Kaip atnaujinti senus baldus?

Kaip atnaujinti senus baldus?

Baldų atnaujinimas tapo madingas paskutiniais metais ir išties dėl teisingų ir teigiamų priežasčių. Atnaujinti yra daug pigiau nei pirkti naujus baldus, be to tai ekologiškas žingsnis, zero waste, o tuo pačiu suteikiamas naujas gyvenimas mylimam ir dar visai geram baldui. Tinkamame interjere seni atnaujinti baldai suteikia namams šarmo ir pasakoja šimtametes istorijas.

Tad jei jūsų mintyse sukasi idėja atnaujinti seną močiutės spintą, atšviežinti valgomojo stalą ar kitą medinį baldą, tuomet šiame straipsnyje pateiksime gaires, kaip atnaujinti baldus savo rankomis. Žinoma, jei nedrįstate, visada galite procesą patikėti specialistams užsiimantiems baldų atnaujinimu ir restauravimu. Tačiau žinoti, ko tikėtis ir kaip viskas vyksta, vis tiek verta!

Ko reikės norint atnaujinti medinius baldus?

 Prieš pradėdami dažyti, turite apsispręsti dėl norimo galutinio rezultato: dažyta mediena gali būti nepermatoma, visiškai padengianti medieną arba skaidri, atskleidžianti jos tekstūrą. Atminkite, kad nepermatomai dažytų baldų negalima grąžinti į pradinę būklę.

Natūralaus medžio išvaizdai naudokite vandens pagrindo laką, skaidrų arba su atspalviu. Jei siekiate pilnai padengti paviršių, jog medienos tekstūra būtų nematoma, dažykite baldus naudodami vandens pagrindo  (yra matinių, šilko, blizgančių ar metalinių) aplinkai nekenksmingus dažus.

Dažant baldus, labai svarbu naudoti kokybiškus teptukus, kurie nepaliks šerių dažuose. Geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą šepetį konkretiems baldams, kuriuos norite dažyti ir naudojimui su konkrečiais dažais.

Baldų paruošimas – svarbiausia kantrybė

  • Prieš pradėdami dažyti, drėgnu rankšluosčiu pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus, o nušveistus dažus nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi. Jei norite, kad dažai sukibtų su baldais, dažant neskaidriais dažais naudokite šiurkštesnį popierių.
  • Naudokite specialų gruntą užmaskuoti įbrėžimus ir kitus defektus ant baldo.
  • Naudokite popierinę lipnią dažymo juostelę tose vietose, kurios turėtų likti nedažytos arba bus nudažytos kita spalva.
  • Pastatykite baldus gerai apšviestoje vietoje, kad matytumėte bet kokius medienos dažų padengimo trūkumus. Geriausia, jei dažytumėtės lauke, saulės šviesoje, bet jei ne, rinkitės gerai apšviestą patalpą. Padėkite baldus ant plėvelės ar popieriumi iškloto paviršiaus, kad nulašėję dažai nesugadintų grindų.

Tinkamas dažymas optimaliems rezultatams

  • Atidžiai perskaitykite pasirinktų dažų instrukcijas. Kiekvienam dažų tipui pridedamos konkrečios instrukcijos, o teisingas naudojimas užtikrins kokybiškus rezultatus.
  • Gerai saugoma paslaptis iš profesionalių baldų restauratorių: daugiau sluoksnių, mažiau dažų. Nebandykite pasiekti visiško padengimo nuo pat pirmo dažų sluoksnio. Užtepkite ploną dažų sluoksnį ir palaukite, kol jis visiškai išdžius, ir pakartokite, kol pasieksite norimą efektą. Sluoksniuodami kelis kartu išvengsite spalvų neatitikimų ir rezultatas bus dailesnis. Norint pasiekti gerą rezultatą, reikia bent dviejų sluoksnių.

Laminuotos medienos dažymas

Visi turime bent vieną laminuotos medienos baldą namuose. Ankstesniais dešimtmečiais, mūsų močiučių namuose laminuoti baldai buvo itin madingi.  Laminatas, kaip ir bet koks kitas baldas patiria nusidėvėjimą, tačiau juos galima lengvai paversti tarsi naujais baldais. Norėdami dažyti laminuotus baldus, pirmiausia paviršių nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi, kad dažai geriau sukibtų. Nuvalykite muiluotu vandeniu arba bet kokia kita priemone tinkama valyti riebaluotus paviršius. Padenkite vienu sluoksniu universalaus, tirpaus grunto ir palaukite vieną valandą, kol jis visiškai išdžius. Dažykite dviem sluoksniais jūsų pasirinkto atspalvio vandens pagrindo dažais.

Baldų atnaujinimas leidžia pritaikyti senus baldus naujame interjere. Šiuo metu madinga baldus dažyti šviesiomis spalvomis, itin populiarios balta, pilka, mėtinė. Išbandykite ir jūs, suteikite seniems baldams naują išvaizdą ir pamilkite juos iš naujo!

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]