Ką verta žinoti savo būstui pasirinkus ąžuolines grindis

1

Ką verta žinoti savo būstui pasirinkus ąžuolines grindis

Jeigu siekiate sukurti išskirtinį, gamta alsuojantį ir kartu prabangų interjerą, tikriausiai tvirtai apsisprendėte rinktis ąžuolines grindis. Prieš jas įrengiant, pravartu susipažinti su keliais pagrindiniais faktais apie ąžuolo medienos grindų dangą.

Grindų tipą lemia poreikiai

Medis reaguoja į temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ąžuolo masyvo lentos yra kiek jautresnės dideliems svyravimams. Jei reikalingas didesnis stabilumas, arba ketinate įrengti šildomas grindis, patartina rinktis inžinerines grindlentes. Vis dėlto, jei reikia įrengti labai dideles patalpas, plačios ąžuolo masyvo lentos yra nepakeičiamos.

Ąžuolinių grindų paletė

Kad ir kokio stiliaus interjerą ketinate savo namuose sukurti, ąžuolo grindys neapriboja jūsų pasirinkimo. Galite rinktis lentų rūšį (šakotas arba nešakotas, su daug arba mažai baltalo), vieną iš daugelio alyvos atspalvių ir net lentų klojimo raštą.

Grindys ir santykinė patalpų oro drėgmė

Ąžuolo grindys išlaikys stabilius geometrinius parametrus, jei santykinė oro drėgmė jūsų būste bus 40-60 %. Kadangi toks drėgmės santykis yra optimalus ir mūsų pačių organizmui, tai nesukels jokių papildomų rūpesčių ir bus galima gyventi sveikame mikroklimate. Pačiomis grindimis gali tekti susirūpinti tik esant patalpoje itin šaltam ir sausam orui. Tokiomis sąlygomis mediena traukiasi, todėl dangoje gali atsirasti pakitimų. Nuolat šildomose patalpose tai nėra aktualu.

Ąžuolines grindis galima alyvuoti

Nors medines grindis įprasta lakuoti, egzistuoja ir lako alternatyva – grindų alyvavimas. Alyva padengta grindų danga yra kiek natūralesnio atspalvio, neturi lakui būdingo blizgumo. Alyva pranašesnė už laką tuo, kad atsiradus nedideliam įbrėžimui galima taisyti tik pažeistą vietą, naujas alyvos sluoksnis tobulai įsilies į senąjį. Procedūra tokia pati kaip ir atnaujinant lakuotas grindis – grindys šlifuojamos ir pakartotinai alyvuojamos.

Jei teikiate pirmenybę kokybei, ilgaamžiškumui ir rafinuotai grindų išvaizdai, pasirinkdami ąžuolą neapsirikote. Tikimės, kad minėtos ąžuolinių grindų savybės padės geriau suprasti šios dangos specifiką ir efektyviai suplanuoti grindų įrengimą. Dar neišsirinkote tinkamų ąžuolinių grindų? Ąžuolinės „Medžio stilius“ grindys pranoks visus jūsų lūkesčius.

 

Kiti skelbimai:
 
Eleyus CCN L 03 110 60 BR gartraukis
 
Team Group DDR3 4GB 1333MHz CL9 1.5V
 
Sony ZX330BT Headband/On-Ear, Microphone, Black
 
Toneris Canon CRG724H | LBP6780x

Pristatyti tyrimo apie architekto profesijos padėtį Europoje rezultatai

Remiantis 30 000 architektų iš 30-ies Europos šalių atsakymais, Europos architektų tarybos (angl. ACE) tyrimo išvadose teigiama, kad susidomėjimas architekto profesija Europoje auga, o bendras architektų skaičius nuo 2008 m. iki 2018 m. padidėjo 24 proc. ir siekia 562 000. Sektoriaus tyrimas – tai kas dvejus metus ACE vykdoma apklausa, kurioje renkami ir analizuojami statistiniai, […]

  Straipsniai »

Skelbimai arba kodėl vieniems sekasi, o kitiems ne

Skelbimai tai neatsiejama kiekvieno šiuolaikinės ir modernios visuomenės nario patirtis. Bet tai nereiškia, kad visiems be išimties yra tekę sukurti ir patalpinti skelbimą. Toli gražu… o kam? Juk už mus tai gali padaryti artimieji, draugai ir gal labiau patyrę skelbimų kūrimų ir talpinimo guru. Kad ir kaip tai keistai skambėtų, kai kuriems gal ir juokingai, […]

  Straipsniai »

Daugiabučių renovacija įsibėgėjusi 59 iš 60 šalies savivaldybių

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2018 m. liepos mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 719 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkamos įgyvendinti pripažintos 707 paraiškos.   Pagal paskutinį kvietimą paraiškas pateikė 56 šalies savivaldybės, iš kurių daugiausiai – Klaipėdos (65), Vilniaus (58) bei Kauno (36) […]

  Straipsniai »

Dalinė apdaila – didysis naujakurių galvosūkis. Kaip žinoti, ką iš tiesų pasirinkote?

Naujos statybos būstą perkantys naujakuriai susiduria su galvosūkiu dėl dalinės apdailos. Kadangi nėra teisiškai reglamentuota, kokie darbai privalo būti atlikti, nekilnojamojo turto vystytojai pirkėjams siūlo itin skirtingus dalinės apdailos variantus. Būtent todėl atėję apsidairyti viename bute rasite sumontuotą šildymo sistemą, nutinkuotas sienas bei įrengtas pertvaras, o kituose – neišlygintas grindis ir tik pagrindinių komunikacijų įvadus. […]

  Straipsniai »