Kaip atnaujinti senus baldus?

Kaip atnaujinti senus baldus?

Baldų atnaujinimas tapo madingas paskutiniais metais ir išties dėl teisingų ir teigiamų priežasčių. Atnaujinti yra daug pigiau nei pirkti naujus baldus, be to tai ekologiškas žingsnis, zero waste, o tuo pačiu suteikiamas naujas gyvenimas mylimam ir dar visai geram baldui. Tinkamame interjere seni atnaujinti baldai suteikia namams šarmo ir pasakoja šimtametes istorijas.

Tad jei jūsų mintyse sukasi idėja atnaujinti seną močiutės spintą, atšviežinti valgomojo stalą ar kitą medinį baldą, tuomet šiame straipsnyje pateiksime gaires, kaip atnaujinti baldus savo rankomis. Žinoma, jei nedrįstate, visada galite procesą patikėti specialistams užsiimantiems baldų atnaujinimu ir restauravimu. Tačiau žinoti, ko tikėtis ir kaip viskas vyksta, vis tiek verta!

Ko reikės norint atnaujinti medinius baldus?

 Prieš pradėdami dažyti, turite apsispręsti dėl norimo galutinio rezultato: dažyta mediena gali būti nepermatoma, visiškai padengianti medieną arba skaidri, atskleidžianti jos tekstūrą. Atminkite, kad nepermatomai dažytų baldų negalima grąžinti į pradinę būklę.

Natūralaus medžio išvaizdai naudokite vandens pagrindo laką, skaidrų arba su atspalviu. Jei siekiate pilnai padengti paviršių, jog medienos tekstūra būtų nematoma, dažykite baldus naudodami vandens pagrindo  (yra matinių, šilko, blizgančių ar metalinių) aplinkai nekenksmingus dažus.

Dažant baldus, labai svarbu naudoti kokybiškus teptukus, kurie nepaliks šerių dažuose. Geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą šepetį konkretiems baldams, kuriuos norite dažyti ir naudojimui su konkrečiais dažais.

Baldų paruošimas – svarbiausia kantrybė

  • Prieš pradėdami dažyti, drėgnu rankšluosčiu pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus, o nušveistus dažus nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi. Jei norite, kad dažai sukibtų su baldais, dažant neskaidriais dažais naudokite šiurkštesnį popierių.
  • Naudokite specialų gruntą užmaskuoti įbrėžimus ir kitus defektus ant baldo.
  • Naudokite popierinę lipnią dažymo juostelę tose vietose, kurios turėtų likti nedažytos arba bus nudažytos kita spalva.
  • Pastatykite baldus gerai apšviestoje vietoje, kad matytumėte bet kokius medienos dažų padengimo trūkumus. Geriausia, jei dažytumėtės lauke, saulės šviesoje, bet jei ne, rinkitės gerai apšviestą patalpą. Padėkite baldus ant plėvelės ar popieriumi iškloto paviršiaus, kad nulašėję dažai nesugadintų grindų.

Tinkamas dažymas optimaliems rezultatams

  • Atidžiai perskaitykite pasirinktų dažų instrukcijas. Kiekvienam dažų tipui pridedamos konkrečios instrukcijos, o teisingas naudojimas užtikrins kokybiškus rezultatus.
  • Gerai saugoma paslaptis iš profesionalių baldų restauratorių: daugiau sluoksnių, mažiau dažų. Nebandykite pasiekti visiško padengimo nuo pat pirmo dažų sluoksnio. Užtepkite ploną dažų sluoksnį ir palaukite, kol jis visiškai išdžius, ir pakartokite, kol pasieksite norimą efektą. Sluoksniuodami kelis kartu išvengsite spalvų neatitikimų ir rezultatas bus dailesnis. Norint pasiekti gerą rezultatą, reikia bent dviejų sluoksnių.

Laminuotos medienos dažymas

Visi turime bent vieną laminuotos medienos baldą namuose. Ankstesniais dešimtmečiais, mūsų močiučių namuose laminuoti baldai buvo itin madingi.  Laminatas, kaip ir bet koks kitas baldas patiria nusidėvėjimą, tačiau juos galima lengvai paversti tarsi naujais baldais. Norėdami dažyti laminuotus baldus, pirmiausia paviršių nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi, kad dažai geriau sukibtų. Nuvalykite muiluotu vandeniu arba bet kokia kita priemone tinkama valyti riebaluotus paviršius. Padenkite vienu sluoksniu universalaus, tirpaus grunto ir palaukite vieną valandą, kol jis visiškai išdžius. Dažykite dviem sluoksniais jūsų pasirinkto atspalvio vandens pagrindo dažais.

Baldų atnaujinimas leidžia pritaikyti senus baldus naujame interjere. Šiuo metu madinga baldus dažyti šviesiomis spalvomis, itin populiarios balta, pilka, mėtinė. Išbandykite ir jūs, suteikite seniems baldams naują išvaizdą ir pamilkite juos iš naujo!

Rekomenduojame

Į biurus grįžti kviečia ne šiaip sau: nuotolinis darbas gali padaryti žalos darbuotojams ir organizacijoms

Į biurus grįžti kviečia ne šiaip sau: nuotolinis darbas gali padaryti žalos darbuotojams ir organizacijoms

Nors pandemijos išaukštintas nuotolinis darbo organizavimo modelis sulaukė daug palaikymo ir suteikė veiklos tęstinumo garantą daugeliui įmonių net ir užvėrus biurų duris, tyrimai atskleidžia, kad fizinis buvimas darbo vietoje turi savo privalumų. Augantis darbuotojų individualizmas, nutolimas vienas nuo kito ar bendros organizacijos vizijos praradimas – tokius nuotolinio darbo sukeltus iššūkius vardija specialistai. Visgi, šias problemas […]

„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

Finansų maklerio įmonė UAB „Evernord“ Lietuvos investuotojams sėkmingai išplatino 3,5 mln. Eur vertės Estijos nekilnojamojo turto vystytojo „Novira Capital“ įmonių grupės obligacijas. Antrinė „Novira Capital“ įmonė „NC K2C“ SIA Rygoje stato multifunkcinį kompleksą „Kalnciema“, kuriame bus įrengti apartamentai, studijos studentams ir komercinės patalpos.   Obligacijos išplatintos neviešai privatiems investuotojams Lietuvoje su 7,5% metinėmis palūkanomis ir […]

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]