Iki Lietuvos urbanistinio forumo – tik devynios dienos

Iki Lietuvos urbanistinio forumo – tik devynios dienos

Aplinkos ministerija gruodžio 18 d. kviečia architektus, urbanistus, savivaldybių administracijų ir bendruomenių atstovus, nekilnojamojo turto vystytojus, miestų atsinaujinimu ir ateitimi besidominčius gyventojus į tradicinį Lietuvos urbanistinį forumą. Jis šiemet rengiamas jau keturioliktąjį kartą ir vyks nuotoliniu būdu.

Pagrindinė forumo tema „Urbanizacijos iššūkiai saugomose teritorijose: kaip atrasti interesų darną?“ aktuali ir savivaldybėms, tvirtinančioms statinių projektus, ir siekiantiems ginti savo nuosavybės naudojimo interesus žemės savininkams, valdytojams bei bendruomenėms, ir urbanistinio planavimo procesuose dalyvaujantiems ekspertams bei profesionalams, taip pat kultūros paveldo, aplinkos apsaugos ir kitoms institucijoms, siekiančioms saugoti svarbiausias šalies paveldo ir kultūros vertybes.

Forumo dalyviai aptars, kokių kompetencijų trūksta institucijoms ir specialistams, kai vertinama statinio projektų atitiktis saugomų teritorijų ir kultūros paveldo reglamentams, kas turėtų priimti galutinius sprendimus, kaip suprantama nauja architektūra saugomose teritorijose ir kt. Šiais klausimais pranešimus skaitys šalies ir užsienio ekspertai.

Viešos diskusijos metu numatyta aptarti skirtingoms interesų grupėms aktualius klausimus. Kaip siekti kokybiško planavimo proceso? Kokiais atvejais galime sutarti taikyti išimtis? Kaip tikslingai įsileisti naujos kokybės architektūrą į saugomas teritorijas? Kaip vystyti atsinaujinančių energetikos išteklių infrastruktūrą vengiant kraštovaizdžio žalojimo? Ar galime kurti naujas tradicijas neatsisakydami identiteto ir vertybių?

Norintiesiems dalyvauti forume siūloma užsiregistruoti, bet tai nėra privaloma. Užsiregistravusieji gaus renginio programą ir kitą aktualią informaciją.

Lietuvos urbanistinis forumas turi ilgametes tradicijas. Vienas pagrindinių jo siekių – integralus bendradarbiavimas, pripažįstant, kad urbanistinio planavimo problemos negali būti sprendžiamos tik profesionalų. Todėl forumas kiekvienais metais atviras naujoms idėjoms, diskusijoms.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]