Įsirenginėjant nuosavą būstą naujakuriams kyla nemažai iššūkių norint susikurti jaukią, patogią ir tinkamą gyvenimui aplinką. Ne visuomet pakanka finansinių galimybių patikėti visus darbus specialistams, todėl dažnai būstas įrengiamas savarankiškai. Lietuviai aktyviai domisi naujais interjero sprendimais ir galimybėmis, bet to ieško modernių ir patogių, lengvai įrengiamų ir išmanių sprendimų. Reaguodama į besikeičiančius vartotojų poreikius rinka stengiasi siūlyti inovatyvius ir kokybiškus gaminius, atitinkančius pirkėjų lūkesčius.

UAB “Decopolis”, valdančios interjero ir šildymo sprendimus teikianti projektą decopolis.lt, direktorius Rimvydas Linkevičius pastebi, kad „vartotojai kiekvienais metais vis labiau domisi interjero sprendimų naujovėmis. Keičiantis statomų namų kokybei ir reikalavimams auga vartotojų poreikis įsirengti kokybiškus ir gerai veikiančius šildymo įrenginius. Vartotojai į židinį ar krosnelę namuose žiūri ne tik kaip į jaukumą kuriantį elementą, bet kaip į nepriklausomą, be elektros galintį veikti šildymo įrenginį ir supranta tokios įrangos svarbą. Be to, tobulėjant technologijoms ir kylant reikalavimams, sparčiai tobulėja židinių ir krosnelių kokybės bei naudingumo parametrai, todėl autonominė šildymo sistema tampa patrauklesnė vartotojui ir vis dažniau domimasi jos įrengimo galimybėmis“.

Šiuos metu vartotojai ieško mobilių ir modernių sprendimų. Be to, mobilumas, patogumas ir inovatyvūs technologiniai sprendimai yra ypač patrauklūs jaunajai kartai. “IT technologijos jau pasiekė ir židinių bei krosnelių rinką. Vartotojai dažnai renkasi geros kokybės mobilias malkines arba granulines krosneles, kurias galima valdyti mobiliąja programėle. Jaunoji karta nori mobilumo, patogumo ir, žinoma, technologinių sprendimų visur. Įsigiję šildymo įrangą vartotojai itin džiaugiasi galimybe ją valdyti telefonu.”, sakė UAB “Decopolis” direktorius R. Linkevičius.

Dėl šios priežasties Lietuvoje sparčiai populiarėja dujiniai židiniai, kurie yra patogūs naudoti ir paprastai būna valdomi distanciniu pultu arba molibiliąja programėle. Reaguojant į vartotojų norus rinkai stengiamasi siūlyti inovatyvių gamintojų, savo gaminamoje produkcijoje diegiančių mobilaus valdymo technologijas sprendimus. Šildymo įrenginių rinkoje tokie sprendimai pristatomi ne tik dujiniuose židiniuose, granuliniuose katiluose ir krosnelėse, bet ir paprastose malkinėse krosnelėse.

Langų apsaugos ir dekoravimo sprendimus siūlantį tinklalapį www.zaliuzesroletai.lt valdančios įmonės UAB “Viltauta” direktorius Vilius Tautavičius taip pat teigia, kad „vartotojai domisi naujausiais ir moderniausiais langų apsaugos sprendimais. Pirkėjus domina viskas – nuo naujausių audinių iki roletų ir žaliuzių sistemų. Be to, naujovės priimamos noriai ir teigiamai, todėl šalyje plinta greitai. Vartotojai dažniausiai informacijos ieško internete ir tik po to kreipiasi į specialistus. Palaipsniui keičiasi populiariausių produktų mados: jeigu anksčiau buvo itin populiarios žaliuzės, tai šiuo metu populiariausia produkcija yra klasikiniai roletai ar roletai “diena – naktis”. Be to sparčiai populiarėja plisuotos žaliuzės ar kiti modernūs sprendimai“.

Vartotojų aktyvumas besidomint naujovėmis yra didelis, tačiau specialistai pastebi, kad šiuolaikiniam naujakuriui būdinga pamiršti pasidomėti tam tikrais būsto įrengimo reikalavimais. Anot “UAB Decopolis” direktoriaus, kol kas židinių įrengimo reikalavimais domisi tik labai nedidelė dalis klientų. Daugumai vis dar būdinga manyti, kad židinį aš šildymo krosnelę įsirengti galima bet kaip, tačiau yra reikalavimai kaip ir kur tai gali būti daroma. Įsirengti židinį ar šildymo krosnelę tiek bute, tiek nuosavame name kliūčių nėra, tačiau Statybos techniniuose reglamentuose yra nurodytos taisyklės, kaip tai turi būti daroma ir šių reikalavimų būtina laikytis. Vartotojai turi suprasti, kad šildymo prietaisas namuose turi būti įrengtas ne taip, kaip norisi, o taip, kad atitiktų reglamente nurodytus reikalavimus.

Būsto jaukumas, patogumas, estetinis vaizdas ir saugumas priklauso ne tik nuo įrengimo, bet ir nuo pačių gaminių kokybės. Lietuvių vartotojai vis dar mano, kad jeigu įranga, pavyzdžiui, židinys bus naudojamas tik kelis kartus, tuomet kokybės klausimą galima atmesti. Specialistai pataria šios klaidos nedaryti, ir visais atvejais rinktis kokybišką įrangą ir medžiagas.

Pranešimą paskelbė : Tadas Ukrinas, UAB „Potissimus“Įsirengiančius būstą lietuvius naujovės domina labiau nei techniniai statybų reikalavimai

 
Kiti skelbimai:
 
Blykstė Metz 36 AF-5 digital Sony
 
Huawei MediaPad M2 planšetinis kompiuteris 8“ LTE
 
Beko BIE24301W elektrinė orkaitė
 
Rock Band: The Beatles (Solus) X360 žaidimas