Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

1

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero dizainerė, prekinio ženklo „NAMIE geriausia“ įkūrėja Brigita Dikevičė.

Sala – ir didelėms, ir mažoms virtuvėms

Lietuviai įrengdami virtuves ieško patogių, jų poreikius pateisinančių sprendimų, todėl daugelis išdrįsta savo namų virtuvėje įsirengti salą. Jeigu prieš kelerius metus virtuvės salos buvo įrengiamos tik didelio ploto virtuvėse, šiandien salos vis labiau populiarėjantis pasirinkimas ir nedidelės kvadratūros būstuose. Interjero dizainerė B. Dikevičė pastebi, kad klientai, rinkdamiesi tarp virtuvės stalo ir salos, vis dažniau renkasi pastarąjį variantą. „Ji yra praktiškesnė: vienoje salos pusėje galima talpinti daiktus, kitoje prisėsti, o jei pakanka vietos – ir įrengti plautuvę ar kaitlentę“, ─ teigia dizainerė. Dabar įprasta virtuvę ir svetainę įrengti bendroje erdvėje, todėl, pasak dizainerės, sala atlieka ir kitą funkciją ─ padeda atskirti šias dvi erdves, suteikia joms privatumo.

„Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje E. Motiejūnė akcentuoja, kad įsirengę salą savo namų virtuvėse klientai džiaugiasi ne tik praktišku, bet ir estetišku vaizdu. „Pastebiu, kad klientai, nusprendę virtuvėse įsirengti salą, ieško išskirtinių spalvų, raštų. Sala namų virtuvėje tampa puošmena – jei virtuvės sienoms pasirenkamos vienspalvės spalvos, saloms vis dažniau pasirenkami ryškesni, margesni atspalviai”, ─ sako E. Motiejūnė.

Nusprendus virtuvėje įrengti salą, o joje įmontuoti kaitlentę ar plautuvę, svarbu nepamiršti užtikrinti apsaugą nuo drėgmės ar karščio. Kad virtuvės salos nepaveiktų aplinkos veiksniai, svarbu pasirinkti atsparias ir lengvai prižiūrimas medžiagas. „Tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad visi norime kuo lengvesnės priežiūros virtuvėje. Paviršiai turėtų nesibraižyti, būti atsparūs karščiui ar netgi cheminėms medžiagoms, neįgerti skysčių, nekeisti spalvos bėgant metams“, ─ pasakoja E. Motiejūnė. Ji rekomenduoja rinktis natūralias mineralines paviršių medžiagas, pavyzdžiui, „Dekton” ar „Silestone” dangas: „Įvairaus storio plokštės leidžia lanksčiai ir optimaliai realizuoti virtuvės dizaino idėją – salos stalviršiui naudojami storesni paviršiai, o sienelių bei baldų fasadai dailiai atrodo su 4 mm storio akmens apdaila. Be to, didelio formato plokštės užtikrina vientisą salos vaizdą”, ─ priduria E. Motiejūnė. 

Dikevičė įžvelgia ir dar vieną virtuvės salos privalumą – gaminti maistą pasisukus į bendrą erdvę, tuomet dalyvauti gali visi šeimos nariai ar svečiai. „Sakyčiau, kad virtuvėje įrengta sala padeda į maisto ruošimą pažiūrėti kitaip, laikyti tai kultūros dalimi, būti tame procese ir juo mėgautis“, ─ įžvalgomis dalinasi B. Dikevičė.

Išskirtinis dėmesys virtuvėms

Daugumai lietuvių virtuvė – tarsi namų širdis, svarbi gyvenimo dalis, kurioje ne tik įprasta gaminti valgį ir susirinkti prie pusryčių, pietų ar vakarienės stalo, bet ir dirbti, pasidalinti džiaugsmais ar aptarti dienos reikalus. Pasak B. Dikevičės, lietuviai skiria ypatingą dėmesį savo namų virtuvėms. „Žmonės nusiteikę vis daugiau investuoti į virtuvės baldus ir jų nekeisti bent 10 ar daugiau metų. Todėl tiek baldinės medžiagos, tiek stalviršiai, buitinė technika ir kitos detalės pasirenkamos labai atsakingai“, ─ patirtimi dalinasi dizainerė.

Motiejūnė priduria, kad lietuviai linkę ieškoti ir medžiagų išskirtinumo. „Vis dažniau pastebime, kad žmonėms rūpi kokybiškos medžiagos. Norima, kad virtuvės baldai tarnautų ilgai, o remonto klausimai netemdytų kasdienybės ir būtų nukelti į kuo tolimesnę ateitį. Dėl to medžiagoms, jų vaizdui ir techninėms savybėms skiriamas ypatingas dėmesys“, ─ pastebi E. Motiejūnė.

Dikevičė teigia, kad žmonėms patinka keisti virtuvės interjero detales ir kitas mažas smulkmenas, bet vengiama užsiimti virtuvės remontu. „Nusipirkti naują interjero detalę, kitaip nei pradėti remonto darbus ─ paprasta ir greita. Matome, kaip šiandieninė situacija keičia rinką – medžiagos brangsta, patinkančių reikia laukti ilgai. Nepaisant to, pastebima, kad klientai pasiryžta laukti ne vieną mėnesį tinkamų medžiagų, nes žino, kad ilguoju laikotarpiu tai atsipirks“, ─ savo klientų patirtimi dalinasi dizainerė.

Apie „Cosentino“:

„Cosentino Group“ – tarptautinė ispanų šeimai priklausanti įmonė, kurianti naujoviškus architektūros ir dizaino paviršius. Bendrovė savo veiklą vykdo daugiau nei 110 šalių visame pasaulyje, klientams siūlydama dizaino sprendimus, kurie padeda sukurti erdves, įkvepiančias ir praturtinančias kasdienį gyvenimą bei aplinką. Šiuo metu „Cosentino Group“ turi 8 gamyklas (7 iš jų Almerijoje, Ispanijoje, ir 1 Brazilijoje). Taip pat – išmaniąją logistikos platformą bei daugiau nei 140 pardavimo ir verslo padalinių visame pasaulyje. Grupė savo darbą grindžia užsienio rinkų plėtra, novatoriška mokslinių tyrimų ir plėtros programa, pagarba aplinkai ir tvarumui, nuolatiniu įmonės įsipareigojimu visuomenei ir vietos bendruomenėms, kuriose ji vykdo veiklą, švietimui, lygybei, sveikatai ir saugai. Daugiau nei 90 proc. „Cosentino Group“ finansinės apyvartos sudaro pajamos, gaunamos iš užsienio rinkų.

Daugiau sužinoti apie įmonę galite apsilankę interneto svetainėje: www.cosentino.com

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pesliakaitė, UAB ADVERUM

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Sustojus metų pabaigos švenčių vajui banketus ir renginius aptarnaujančios įmonės „Dainiaus užeigos“ vadovas Dainius Urbonavičius susidūrė su nemalonia staigmena. Praėjus savaitei po paskutinių renginių, po atokvėpio, į užeigą atvykusį vadovą pasitiko nemalonus degėsių kvapas ir gaisro pėdsakai. Užsidegė vandens šildytuvas „Atvažiavęs po didžiųjų sausio pradžios šalčių pirmiausiai pastebėjau, kad nėra elektros. Pirmame ir antrame pastato […]


„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visiškai užbaigta pirmąjį šių metų ketvirtį, iš viso bus pastatyta 313 būstų. „RE Excellence“ siekia, kad […]


ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

Draudimo bendrovė ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje. Daugiau kaip 6600 kvadratinių metrų ploto pastatą įsigijo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicine bendrove „DIFF Develop“. Draudimo bendrovę ERGO sandoryje konsultavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, sandorio vertė šalių sutarimu neatskleidžiama. ERGO vadovas […]


Ką veikti su senomis knygomis?

Ką veikti su senomis knygomis?

Senos knygos yra ne tik puikus šaltinis žinioms ir pramogoms, bet ir galimybė kūrybiškai pasireikšti. Jei turite namuose daug knygų, kurių jau neskaitysite ar nebesaugosite, nesudėkite jų į šiukšlių dėžę. Yra daugybė būdų, kaip panaudoti senas knygas naujai ir originaliai. Štai keletas idėjų, ką galima daryti su senomis knygomis: Sukurkite knygų meną. Iškirpkite iš knygų […]


Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Po įvairių ugnies, gamtos stichijų sukeltų nelaimių išauga susidomėjimas būsto draudimu. Neseniai įvykus nelaimei Vilniaus Viršuliškių rajone ir kasmet palaipsniui dažnėjant ekstremalių orų reiškiniams, kyla klausimų, kaip apsaugoti save ir savo būstą – ypač mokant už jį būsto paskolą. „Pastebime, kad klientai neretai susigundo rinkoje pigesniu draudimu – tačiau mažesnė kaina reiškia ir mažesnės apimties […]


CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

Kiekvienas žmogus nuosavybės teise gali įgyti norimus daiktus: perkame butą, automobilio stovėjimo vietą ar kitą nekilnojamąjį turtą, o nuosavybės teisės forma būna nurodyta sudarant pirkimo–pardavimo sutartį. Tačiau nuosavybės teisė, priklausomai nuo situacijos, gali turėti tam tikrų išimčių, kurias svarbu žinoti, siekiant sklandžiai eksploatuoti ir naudotis įgytais daiktais. Ką reikia žinoti apie nuosavybės teisę įsigyjant nekilnojamąjį […]