Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą.

Šildymas

Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų galima padėti oro drėkintuvus ant radiatorių. Arba jeigu ši problema kartojasi visą šildymo sezoną, tuomet geriausiai būtų įsigyti oro drėkintuvą.

Oro kondicionierius

Oro kondicionierius, kaip ir šildymas gali labai greitai išdžiovinti orą patalpoje. Ir tuomet automatiškai mažėja drėgmė jūsų akyse ir po truputėli pradedamas jausti sausų akių diskomfortas. Jeigu tokiose patalpose praleidžiate ne taip dažnai, tuomet galite naudoti dirbtines ašaras.

Apšvietimas

Apšvietimas taip pat turi įtakos sausoms akims. Prastas apšvietimas skaitant dokumentus ar dirbant prie kompiuterio gali tik padidinti įtampą akyse ar net privesti prie galvos skausmo.

Daugumoje viešų vietų ar biuruose naudojamos florosencinės lempos, kurios sukelia atspindį monitoriuose, o tai irgi stipriai įtakoja jūsų akis, todėl rekomenduojama dirbti tokioje vietoje, kur nėra tiesioginių atspindžių.

Kompiuteriai

Šiandien ofisai be kompiuterių nebelabai įsivaizduojami, todėl sunku išvengti jų sukeliamo neigiamo poveikio. Kai dirbate su kompiuteriu, jūs automatiškai pradedate mirksėti rečiau ir tuomet akių drėkinimas mažėja ir akys pradeda sausėti.

Kaip išvengti sausų akių ofise?

Sumažinkite atspindžius

Didžioji dauguma monitorių yra pagaminti “anti-glare” pagrindu. Tačiau jai jūs vis dar naudojate “glare” monitorių, rekomenduojame pasikeisti arba naudoti ekrano filtrą.

Darbo vieta turėtų būti gerai suderinta tarp natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. O monitoriaus ekranas neturėtų būti nukreiptas į langą ar kitus tiesioginius šviesos šaltinius. O jeigu nešiojate akinius, pasidomėkite ar jie turi “antireflex” dangą, kuri sumažina atspindžius.

Pasiruoškite patogią aplinką

Nusireguliuokite monitoriaus šviesumą taip, jog jis būtų panašus į aplinkos šviesumą. O jeigu daug laiko skaitote iš ekrano, pasididinkite šrifto dydį, jog akys mažiau vargtų.

Monitoriaus vieta irgi svarbi – jūsų akys turėtų būti monitoriaus lygyje arba gali būti šiek tiek aukščiau. Monitorius nuo akių turėtų būti nutolęs bent per įstrižainės ilgį. Taip pat nepamirškite ir patogios kėdės.

Nepamirškite daryti pastoves pertraukėles

Tai neturėtų būti sunku. Dabar gydytojai rekomenduoja naudoti 20-20-20 formulę. T.y Kas 20 minučių, 20 sekundžių žiūrėkite į daiktą nutolusį bent 20 pėdų (6 metrus). Taip pat rekomenduojama retsykiais atsikelti ir pasivaikščioti ar įkvėpti gryno oro, jai tokia galimybė yra. Tai akims padės dar labiau atsipalaiduoti.

Naudokite akių lašus

Kontaktinių lęšių nešiotojai dirbantys ofise dažnai pastebi, jog akių lašiukai padeda palaikyti drėgmę akyse. www.lesiukas.lt galite išbandyti Soleko YALFRESH akių lašiukus.

Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens ir ne tik arbatą ar kavą. Naudojant pakankamai skysčių palaikysite pakankamą ašarų kiekį bei užtikrinsite gerą akių drėkinimą.

Kiti skelbimai:
 
Silk EyeLift Cream Kremas odai aplink akis, 30ml
 
Chateau de Beaute Vino Sheen Fusion Fluidas išlyginantis smulkias ir gilias raukšles, 30ml
 
PE-6011E Vakoss pūkų rinkiklis žalias
 
Nespresso Espresso Livanto kavos kapsulės 10vnt.
Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Projekto vizualizacijas galite atsisiųsti čia:  https://bit.ly/2Pyt4w9  Projekto video vizualizaciją galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2rxwxBR Projekto video vizualizaciją peržiūrėti galite čia: https://youtu.be/dC0EkX6vTxE Nuotraukas iš pristatymo galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2UEJuao Spalį Aukščiausiajam teismui grąžinus UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ į viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ konkursą koncesijai suteikti, bendrovė šiandien detaliai pristatė siūlomą […]

  Straipsniai »
Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Puošdami namus Kalėdoms žmonės rūpinasi jų grožiu ir jaukia atmosfera, bet per mažai dėmesio skiria šventinių dekoracijų ir kalėdinių atributų saugumui. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad Lietuvos gyventojai bei jų namai dažniausiai nukenčia dėl netvarkingų elektrinių vidaus ir lauko girliandų, petardų ir žvakių. Kalėdų eglutė namuose taip pat gali tapti nelaimių priežastimi. „Lietuvos […]

  Straipsniai »
Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Žiemai vis drąsiau žnaibant mums skruostus tikru naujakurių galvosūkiu tampa drėgmės lygis namuose ir namų vėdinimas. Vieni jų kaip tik šiuo metu planuoja užbaigti vidaus apdailą, kiti, jau įsikūrę, po vėsesnės nakties rytą pasitinka aprasojusiais ar net iš vidaus apšalusiais langais. Ką gi daryti, ar tikrai palikti pravirus langus – geriausias sprendimas? Nuo statybų likusią […]

  Straipsniai »
VMI primena: paskutinė diena pateikti  nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

VMI primena: paskutinė diena pateikti nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

2018 m. gruodžio 13 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau ― VMI) primena, kad gyventojai,  kuriems nuosavybės teise priklauso nekilnojamasis turtas (toliau ― NT), savo verte viršijantis 220 000 EUR,  privalo šio mokesčio deklaraciją už 2018 m. pateikti ir nekilnojamojo turto mokestį (toliau – NTM) sumokėti iki šių metų gruodžio 17 […]

  Straipsniai »
Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus, numatančius, kad krematoriumai galėtų būti statomi ne arčiau kaip per kilometrą iki gyvenamųjų, visuomeninių, gamybinių ar pramoninių bei sandėliavimo pastatų. Toks siūlymas bus svarstomas artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje. Kaune kartas nuo karto pasigirstančios kalbos apie krematoriumo poreikį ir galimybes jį statyti mieste nuolat susilaukia prieštaringų visuomenės reakcijų. „Viešojoje erdvėje ne […]

  Straipsniai »
Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Naujakurių poreikiai nekilnojamajam turtui nuolat kinta – prieš kurį laiką rinkosi loftus, o šiandien vis dažniau žvalgosi studijos tipo būstų ir išmaniųjų namų. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje NT kainų tendencijos pastovios – prognozuojama, kad kvadratinio metro kaina ir toliau augs iki pat 2020 m.   Ieško išmanių ir patogių namų Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros […]

  Straipsniai »