Internetu atsiskaitantiems už Vilniaus šilumos tinklų paslaugas – naujos galimybės

Internetu atsiskaitantiems už Vilniaus šilumos tinklų paslaugas – naujos galimybės

Nuo šiol apie tai, kokios kainos ir įmokos sudaro sąskaitą už šildymą, galės dar patogiau sužinoti internetu atsiskaitantys namų ūkiai. AB Vilniaus šilumos tinklai kartu su atsiskaitymų sistema „Viena sąskaita“ įdiegė atnaujinimus, kurie šios platformos vartotojams suteiks galimybę parsisiųsti detalią elektroninę sąskaitą bei be jungimosi prie Vilniaus šilumos tinklų savitarnos sistemos pasitikrinti, kiek ir už ką tiksliai yra mokama.

 „Vartotojai galės be vargo ir papildomų prisijungimų matyti visą detalią sąskaitą elektroniniu formatu. Tokia integracija yra patogesnė vartotojams, o paslaugų teikėjams leidžia sumažinti spausdintų sąskaitų kiekius, taip prisidedant prie aplinkos resursų tausojimo“, – teigia „Viena sąskaita“ vadovas Šarūnas Stanislovėnas.

 Vilniaus šilumos tinklai akcentuoja, kad klientams vis aktualiau gauti detalius sąskaitos duomenis jiems patogia forma, be atskirų prisijungimų, ir nelaukiant, kada bus pristatyta popierinė sąskaita: „Siekiame, kad visi mūsų klientai, įskaitant „Vienos sąskaitos“ klientus, turėtų galimybę patogiai pasitikrinti detalią sąskaitos informaciją jiems patogiu būdu“, – komentuoja AB Vilniaus šilumos tinklų Klientų aptarnavimo departamento direktorius Vilmantas Markevičius.

Tai, kokią informaciją konkretus namų ūkis mato detalioje sąskaitoje, priklauso nuo gyventojų pasirinkto šilumos paskirstymo metodo, karšto vandens tiekimo būdo, paslaugų, kurias įsigyja konkretus klientas ir kt. aplinkybių. Standartiniais atvejais tai yra informacija apie patalpoms šildyti suvartotą šilumos kiekį, apskaitos prietaisų aptarnavimo išlaidos, informacija apie suvartotą karštą vandenį (kiek kubų buvo suvartota, kokia vieno kubo kaina, kokia bendra suma), pilna mokėtojo informacija, informacija, kaip deklaruoti skaitiklių rodmenis.  

Sąskaitose taip pat bus pateikiama informacija apie daugiabučio namo šilumos suvartojimą:

 • Daugiabučio namo įvadinio šilumos apskaitos prietaiso rodmenys.
 • Butų bei kitų patalpų savininkų deklaruotas karšto vandens kiekis, m³.
 • Butų ir kitų patalpų savininkams priskirtas pagal normatyvus suvartoto su karštu vandeniu geriamojo vandens kiekis, m³.
 • Daugiabučio namo geriamo vandens apskaitos karštam vandeniui ruošti prietaiso rodmenys, m³.
 • Dienolaipsniai per ataskaitinį mėnesį.
 • Šilumos kiekis šildymui per ataskaitinį laikotarpį, kWh/m²/dienolaipsniu.
 • Vidutinis šilumos kiekis, tenkantis namo 1 m² naudingojo ploto per ataskaitinį laikotarpį.
 • Šilumos kiekis, priskirtas butams ir kitoms patalpoms šildyti.
 • Šilumos kiekis, priskirtas bendrosioms reikmėms, kWh.
 • Šilumos kiekis, priskirtas geriamam vandeniui šildyti, kWh.
 • Šilumos kiekis karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai), kWh.
 • Su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis, kWh.
 • Gyvenamojo namo butų ir kitų šildomų patalpų naudingasis (sąlyginis) plotas, m².
 • Butų (patalpų) savininkų pasirinktas (taikomas pagal standartines sąlygas) šilumos paskirstymo buitiniams šilumos vartotojams metodas.

Iki šiol detalią mokėjimų už šildymą informaciją buvo galima gauti arba popierinėje sąskaitoje, arba prisijungus prie Vilniaus šilumos tinklų savitarnos svetainės.

Pranešimą paskelbė : Viktorija Rimaitė, tekstremistai.

Rekomenduojame

Didžiuliai pokyčiai sostinės Lazdynų rajono centre – tvarkoma aplinka ir infrastruktūra

Didžiuliai pokyčiai sostinės Lazdynų rajono centre – tvarkoma aplinka ir infrastruktūra

Aplink statomą Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centrą pradedama tvarkyti infrastruktūra –  centrą bus patogu pasiekti iš periferinių miesto rajonų ar miesto centro, atnaujinta viešoji erdvė trauks aktyviai leisti laisvalaikį arčiau namų. „Nors baseino statybos pabaiga nusikėlė, rūpinamės, kad atidarius jo duris jau nebereikėtų jaudintis dėl to, kad aplinka nedera prie naujo objekto. O ir šiaip Lazdynams […]

Skaidriau valdyti daugiabučių namų ūkį padėtų naujas įstatymas

Skaidriau valdyti daugiabučių namų ūkį padėtų naujas įstatymas

Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi vakar. Šis įstatymas svarbus beveik dviem milijonams šalies žmonių – tiek jų gyvena daugiabučiuose namuose. Dabartinis šių namų ūkio valdymas ir administravimas kelia daug rūpesčių pirmiausia todėl, […]

Stoties rajono konversija: savivaldybė pakartotinai su vilniečiais aptars 3 alternatyvas

Stoties rajono konversija: savivaldybė pakartotinai su vilniečiais aptars 3 alternatyvas

Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.  „Tikiuosi, kad sėkmingas Naujamiesčio atsinaujinimo virusas persimes ir į Stoties teritoriją, kuri turi potencialo tapti ne tik šiuolaikišku transporto mazgu, bet ir daugiau miestietiškų funkcijų – darbo, paslaugų, rekreacijos – sutraukiančia teritorija. Numatomi pokyčiai […]

Neapsigaukite: vystytojas neteisėtai pardavinėja aštuonis vienbučius namus vieno namo sklype  

Neapsigaukite: vystytojas neteisėtai pardavinėja aštuonis vienbučius namus vieno namo sklype  

Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius susidūrė su dar vienu įžūliu statytojų ir projektuotojų elgesio atveju, kai pažeidžiami tvaraus teritorijų plėtojimo principai ir galimai apgaudinėjami potencialūs pirkėjai. Nekilnojamojo turto agentūra jau pardavinėja namus, kurių statybai nėra gautas leidimas – individualių namų kvartale, viename sklype, suprojektuotus aštuonis sublokuotus namus.  Vyriausiojo miesto architekto skyrius gavo prašymą išduoti […]