Kaip įrengti būstą pardavimui arba nuomai?

Kaip įrengti būstą pardavimui arba nuomai?

Universalumas, jaukumas ir funkcionalumas yra vieni svarbiausių kriterijų įrengiant būstą nuomai arba pardavimui. Interjero dizainerė atskleidžia, kaip visa tai užtikrinti, kad, nepaisant to, kas gyvens būste – pasijustų patogiai ir jaukiai, kaip namuose.  

Nekilnojamojo turto vystytoja Rimantė yra atsakinga už naujų butų pardavimą ir nuomą. Pasak jos, ieškantys įsigyti būstą, pastaruoju metu vis dažniau renkasi ne dalinę apdailą, o pilnai įrengtus namus. Mat pirkėjai nenori apsikrauti namų įrengimo rūpesčiais, taupo laiką.

Vieną tokių butų jai įrengusi interjero dizainerė sako, kad tokiu atveju svarbu sukurti tikrų namų jausmą ir rinktis kelias funkcijas atliekančius bei vietą taupančius sprendimus. „Kadangi šis butas itin mažas, teko užduotis viename kambaryje sutalpinti tris skirtingas funkcijas: svetainės, maisto gaminimo ir valgymo. Visa tai reikėjo padaryti prisitaikant prie jau įrengtų elektros lizdų ir kitų įvadų“, – apibendrina būstą įrengusi IKEA interjero dizainerė Morta Bučinskienė.

Nors, nežinant būsimųjų namų gyventojų poreikių, tokia užduotis gali atrodyti sudėtinga, anot jos, pasinaudojus trimis pagrindinėmis taisyklėmis – įmanoma.

Neutralios spalvos su pagyvinančiais akcentais

Įrengdami butą kitiems gyventojams ar norėdami kad laikui bėgant būtų paprasta atnaujinti interjerą, specialistė sienoms, grindims ir pagrindiniams baldams pataria rinktis neutralias spalvas. Tuo tarpu jaukumą ir savitumą kurti galima lengvai keičiamais keliais akcentiniais baldais, tekstile, aksesuarais, augalais. Konkrečiai šiame buto interjere vyrauja šviesūs ir juodos spalvos blokai, kuriuos pagyvino išskirtinio dizaino žalias fotelis.

„Virtuvės fasadus taip pat parinkau su integruotomis rankenėlėmis – tai leidžia sukurti švaros ir tvarkos įspūdį, taip reikalingą itin mažoje erdvėje. Tačiau pasikeitus poreikiams ar norint pakeisti bendrą vaizdą – fasadus bet kada galima pakeisti“, – sako M. Bučinskienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad parinktas vilnonis kilimas ne tik erdvei suteikia šilumos ir jaukumo, bet ir padeda vizualiai atskirti funkcines zonas. Šią gudrybę patartina naudoti mažose erdvėse, tarnaujančiose skirtingoms funkcijoms.

Rinkitės gerai apgalvotus ir funkcionalius baldus

„Mažose erdvėse patariu rinktis tokius sprendimus, kurie atliktų kelias funkcijas. Pavyzdžiui, knygų spinta bendroje svetainės ir virtuvės erdvėje gali tarnauti ir kaip indauja, ir kaip vieta knygoms, stalo žaidimams ar kitiems daiktams laikyti“, – duoda pavyzdį interjero dizainerė.

Ji dalijasi ir gudrybe, kurią pritaikė šioje erdvėje – knygų spintai-indaujai parinko tamsią spalvą. „Net ir mažame bute nereikia bijoti tamsių akcentų. Tamsūs, tačiau aukšti ir vertikalūs sprendimai paryškina lubų aukštį ir vizualiai praplečia erdvę vertikaliai“, – pataria M. Bučinskienė.

Norint išnaudoti visą mažos erdvės aukštį, virtuvės baldus ir spintas patartina paaukštinti, pridedant papildomų spintelių iki pat lubų. Taip bus sukuriama daugiau vietos tvarkingai laikyti daiktams. Mažoje, valgomajam skirtoje zonoje, interjero specialistė parinko apvalų stalą: „Situacijoje, kai nėra daug vietos, patogu rinktis stalą be stačių kampų: tokiu būdu, esant reikalui, prie jo galima susodinti daugiau žmonių. Čia parinkome apvalų stalą su viena koja, prie kurio galima bus sutilpti net šešiese“.

Jaukumas kuria namų jausmą

„IKEA atliekami tyrimai apie gyvenimą namuose rodo, kad mūsų šalies gyventojai pasižymi itin dideliu troškimu namuose jausti ryšį su gamta. Net ir neturint balkono ar žaliosios erdvės tą lengvai padaryti galima pasitelkiant augalus. Norint sukurti žaliąjį kampelį, patariu turėti vieną didelį augalą ir kelis mažus, kuriuos galima išdėlioti skirtinguose aukščiuose pasitelkiant augalų stovus ar lentynas, taip sukuriant vertikalią žaliąją oazę“, – pataria interjero dizainerė.

Ji priduria, kad priartinti gamtą namuose galima ir renkantis natūralias medžiagas, kurios taip pat erdvei suteikia šilumos ir jaukumo. Bambukiniai šviestuvų gaubtai, lininės užuolaidos, natūralių medžiagų pagalvėlių užvalkalai, medinės dėžutės ar pinti krepšiai – tai smulkmenos, kurios ne tik puošia kambarį, bet ir yra praktiškos.

Kuriant namų jausmą ji taip pat pataria pasirūpinti jaukią šviesą skleidžiančiais dekoratyviniais šviestuvais. „Puiki mintis – nedidelius šviestuvus įžiebti ant palangių, kaip daro skandinavai“, – sako interjero specialistė.

Daugiau aukštos kokybės nuotraukų atsisiųsti galima čia.

Pranešimą paskelbė: Ričardas Rugienius, UAB „Bosanova”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]