Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

1

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti.

Atidžiai išsirinkite sienų spalvas

Planuojant namų interjerą ir iš anksto žinant, kurioje vietoje statysite televizorių, būtina į priekį numatyti sienų spalvas. 

„Pirmiausia, sienų spalvas derėtų rinktis ne pagal televizorių, o pagal visą bendrą interjero koncepciją. Atsižvelgiant į erdvės dydį ir plotą, dažniausiai rekomenduoju visoms sienoms rinktis šviesius atspalvius ir tik vieną sieną papuošti ryškesne spalva“, – sako dizainerė Justina Garbštė.

Pasak interjero specialistės, siena, ant kurios kabinsite televizorių, akcentuoja kambarį, o siena, esanti priešais, kartais gali atrodyti tarsi neišpildyta, „nuoga“. Dėl šios priežasties oponuojanti siena turėtų būti dažoma ryškesne spalva tam, kad sukurtų balansą. Be to, rekomenduojama vengti ypač ryškių spalvų aplink televizorių, kadangi jos gali blaškyti dėmesį ar imti erzinti, jei ilgai žiūrėsite į ekraną.

Televizoriaus baldai ir jų kompozicijos 

Anot ekspertės, šiuolaikiniame interjere televizoriaus baldas yra laikomas vientisa sienos kompozicija kartu su pačiu įrenginiu. Tai reiškia, kad pasirinkti vien tik televizoriaus staliuką, kuris jūsų akiai atrodys patraukliai, jau nebepakanka. 

„Dažnu atveju pakabinamas televizorius ar pakabinamas televizoriaus baldas atrodo elegantiškiau, lengviau, o kambario erdvė neatrodo užgrūsta. Pastatomi baldai lieka kaip alternatyva, pavyzdžiui, kai televizorius yra per sunkus tam, kad siena jį išlaikytų“, – pasakoja J. Garbštė. 

Svarbu nesuklysti renkantis televizoriaus baldą ir tą padaryti išties apgalvotai. Baldo ilgis ir plotis turėtų derėti kartu su įrenginio dydžiu. Jei baldas bus trumpesnis ar mažesnis nei televizorius, vizualiai tokia kombinacija gali atrodyti nepatraukliai. 

Skoninga ir estetiška idėja – rėminimas

Itin žaismingas ir kūrybiškas sprendimas, kuris pagyvins erdvę aplink televizorių – įrenginio įrėminimas.

„Žinoma, rekomenduočiau rėmelius derinti prie kitų interjere esančių detalių. Jei interjere dominuoja juodos detalės, tai juodi rėmeliai tiks visais atvejais. Jei  kambarys mažytis ir norisi lengvumo, tuomet balti rėmeliai puikiai atliktų savo darbą ir derėtų su baltomis sienomis. Na, o jeigu interjere yra baldų su medžio motyvais, tuomet galima rinktis ir medinį rėmelį“, – sako profesionalė. – Svarbiausia, kad televizorius organiškai įsilietų į esamą erdvę ir jos dizainą.

Ekspertė tikina, kad puikiu sprendimu gali tapti „The Frame“ televizorius, kuris turi elegantiškus skirtingų spalvų rėmelius bei keletą dizaino variantų. Dėl savo estetiškos išvaizdos, įrenginys iš tiesų primena ant sienos kabantį paveikslą, todėl jis dera ne tik svetainės zonoje, bet ir miegamojo erdvėje, kurioje, pasak dizainerės, kompozicija nebūtina. Šis televizorius pasižymi didesniu funkcionalumu – įjungtas veikia kaip televizorius, o išjungtas atstoja erdvę papuošiantį meno kūrinį. 

Didžiausios dekoravimo klaidos 

Kokie netinkami sprendimai erdvę gali paversti blankia ir neskoninga? Pasak dizainerės, svarbiausia išvengti pagrindinių klaidų: netinkamo televizoriaus dydžio ir jo vietos pasirinkimo bei erdvės perkrovimo dekoracijomis.

„Būtina turėti omenyje, kad dideliam televizoriui prireiks nemažai laisvo sienos ploto – tai padės užtikrinti, kad ekranas bus gerai matomas ir neužspaustas. Be to, jeigu televizorius yra didelis, tuomet vertėtų jį kabinti, o ne statyti. Taip pat labai svarbu neperkrauti sienos dekoro elementais, spalvomis, paveikslais ar nuotraukomis. Jei televizorių pakabinsite apgalvotai ir laikantis taisyklių, jis pats taps namų puošmena, todėl jo erdvei nereikės jokių papildomų akcentų“, – tikina dizainerė.

Galiausiai, nederėtų televizoriaus kabinti bet kur. Jeigu nusprendėte įsigyti naują televizorių, pirmiausia apgalvokite, kurioje vietoje jis geriausiai tiks. Ant popieriaus lapo nupiešti kambario eskizai padės šiek tiek geriau suvokti, ar vietą pasirinkote tinkamai.

Pranešimą paskelbė: Kristina Solomnikova, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

 Šiaulių bankas per pirmąjį šių metų pusmetį klientams suteikė būsto paskolų už 98,8 mln. eurų – daugiau nei dvigubai (125 proc.) nei pernai tuo pačiu metu (2020 m. sausi-birželį išduota paskolų už 43,4 mln. eurų). Antrasis šių metų ketvirtis išsiskyrė būsto kreditavimo sparta – per šį laikotarpį pasirašyta būsto paskolų už 56 mln. eurų, kai […]

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacijos programa gerina ne tik miesto estetinį vaizdą, bet ir užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Tačiau norintys renovuoti daugiabutį dažniausiai nė nežino nuo ko pradėti. Daugiabučio atnaujinimas – ilgas procesas, kuris prasideda gerokai ankščiau prieš darbininkams įžengiant į statybų aikštelę. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos keliamus tikslus, energinis efektyvumas ir toliau išliks prioritetu. Lietuvoje patvirtinta ilgalaikė […]

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Iš Vakarų į Lietuvą atsiritus bangai, kuomet pastebima kraustymosi gyventi į mažesnius, patogesnius miestus tendencija, Rokiškis skuba pasinaudoti tokia galimybe – rajono meras Ramūnas Godeliauskas kartu su specialistų komanda nieko nelaukdamas imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su pilnai įrengta infrastruktūra ir […]

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Kauno Žemųjų Šančių rajone kylantis nekilnojamo turto projektas „Kaunorama“ pradeda antrojo projekto etapo apartamentų rezervaciją. Nors statybų darbai dar tik įgauna pagreitį, susidomėjimas projektu milžiniškas – pirmame etape rezervuoti ir parduoti visi apartamentai. Antrojo etapo statybų darbai prasidėjo šį mėnesį, tačiau dėl didelio klientų susidomėjimo, būstų rezervacijos pradžia skelbiama jau dabar. „Pirmieji „Kaunoramos“ aukštai dar […]

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį miestą. Senamiestyje ir miesto centre įprasta pirmuosiuose namų aukštuose regėti parduotuves, kavines, galerijas, viešąsias ir privačias įstaigas. […]

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

Nors Lietuvoje – pats vasaros įkarštis, o ir orai šiemet, bent jau iki šiandien, vasarotojams buvo itin palankūs, tačiau sostinės būsto rinka vėl stiebiasi aukštyn. Per liepą čia rezervuoti 633 nauji butai ir kotedžai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu (307) ir 30 proc. daugiau nei 2019 m. (483). Tuo tarpu Kaune praėjusį […]