Interjero dizainerės rekomendacijos: 3 interjero dizaino tendencijos, kurias 2023 m. matysite visur

1

Interjero dizainerės rekomendacijos: 3 interjero dizaino tendencijos, kurias 2023 m. matysite visur

Kas antras lietuvis 2022 m. įsigijo naujus baldus, o per pastaruosius tris metus pirkusių baldų žmonių dalis augo – tokius duomenis rodo praėjusiais metais atlikta „Gintaro baldai“ apklausa. Kaip pastebi interjero dizainerė Jūratė Sventickienė, daugelis atnaujindami namus atsižvelgia ir į tuo metu vyraujančias interjero tendencijas. 2022 m. vyravusios raminančios spalvų paletės, minkšti, viską apimantys baldai ir bendras ramybės jausmas šiais metais nedings niekur. Tačiau 2023-ieji interjere atneš ir ryškų individualizmą.

Japoniško ir skandinaviško stiliaus dermė

Jau kurį laiką besidomintys interjero tendencijomis vis dažniau girdi žodį „japandi“ (angl. Japanese ir Scandi junginys) – tai minimalus skandinaviško ir japoniško interjero dizaino stilius. „Gintaro baldų“ interjero dizainerė J. Sventickienė sako, kad skandinaviška ir japoniška interjero kultūros tikrai turi panašumų. Tiek tolimos Japonijos, tiek mums artimesnės Skandinavijos interjero dizaino stiliuose dominuoja minimalizmas, švarios ir paprastos linijos, natūralios medžiagos.

„Kasdien vis labiau populiarėjančiame ir lietuvių atrandamame „japandi“ stiliuje pagrindiniai akcentai yra minimalizmas, baldų ir interjero aksesuarų formų nuosaikumas, šilti bei liesti malonūs audiniai. Visa tai atsispindi minkštų baldų, pavyzdžiui, sofų, fotelių, minkštų kampų, stilistikoje ir audiniuose. Jei reikėtų apibūdinti kaip atrodo šio stiliaus minkštas baldas, tai būtų paprastų, aiškių formų, be jokių įmantrių detalių sofa, kuriai pasirenkamas natūralus, tačiau įdomesnės faktūros audinys“, – apie „japandi“ stilių pasakoja dizainerė.

  1. Sventickienė dar priduria, kad tiek skandinaviškame, tiek japoniškame interjere yra minimaliai aksesuarų, tad renkantis šį stilių, rekomenduojama namus puošti tik keliais ir itin kruopščiai atrinktais aksesuarais.

Interjero dizainerė taip pat pastebi, kad šiemet tiek korpusinių baldų, tiek minkštų baldų apdailos medžiagos bus kuo panašesnės į natūralias. Taip pat populiarūs įvairių atspalvių medžio raštai, o baldų dizaine bus naudojamos natūralios medienos detalės ir specialiai apdirbta mediena, pavyzdžiui, skaldyta, deginta, taip išryškinant jos faktūrą.

7-ojo dešimtmečio akcentai

Šiais metais interjere taip pat dominuos 7-ajam dešimtmečiui artimas stilius, kuriam būdingi žemi korpusiniai baldai, medžio tekstūra, retro stiliaus dekoro detalės ir raštai. Pasak J. Sventickienės, šio stiliaus privalumas yra tas, kad šiandien parduotuvėse tikrai nesunku rasti 7-tą dešimtmetį primenančių daiktų.

„Norint nors šiek tiek į savo interjerą įnešti 7-ojo stiliaus dvasios, rekomenduoju rinktis korpusinius baldus ant kojelių. Taip sukursite lengvumą interjere ir tuo pačiu atsiras papildoma funkcija – po pakeltais baldais grindis išvalysite lengvai. Norint, kad šio stiliaus interjeras atrodytų šiuolaikiškai, siūlyčiau jį derinti su moderniais įrenginiais, pavyzdžiui, šviestuvais. Arba atvirkščiai – šiuolaikiniame interjere naudokite 1970-ųjų stiliaus detales“, – patarimais dalinasi interjero dizainerė.

Pavyzdžiui, prie vis populiarėjančiu modulinių minkštų baldų, kurie leis savo erdvei sukurti labiausiai tinkamą baldą, priderinkite 7-ojo dešimtmečio ant žemės stovintį šviestuvą ar kavos staliuką.

Metų spalva „Viva Magenta“ – dekoro detalėms ir mažesniems baldams

2023 m. spalva „Pantone“ paskelbė aviečių raudonio atspalvį „Viva Magenta“. Tai energinga, gamtoje įsišaknijusi, maištinga ir įžūli spalva, kuri drąsina nebijoti eksperimentuoti. Pasak J. Sventickienės, be šios ryškios spalvos 2023 m. interjeruose dominuos ir tamsiai mėlyna, žalia spalvos.

„Namuose trokštame jaukumo ir ramybės, todėl dažniausiai juose dominuoja ramios, žemės spalvos, todėl akcentus patartina rinktis ryškesnių spalvų, įdomesnių faktūrų ir tekstūrų. Metų spalva „Viva Magenta“ yra labai drąsi ir pakankamai agresyvi spalva, todėl gyvenamo būsto interjere ją reikėtų rinktis atsargiai. Tokios spalvos, galėtų būti dekoratyvinės pagalvėlės, kilimas, staltiesė ar stalo padėkliukai, užuolaidos, vazos, žvakidės ir kiti smulkūs dekoratyviniai indai, rėmeliai, reprodukcijos bei kiti dekoro elementai. 2023 m. spalva taip pat galėtų būti naudojama mažesnių baldų, tokių kaip fotelis, valgomojo kėdė, apdailoje. Šią spalvą puikiai priderinsite prie žemiškų ir pilkų atspalvių“, – pataria „Gintaro baldų“ dizainerė.

Tiems, kurie 2023 m. nori atsinaujinti namų interjerą nekeičiant visko, J. Sventickienė sako, kad lengviausia pakeisti namų stilių yra pasirenkant įdomesnės spalvos ir audinio faktūros minkštą baldą.

„Rinkdamiesi sofos spalvą, pagalvokite kokį efektą norite sukurti interjere. Pavyzdžiui, jei norite kontrasto, prie šviesesnių korpusinių baldų rinkitės tamsesnių spalvų užuolaidų ar kito baldo audinius. Tikrai nebijokite rinktis ir šviesių atspalvių minkšto baldo. Gamintojai šiandien siūlo audinius draugiškus gyvūnams, impregnuotus, į kuriuos neįsigeria išlieti skysčiai, kuriuos itin lengva valyti ir prižiūrėti“, – patarimais dalinasi interjero dizainerė.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad įgyvendinant magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo 99,03 iki 100,47 km esančio vidurinio A. Meškinio (Kleboniškio) tilto per Nerį rekonstravimo projektą, nuo šių metų birželio 5 d. iki birželio 30 d. bus uždarytas nusukimas atvažiuojant nuo Vilniaus A1 keliu į Jonavos gatvę, kadangi bus vykdomi jungiamojo kelio […]


Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis  sąrašas sparčiai pildosi

Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis sąrašas sparčiai pildosi

Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistai, sulaukiantys pagalbos šauksmo iš įvairių Lietuvos regionų. „Nesandarios stogo dangos, vandens nuvedimo […]


„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

Išankstiniais nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, gegužę Vilniuje susitarta dėl 252 naujų butų ir kotedžų (antras geriausias rezultatas šiemet), o laikinojoje sostinėje – dėl 49. Naujų būtų ir kotedžų įsigijimo sandorių kiekis didžiausiuose šalies miestuose pratęsia pozityviai stabilią tendenciją. „Citus“ analitikai pastebi, jog, nepaisant augančio Euribor, būsto rinka išlieka […]


„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

Vienos didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, šių metų gegužės mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai. 112 būstų parduota ekonominiame, 87 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. „Palyginti su balandžiu, kai buvo nupirktas 191 būstas, gegužę stebėtas vos didesnis pirkėjų aktyvumas – parduota 7 proc. daugiau būstų […]


Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Statybų sektorius sukuria daugiau nei trečdalį visų klimato kaitą skatinančių dujų. Dėl to inovacijoms atviros šalys gręžiasi link tvaresnės statybinės medžiagos – betoną ir plieną keičia mediena. Tačiau Lietuvoje koją tokiai statybai kiša priešgaisrinės saugos reikalavimai. „Tyrimai rodo, kad net 39 procentus pasaulinių šiltnamio dujų emisijų sugeneruoja statybų sektorius. Todėl išvengti statybų poveikio klimatui – […]


„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

Gegužės 31 d., Vilnius. Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse veikiančių šio sektoriaus bendrovių, „Storent Holdings“, savo tinklalapyje ir „Nasdaq Riga“ akcijų biržoje paskelbė viešą obligacijų siūlymą. „Storent Investments“ pirmąją obligacijų emisiją išplatino dar 2017 metais. Dabar prasideda ir „Storent Holdings“ obligacijų platinimas. Investicija į „Storent“ – tai investicija į modernių, […]