Ką verta žinoti savo būstui pasirinkus ąžuolines grindis

1

Ką verta žinoti savo būstui pasirinkus ąžuolines grindis

Jeigu siekiate sukurti išskirtinį, gamta alsuojantį ir kartu prabangų interjerą, tikriausiai tvirtai apsisprendėte rinktis ąžuolines grindis. Prieš jas įrengiant, pravartu susipažinti su keliais pagrindiniais faktais apie ąžuolo medienos grindų dangą.

Grindų tipą lemia poreikiai

Medis reaguoja į temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ąžuolo masyvo lentos yra kiek jautresnės dideliems svyravimams. Jei reikalingas didesnis stabilumas, arba ketinate įrengti šildomas grindis, patartina rinktis inžinerines grindlentes. Vis dėlto, jei reikia įrengti labai dideles patalpas, plačios ąžuolo masyvo lentos yra nepakeičiamos.

Ąžuolinių grindų paletė

Kad ir kokio stiliaus interjerą ketinate savo namuose sukurti, ąžuolo grindys neapriboja jūsų pasirinkimo. Galite rinktis lentų rūšį (šakotas arba nešakotas, su daug arba mažai baltalo), vieną iš daugelio alyvos atspalvių ir net lentų klojimo raštą.

Grindys ir santykinė patalpų oro drėgmė

Ąžuolo grindys išlaikys stabilius geometrinius parametrus, jei santykinė oro drėgmė jūsų būste bus 40-60 %. Kadangi toks drėgmės santykis yra optimalus ir mūsų pačių organizmui, tai nesukels jokių papildomų rūpesčių ir bus galima gyventi sveikame mikroklimate. Pačiomis grindimis gali tekti susirūpinti tik esant patalpoje itin šaltam ir sausam orui. Tokiomis sąlygomis mediena traukiasi, todėl dangoje gali atsirasti pakitimų. Nuolat šildomose patalpose tai nėra aktualu.

Ąžuolines grindis galima alyvuoti

Nors medines grindis įprasta lakuoti, egzistuoja ir lako alternatyva – grindų alyvavimas. Alyva padengta grindų danga yra kiek natūralesnio atspalvio, neturi lakui būdingo blizgumo. Alyva pranašesnė už laką tuo, kad atsiradus nedideliam įbrėžimui galima taisyti tik pažeistą vietą, naujas alyvos sluoksnis tobulai įsilies į senąjį. Procedūra tokia pati kaip ir atnaujinant lakuotas grindis – grindys šlifuojamos ir pakartotinai alyvuojamos.

Jei teikiate pirmenybę kokybei, ilgaamžiškumui ir rafinuotai grindų išvaizdai, pasirinkdami ąžuolą neapsirikote. Tikimės, kad minėtos ąžuolinių grindų savybės padės geriau suprasti šios dangos specifiką ir efektyviai suplanuoti grindų įrengimą. Dar neišsirinkote tinkamų ąžuolinių grindų? Ąžuolinės „Medžio stilius“ grindys pranoks visus jūsų lūkesčius.

 

Rekomenduojame

Gilužio ežero prieigos taps patrauklesnės ir patogesnės gyventojų poilsiui

Gilužio ežero prieigos taps patrauklesnės ir patogesnės gyventojų poilsiui

Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje). Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės numatytoji rekreacinė teritorija yra daug didesnė negu paplūdimio zona. Siekiant ją tinkamai suplanuoti ir pritaikyti poilsiautojų reikmėms, bus […]

5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

Tie “nereikšmingi” ekrano palietimai, kurių per dieną atliekame šimtus, per nepilną dešimtmetį nepastebimai pakeitė ištisas industrijas ir perrašė taisykles, kaip funkcionuoja pramonė, logistika, marketingas, transportas, telekomunikacijos, televizija, muzika, kinas, kelionės, finansai ir… visa kita.  Noriu pasidalinti penkiomis įžvalgomis ir atsakymais, kodėl prieš 8 metus pradėjome savo kelionę PropTech (angl. Nekilnojamojo turto inovacijų) pasaulyje, kodėl būtina […]

Biurų kompleksui „S7“ suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas – auditoriai vertino virš 60 tvarumo aspektų

Biurų kompleksui „S7“ suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas – auditoriai vertino virš 60 tvarumo aspektų

Trečiajam „Galio Group“ išplėtotam verslo centrui biurų komplekse „S7“ suteiktas tarptautinis tvarių pastatų sertifikatas „BREEAM New Construction Excellent“ – tai reiškia, kad pastatas ne tik tausoja energiją bei aplinką, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį jame dirbantiems žmonėms. Ketvirtojo „S7“ verslo centro statybos vyksta sklandžiai, karantino laikotarpiu taikomos papildomos saugumo priemones. Trečiojo „S7“ biurų pastato, […]

Verslas: auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai

Verslas: auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai

10 tūkst. eurų. Tiek COVID-19 pasekmių mažinimo fondui paaukojo bendrovė „Alvora“. Kaip sako įmonės akcininkas Nikolaj Kolesnik, visi įmonės darbuotojai bent kol kas yra sveiki, o auka yra būdas padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai. „Manau, kad paaukoti būtiniausioms šiuo sudėtingu laiku reikmėms, yra garbės ir solidarumo reikalas. Todėl kviečiu visus, kurie turi […]