Kada ateina laikas keisti namų spynas?

1

Kada ateina laikas keisti namų spynas?

Nors specialistai rekomenduoja keisti namų spynas kas kelis metus ir visada atsižvelgti į naujoves spynų pasaulyje, t.y. visada siekti geresnio sprendimo namams, tačiau mažai kas tokių rekomendacijų klauso. tik atsitikus kokiams nors incidentui tampa aktualus avarinis spynos keitimas . Ir tai – dalis net tada numoja ranka. Visgi, šitaip daryti nereikėtų. Esant vienai iš žemiau aprašytų situacijų, nedelsiant reikia kviestis spynų meistrą ir pasikeisti spyną.

Pametėte raktus

Šioje situacijoje yra du scenarijai. Pirmas, pametėte raktus ir apskritai negalite įeiti į namus. Tuomet žinoma, pasikviečiate meistrą ir jis atidaro jums duris. Tačiau tuo pačiu, kadangi jau ko gero teko išardyti spyną, ji pakeičiama. Ir toks sprendimas sveikintinas!

Antra situacija, kuomet pametate raktus, bet įeinate į namus su kitų namiškių raktais ar buvote paslėpę kur nors atsarginius raktus, iš kur juos ir paėmėte. Šiuo atveju atrodytų, kam keisti spyną, jei raktus turite, blogiausiu atveju galima pasigaminti atsarginių raktų kopiją. Tačiau viskas priklauso nuo to kaip dingo raktai. Galbūt pavogė su visa rankine. Gal specialiai ištraukė iš kišenės. Jei taip ir raktus galima susieti su gyvenama vieta (arba pametėte, o raktų pakabukas yra su adresu), jūsų namai gali tapti lengvu vagišių taikiniu. Todėl kaip mat keiskite spynas!

Po remonto

Vykstant kapitaliniam remontui ar statyboms, vargu ar visada patys atrakinate ir užrakinate namų duris. Greičiausiai raktus patikite ten kasdien dirbantiems žmonėms. Tai natūralu ir įprasta. Tačiau kuomet remontas ilgas, galbūt vyksta namo statybos ir darbininkų yra daug, raktas pakeičia daug rankų. Nereikia galvoti, jog visi žmonės statybose automatiškai yra blogi, tačiau gal būt būtent jūs susidursite su nepatikimu asmeniu, kuris „dėl visa ko“ pasidarys jūsų rakto kopiją. Štai todėl po remontų, kuomet jau pradedate vežtis vertingus daiktus ir atsikraustote gyventi – pasikeiskite durų spynas. Taip tiksliai žinosite, jog raktai yra tik pas jus ir nereikės nieko bijoti.

Išsikrausčius nuomininkams

Jei nuomojate butą ir jūsų nuomininkai išsikraustė – pakeiskite spyną. Net jeigu jūsų nuomininkai buvo nuostabūs žmonės, niekada negali žinoti su kuo jie yra susidūrę. Galbūt ir jie buvo pametę raktus ar įsileidę svečių, kuriems patikėjo raktų kopiją. To negali žinoti, ypač jei nuomininkai išgyveno keletą metų. Todėl net neverta sukti galvos – geriausia pakeisti spyną.

Išsiskyrus su antra puse

Santykių pabaiga ne visuomet yra graži ir maloni. Todėl geriausia buvusiam partneriui išsikrausčius ne tik išmesti apie santykius primenančius daiktus, tačiau ir pakeisti spynas. Taip bus saugiau ir psichologiškai, ir fiziškai.

Tačiau jei gyvenate bendrai užgyventame turte ir išsikraustymas nėra oficialus, pasitarkite su advokatu ar galite pakeisti durų spynas. Teisiškai kartais gali būti niuansų, kurie draudžia sudaryti kliūtis žmogui patekti į savo būstą.

Kai spyna parodo kaprizus

Šis punktas turėtų būti savaime suprantamas. Jei rakinant spyną, jaučiate pasipriešinimą, raktas sunkiai sukasi, reikia jėgos arba duris reikia pristumti, atitraukti, kilstelėti ar atlikti kokį kitą manevrą – tai nėra normalu. Priklausomai nuo situacijos, gali reikėti spynų meistro arba durų meistro.

Spynos kaprizai gali trukti ilgai ir prie jų tarsi priprantama. Tačiau vieną dieną gali atsitikti pats blogiausias scenarijus – raktas stipriau pasuktas lūžta spynoje. Spynoje įkištas raktas, rankoje rakto dalis. Patiems dažniausiai net turint atsarginius raktus nepavyksta jais pasinaudoti, nes neįmanoma iškrapštyti lūžusio rakto iš spynos. Tam reikia specialių įrankių ir magnetų. Tad vėl gi –  gelbėtojas yra spynų meistras. Ir jau pasikvietus, savaime suprantama, reikia pasikeisti spyną.

Rekomenduojame

Į biurus grįžti kviečia ne šiaip sau: nuotolinis darbas gali padaryti žalos darbuotojams ir organizacijoms

Į biurus grįžti kviečia ne šiaip sau: nuotolinis darbas gali padaryti žalos darbuotojams ir organizacijoms

Nors pandemijos išaukštintas nuotolinis darbo organizavimo modelis sulaukė daug palaikymo ir suteikė veiklos tęstinumo garantą daugeliui įmonių net ir užvėrus biurų duris, tyrimai atskleidžia, kad fizinis buvimas darbo vietoje turi savo privalumų. Augantis darbuotojų individualizmas, nutolimas vienas nuo kito ar bendros organizacijos vizijos praradimas – tokius nuotolinio darbo sukeltus iššūkius vardija specialistai. Visgi, šias problemas […]

„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

Finansų maklerio įmonė UAB „Evernord“ Lietuvos investuotojams sėkmingai išplatino 3,5 mln. Eur vertės Estijos nekilnojamojo turto vystytojo „Novira Capital“ įmonių grupės obligacijas. Antrinė „Novira Capital“ įmonė „NC K2C“ SIA Rygoje stato multifunkcinį kompleksą „Kalnciema“, kuriame bus įrengti apartamentai, studijos studentams ir komercinės patalpos.   Obligacijos išplatintos neviešai privatiems investuotojams Lietuvoje su 7,5% metinėmis palūkanomis ir […]

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]