tik atveria galimybes mažmeniniams investuotojams prisidėti prie patyrusio vystytojo kuriamų esminių teritorijos pokyčių visai šalia sostinės centro, bet ir rodo platformos brandą bei rinkos profesionalų pasitikėjimą.

„Sutelktinis finansavimas kasdieniams investuotojams leidžia prisidėti prie NT projektų, kurie anksčiau buvo prieinami nebent siauram profesionalų ratui. Džiaugiamės, kad sutelktinio finansavimo platforma jau yra vertinama kaip pajėgi, brandi ir nuspėjama finansavimo alternatyva, o šis atvejis taps puikiu profesionalių ir mažmeninių investuotojų sinergijos pavyzdžiu realizuojant miestui svarbius projektus“, – teigia M. Stankevičius.

„Victory Funds“ fondų valdytojas Vilius Pažereckas pritaria, kad sutelktinio finansavimo platformų įtraukimas į NT projektų finansavimą vystytojams jau tapo įprasta praktika, atsidūrusi toje pačioje „eilutėje“ kaip bankai ar kredito unijos.

„Platformos jau seniai išaugo rinkos naujokių antpečius ir dažnu atveju yra pajėgios finansuoti ir didesnės apimties NT projektus. Manome, kad tokio formato bendradarbiavimas ateityje tik augs, platformoms užimant vis didesnę NT finansavimo rinkos dalį. Kiekviename mūsų valdomų bendrovių projekte renkamės iš keleto galimų finansuotojų ieškodami geriausio varianto. Šiuo atveju „Röntgen“ laimėjo mūsų atranką ne tik dėl gerų pasiūlytų sąlygų, tačiau ir dėl to, kad stebime rinkoje veikiančių platformų veiklą ir matome, kad „Röntgen“ yra pajėgi mūsų tipo projektui, turinti geros patirties bei aukštą kvalifikaciją“, – tvirtina V. Pažereckas.

Pasak jo, „Victory Funds“ atidžiai ir konservatyviai vertina šiandienos rinką, tačiau net ir dabartinėmis aplinkybėmis „Kaip Niujorke“ turi puikų potencialą dėl per artimiausią dešimtmetį neatpažįstamai pasikeisiančios šiaurinės Žirmūnų dalies, gausių išankstinių užklausų, taip pat pakankamo kiekio suplanuotų būstų, turinčių paklausą tarp jaunų specialistų, porų, jaunų šeimų, investuotojų ar studentų.

Tarp „Victory Funds“ valdomų įmonių projektų yra tokie vilniečiams ir kauniečiams žinomi gyvenamosios paskirties projektai kaip „Link Ten“, „Miško ardai“, „Visi Savi“, „Radio City“ bei kiti. 

„Röntgen“ yra viena pagrindinių Lietuvos sutelktinio NT finansavimo platformų. Pernai „Röntgen“ investuotojai projektų vystymui sutelkė 24,1 mln. Eur arba 70% daugiau nei 2021 m. Platforma rinkoje išsiskiria konservatyvesne projektų atrankos strategija, orientacija į stambesnius NT projektus, didele profesionalių ir stambių investuotojų dalimi ir yra viena nedaugelio šalyje, neturinti vėluojančių paskolų.

Pranešimą paskelbė: Kostas Baubinas, KITAIP TARIANT

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]