Kada ateina laikas keisti namų spynas?

1

Kada ateina laikas keisti namų spynas?

Nors specialistai rekomenduoja keisti namų spynas kas kelis metus ir visada atsižvelgti į naujoves spynų pasaulyje, t.y. visada siekti geresnio sprendimo namams, tačiau mažai kas tokių rekomendacijų klauso. tik atsitikus kokiams nors incidentui tampa aktualus avarinis spynos keitimas . Ir tai – dalis net tada numoja ranka. Visgi, šitaip daryti nereikėtų. Esant vienai iš žemiau aprašytų situacijų, nedelsiant reikia kviestis spynų meistrą ir pasikeisti spyną.

Pametėte raktus

Šioje situacijoje yra du scenarijai. Pirmas, pametėte raktus ir apskritai negalite įeiti į namus. Tuomet žinoma, pasikviečiate meistrą ir jis atidaro jums duris. Tačiau tuo pačiu, kadangi jau ko gero teko išardyti spyną, ji pakeičiama. Ir toks sprendimas sveikintinas!

Antra situacija, kuomet pametate raktus, bet įeinate į namus su kitų namiškių raktais ar buvote paslėpę kur nors atsarginius raktus, iš kur juos ir paėmėte. Šiuo atveju atrodytų, kam keisti spyną, jei raktus turite, blogiausiu atveju galima pasigaminti atsarginių raktų kopiją. Tačiau viskas priklauso nuo to kaip dingo raktai. Galbūt pavogė su visa rankine. Gal specialiai ištraukė iš kišenės. Jei taip ir raktus galima susieti su gyvenama vieta (arba pametėte, o raktų pakabukas yra su adresu), jūsų namai gali tapti lengvu vagišių taikiniu. Todėl kaip mat keiskite spynas!

Po remonto

Vykstant kapitaliniam remontui ar statyboms, vargu ar visada patys atrakinate ir užrakinate namų duris. Greičiausiai raktus patikite ten kasdien dirbantiems žmonėms. Tai natūralu ir įprasta. Tačiau kuomet remontas ilgas, galbūt vyksta namo statybos ir darbininkų yra daug, raktas pakeičia daug rankų. Nereikia galvoti, jog visi žmonės statybose automatiškai yra blogi, tačiau gal būt būtent jūs susidursite su nepatikimu asmeniu, kuris „dėl visa ko“ pasidarys jūsų rakto kopiją. Štai todėl po remontų, kuomet jau pradedate vežtis vertingus daiktus ir atsikraustote gyventi – pasikeiskite durų spynas. Taip tiksliai žinosite, jog raktai yra tik pas jus ir nereikės nieko bijoti.

Išsikrausčius nuomininkams

Jei nuomojate butą ir jūsų nuomininkai išsikraustė – pakeiskite spyną. Net jeigu jūsų nuomininkai buvo nuostabūs žmonės, niekada negali žinoti su kuo jie yra susidūrę. Galbūt ir jie buvo pametę raktus ar įsileidę svečių, kuriems patikėjo raktų kopiją. To negali žinoti, ypač jei nuomininkai išgyveno keletą metų. Todėl net neverta sukti galvos – geriausia pakeisti spyną.

Išsiskyrus su antra puse

Santykių pabaiga ne visuomet yra graži ir maloni. Todėl geriausia buvusiam partneriui išsikrausčius ne tik išmesti apie santykius primenančius daiktus, tačiau ir pakeisti spynas. Taip bus saugiau ir psichologiškai, ir fiziškai.

Tačiau jei gyvenate bendrai užgyventame turte ir išsikraustymas nėra oficialus, pasitarkite su advokatu ar galite pakeisti durų spynas. Teisiškai kartais gali būti niuansų, kurie draudžia sudaryti kliūtis žmogui patekti į savo būstą.

Kai spyna parodo kaprizus

Šis punktas turėtų būti savaime suprantamas. Jei rakinant spyną, jaučiate pasipriešinimą, raktas sunkiai sukasi, reikia jėgos arba duris reikia pristumti, atitraukti, kilstelėti ar atlikti kokį kitą manevrą – tai nėra normalu. Priklausomai nuo situacijos, gali reikėti spynų meistro arba durų meistro.

Spynos kaprizai gali trukti ilgai ir prie jų tarsi priprantama. Tačiau vieną dieną gali atsitikti pats blogiausias scenarijus – raktas stipriau pasuktas lūžta spynoje. Spynoje įkištas raktas, rankoje rakto dalis. Patiems dažniausiai net turint atsarginius raktus nepavyksta jais pasinaudoti, nes neįmanoma iškrapštyti lūžusio rakto iš spynos. Tam reikia specialių įrankių ir magnetų. Tad vėl gi –  gelbėtojas yra spynų meistras. Ir jau pasikvietus, savaime suprantama, reikia pasikeisti spyną.

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]