Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

1

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą.

Šildymas

Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų galima padėti oro drėkintuvus ant radiatorių. Arba jeigu ši problema kartojasi visą šildymo sezoną, tuomet geriausiai būtų įsigyti oro drėkintuvą.

Oro kondicionierius

Oro kondicionierius, kaip ir šildymas gali labai greitai išdžiovinti orą patalpoje. Ir tuomet automatiškai mažėja drėgmė jūsų akyse ir po truputėli pradedamas jausti sausų akių diskomfortas. Jeigu tokiose patalpose praleidžiate ne taip dažnai, tuomet galite naudoti dirbtines ašaras.

Apšvietimas

Apšvietimas taip pat turi įtakos sausoms akims. Prastas apšvietimas skaitant dokumentus ar dirbant prie kompiuterio gali tik padidinti įtampą akyse ar net privesti prie galvos skausmo.

Daugumoje viešų vietų ar biuruose naudojamos florosencinės lempos, kurios sukelia atspindį monitoriuose, o tai irgi stipriai įtakoja jūsų akis, todėl rekomenduojama dirbti tokioje vietoje, kur nėra tiesioginių atspindžių.

Kompiuteriai

Šiandien ofisai be kompiuterių nebelabai įsivaizduojami, todėl sunku išvengti jų sukeliamo neigiamo poveikio. Kai dirbate su kompiuteriu, jūs automatiškai pradedate mirksėti rečiau ir tuomet akių drėkinimas mažėja ir akys pradeda sausėti.

Kaip išvengti sausų akių ofise?

Sumažinkite atspindžius

Didžioji dauguma monitorių yra pagaminti “anti-glare” pagrindu. Tačiau jai jūs vis dar naudojate “glare” monitorių, rekomenduojame pasikeisti arba naudoti ekrano filtrą.

Darbo vieta turėtų būti gerai suderinta tarp natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. O monitoriaus ekranas neturėtų būti nukreiptas į langą ar kitus tiesioginius šviesos šaltinius. O jeigu nešiojate akinius, pasidomėkite ar jie turi “antireflex” dangą, kuri sumažina atspindžius.

Pasiruoškite patogią aplinką

Nusireguliuokite monitoriaus šviesumą taip, jog jis būtų panašus į aplinkos šviesumą. O jeigu daug laiko skaitote iš ekrano, pasididinkite šrifto dydį, jog akys mažiau vargtų.

Monitoriaus vieta irgi svarbi – jūsų akys turėtų būti monitoriaus lygyje arba gali būti šiek tiek aukščiau. Monitorius nuo akių turėtų būti nutolęs bent per įstrižainės ilgį. Taip pat nepamirškite ir patogios kėdės.

Nepamirškite daryti pastoves pertraukėles

Tai neturėtų būti sunku. Dabar gydytojai rekomenduoja naudoti 20-20-20 formulę. T.y Kas 20 minučių, 20 sekundžių žiūrėkite į daiktą nutolusį bent 20 pėdų (6 metrus). Taip pat rekomenduojama retsykiais atsikelti ir pasivaikščioti ar įkvėpti gryno oro, jai tokia galimybė yra. Tai akims padės dar labiau atsipalaiduoti.

Naudokite akių lašus

Kontaktinių lęšių nešiotojai dirbantys ofise dažnai pastebi, jog akių lašiukai padeda palaikyti drėgmę akyse. www.lesiukas.lt galite išbandyti Soleko YALFRESH akių lašiukus.

Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens ir ne tik arbatą ar kavą. Naudojant pakankamai skysčių palaikysite pakankamą ašarų kiekį bei užtikrinsite gerą akių drėkinimą.

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/Melon 36,5
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 27
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 30
 
BENSIMON Tennis Lacet Femme Denim C15B 37
Vilniuje kuriasi analogų neturinti bendradarbystės erdvė

Vilniuje kuriasi analogų neturinti bendradarbystės erdvė

Devintuosius metus Lietuvoje skaičiuojantys bendradarbystės centrai (angl. hub) lig šiol savo tarpe dar neturėjo tokio, kuriame susiburtų vien tik architektai ir interjero dizaineriai. Namų apdailos centras „Unideco“ žengia į nepažintą teritoriją – patalpose jau netrukus įkurs naująją erdvę. Prekybos centre lankytojai ras visas namų įrengimo priemones ir sulauks profesionalių konsultacijų, o specialistai darbus galės atlikti […]

  Straipsniai »
„Technopolio“ pardavimai Lietuvoje pernai augo 34 proc.

„Technopolio“ pardavimai Lietuvoje pernai augo 34 proc.

 Suomijos nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo grupė „Technopolis“ 2018 m. Lietuvoje gavo 16,9 mln. eurų konsoliduotų pardavimų pajamų – 34 proc. daugiau nei 2017 m. „Technopolis“ valdo didžiausią biurų parką Lietuvoje. Paslaugų pardavimai sudarė 12,5 proc. visų kompanijos pardavimų Lietuvoje, lyginant su 9,6 proc. 2017 m.  „Technopolio“ Lietuvos verslo regiono vadovė Lina Maskoliūnė teigia, kad […]

  Straipsniai »
Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta 2019 m. rudenį ir įsikurs Rygoje, prekybos centro „Galleria Riga“ 2-ame ir 3-ame aukštuose bei užims 740 kv.m. plotą.  „East Capital“ ir „Galleria Riga“ nepaprastai džiaugiasi, jog „& Other Stories“, vienas populiariausių prekinių ženklų šių dienų mados pasaulyje, įsikurs būtent mūsų prekybos centre. Visuomet […]

  Straipsniai »

Per savaitę – trys žūtys darbe

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad vien per šią savaitę šalies įmonėse žuvo trys darbuotojai. Nors pastaraisiais metais vyrauja mirtinų nelaimingų atsitikimų mažėjimo tendencija, toks žūčių proveržis akivaizdžiai rodo darbdavių atsakomybės stoką. Gegužės 13 d. žuvo UAB „Raitva“ (Klaipėdos r.) staklininkas, kuris, pirminiais duomenimis, veikiant transporteriui bandė rankomis išimti įstrigusią nuopjovą. Besisukanti grandinė užkabino staklininko […]

  Straipsniai »