Internetu atsiskaitantiems už Vilniaus šilumos tinklų paslaugas – naujos galimybės

Internetu atsiskaitantiems už Vilniaus šilumos tinklų paslaugas – naujos galimybės

Nuo šiol apie tai, kokios kainos ir įmokos sudaro sąskaitą už šildymą, galės dar patogiau sužinoti internetu atsiskaitantys namų ūkiai. AB Vilniaus šilumos tinklai kartu su atsiskaitymų sistema „Viena sąskaita“ įdiegė atnaujinimus, kurie šios platformos vartotojams suteiks galimybę parsisiųsti detalią elektroninę sąskaitą bei be jungimosi prie Vilniaus šilumos tinklų savitarnos sistemos pasitikrinti, kiek ir už ką tiksliai yra mokama.

 „Vartotojai galės be vargo ir papildomų prisijungimų matyti visą detalią sąskaitą elektroniniu formatu. Tokia integracija yra patogesnė vartotojams, o paslaugų teikėjams leidžia sumažinti spausdintų sąskaitų kiekius, taip prisidedant prie aplinkos resursų tausojimo“, – teigia „Viena sąskaita“ vadovas Šarūnas Stanislovėnas.

 Vilniaus šilumos tinklai akcentuoja, kad klientams vis aktualiau gauti detalius sąskaitos duomenis jiems patogia forma, be atskirų prisijungimų, ir nelaukiant, kada bus pristatyta popierinė sąskaita: „Siekiame, kad visi mūsų klientai, įskaitant „Vienos sąskaitos“ klientus, turėtų galimybę patogiai pasitikrinti detalią sąskaitos informaciją jiems patogiu būdu“, – komentuoja AB Vilniaus šilumos tinklų Klientų aptarnavimo departamento direktorius Vilmantas Markevičius.

Tai, kokią informaciją konkretus namų ūkis mato detalioje sąskaitoje, priklauso nuo gyventojų pasirinkto šilumos paskirstymo metodo, karšto vandens tiekimo būdo, paslaugų, kurias įsigyja konkretus klientas ir kt. aplinkybių. Standartiniais atvejais tai yra informacija apie patalpoms šildyti suvartotą šilumos kiekį, apskaitos prietaisų aptarnavimo išlaidos, informacija apie suvartotą karštą vandenį (kiek kubų buvo suvartota, kokia vieno kubo kaina, kokia bendra suma), pilna mokėtojo informacija, informacija, kaip deklaruoti skaitiklių rodmenis.  

Sąskaitose taip pat bus pateikiama informacija apie daugiabučio namo šilumos suvartojimą:

 • Daugiabučio namo įvadinio šilumos apskaitos prietaiso rodmenys.
 • Butų bei kitų patalpų savininkų deklaruotas karšto vandens kiekis, m³.
 • Butų ir kitų patalpų savininkams priskirtas pagal normatyvus suvartoto su karštu vandeniu geriamojo vandens kiekis, m³.
 • Daugiabučio namo geriamo vandens apskaitos karštam vandeniui ruošti prietaiso rodmenys, m³.
 • Dienolaipsniai per ataskaitinį mėnesį.
 • Šilumos kiekis šildymui per ataskaitinį laikotarpį, kWh/m²/dienolaipsniu.
 • Vidutinis šilumos kiekis, tenkantis namo 1 m² naudingojo ploto per ataskaitinį laikotarpį.
 • Šilumos kiekis, priskirtas butams ir kitoms patalpoms šildyti.
 • Šilumos kiekis, priskirtas bendrosioms reikmėms, kWh.
 • Šilumos kiekis, priskirtas geriamam vandeniui šildyti, kWh.
 • Šilumos kiekis karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai), kWh.
 • Su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis, kWh.
 • Gyvenamojo namo butų ir kitų šildomų patalpų naudingasis (sąlyginis) plotas, m².
 • Butų (patalpų) savininkų pasirinktas (taikomas pagal standartines sąlygas) šilumos paskirstymo buitiniams šilumos vartotojams metodas.

Iki šiol detalią mokėjimų už šildymą informaciją buvo galima gauti arba popierinėje sąskaitoje, arba prisijungus prie Vilniaus šilumos tinklų savitarnos svetainės.

Pranešimą paskelbė : Viktorija Rimaitė, tekstremistai.

„M.M.M. projektai“ simbolinės kapsulės įkasimu pažymėjo paskutinio statybos etapo pradžią biurų komplekse „S7“

„M.M.M. projektai“ simbolinės kapsulės įkasimu pažymėjo paskutinio statybos etapo pradžią biurų komplekse „S7“

Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę ateities kartoms, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai. Keturių biurų pastatų kompleksą Vilniaus Saltoniškių gatvėje, buvusioje duonos kepyklos teritorijoje, „M.M.M. projektai“ pradėjo plėtoti 2016 m. Du verslo centrai jau pastatyti, juose […]

  Straipsniai »
Čerpės – laikui nepavaldi stogo danga

Čerpės – laikui nepavaldi stogo danga

Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti lengvai įgyvendinama. Didelė kaina – išpūstas burbulas Uždengti namo stogą keraminėmis čerpėmis turbūt […]

  Straipsniai »
Draudikai: didžiausios žalos nuomojamų butų rinkoje patiriamos Kaune

Draudikai: didžiausios žalos nuomojamų butų rinkoje patiriamos Kaune

Netrukus prasidėsiantys nauji mokslo metai į didžiuosius šalies miestus pritraukia tūkstančius naujų studentų, dalis jų kasmet ryžtasi išsinuomoti gyvenamąjį plotą pas privačių būstų savininkus. Draudikai neigia mitą, kad nuomotojams daugiausiai bėdų sukelia lėbaujantis jaunimas. Be to, pasirodo, didžiausi finansiniai nuostoliai šioje rinkoje patiriami būtent Kaune. Draudimo bendrovės BTA duomenimis, vidutinė nuomojamuose butuose Lietuvoje patiriama žala […]

  Straipsniai »
Būsto paieška studentui: kodėl verta pirkti nuosavą?

Būsto paieška studentui: kodėl verta pirkti nuosavą?

Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo išlaikymo išlaidos, galimybė iš namų patogiai pasiekti universitetą ar kolegiją. Jaunuolių poreikius nagrinėjantys nekilnojamojo turto […]

  Straipsniai »