Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

1

Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

Nepaisant to, kad pasaulį jau užvaldė beraktis automobilio užvedimas bei išmanieji automobilio raktai, automobilių spynų meistrai kasdien sulaukia ne vieno pagalbos prašymų, kuomet raktai paliekami užrakintame automobilyje. Jei stovite prie užrakinto automobilio ir žiūrite į viduje esančius raktus, iš tiesų mintis, jog tokių kaip jūs ne vienas, nėra itin paguodžianti.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galite ir kaip negalite atrakinti užsitrenkusio automobilio, ir kaip apskritai išvengti tokios situacijos.

Ar policija atrakins užrakintą automobilį?

Vaikams dažnai sakoma, kad jie gali kreiptis į policiją bet kada, kai jiems reikia pagalbos. Bet kai jau esi suaugęs ir raktus užrakinai automobilyje, tu esi vienas. Daugeliu atvejų policija neatidarys jums užrakinto automobilio, o pabandę gali per klaidą sugadinti jūsų automobilį.

Tiesą sakant, kadangi policija turi visiškai kitokį darbą – užtikrinti visuomenės saugumą – neturėtumėte jiems skambinti dėl užrakinto automobilio, nebent tai būtų tikra ekstremali situacija. Šiuo atveju policijai reikia skambinti jei, pavyzdžiui, karštą dieną uždarėte savo kūdikį automobilyje ar susidarė kita situacija, dėl kurios kyla pavojus gyvybei.

Taigi kam skambini?

Pirmiausia, pagalvokite ar turite atsarginį raktą. Jei turite, o namuose yra namiškių, galbūt jie galėtų jums atvežti raktą? Arba jei neužsirakinote namų raktų automobilyje, galite išsikviesti taksi ir suvažinėti į namus pasiimti atsarginio rakto ir grįžti atgal.

Jei neturite atsarginio rakto, tuomet reikia kviesti spynų meistrus. Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje dirba visą parą, kiekvieną dieną ir į skambučius reaguoja iškart. Paprastai Vilniuje atvykstama per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo intensyvumo. Tad nors greičiausiai ir pavėluosite kelias minutes į pasimatymą, tačiau patyręs automobilių spynų meistras atrakina automobilį greitai ir be jokių transporto priemonės pažeidimų.

Išmanūs sprendimai

Vis daugiau automobilių suderinami su išmaniaisiais telefonais, todėl, jei įdiegėte tinkamą programą, galite atrakinti automobilį tiesiai iš savo telefono.

Kai kuriuose automobiliuose yra durų klaviatūros, leidžiančios įvesti saugos kodą ir atrakinti duris be rakto – neįkainojama galimybė, jei paliekate ir užtrenkiate raktus automobilyje.

Todėl verta iš anksto pasidomėti apie tokias išmanias užrakinimo ir atrakinimo galimybes ir jos sutaupys laiko bei pinigų nelemtose situacijose.

Ar galite atrakinti automobilio duris patys?

Akivaizdu, kad jei rankoje turėtumėte raktus, tai net nebūtų klausimas. Tačiau dauguma šiuolaikinių automobilių yra pagaminti taip, kad atbaidytų bandymus išlaužti ar apeiti spyną, o tai kažką padarysite neteisingai, galite pakenkti spynos mechanizmui ir jis užsiblokuos. Taigi, jei negaunate tiesioginių patarimų iš asmens, kuris yra susipažinęs su jūsų automobilio užrakinimo mechanizmu ir kaip jį apeiti, yra daug pigiau paskambinti spynų meistrams avariniam automobilio atrakinimui, nei rizikuoti padaryti didelę žalą savo transporto priemonei.

Beje, jei užtrenkėte nuomojamo automobilio duris,  nebandykite patys į automobilį įsilaužti – būsite atsakingi už padarytą žalą. Tačiau kai kurios nuomos kompanijos siūlo pagalbos kelyje paslaugas, įskaitant avarinį atrakinimą, todėl verta paskambinti ir sužinoti, ar jos gali padėti.

Kaip išvengti automobilio užrakto užsitrenkimo?

Akivaizdu, kad pigiausias ir paprasčiausias sprendimas yra neužsiblokuoti. Lygiai taip pat akivaizdu – niekas specialiai taip nedaro, tačiau galite imtis tam tikrų apgalvotų veiksmų, kad tas „ups“ nepasikartotų.

Pirmasis yra visada užrakinti automobilio dureles raktu, o ne užrakinti rankiniu būdu su mygtuku durų apdailoje. Taip pat visada turėkite raktus rankoje, kai lipate iš automobilio. Tokiu būdu nėra jokių šansų, kad raktai bus užrakinti automobilyje be jūsų.

Kitas variantas – turėti atsarginį raktą. Akivaizdu, kad čia yra tam tikra saugumo ir patogumo pusiausvyra. Galite palikti atsarginį raktą draugui, kaimynui ar šeimos nariui, kuriuo patikite, ir kuris pagelbės jums, jei užrakinsite raktus automobilyje.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Seimo rūmuose atidarytas jubiliejinis dešimtasis projektas „Išmanusis miestas“

Seimo rūmuose atidarytas jubiliejinis dešimtasis projektas „Išmanusis miestas“

Rugsėjo 27-ąją startavo STRUCTUM organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas 10“. Jau dešimtus metus iš eilės projektas „Išmanusis miestas“ kuria platformą, kurioje susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Šių metų konkurso šūkis – „Išmanusis miestas – kuriame miestus rytojaus visuomenei“. Konkurso dalyviai […]


Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

Lietuvoje pirmą kartą bus pristatomi premijas už šiuolaikinę architektūrą „European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards“ pelnę darbai. Taip pat ARCHzonoje ’23 trečius metus iš eilės pristatomas FACadE – išskirtinio ir įspūdingiausio fasado realizacijos konkursas. ARCHzona – tai tradicinis Pasaulinės architektų dienos proga organizuojamas specializuotas renginys architektams, interjero dizaineriams bei […]


Panevėžys atsinaujina! Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcija sparčiai juda į priekį

Panevėžys atsinaujina! Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcija sparčiai juda į priekį

Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau  įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių laukiamojo salė. Šiuo metu ruošiamasi betonuoti perono stogą bei požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindis. „Esame užsibrėžę tikslą nuosekliai stiprinti Panevėžio, kaip strateginio […]


Prasidėjo „Storent Holdings“ obligacijų platinimas

Prasidėjo „Storent Holdings“ obligacijų platinimas

Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse šio sektoriaus bendrovių, paskelbė 4,5 mln. eurų vertės obligacijų emisijos platinimo pradžią. Jų fiksuota palūkanų norma yra 11 proc., išpirkimo data – 2025 m. gruodžio 21 d. Obligacijų pirkėjų paraiškos priimamos iki spalio 9 d. „Labai vertiname, kad turime antrą galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams […]


Medicinos bankas stiprina Vilniaus svetingumo sektorių: suteikė paskolą „Mikotelgroup“

Medicinos bankas stiprina Vilniaus svetingumo sektorių: suteikė paskolą „Mikotelgroup“

Medicinos bankas suteikė paskolą investicijų bei ankstesnių finansinių įsipareigojimų refinansavimui viešbutį Vilniaus centrinėje dalyje valdančiai bendrovei „Mikotelgroup“. „Mikotelgroup“ viešbučių sektoriuje veikia ne vienerius metus. 2022 ir 2023 metais įmonė rekonstravo priešais Vilniaus geležinkelio bei autobusų stotį, Seinų gatvėje, veikiantį viešbutį „Panorama“ – buvo investuota virš 3 mln. eurų. Papildomai pastatytas 7 aukštas bei įrengti 29 […]


„Mes Jau Čia“: Perkraustymo Paslaugos Vilniuje

„Mes Jau Čia“: Perkraustymo Paslaugos Vilniuje

Perkraustymas Vilniuje gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau su „Mes Jau Čia“ viskas yra paprasta, greita ir patikima. Mūsų įmonė yra pasiruošusi suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, remiantis septyniomis pagrindinėmis vertybėmis: saugumas, efektyvumas, lankstumas, greitis, kompetencija, profesionalumas ir komunikacija. Saugumas: Vilniuje yra daug senų ir vertingų daiktų, kuriuos reikia saugiai perkelti. Mūsų profesionalai supranta, kad kiekvienas turtas […]