Kada ateina laikas keisti namų spynas?

1

Kada ateina laikas keisti namų spynas?

Nors specialistai rekomenduoja keisti namų spynas kas kelis metus ir visada atsižvelgti į naujoves spynų pasaulyje, t.y. visada siekti geresnio sprendimo namams, tačiau mažai kas tokių rekomendacijų klauso. tik atsitikus kokiams nors incidentui tampa aktualus avarinis spynos keitimas . Ir tai – dalis net tada numoja ranka. Visgi, šitaip daryti nereikėtų. Esant vienai iš žemiau aprašytų situacijų, nedelsiant reikia kviestis spynų meistrą ir pasikeisti spyną.

Pametėte raktus

Šioje situacijoje yra du scenarijai. Pirmas, pametėte raktus ir apskritai negalite įeiti į namus. Tuomet žinoma, pasikviečiate meistrą ir jis atidaro jums duris. Tačiau tuo pačiu, kadangi jau ko gero teko išardyti spyną, ji pakeičiama. Ir toks sprendimas sveikintinas!

Antra situacija, kuomet pametate raktus, bet įeinate į namus su kitų namiškių raktais ar buvote paslėpę kur nors atsarginius raktus, iš kur juos ir paėmėte. Šiuo atveju atrodytų, kam keisti spyną, jei raktus turite, blogiausiu atveju galima pasigaminti atsarginių raktų kopiją. Tačiau viskas priklauso nuo to kaip dingo raktai. Galbūt pavogė su visa rankine. Gal specialiai ištraukė iš kišenės. Jei taip ir raktus galima susieti su gyvenama vieta (arba pametėte, o raktų pakabukas yra su adresu), jūsų namai gali tapti lengvu vagišių taikiniu. Todėl kaip mat keiskite spynas!

Po remonto

Vykstant kapitaliniam remontui ar statyboms, vargu ar visada patys atrakinate ir užrakinate namų duris. Greičiausiai raktus patikite ten kasdien dirbantiems žmonėms. Tai natūralu ir įprasta. Tačiau kuomet remontas ilgas, galbūt vyksta namo statybos ir darbininkų yra daug, raktas pakeičia daug rankų. Nereikia galvoti, jog visi žmonės statybose automatiškai yra blogi, tačiau gal būt būtent jūs susidursite su nepatikimu asmeniu, kuris „dėl visa ko“ pasidarys jūsų rakto kopiją. Štai todėl po remontų, kuomet jau pradedate vežtis vertingus daiktus ir atsikraustote gyventi – pasikeiskite durų spynas. Taip tiksliai žinosite, jog raktai yra tik pas jus ir nereikės nieko bijoti.

Išsikrausčius nuomininkams

Jei nuomojate butą ir jūsų nuomininkai išsikraustė – pakeiskite spyną. Net jeigu jūsų nuomininkai buvo nuostabūs žmonės, niekada negali žinoti su kuo jie yra susidūrę. Galbūt ir jie buvo pametę raktus ar įsileidę svečių, kuriems patikėjo raktų kopiją. To negali žinoti, ypač jei nuomininkai išgyveno keletą metų. Todėl net neverta sukti galvos – geriausia pakeisti spyną.

Išsiskyrus su antra puse

Santykių pabaiga ne visuomet yra graži ir maloni. Todėl geriausia buvusiam partneriui išsikrausčius ne tik išmesti apie santykius primenančius daiktus, tačiau ir pakeisti spynas. Taip bus saugiau ir psichologiškai, ir fiziškai.

Tačiau jei gyvenate bendrai užgyventame turte ir išsikraustymas nėra oficialus, pasitarkite su advokatu ar galite pakeisti durų spynas. Teisiškai kartais gali būti niuansų, kurie draudžia sudaryti kliūtis žmogui patekti į savo būstą.

Kai spyna parodo kaprizus

Šis punktas turėtų būti savaime suprantamas. Jei rakinant spyną, jaučiate pasipriešinimą, raktas sunkiai sukasi, reikia jėgos arba duris reikia pristumti, atitraukti, kilstelėti ar atlikti kokį kitą manevrą – tai nėra normalu. Priklausomai nuo situacijos, gali reikėti spynų meistro arba durų meistro.

Spynos kaprizai gali trukti ilgai ir prie jų tarsi priprantama. Tačiau vieną dieną gali atsitikti pats blogiausias scenarijus – raktas stipriau pasuktas lūžta spynoje. Spynoje įkištas raktas, rankoje rakto dalis. Patiems dažniausiai net turint atsarginius raktus nepavyksta jais pasinaudoti, nes neįmanoma iškrapštyti lūžusio rakto iš spynos. Tam reikia specialių įrankių ir magnetų. Tad vėl gi –  gelbėtojas yra spynų meistras. Ir jau pasikvietus, savaime suprantama, reikia pasikeisti spyną.

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]