Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

1

Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

Nepaisant to, kad pasaulį jau užvaldė beraktis automobilio užvedimas bei išmanieji automobilio raktai, automobilių spynų meistrai kasdien sulaukia ne vieno pagalbos prašymų, kuomet raktai paliekami užrakintame automobilyje. Jei stovite prie užrakinto automobilio ir žiūrite į viduje esančius raktus, iš tiesų mintis, jog tokių kaip jūs ne vienas, nėra itin paguodžianti.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galite ir kaip negalite atrakinti užsitrenkusio automobilio, ir kaip apskritai išvengti tokios situacijos.

Ar policija atrakins užrakintą automobilį?

Vaikams dažnai sakoma, kad jie gali kreiptis į policiją bet kada, kai jiems reikia pagalbos. Bet kai jau esi suaugęs ir raktus užrakinai automobilyje, tu esi vienas. Daugeliu atvejų policija neatidarys jums užrakinto automobilio, o pabandę gali per klaidą sugadinti jūsų automobilį.

Tiesą sakant, kadangi policija turi visiškai kitokį darbą – užtikrinti visuomenės saugumą – neturėtumėte jiems skambinti dėl užrakinto automobilio, nebent tai būtų tikra ekstremali situacija. Šiuo atveju policijai reikia skambinti jei, pavyzdžiui, karštą dieną uždarėte savo kūdikį automobilyje ar susidarė kita situacija, dėl kurios kyla pavojus gyvybei.

Taigi kam skambini?

Pirmiausia, pagalvokite ar turite atsarginį raktą. Jei turite, o namuose yra namiškių, galbūt jie galėtų jums atvežti raktą? Arba jei neužsirakinote namų raktų automobilyje, galite išsikviesti taksi ir suvažinėti į namus pasiimti atsarginio rakto ir grįžti atgal.

Jei neturite atsarginio rakto, tuomet reikia kviesti spynų meistrus. Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje dirba visą parą, kiekvieną dieną ir į skambučius reaguoja iškart. Paprastai Vilniuje atvykstama per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo intensyvumo. Tad nors greičiausiai ir pavėluosite kelias minutes į pasimatymą, tačiau patyręs automobilių spynų meistras atrakina automobilį greitai ir be jokių transporto priemonės pažeidimų.

Išmanūs sprendimai

Vis daugiau automobilių suderinami su išmaniaisiais telefonais, todėl, jei įdiegėte tinkamą programą, galite atrakinti automobilį tiesiai iš savo telefono.

Kai kuriuose automobiliuose yra durų klaviatūros, leidžiančios įvesti saugos kodą ir atrakinti duris be rakto – neįkainojama galimybė, jei paliekate ir užtrenkiate raktus automobilyje.

Todėl verta iš anksto pasidomėti apie tokias išmanias užrakinimo ir atrakinimo galimybes ir jos sutaupys laiko bei pinigų nelemtose situacijose.

Ar galite atrakinti automobilio duris patys?

Akivaizdu, kad jei rankoje turėtumėte raktus, tai net nebūtų klausimas. Tačiau dauguma šiuolaikinių automobilių yra pagaminti taip, kad atbaidytų bandymus išlaužti ar apeiti spyną, o tai kažką padarysite neteisingai, galite pakenkti spynos mechanizmui ir jis užsiblokuos. Taigi, jei negaunate tiesioginių patarimų iš asmens, kuris yra susipažinęs su jūsų automobilio užrakinimo mechanizmu ir kaip jį apeiti, yra daug pigiau paskambinti spynų meistrams avariniam automobilio atrakinimui, nei rizikuoti padaryti didelę žalą savo transporto priemonei.

Beje, jei užtrenkėte nuomojamo automobilio duris,  nebandykite patys į automobilį įsilaužti – būsite atsakingi už padarytą žalą. Tačiau kai kurios nuomos kompanijos siūlo pagalbos kelyje paslaugas, įskaitant avarinį atrakinimą, todėl verta paskambinti ir sužinoti, ar jos gali padėti.

Kaip išvengti automobilio užrakto užsitrenkimo?

Akivaizdu, kad pigiausias ir paprasčiausias sprendimas yra neužsiblokuoti. Lygiai taip pat akivaizdu – niekas specialiai taip nedaro, tačiau galite imtis tam tikrų apgalvotų veiksmų, kad tas „ups“ nepasikartotų.

Pirmasis yra visada užrakinti automobilio dureles raktu, o ne užrakinti rankiniu būdu su mygtuku durų apdailoje. Taip pat visada turėkite raktus rankoje, kai lipate iš automobilio. Tokiu būdu nėra jokių šansų, kad raktai bus užrakinti automobilyje be jūsų.

Kitas variantas – turėti atsarginį raktą. Akivaizdu, kad čia yra tam tikra saugumo ir patogumo pusiausvyra. Galite palikti atsarginį raktą draugui, kaimynui ar šeimos nariui, kuriuo patikite, ir kuris pagelbės jums, jei užrakinsite raktus automobilyje.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]