Jeigu siekiate sukurti išskirtinį, gamta alsuojantį ir kartu prabangų interjerą, tikriausiai tvirtai apsisprendėte rinktis ąžuolines grindis. Prieš jas įrengiant, pravartu susipažinti su keliais pagrindiniais faktais apie ąžuolo medienos grindų dangą.

Grindų tipą lemia poreikiai

Medis reaguoja į temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ąžuolo masyvo lentos yra kiek jautresnės dideliems svyravimams. Jei reikalingas didesnis stabilumas, arba ketinate įrengti šildomas grindis, patartina rinktis inžinerines grindlentes. Vis dėlto, jei reikia įrengti labai dideles patalpas, plačios ąžuolo masyvo lentos yra nepakeičiamos.

Ąžuolinių grindų paletė

Kad ir kokio stiliaus interjerą ketinate savo namuose sukurti, ąžuolo grindys neapriboja jūsų pasirinkimo. Galite rinktis lentų rūšį (šakotas arba nešakotas, su daug arba mažai baltalo), vieną iš daugelio alyvos atspalvių ir net lentų klojimo raštą.

Grindys ir santykinė patalpų oro drėgmė

Ąžuolo grindys išlaikys stabilius geometrinius parametrus, jei santykinė oro drėgmė jūsų būste bus 40-60 %. Kadangi toks drėgmės santykis yra optimalus ir mūsų pačių organizmui, tai nesukels jokių papildomų rūpesčių ir bus galima gyventi sveikame mikroklimate. Pačiomis grindimis gali tekti susirūpinti tik esant patalpoje itin šaltam ir sausam orui. Tokiomis sąlygomis mediena traukiasi, todėl dangoje gali atsirasti pakitimų. Nuolat šildomose patalpose tai nėra aktualu.

Ąžuolines grindis galima alyvuoti

Nors medines grindis įprasta lakuoti, egzistuoja ir lako alternatyva – grindų alyvavimas. Alyva padengta grindų danga yra kiek natūralesnio atspalvio, neturi lakui būdingo blizgumo. Alyva pranašesnė už laką tuo, kad atsiradus nedideliam įbrėžimui galima taisyti tik pažeistą vietą, naujas alyvos sluoksnis tobulai įsilies į senąjį. Procedūra tokia pati kaip ir atnaujinant lakuotas grindis – grindys šlifuojamos ir pakartotinai alyvuojamos.

Jei teikiate pirmenybę kokybei, ilgaamžiškumui ir rafinuotai grindų išvaizdai, pasirinkdami ąžuolą neapsirikote. Tikimės, kad minėtos ąžuolinių grindų savybės padės geriau suprasti šios dangos specifiką ir efektyviai suplanuoti grindų įrengimą. Dar neišsirinkote tinkamų ąžuolinių grindų? Ąžuolinės „Medžio stilius“ grindys pranoks visus jūsų lūkesčius.

 Ką verta žinoti savo būstui pasirinkus ąžuolines grindis

 
Kiti skelbimai:
 
Ecovacs Window Cleaning Robot WINBOT X
 
Dell Latitude 7490 Black, 14 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i5, i5-8250U, 8 GB, DDR4, SSD 256 GB, Intel UHD, No Optical drive, Linux, 802.11ac, Bluetooth version 4.2, Keyboard language English, Keyboard backlit, Warranty ProSupport Onsit
 
Ocean Mist Volume Apimties suteikiantis šampūnas, 100 ml
 
Tristar KA-5043 termoventiliatorius