Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

1

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero dizainerė, prekinio ženklo „NAMIE geriausia“ įkūrėja Brigita Dikevičė.

Sala – ir didelėms, ir mažoms virtuvėms

Lietuviai įrengdami virtuves ieško patogių, jų poreikius pateisinančių sprendimų, todėl daugelis išdrįsta savo namų virtuvėje įsirengti salą. Jeigu prieš kelerius metus virtuvės salos buvo įrengiamos tik didelio ploto virtuvėse, šiandien salos vis labiau populiarėjantis pasirinkimas ir nedidelės kvadratūros būstuose. Interjero dizainerė B. Dikevičė pastebi, kad klientai, rinkdamiesi tarp virtuvės stalo ir salos, vis dažniau renkasi pastarąjį variantą. „Ji yra praktiškesnė: vienoje salos pusėje galima talpinti daiktus, kitoje prisėsti, o jei pakanka vietos – ir įrengti plautuvę ar kaitlentę“, ─ teigia dizainerė. Dabar įprasta virtuvę ir svetainę įrengti bendroje erdvėje, todėl, pasak dizainerės, sala atlieka ir kitą funkciją ─ padeda atskirti šias dvi erdves, suteikia joms privatumo.

„Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje E. Motiejūnė akcentuoja, kad įsirengę salą savo namų virtuvėse klientai džiaugiasi ne tik praktišku, bet ir estetišku vaizdu. „Pastebiu, kad klientai, nusprendę virtuvėse įsirengti salą, ieško išskirtinių spalvų, raštų. Sala namų virtuvėje tampa puošmena – jei virtuvės sienoms pasirenkamos vienspalvės spalvos, saloms vis dažniau pasirenkami ryškesni, margesni atspalviai”, ─ sako E. Motiejūnė.

Nusprendus virtuvėje įrengti salą, o joje įmontuoti kaitlentę ar plautuvę, svarbu nepamiršti užtikrinti apsaugą nuo drėgmės ar karščio. Kad virtuvės salos nepaveiktų aplinkos veiksniai, svarbu pasirinkti atsparias ir lengvai prižiūrimas medžiagas. „Tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad visi norime kuo lengvesnės priežiūros virtuvėje. Paviršiai turėtų nesibraižyti, būti atsparūs karščiui ar netgi cheminėms medžiagoms, neįgerti skysčių, nekeisti spalvos bėgant metams“, ─ pasakoja E. Motiejūnė. Ji rekomenduoja rinktis natūralias mineralines paviršių medžiagas, pavyzdžiui, „Dekton” ar „Silestone” dangas: „Įvairaus storio plokštės leidžia lanksčiai ir optimaliai realizuoti virtuvės dizaino idėją – salos stalviršiui naudojami storesni paviršiai, o sienelių bei baldų fasadai dailiai atrodo su 4 mm storio akmens apdaila. Be to, didelio formato plokštės užtikrina vientisą salos vaizdą”, ─ priduria E. Motiejūnė. 

Dikevičė įžvelgia ir dar vieną virtuvės salos privalumą – gaminti maistą pasisukus į bendrą erdvę, tuomet dalyvauti gali visi šeimos nariai ar svečiai. „Sakyčiau, kad virtuvėje įrengta sala padeda į maisto ruošimą pažiūrėti kitaip, laikyti tai kultūros dalimi, būti tame procese ir juo mėgautis“, ─ įžvalgomis dalinasi B. Dikevičė.

Išskirtinis dėmesys virtuvėms

Daugumai lietuvių virtuvė – tarsi namų širdis, svarbi gyvenimo dalis, kurioje ne tik įprasta gaminti valgį ir susirinkti prie pusryčių, pietų ar vakarienės stalo, bet ir dirbti, pasidalinti džiaugsmais ar aptarti dienos reikalus. Pasak B. Dikevičės, lietuviai skiria ypatingą dėmesį savo namų virtuvėms. „Žmonės nusiteikę vis daugiau investuoti į virtuvės baldus ir jų nekeisti bent 10 ar daugiau metų. Todėl tiek baldinės medžiagos, tiek stalviršiai, buitinė technika ir kitos detalės pasirenkamos labai atsakingai“, ─ patirtimi dalinasi dizainerė.

Motiejūnė priduria, kad lietuviai linkę ieškoti ir medžiagų išskirtinumo. „Vis dažniau pastebime, kad žmonėms rūpi kokybiškos medžiagos. Norima, kad virtuvės baldai tarnautų ilgai, o remonto klausimai netemdytų kasdienybės ir būtų nukelti į kuo tolimesnę ateitį. Dėl to medžiagoms, jų vaizdui ir techninėms savybėms skiriamas ypatingas dėmesys“, ─ pastebi E. Motiejūnė.

Dikevičė teigia, kad žmonėms patinka keisti virtuvės interjero detales ir kitas mažas smulkmenas, bet vengiama užsiimti virtuvės remontu. „Nusipirkti naują interjero detalę, kitaip nei pradėti remonto darbus ─ paprasta ir greita. Matome, kaip šiandieninė situacija keičia rinką – medžiagos brangsta, patinkančių reikia laukti ilgai. Nepaisant to, pastebima, kad klientai pasiryžta laukti ne vieną mėnesį tinkamų medžiagų, nes žino, kad ilguoju laikotarpiu tai atsipirks“, ─ savo klientų patirtimi dalinasi dizainerė.

Apie „Cosentino“:

„Cosentino Group“ – tarptautinė ispanų šeimai priklausanti įmonė, kurianti naujoviškus architektūros ir dizaino paviršius. Bendrovė savo veiklą vykdo daugiau nei 110 šalių visame pasaulyje, klientams siūlydama dizaino sprendimus, kurie padeda sukurti erdves, įkvepiančias ir praturtinančias kasdienį gyvenimą bei aplinką. Šiuo metu „Cosentino Group“ turi 8 gamyklas (7 iš jų Almerijoje, Ispanijoje, ir 1 Brazilijoje). Taip pat – išmaniąją logistikos platformą bei daugiau nei 140 pardavimo ir verslo padalinių visame pasaulyje. Grupė savo darbą grindžia užsienio rinkų plėtra, novatoriška mokslinių tyrimų ir plėtros programa, pagarba aplinkai ir tvarumui, nuolatiniu įmonės įsipareigojimu visuomenei ir vietos bendruomenėms, kuriose ji vykdo veiklą, švietimui, lygybei, sveikatai ir saugai. Daugiau nei 90 proc. „Cosentino Group“ finansinės apyvartos sudaro pajamos, gaunamos iš užsienio rinkų.

Daugiau sužinoti apie įmonę galite apsilankę interneto svetainėje: www.cosentino.com

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pesliakaitė, UAB ADVERUM

Rekomenduojame

carvertical VIN patikra
Vilnius gyventojams teiks teisinę pagalbą dėl daugiabučių renovacijos defektų ištaisymo

Vilnius gyventojams teiks teisinę pagalbą dėl daugiabučių renovacijos defektų ištaisymo

Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą kompensuoti daugiabučių namų butų savininkų patirtas išlaidas teisiniuose ginčuose su darbų rangovais, palikusiais defektus dar garantiniu laikotarpiu. Finansavimas bus skiriamas statybų defektų ekspertizei, statybiniams tyrimams, bandymams, darbams, susijusiems su statybos defektų ekspertizės atlikimu, bei teisinėms paslaugoms. Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, ši priemonė padės nukentėjusiems daugiabučių namų gyventojams išspręsti […]

Lietuvos paštas sudarė biuro nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų parku

Lietuvos paštas sudarė biuro nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų parku

Lietuvos paštas pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų komplekso valdytoju. Į naująją vietą persikels darbuotojai iš dabartinio bendrovės administracijos pastato sostinės J.Jasinskio gatvėje. Sprendimą keisti Lietuvos pašto administracijos darbo vietą lėmė 2023 m. balandį baigsianti galioti dabartinė nuomos sutartis, kurios pratęsti nebuvo galima. „Didžiausią įtaką pasirenkant naująjį biurą turėjo jo atitikimas iškeltiems […]

„YIT Lietuva“ trečio ketvirčio pardavimai: būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

„YIT Lietuva“ trečio ketvirčio pardavimai: būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

Didėjanti infliacija bei augančios energijos išteklių sumažino apsukas ir šalies būsto rinkoje. Tai rodo tvarios miestų plėtros bei statybų bendrovės „YIT Lietuva“ šių metų trečiojo ketvirčio būsto pardavimo rezultatai. 2022-ųjų liepos–rugsėjo mėnesiais bendrovė Lietuvoje pardavė 23 butus – beveik 54 proc. mažiau nei II-ąjį ketvirtį. Mažesnius pardavimus įmonės atstovai vertina kaip dabartinio gyventojų atsargumo pirkti […]

Advokatė S. Izokaitienė: kiek verslui kainuoja statybos techninio prižiūrėtojo ir statybos vadovo klaida?

Advokatė S. Izokaitienė: kiek verslui kainuoja statybos techninio prižiūrėtojo ir statybos vadovo klaida?

2022 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus išplėstinė teisėjų kolegija priėmė nutartį c. b. Nr. e3K-7-184-421/2022, kurioje pateikė itin statybų sektoriuje veikiančiam verslui svarbius ir aktualius išaiškinimus, susijusius su materialiosios teisės normų, reglamentuojančių rangovo, statinio statybos vadovo ir statybos techninio prižiūrėtojo atsakomybę už atliktų statybos darbų trūkumus, aiškinimu ir taikymu. Byloje […]

„Citus“ ekspertai: išaugusi pasiūla Vilniuje leido tęstis kainų tendencijai; Kaune – viskas priešingai

„Citus“ ekspertai: išaugusi pasiūla Vilniuje leido tęstis kainų tendencijai; Kaune – viskas priešingai

Vilniaus pirminei būsto rinkai trečiasis metų ketvirtis didelių naujienų neatnešė. Nors paklausa, lyginant su ankstesniais laikotarpiais, yra stipriai sumenkusi, šis rodiklis paskutinis keturis mėnesius yra labai pastovus. Nors absoliutūs paklausos skaičiai nekilnojamojo turto (NT) ekspertų nedžiugina, jie akcentuoja, kad rinka nėra sustojusi, kainų korekcija, nors ir minimali yra palanki pirkėjams, o pasiūla po truputį pildosi. […]

Elektromobilių įkrovimo stotelių poreikis tampa rimtu iššūkiu pastatų administratoriams Baltijos šalyse

Elektromobilių įkrovimo stotelių poreikis tampa rimtu iššūkiu pastatų administratoriams Baltijos šalyse

Sparčiai auganti elektromobilių rinka ir įkrovimo stotelių poreikis jau per ateinančius penkerius metus taps itin sudėtingu iššūkiu visiems pastatų administratoriams Lietuvoje, Latvijoje bei Estijojes, teigia Gatis Arajums, „Schneider Electric“ produktų vystymo vadovas Baltijos šalyse. Šiuo metu kuriamos viešosios įkrovimo stotelės pakelėse neišsprendžia pagrindinės e. mobilumo problemos, nes dažniausiai žmonės savo elektrines transporto priemones nori įkrauti […]