Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

1

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą.

Šildymas

Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų galima padėti oro drėkintuvus ant radiatorių. Arba jeigu ši problema kartojasi visą šildymo sezoną, tuomet geriausiai būtų įsigyti oro drėkintuvą.

Oro kondicionierius

Oro kondicionierius, kaip ir šildymas gali labai greitai išdžiovinti orą patalpoje. Ir tuomet automatiškai mažėja drėgmė jūsų akyse ir po truputėli pradedamas jausti sausų akių diskomfortas. Jeigu tokiose patalpose praleidžiate ne taip dažnai, tuomet galite naudoti dirbtines ašaras.

Apšvietimas

Apšvietimas taip pat turi įtakos sausoms akims. Prastas apšvietimas skaitant dokumentus ar dirbant prie kompiuterio gali tik padidinti įtampą akyse ar net privesti prie galvos skausmo.

Daugumoje viešų vietų ar biuruose naudojamos florosencinės lempos, kurios sukelia atspindį monitoriuose, o tai irgi stipriai įtakoja jūsų akis, todėl rekomenduojama dirbti tokioje vietoje, kur nėra tiesioginių atspindžių.

Kompiuteriai

Šiandien ofisai be kompiuterių nebelabai įsivaizduojami, todėl sunku išvengti jų sukeliamo neigiamo poveikio. Kai dirbate su kompiuteriu, jūs automatiškai pradedate mirksėti rečiau ir tuomet akių drėkinimas mažėja ir akys pradeda sausėti.

Kaip išvengti sausų akių ofise?

Sumažinkite atspindžius

Didžioji dauguma monitorių yra pagaminti “anti-glare” pagrindu. Tačiau jai jūs vis dar naudojate “glare” monitorių, rekomenduojame pasikeisti arba naudoti ekrano filtrą.

Darbo vieta turėtų būti gerai suderinta tarp natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. O monitoriaus ekranas neturėtų būti nukreiptas į langą ar kitus tiesioginius šviesos šaltinius. O jeigu nešiojate akinius, pasidomėkite ar jie turi “antireflex” dangą, kuri sumažina atspindžius.

Pasiruoškite patogią aplinką

Nusireguliuokite monitoriaus šviesumą taip, jog jis būtų panašus į aplinkos šviesumą. O jeigu daug laiko skaitote iš ekrano, pasididinkite šrifto dydį, jog akys mažiau vargtų.

Monitoriaus vieta irgi svarbi – jūsų akys turėtų būti monitoriaus lygyje arba gali būti šiek tiek aukščiau. Monitorius nuo akių turėtų būti nutolęs bent per įstrižainės ilgį. Taip pat nepamirškite ir patogios kėdės.

Nepamirškite daryti pastoves pertraukėles

Tai neturėtų būti sunku. Dabar gydytojai rekomenduoja naudoti 20-20-20 formulę. T.y Kas 20 minučių, 20 sekundžių žiūrėkite į daiktą nutolusį bent 20 pėdų (6 metrus). Taip pat rekomenduojama retsykiais atsikelti ir pasivaikščioti ar įkvėpti gryno oro, jai tokia galimybė yra. Tai akims padės dar labiau atsipalaiduoti.

Naudokite akių lašus

Kontaktinių lęšių nešiotojai dirbantys ofise dažnai pastebi, jog akių lašiukai padeda palaikyti drėgmę akyse. www.lesiukas.lt galite išbandyti Soleko YALFRESH akių lašiukus.

Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens ir ne tik arbatą ar kavą. Naudojant pakankamai skysčių palaikysite pakankamą ašarų kiekį bei užtikrinsite gerą akių drėkinimą.

Kiti skelbimai:
 
Gigabyte Low Profile NVIDIA, 4 GB, GeForce GTX 1050 Ti, GDDR5, PCI Express 3.0, DVI-D ports quantity 1, HDMI ports quantity 2, Memory clock speed 7008 MHz
 
Benq ZOWIE XL2546 24.5 “, TN, FHD, 1920 x 1080 pixels, 16:9, 1 ms, 320 cd/m², Black
 
Samsung HW-MS6500/EN Namų kino sistema
 
Canon CA-110/CA-110E Kintamosios srovės adapteris/maitinimo šaltinis – Nauja, be pakuotės(BULK)
Klaipėdos RAT įvertino pastato su teniso kortais projektą

Klaipėdos RAT įvertino pastato su teniso kortais projektą

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) pateikė išvadas dėl administracinės paskirties pastato ir lauko teniso kortų su pagalbinėmis patalpomis (K. Donelaičio g. 6A, Klaipėdoje) rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų. Ekspertai įvertino jų atitikimą architektūros kokybės kriterijams ir pateikė keletą rekomendacijų projekto tobulinimui. RAT vertinimu, suprojektuoti sprendiniai (autoriai architektai Gintaras Čičiurka, Valdas Janulis, Saulius Plungė) yra inovatyvūs, […]

  Straipsniai »

Elektros sutrikimai ir užsikimšę vamzdžiai – dažniausios gyventojų problemos buityje

Dažniausi komunaliniai nepatogumai, su kuriais susiduria Lietuvos gyventojai, yra kuriam laikui dingusi elektra ir užsikimšę nuotekų vamzdžiai. Bent kartą per metus su elektros tiekimo sutrikimais susiduria kas antras, o problemų su vamzdžiais turi kas penktas šalies gyventojas. Tai atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa. Jos duomenimis, elektros sutrikimai kartą per metus arba dažniau kamuoja 47 proc. […]

  Straipsniai »
Bendradarbystės erdvėje „UMA GO9“ dominuos šiaurietiški gamtos motyvai

Bendradarbystės erdvėje „UMA GO9“ dominuos šiaurietiški gamtos motyvai

Viršutiniame prekybos centro „GO9“ aukšte jau šią vasarą duris atvers daugiau nei 2100 kv. m. plote įrengta bendradarbystės erdvė „UMA GO9“. Skandinaviškos estetikos bei funkcionalumo stiliumi bus įrengta 230 įvairių darbo vietų: 36 privatūs biurai, skirti 1 – 12 asmenų komandoms, 70 atviro tipo darbo vietų bendradarbystės erdvėje, 6 susitikimų kambariai, bendrosios erdvės su kavos […]

  Straipsniai »

Vietoj daugybės žingsnių, įsivesk elektrą ar pasididink galią, vienu šuoliu

Gyventojai ir verslas jau gali įsivesti elektrą ar pasididinti jos galią greičiau, paprasčiau, tiesiog neišeidami iš namų. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), patobulinęs procedūras ir sistemas, klientams suteikia galimybę elektros paslaugas gauti vienu prisėdimu prie kompiuterio.  Klientas, prisijungęs prie svetainės www.manogile.lt ir pasirinkęs elektros įvedimo arba galios didinimo paslaugą, turi atlikti tokius veiksmus: nurodyti objekto tipą […]

  Straipsniai »