Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

1

Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

Nepaisant to, kad pasaulį jau užvaldė beraktis automobilio užvedimas bei išmanieji automobilio raktai, automobilių spynų meistrai kasdien sulaukia ne vieno pagalbos prašymų, kuomet raktai paliekami užrakintame automobilyje. Jei stovite prie užrakinto automobilio ir žiūrite į viduje esančius raktus, iš tiesų mintis, jog tokių kaip jūs ne vienas, nėra itin paguodžianti.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galite ir kaip negalite atrakinti užsitrenkusio automobilio, ir kaip apskritai išvengti tokios situacijos.

Ar policija atrakins užrakintą automobilį?

Vaikams dažnai sakoma, kad jie gali kreiptis į policiją bet kada, kai jiems reikia pagalbos. Bet kai jau esi suaugęs ir raktus užrakinai automobilyje, tu esi vienas. Daugeliu atvejų policija neatidarys jums užrakinto automobilio, o pabandę gali per klaidą sugadinti jūsų automobilį.

Tiesą sakant, kadangi policija turi visiškai kitokį darbą – užtikrinti visuomenės saugumą – neturėtumėte jiems skambinti dėl užrakinto automobilio, nebent tai būtų tikra ekstremali situacija. Šiuo atveju policijai reikia skambinti jei, pavyzdžiui, karštą dieną uždarėte savo kūdikį automobilyje ar susidarė kita situacija, dėl kurios kyla pavojus gyvybei.

Taigi kam skambini?

Pirmiausia, pagalvokite ar turite atsarginį raktą. Jei turite, o namuose yra namiškių, galbūt jie galėtų jums atvežti raktą? Arba jei neužsirakinote namų raktų automobilyje, galite išsikviesti taksi ir suvažinėti į namus pasiimti atsarginio rakto ir grįžti atgal.

Jei neturite atsarginio rakto, tuomet reikia kviesti spynų meistrus. Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje dirba visą parą, kiekvieną dieną ir į skambučius reaguoja iškart. Paprastai Vilniuje atvykstama per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo intensyvumo. Tad nors greičiausiai ir pavėluosite kelias minutes į pasimatymą, tačiau patyręs automobilių spynų meistras atrakina automobilį greitai ir be jokių transporto priemonės pažeidimų.

Išmanūs sprendimai

Vis daugiau automobilių suderinami su išmaniaisiais telefonais, todėl, jei įdiegėte tinkamą programą, galite atrakinti automobilį tiesiai iš savo telefono.

Kai kuriuose automobiliuose yra durų klaviatūros, leidžiančios įvesti saugos kodą ir atrakinti duris be rakto – neįkainojama galimybė, jei paliekate ir užtrenkiate raktus automobilyje.

Todėl verta iš anksto pasidomėti apie tokias išmanias užrakinimo ir atrakinimo galimybes ir jos sutaupys laiko bei pinigų nelemtose situacijose.

Ar galite atrakinti automobilio duris patys?

Akivaizdu, kad jei rankoje turėtumėte raktus, tai net nebūtų klausimas. Tačiau dauguma šiuolaikinių automobilių yra pagaminti taip, kad atbaidytų bandymus išlaužti ar apeiti spyną, o tai kažką padarysite neteisingai, galite pakenkti spynos mechanizmui ir jis užsiblokuos. Taigi, jei negaunate tiesioginių patarimų iš asmens, kuris yra susipažinęs su jūsų automobilio užrakinimo mechanizmu ir kaip jį apeiti, yra daug pigiau paskambinti spynų meistrams avariniam automobilio atrakinimui, nei rizikuoti padaryti didelę žalą savo transporto priemonei.

Beje, jei užtrenkėte nuomojamo automobilio duris,  nebandykite patys į automobilį įsilaužti – būsite atsakingi už padarytą žalą. Tačiau kai kurios nuomos kompanijos siūlo pagalbos kelyje paslaugas, įskaitant avarinį atrakinimą, todėl verta paskambinti ir sužinoti, ar jos gali padėti.

Kaip išvengti automobilio užrakto užsitrenkimo?

Akivaizdu, kad pigiausias ir paprasčiausias sprendimas yra neužsiblokuoti. Lygiai taip pat akivaizdu – niekas specialiai taip nedaro, tačiau galite imtis tam tikrų apgalvotų veiksmų, kad tas „ups“ nepasikartotų.

Pirmasis yra visada užrakinti automobilio dureles raktu, o ne užrakinti rankiniu būdu su mygtuku durų apdailoje. Taip pat visada turėkite raktus rankoje, kai lipate iš automobilio. Tokiu būdu nėra jokių šansų, kad raktai bus užrakinti automobilyje be jūsų.

Kitas variantas – turėti atsarginį raktą. Akivaizdu, kad čia yra tam tikra saugumo ir patogumo pusiausvyra. Galite palikti atsarginį raktą draugui, kaimynui ar šeimos nariui, kuriuo patikite, ir kuris pagelbės jums, jei užrakinsite raktus automobilyje.

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]