Kaip atnaujinti senus baldus?

Kaip atnaujinti senus baldus?

Baldų atnaujinimas tapo madingas paskutiniais metais ir išties dėl teisingų ir teigiamų priežasčių. Atnaujinti yra daug pigiau nei pirkti naujus baldus, be to tai ekologiškas žingsnis, zero waste, o tuo pačiu suteikiamas naujas gyvenimas mylimam ir dar visai geram baldui. Tinkamame interjere seni atnaujinti baldai suteikia namams šarmo ir pasakoja šimtametes istorijas.

Tad jei jūsų mintyse sukasi idėja atnaujinti seną močiutės spintą, atšviežinti valgomojo stalą ar kitą medinį baldą, tuomet šiame straipsnyje pateiksime gaires, kaip atnaujinti baldus savo rankomis. Žinoma, jei nedrįstate, visada galite procesą patikėti specialistams užsiimantiems baldų atnaujinimu ir restauravimu. Tačiau žinoti, ko tikėtis ir kaip viskas vyksta, vis tiek verta!

Ko reikės norint atnaujinti medinius baldus?

 Prieš pradėdami dažyti, turite apsispręsti dėl norimo galutinio rezultato: dažyta mediena gali būti nepermatoma, visiškai padengianti medieną arba skaidri, atskleidžianti jos tekstūrą. Atminkite, kad nepermatomai dažytų baldų negalima grąžinti į pradinę būklę.

Natūralaus medžio išvaizdai naudokite vandens pagrindo laką, skaidrų arba su atspalviu. Jei siekiate pilnai padengti paviršių, jog medienos tekstūra būtų nematoma, dažykite baldus naudodami vandens pagrindo  (yra matinių, šilko, blizgančių ar metalinių) aplinkai nekenksmingus dažus.

Dažant baldus, labai svarbu naudoti kokybiškus teptukus, kurie nepaliks šerių dažuose. Geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą šepetį konkretiems baldams, kuriuos norite dažyti ir naudojimui su konkrečiais dažais.

Baldų paruošimas – svarbiausia kantrybė

  • Prieš pradėdami dažyti, drėgnu rankšluosčiu pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus, o nušveistus dažus nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi. Jei norite, kad dažai sukibtų su baldais, dažant neskaidriais dažais naudokite šiurkštesnį popierių.
  • Naudokite specialų gruntą užmaskuoti įbrėžimus ir kitus defektus ant baldo.
  • Naudokite popierinę lipnią dažymo juostelę tose vietose, kurios turėtų likti nedažytos arba bus nudažytos kita spalva.
  • Pastatykite baldus gerai apšviestoje vietoje, kad matytumėte bet kokius medienos dažų padengimo trūkumus. Geriausia, jei dažytumėtės lauke, saulės šviesoje, bet jei ne, rinkitės gerai apšviestą patalpą. Padėkite baldus ant plėvelės ar popieriumi iškloto paviršiaus, kad nulašėję dažai nesugadintų grindų.

Tinkamas dažymas optimaliems rezultatams

  • Atidžiai perskaitykite pasirinktų dažų instrukcijas. Kiekvienam dažų tipui pridedamos konkrečios instrukcijos, o teisingas naudojimas užtikrins kokybiškus rezultatus.
  • Gerai saugoma paslaptis iš profesionalių baldų restauratorių: daugiau sluoksnių, mažiau dažų. Nebandykite pasiekti visiško padengimo nuo pat pirmo dažų sluoksnio. Užtepkite ploną dažų sluoksnį ir palaukite, kol jis visiškai išdžius, ir pakartokite, kol pasieksite norimą efektą. Sluoksniuodami kelis kartu išvengsite spalvų neatitikimų ir rezultatas bus dailesnis. Norint pasiekti gerą rezultatą, reikia bent dviejų sluoksnių.

Laminuotos medienos dažymas

Visi turime bent vieną laminuotos medienos baldą namuose. Ankstesniais dešimtmečiais, mūsų močiučių namuose laminuoti baldai buvo itin madingi.  Laminatas, kaip ir bet koks kitas baldas patiria nusidėvėjimą, tačiau juos galima lengvai paversti tarsi naujais baldais. Norėdami dažyti laminuotus baldus, pirmiausia paviršių nušlifuokite smulkiagrūdžiu šlifavimo popieriumi, kad dažai geriau sukibtų. Nuvalykite muiluotu vandeniu arba bet kokia kita priemone tinkama valyti riebaluotus paviršius. Padenkite vienu sluoksniu universalaus, tirpaus grunto ir palaukite vieną valandą, kol jis visiškai išdžius. Dažykite dviem sluoksniais jūsų pasirinkto atspalvio vandens pagrindo dažais.

Baldų atnaujinimas leidžia pritaikyti senus baldus naujame interjere. Šiuo metu madinga baldus dažyti šviesiomis spalvomis, itin populiarios balta, pilka, mėtinė. Išbandykite ir jūs, suteikite seniems baldams naują išvaizdą ir pamilkite juos iš naujo!

Rekomenduojame

Paleidžiamas eismas Lentvario tuneliu

Paleidžiamas eismas Lentvario tuneliu

Gruodžio 1 d., 13 val. vyks eismo paleidimo per Lentvario tunelį po geležinkelio pervaža simbolinis renginys. Dalyvauja susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, Trakų rajono meras Andrius Šatevičius, AB „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius ir rangovų atstovai. Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos ir tunelio valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. […]

Latvijos Konkurencijos taryba leido „Akropolis Group“ įsigyti prekybos centrą „Alfa“ Rygoje

Latvijos Konkurencijos taryba leido „Akropolis Group“ įsigyti prekybos centrą „Alfa“ Rygoje

Prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ gali užbaigti Rygos prekybos centro „Alfa“ įsigijimą. Latvijos konkurencijos taryba lapkričio 25-ą dieną Lietuvos grupei suteikė leidimą užbaigti Latvijos sostinėje įsikūrusio prekybos centro pirkimo-pardavimo sandorį. „Akropolis Group“ per „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržą pranešė, kad prekybos centrą „Alfa“ Rygoje valdančios […]

Oficialu: paaiškėjo, kur stovi geriausias Lietuvoje pirvatus namas

Oficialu: paaiškėjo, kur stovi geriausias Lietuvoje pirvatus namas

Įspūdingas Jau septintus metus vykstančio interjero architektūros konkurso „Mano erdvė“ apdovanojimų vakaras Lietuvoje pradeda tikras interjero kūrėjų Kalėdas. Taip kalbėjo lapkričio 24-osios vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje susirinkę interjero dizaineriai bei architektai. Apdovanojimų vakaras – graži šventė, o kelis mėnesius trunkantis konkursas – lyg prailginta, mus lavinanti pamoka. Renginio organizatoriai „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupė kartu […]

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Siūloma atsisakyti mokestinių lengvatų apleistam ir neprižiūrimam nekilnojamajam turtui“

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Siūloma atsisakyti mokestinių lengvatų apleistam ir neprižiūrimam nekilnojamajam turtui“

2021 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) Šiandien Seimas svarstys Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių parengtas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriose siūloma panaikinti mokestines lengvatas apleistam ar neprižiūrimam nekilnojamajam turtui. Projekte taip pat siūloma apmokestinti ir dar nebaigtus statyti pastatus, kurie yra apleisti ar neprižiūrimi. Pataisų iniciatorių Seimo narių Laimos Nagienės, Rimos […]

Nuo šių metų NT mokestį mokantiems – pranešimai per Mano VMI

Nuo šių metų NT mokestį mokantiems – pranešimai per Mano VMI

2021 m. lapkričio 25 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad 13 tūkst. gyventojų, kurie naudojasi Mano VMI, sulauks pranešimų, kviečiančių pasitikrinti nekilnojamojo turto (NT) mokestinę vertę. Pagal preliminarius duomenis, jų NT bendra mokestinė vertė nuo šių metų viršija neapmokestinamąją ribą (150 tūkst. arba 200 tūkst. eurų) ir dėl to atsiranda pareiga iki gruodžio […]

Didžiausi pavojai dirbant grandininiu pjūklu: ekspertai pataria, kaip nuo jų apsisaugoti

Didžiausi pavojai dirbant grandininiu pjūklu: ekspertai pataria, kaip nuo jų apsisaugoti

Grandininiai pjūklai yra ne tik dažnai naudojami, bet ir vadinami vienais pavojingiausių įrankių. Nors palyginti su pjūklų naudojimo dažnumu traumų atvejų nėra daug, jos neretai būna sudėtingos ar net pavojingos. Ekspertų teigimu, traumos dažniausiai nutinka dėl nepatyrimo arba techniškai netvarkingo grandininio pjūklo. „Traumų pasitaiko ir tarp profesionalų, tačiau didžiausią dalį jų patiria naujokai, kurie pjūklo […]