Kaip atnaujinti senus baldus?

Kaip atnaujinti senus baldus?

Baldų atnaujinimas tapo madingas paskutiniais metais ir išties dėl teisingų ir teigiamų priežasčių. Atnaujinti yra daug pigiau nei pirkti naujus baldus, be to tai ekologiškas žingsnis, zero waste, o tuo pačiu suteikiamas naujas gyvenimas mylimam ir dar visai geram baldui. Tinkamame interjere seni atnaujinti baldai suteikia namams šarmo ir pasakoja šimtametes istorijas.

Tad jei jūsų mintyse sukasi idėja atnaujinti seną močiutės spintą, atšviežinti valgomojo stalą ar kitą medinį baldą, tuomet šiame straipsnyje pateiksime gaires, kaip atnaujinti baldus savo rankomis. Žinoma, jei nedrįstate, visada galite procesą patikėti specialistams užsiimantiems baldų atnaujinimu ir restauravimu. Tačiau žinoti, ko tikėtis ir kaip viskas vyksta, vis tiek verta!

Ko reikės norint atnaujinti medinius baldus?

 Prieš pradėdami dažyti, turite apsispręsti dėl norimo galutinio rezultato: dažyta mediena gali būti nepermatoma, visiškai padengianti medieną arba skaidri, atskleidžianti jos tekstūrą. Atminkite, kad nepermatomai dažytų baldų negalima grąžinti į pradinę būklę.

Natūralaus medžio išvaizdai naudokite vandens pagrindo laką, skaidrų arba su atspalviu. Jei siekiate pilnai padengti paviršių, jog medienos tekstūra būtų nematoma, dažykite baldus naudodami vandens pagrindo  (yra matinių, šilko, blizgančių ar metalinių) aplinkai nekenksmingus dažus.

Dažant baldus, labai svarbu naudoti kokybiškus teptukus, kurie nepaliks šerių dažuose. Geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą šepetį konkretiems baldams, kuriuos norite dažyti ir naudojimui su konkrečiais dažais.

Baldų paruošimas – svarbiausia kantrybė

  • Prieš pradėdami dažyti, drėgnu rankšluosčiu pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus, o nušveistus dažus nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi. Jei norite, kad dažai sukibtų su baldais, dažant neskaidriais dažais naudokite šiurkštesnį popierių.
  • Naudokite specialų gruntą užmaskuoti įbrėžimus ir kitus defektus ant baldo.
  • Naudokite popierinę lipnią dažymo juostelę tose vietose, kurios turėtų likti nedažytos arba bus nudažytos kita spalva.
  • Pastatykite baldus gerai apšviestoje vietoje, kad matytumėte bet kokius medienos dažų padengimo trūkumus. Geriausia, jei dažytumėtės lauke, saulės šviesoje, bet jei ne, rinkitės gerai apšviestą patalpą. Padėkite baldus ant plėvelės ar popieriumi iškloto paviršiaus, kad nulašėję dažai nesugadintų grindų.

Tinkamas dažymas optimaliems rezultatams

  • Atidžiai perskaitykite pasirinktų dažų instrukcijas. Kiekvienam dažų tipui pridedamos konkrečios instrukcijos, o teisingas naudojimas užtikrins kokybiškus rezultatus.
  • Gerai saugoma paslaptis iš profesionalių baldų restauratorių: daugiau sluoksnių, mažiau dažų. Nebandykite pasiekti visiško padengimo nuo pat pirmo dažų sluoksnio. Užtepkite ploną dažų sluoksnį ir palaukite, kol jis visiškai išdžius, ir pakartokite, kol pasieksite norimą efektą. Sluoksniuodami kelis kartu išvengsite spalvų neatitikimų ir rezultatas bus dailesnis. Norint pasiekti gerą rezultatą, reikia bent dviejų sluoksnių.

Laminuotos medienos dažymas

Visi turime bent vieną laminuotos medienos baldą namuose. Ankstesniais dešimtmečiais, mūsų močiučių namuose laminuoti baldai buvo itin madingi.  Laminatas, kaip ir bet koks kitas baldas patiria nusidėvėjimą, tačiau juos galima lengvai paversti tarsi naujais baldais. Norėdami dažyti laminuotus baldus, pirmiausia paviršių nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi, kad dažai geriau sukibtų. Nuvalykite muiluotu vandeniu arba bet kokia kita priemone tinkama valyti riebaluotus paviršius. Padenkite vienu sluoksniu universalaus, tirpaus grunto ir palaukite vieną valandą, kol jis visiškai išdžius. Dažykite dviem sluoksniais jūsų pasirinkto atspalvio vandens pagrindo dažais.

Baldų atnaujinimas leidžia pritaikyti senus baldus naujame interjere. Šiuo metu madinga baldus dažyti šviesiomis spalvomis, itin populiarios balta, pilka, mėtinė. Išbandykite ir jūs, suteikite seniems baldams naują išvaizdą ir pamilkite juos iš naujo!

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]