Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

1

Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

Nepaisant to, kad pasaulį jau užvaldė beraktis automobilio užvedimas bei išmanieji automobilio raktai, automobilių spynų meistrai kasdien sulaukia ne vieno pagalbos prašymų, kuomet raktai paliekami užrakintame automobilyje. Jei stovite prie užrakinto automobilio ir žiūrite į viduje esančius raktus, iš tiesų mintis, jog tokių kaip jūs ne vienas, nėra itin paguodžianti.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galite ir kaip negalite atrakinti užsitrenkusio automobilio, ir kaip apskritai išvengti tokios situacijos.

Ar policija atrakins užrakintą automobilį?

Vaikams dažnai sakoma, kad jie gali kreiptis į policiją bet kada, kai jiems reikia pagalbos. Bet kai jau esi suaugęs ir raktus užrakinai automobilyje, tu esi vienas. Daugeliu atvejų policija neatidarys jums užrakinto automobilio, o pabandę gali per klaidą sugadinti jūsų automobilį.

Tiesą sakant, kadangi policija turi visiškai kitokį darbą – užtikrinti visuomenės saugumą – neturėtumėte jiems skambinti dėl užrakinto automobilio, nebent tai būtų tikra ekstremali situacija. Šiuo atveju policijai reikia skambinti jei, pavyzdžiui, karštą dieną uždarėte savo kūdikį automobilyje ar susidarė kita situacija, dėl kurios kyla pavojus gyvybei.

Taigi kam skambini?

Pirmiausia, pagalvokite ar turite atsarginį raktą. Jei turite, o namuose yra namiškių, galbūt jie galėtų jums atvežti raktą? Arba jei neužsirakinote namų raktų automobilyje, galite išsikviesti taksi ir suvažinėti į namus pasiimti atsarginio rakto ir grįžti atgal.

Jei neturite atsarginio rakto, tuomet reikia kviesti spynų meistrus. Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje dirba visą parą, kiekvieną dieną ir į skambučius reaguoja iškart. Paprastai Vilniuje atvykstama per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo intensyvumo. Tad nors greičiausiai ir pavėluosite kelias minutes į pasimatymą, tačiau patyręs automobilių spynų meistras atrakina automobilį greitai ir be jokių transporto priemonės pažeidimų.

Išmanūs sprendimai

Vis daugiau automobilių suderinami su išmaniaisiais telefonais, todėl, jei įdiegėte tinkamą programą, galite atrakinti automobilį tiesiai iš savo telefono.

Kai kuriuose automobiliuose yra durų klaviatūros, leidžiančios įvesti saugos kodą ir atrakinti duris be rakto – neįkainojama galimybė, jei paliekate ir užtrenkiate raktus automobilyje.

Todėl verta iš anksto pasidomėti apie tokias išmanias užrakinimo ir atrakinimo galimybes ir jos sutaupys laiko bei pinigų nelemtose situacijose.

Ar galite atrakinti automobilio duris patys?

Akivaizdu, kad jei rankoje turėtumėte raktus, tai net nebūtų klausimas. Tačiau dauguma šiuolaikinių automobilių yra pagaminti taip, kad atbaidytų bandymus išlaužti ar apeiti spyną, o tai kažką padarysite neteisingai, galite pakenkti spynos mechanizmui ir jis užsiblokuos. Taigi, jei negaunate tiesioginių patarimų iš asmens, kuris yra susipažinęs su jūsų automobilio užrakinimo mechanizmu ir kaip jį apeiti, yra daug pigiau paskambinti spynų meistrams avariniam automobilio atrakinimui, nei rizikuoti padaryti didelę žalą savo transporto priemonei.

Beje, jei užtrenkėte nuomojamo automobilio duris,  nebandykite patys į automobilį įsilaužti – būsite atsakingi už padarytą žalą. Tačiau kai kurios nuomos kompanijos siūlo pagalbos kelyje paslaugas, įskaitant avarinį atrakinimą, todėl verta paskambinti ir sužinoti, ar jos gali padėti.

Kaip išvengti automobilio užrakto užsitrenkimo?

Akivaizdu, kad pigiausias ir paprasčiausias sprendimas yra neužsiblokuoti. Lygiai taip pat akivaizdu – niekas specialiai taip nedaro, tačiau galite imtis tam tikrų apgalvotų veiksmų, kad tas „ups“ nepasikartotų.

Pirmasis yra visada užrakinti automobilio dureles raktu, o ne užrakinti rankiniu būdu su mygtuku durų apdailoje. Taip pat visada turėkite raktus rankoje, kai lipate iš automobilio. Tokiu būdu nėra jokių šansų, kad raktai bus užrakinti automobilyje be jūsų.

Kitas variantas – turėti atsarginį raktą. Akivaizdu, kad čia yra tam tikra saugumo ir patogumo pusiausvyra. Galite palikti atsarginį raktą draugui, kaimynui ar šeimos nariui, kuriuo patikite, ir kuris pagelbės jums, jei užrakinsite raktus automobilyje.

Rekomenduojame

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu. Projektas įgyvendintas bendromis Europos sąjungos fondų ir „Dzūkijos vandenų“ įmonės lėšomis. Projekto metu pastatyti nauji lietaus nuotekų valymo įrenginiai bei pajungtas naujas paviršinių nuotekų kolektorius. Tokiu […]

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]