Kaip išsirinkti tinkamus laiptus namams?

1

Kaip išsirinkti tinkamus laiptus namams?

Laiptai ne tik suteikia galimybę patekti į viršutinius namo aukštus, miegamąjį ar antresolę, terasą ar sodo zoną, bet ir sukuria išskirtinį architektūrinį bruožą bet kokiam namų interjerui. Laiptai nėra tas interjero elementas, kurį galima keisti po metų ar kitų, todėl reikia rinktis atsakingai, viską apsvarsčius ir netaupyti. Nes geri laiptai, jei tinkamai prižiūrimi, tarnaus ir 30-50 metų.

Kiek yra erdvės yra laiptams?

Laiptų gamyba prasideda nuo elementaraus klausimo: kiek yra erdvės laiptams?

Atidžiai pažvelkite į laisvą vietą laiptams. Tai gali padėti galvoti apie dizainą, kuris bus funkcionalus ir puikiai tiks jūsų namuose. Jei namas yra nedidelis, rekomenduojami tiesūs arba L formos laiptai. Jei namo plotas yra didesnis, galite pasirinkti didesnius ir dekoratyvesnius laiptus, tokius kaip U formos, išlenktus ar net spiralinius.

Jei nėra erdvės sukurti tinkamos angos spiraliniams laiptams, galite apsvarstyti kombinuotus laiptus su tiesių ir spiralinių laiptų deriniu.

Išsirinkite norimą ir tinkamą laiptų dizainą

Laiptų dizainas dažnai yra kompromisas tarp to, kas galima priklausomai nuo būsto išplanavimo, ir to kokį efektą norisi išgauti.

Atviri laiptai: natūralus būdas lipti aukštyn

Viena populiariausių yra atvirų laiptų forma, kuri gali būti suprojektuota kaip tiesi, ketvirčio posūkio, pusės posūkio laiptinė ar net S formos. Geri meistrai gali suprojektuoti atvirus laiptus taip, kad šie tiktų bet kokiai erdvei. Tai yra bene patogiausia ir lengviausia vaikščioti laiptų forma. Galima pasiekti ketvirčio posūkio laiptelius su 90 ° ketvirčio posūkio nusileidimu, su dviem 45 ° kampu arba trimis 30 ° kampu. Tad erdvės fantazijai tikrai yra dirbant su tokiais laiptais.

Sraigtiniai laiptai: išskirtinis klasės prisilietimas

Sraigtiniai laiptai dažnai painiojami su išlenktais arba spiraliniais laiptais. Nors abu laiptų tipai eina sraigtiniu lanku, spiraliniai laiptai paprastai būna labai kompaktiški, o pakopos sukasi aplink centrinį stulpą. Tačiau laiptų gamintojai turi būdą projektuoti išskirtinius spiralinius laiptus, t.y. sustiprinti spiralės formą iki aukščiausio lygio. Jie platūs, įspūdingos

Išlenkti laiptai: išskirtinumas bet kokiame interjere

Profesionalams lenkti laiptai yra malonus iššūkis. Lenktiems laiptams nereikia centrinės kolonos. Atraminę konstrukciją galima suprojektuoti su virvėmis arba centriniu „stuburu“, pritvirtintu šonu arba po pakopomis. Galite rinktis iš skirtingų išdėstymų: apskrito, pusės apskritimo, S formos ar kitų specifinių formų. Taip pat galima daugybė stilių. Tradiciniai ar šiuolaikiniai laiptai, mediniai spiraliniai laiptai ar stikliniai laiptai. Kreipkitės į dizainerį, kuris padės nepasimesti variantų gausoje.

Kombinuoti arba mišrūs laiptai

Jei laisva vieta yra ribota, tačiau vis tiek norite išskirtinio laiptų dizaino, galite apsvarstyti „kombinuotus laiptus“. Tai bus tiesūs laiptai ties įėjimu ir išėjimu, bet visas korpusas kaip lenkti arba spiraliniai. Sraigtiniai laiptai su įėjimu arba išėjimu tiesiais laipteliais taip pat yra geras pasirinkimas, kad laiptai būtų patogesni.

Dizainas ir medžiagos

Be dizaino, turite pasirinkti daugybę medžiagų, kurios suteiks jūsų laiptams galutinę išvaizdą. Kokių rūšių medžiagas rekomenduojama statant laiptams?

Jei norite tradicinio stiliaus, galite pasirinkti skirtingo tipo medieną, kaltinę geležį, marmurą, granitą ar akmenis. Jei jūsų namas yra šiuolaikiškas ar modernus, galite rinktis milteliniu būdu padengtą plieną, nerūdijančio plieno, akrilo medžiagas ar stiklą. Skirtingų medžiagų derinys yra geriausias pasirinkimas, jei norite savo laiptinei suteikti nepaprastą ir nesenstančią išvaizdą.

Šiuo metu laiptai yra ne tik funkcinis elementas, jungiantis du ar daugiau aukštų, bet ir akį traukianti interjero akcentas bet kokioje erdvėje. Visai nesvarbu ar tai yra nedidelis privatus namas, didelė vila, viešbutis, prekybos centras, naujos statybos biuras ar kitas objektas. Laiptai gali būti puikiai integruoti su bet kokiu interjero dizainu. Kad ir kokias medžiagas pasirinktumėte, įsitikinkite, kad jos tinka jūsų namų interjero dizainui.

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]