Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

1

Kai prireikia avarinio automobilio atrakinimo. Ką žinoti?

Nepaisant to, kad pasaulį jau užvaldė beraktis automobilio užvedimas bei išmanieji automobilio raktai, automobilių spynų meistrai kasdien sulaukia ne vieno pagalbos prašymų, kuomet raktai paliekami užrakintame automobilyje. Jei stovite prie užrakinto automobilio ir žiūrite į viduje esančius raktus, iš tiesų mintis, jog tokių kaip jūs ne vienas, nėra itin paguodžianti.

Todėl dalinamės keliais patarimais, kaip galite ir kaip negalite atrakinti užsitrenkusio automobilio, ir kaip apskritai išvengti tokios situacijos.

Ar policija atrakins užrakintą automobilį?

Vaikams dažnai sakoma, kad jie gali kreiptis į policiją bet kada, kai jiems reikia pagalbos. Bet kai jau esi suaugęs ir raktus užrakinai automobilyje, tu esi vienas. Daugeliu atvejų policija neatidarys jums užrakinto automobilio, o pabandę gali per klaidą sugadinti jūsų automobilį.

Tiesą sakant, kadangi policija turi visiškai kitokį darbą – užtikrinti visuomenės saugumą – neturėtumėte jiems skambinti dėl užrakinto automobilio, nebent tai būtų tikra ekstremali situacija. Šiuo atveju policijai reikia skambinti jei, pavyzdžiui, karštą dieną uždarėte savo kūdikį automobilyje ar susidarė kita situacija, dėl kurios kyla pavojus gyvybei.

Taigi kam skambini?

Pirmiausia, pagalvokite ar turite atsarginį raktą. Jei turite, o namuose yra namiškių, galbūt jie galėtų jums atvežti raktą? Arba jei neužsirakinote namų raktų automobilyje, galite išsikviesti taksi ir suvažinėti į namus pasiimti atsarginio rakto ir grįžti atgal.

Jei neturite atsarginio rakto, tuomet reikia kviesti spynų meistrus. Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje dirba visą parą, kiekvieną dieną ir į skambučius reaguoja iškart. Paprastai Vilniuje atvykstama per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo intensyvumo. Tad nors greičiausiai ir pavėluosite kelias minutes į pasimatymą, tačiau patyręs automobilių spynų meistras atrakina automobilį greitai ir be jokių transporto priemonės pažeidimų.

Išmanūs sprendimai

Vis daugiau automobilių suderinami su išmaniaisiais telefonais, todėl, jei įdiegėte tinkamą programą, galite atrakinti automobilį tiesiai iš savo telefono.

Kai kuriuose automobiliuose yra durų klaviatūros, leidžiančios įvesti saugos kodą ir atrakinti duris be rakto – neįkainojama galimybė, jei paliekate ir užtrenkiate raktus automobilyje.

Todėl verta iš anksto pasidomėti apie tokias išmanias užrakinimo ir atrakinimo galimybes ir jos sutaupys laiko bei pinigų nelemtose situacijose.

Ar galite atrakinti automobilio duris patys?

Akivaizdu, kad jei rankoje turėtumėte raktus, tai net nebūtų klausimas. Tačiau dauguma šiuolaikinių automobilių yra pagaminti taip, kad atbaidytų bandymus išlaužti ar apeiti spyną, o tai kažką padarysite neteisingai, galite pakenkti spynos mechanizmui ir jis užsiblokuos. Taigi, jei negaunate tiesioginių patarimų iš asmens, kuris yra susipažinęs su jūsų automobilio užrakinimo mechanizmu ir kaip jį apeiti, yra daug pigiau paskambinti spynų meistrams avariniam automobilio atrakinimui, nei rizikuoti padaryti didelę žalą savo transporto priemonei.

Beje, jei užtrenkėte nuomojamo automobilio duris,  nebandykite patys į automobilį įsilaužti – būsite atsakingi už padarytą žalą. Tačiau kai kurios nuomos kompanijos siūlo pagalbos kelyje paslaugas, įskaitant avarinį atrakinimą, todėl verta paskambinti ir sužinoti, ar jos gali padėti.

Kaip išvengti automobilio užrakto užsitrenkimo?

Akivaizdu, kad pigiausias ir paprasčiausias sprendimas yra neužsiblokuoti. Lygiai taip pat akivaizdu – niekas specialiai taip nedaro, tačiau galite imtis tam tikrų apgalvotų veiksmų, kad tas „ups“ nepasikartotų.

Pirmasis yra visada užrakinti automobilio dureles raktu, o ne užrakinti rankiniu būdu su mygtuku durų apdailoje. Taip pat visada turėkite raktus rankoje, kai lipate iš automobilio. Tokiu būdu nėra jokių šansų, kad raktai bus užrakinti automobilyje be jūsų.

Kitas variantas – turėti atsarginį raktą. Akivaizdu, kad čia yra tam tikra saugumo ir patogumo pusiausvyra. Galite palikti atsarginį raktą draugui, kaimynui ar šeimos nariui, kuriuo patikite, ir kuris pagelbės jums, jei užrakinsite raktus automobilyje.

Rekomenduojame

carvertical VIN patikra
Miestų augimas: „arčiau gamtos“ nėra „arčiau gero gyvenimo“ 

Miestų augimas: „arčiau gamtos“ nėra „arčiau gero gyvenimo“ 

Tradicinio miesto paveikslo neatsiejama dalis – gausybė priemiesčio namų ir automobiliai, reikalingi šimtų tūkstančių gyventojų judėjimui iš namų į darbą, į mokymo įstaigas, prekybos vietas, kultūros centrus, susitikimus. Tačiau nauji šiandienos iššūkiai, technologinė pažanga ir kintantis visuomenės požiūris rodo kryptį, kurioje miestai bus kompaktiškesni, automobiliams vietos bus kur kas mažiau, bet gyvenimas miestuose būtų dinamiškesnis.  […]

„Civinity“ per pirmąjį 2022 m. pusmetį uždirbo 34 mln. eurų – perpus daugiau nei prieš metus

„Civinity“ per pirmąjį 2022 m. pusmetį uždirbo 34 mln. eurų – perpus daugiau nei prieš metus

Per pirmąjį šių metų pusmetį viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity“ uždirbo beveik 34 mln. eurų, jos konsoliduotas bendrasis pelnas viršijo 7,2 mln. eurų, o EBITDA išaugo beveik perpus – iki 2,16 mln. eurų. Lietuvoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje veikianti grupė per šešis 2022 m. mėnesius uždirbo 33,823 mln. eurų, […]

Lietuvoje vyks PropTech inkubatorius, skirtas atrasti būsimus NT technologijų vienaragius

Lietuvoje vyks PropTech inkubatorius, skirtas atrasti būsimus NT technologijų vienaragius

Lapkričio mėnesį Lietuvoje startuoja nekilnojamojo turto (NT) technologijų inkubatorius „PropTech Innovation Camp“. NT investicijų bendrovės „Eastnine“ ir finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „ROCKIT“ organizuojamas renginys sieks atrasti naujų verslo idėjų, suteikti palaikymą bei finansavimą potencialiems PropTech (NT technologijų) verslams.   Lapkričio 14–18 dienomis Vilniuje, „ROCKIT“ centre, vyksiantis „PropTech Innovation Camp“ sujungs Lietuvos ir regiono NT […]

Statant išskirtinį Molėtų objektą, darbai buvo skaičiuojami valandų tikslumu

Statant išskirtinį Molėtų objektą, darbai buvo skaičiuojami valandų tikslumu

Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centras.  Statant Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centrą, įmonė „Sintervalas“ įrengė viso pastato konstruktyvą, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo bei vandentiekio ir nuotekų sistemas, atliko vidaus apdailos darbus. Pastato karkasui buvo panaudotos surenkamojo gelžbetonio kolonospramonin bei sienos. „Perdangas įrengėme iš gelžbetoninių […]

MERKO baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus

MERKO baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus

UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose. Manufaktūrų ir Kaukysos gatvių sankryžoje iškilę namai buriasi aplink vieną erdvų kiemą. Ši bendra erdvė – skveras – ir nulėmė viso kvartalo pavadinimą. Namuose jau kuriasi gyventojai – visi statybos darbai baigti, bendrame kieme žaliuoja augalai, […]

Į Lietuvą skaityti pranešimo atvyksta Europos Proptech asociacijos vadovas Dirk Paelinck

Į Lietuvą skaityti pranešimo atvyksta Europos Proptech asociacijos vadovas Dirk Paelinck

Rugsėjo 29 d. 16 val, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centre „Rockit“ Vilniuje įvyks ypač svarbus renginys visai nekilnojamojo turto rinkai ir Proptech (angl. property technology, liet. nekilnojamojo turto technologijų) ekosistemai.  Renginyje pagaliau bus atsakyta į klausimą, kas tas Proptech’as. Būtent toks ir yra renginio pavadinimas. Proptech yra nekilnojamojo turto industrijos inovacijas, skaitmenizaciją ir skaitmeninę […]