Idėjos investuoti į erdvų biurą neatbaidė nei kylančios kainos, nei pandemijos įkarštis

1

Idėjos investuoti į erdvų biurą neatbaidė nei kylančios kainos, nei pandemijos įkarštis

Nors visame pasaulyje išpopuliarėjo nuotolinio darbo režimo modelis ir masinis biurų uždarymas, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys nė nesvarstė galimybės prasidėjus pandemijai stabdyti naujojo biuro sostinėje statybas.

Priešingai, matydamas užsitęsusią pandemiją, siekia dar labiau pagerinti kiekvieno darbuotojo asmeninę darbo erdvę ir nori sukurti jaukią bei komandiniam darbui patogią atmosferą biure. Jau kovo mėnesį įmonės Vilniaus padalinio darbuotojai kelsis į visiškai naujai suprojektuotą biurą, Žirmūnų mikrorajone, senojo Skanseno istoriniame sluoksnyje.

Biuras tampa socialine susitikimų erdve

Įmonės viceprezidento teigimu, komandoms svarbu būti kartu, tobulėti, todėl reikalingos inovatyvios erdvės, kuriose ne tik visi jaustųsi patogiai, bet ir laisvai tilptų ateityje.

„Pagrindinis kriterijus, renkantis naujas patalpas, dar didesnis patogumas mūsų darbuotojams. Biuro vieta ir infrastruktūra taip pat turėjo reikšmės. Komandiškumas mūsų įmonėje yra labai svarbus, tad naujojo biuro tikslas yra sukurti jaukią, patogią, inovatyvią erdvę, kurioje būtų malonu dirbti. Atsižvelgėme ir į tokius dalykus, kaip biuro dydis, dar modernesnė ventiliacija, patalpų akustika, taip pat įrenginėjame didelę sporto salę, turėsime privačią milžiniško dydžio terasą ant stogo, kur galėsime daryti įmonės renginius, konferencijas ar tiesiog išnaudoti tai, kaip papildomą laisvalaikio erdvę“,  – privalumus vardijo IT įmonės vadovas.

V. Gurgždžio teigimu, žiūrime strategiškai į ateitį ir per artimiausius penkerius metus planuojame ir toliau išlaikyti spartų augimą.

„Per 10 įmonės veiklos metų teko pakeisti ne vieną biurą, tad ne tik išmokome nemažai pamokų, bet ir aiškiai įsivardijome, žinojome, ko mums tiksliai reikia. Norime, kad tai būtų geriausias ir moderniausias biuras mūsų darbuotojams. Esame tikri, kad mūsų darbo modeliui ir komandoms bus vis labiau svarbus gyvas bendravimas. Nors daugelis įmonių visiškai pereina prie nuotolinio darbo režimo ir uždaro fizinius biurus, mes elgiamės priešingai – stengiamės suteikti visiems saugią ir sveiką darbo aplinką biure. Net ir pandemijos laikotarpiu nė nesvarstėme atsisakyti idėjos investuoti į naują ir itin erdvų biurą. Gera emocinė ir fizinė darbuotojų sveikata mums visada išliks prioritetu“, – akcentuoja „Devbridge“ vadovas.

Biuras atspindi naujausias pasaulines tendencijas

Įmonės „Do Architects“ vyresniosios architektės Monikos Vaičiulės teigimu, naujasis „Devbridge“ biuras atspindi naujausias pasaulines biurų projektavimo tendencijas. 

„Didžioji dalis atviro plano darbo vietų keičiamos į laisvo formato kūrybines erdves, skatinančias komandinį, įkvepiantį darbą. Įprasto tipo darbo vietos skaidomos į mažesnius, uždaresnius vienetus, kurie suteikia darbuotojams privatumo ir jaukumo dirbant. Taip pat projektuojami skirtingų tipologijų darbo kambariai tiek individualiam, tiek komandiniam darbui“, – sako architektė.

M. Vaičiulės teigimu, naujasis biuras bus išskirtinai lankstus, pritaikytas įvairiausiems darbuotojų poreikiams. Daug dėmesio yra skiriama bendrosioms erdvėms.

„Tūkstantines kvadratinių metrų eksploatuojamo stogo terasa su bėgimo taku, sporto ir renginių erdvėmis, iš kurių atsiveria  senojo Skanseno panoraminiai vaizdai.  Taip pat svarbu paminėti naujai projektuojamus vidinius biuro laiptus, kurie jungia visus ofiso aukštus. Jie formuojami ypatingai erdvūs, platūs, su amfiteatru ir alternatyviomis darbo vietomis. Na ir žinoma, biuro priimamasis bei bendroji renginių erdvė. Jose numatome didelę sporto salę, miego ir žaidimo erdves, kavos bei neformalaus bendravimo, poilsio erdves. Visa tai yra skirta darbuotojams, konkrečiam dirbančiam žmogui, todėl tam skiriame ypatingai daug dėmesio“, – vardijo biuro projektuotoja.

Investuoti į erdvų ir modernų biurą – apsimoka

Interjero architektų teigimu, vertinant biuro lokaciją miesto kontekste – jis bus lengvai pasiekiamas iš didžiosios dalies rajonų. Taip pat šiuo metu intensyviai vystomi bei tvarkomi dviračių bei pėsčiųjų takai, kurie prisidės prie alternatyvių transporto priemonių pasirinkimo ir kokybiškesnės gyvenimo bei tvarios darbo aplinkos kūrimo. 

Pasak projektuotojų, biuras visada išliks gyvo žmogiško, komandinio ryšio traukos tašku. Įkvepiančios, jaukios, funkcionalios erdvės ženkliai prisideda prie stipresnio komandinio bendrumo jausmo, kuris yra būtinas komfortiškai darbo aplinkai. 

Architektams antrina ir V. Gurgždys, pastebima aiški tendencija, kad darbuotojai pasiilgo darbo biure. Tai parodė ir itin greitai pasiektas net 90 proc. pasiskiepijusių mūsų darbuotojų skaičius Lietuvoje. Kiekvieną savaitę auga ir kolegų atvykstančių į biurus skaičius visuose įmonės padaliniuose.

„Žmonės pasiilgo pokalbių ne per ekraną, tradicinių penktadienio pietų, bendrų diskusijų ir komandą vienijančių veiklų. Gyvas bendravimas ir bendrų tradicijų puoselėjimas mums visada išliks prioritetu“, –  akcentuoja „Devbridge“ vadovas.

Pranešimą paskelbė: Dalia Petuškienė, Devbridge

Rekomenduojame

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai populiarėja, lietuviai dar neišnaudoja visų jos panaudojimo galimybių. Medinės statybos privalumų suvokimas pamažu plečiasi. Lietuvoje jau įgyvendinta nemažai sudėtingų […]

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Mažiausiai Lietuvos žmonių, lyginant su kitų Baltijos šalių gyventojais, namuose turi įsirengę dūmų detektorius. Naujausi duomenys rodo, kad šiuos įrenginius gyvenamosiose patalpose yra sumontavę 66 proc. mūsų šalies, 78 proc. Latvijos ir net 91 proc. Estijos gyventojų. Nuo dūmų detektorių paskelbimo privalomais Lietuvoje praėjo pusketvirtų metų, Latvijoje jie privalomi nuo 2020 m.,  Estijoje – nuo […]

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“, visai netoli rugsėjį anonsuoto multifunkcinio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – adresu Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln. Eur. „Sostinės būsto rinkoje dabar didžiausius iššūkius kelia […]

Pilnavertei garso izoliacijai reikalingos daugiasluoksnės konstrukcijos ir kokybiškas montavimas

Pilnavertei garso izoliacijai reikalingos daugiasluoksnės konstrukcijos ir kokybiškas montavimas

Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negali patenkinti garso izoliacijos reikalavimų. Tad rinkos lyderė „Knauf“ siūlo daugiasluoksnes konstrukcijas, kuriose naudojamos kone dvigubai už standartines […]

Gėlių pristatymas į namus: reikšmingi privalumai, kurie didina šių paslaugų populiarumą

Gėlių pristatymas į namus: reikšmingi privalumai, kurie didina šių paslaugų populiarumą

Gėlės – žavinga dovana kiekviena proga. Jei norite jas dovanoti savo artimiesiems, bet baiminatės, kaip jos galėtų juos saugiai pasiekti, nesijaudinkite! Dabartiniame skaitmeniniame amžiuje gėles siųsti yra labai paprasta. Yra daugybė gėlių salonų, kuriuose siūlomas profesionalus gėlių pristatymas į namus. Be to, tokių paslaugų atveju, gėlės pristatomos be rūpesčių, greitai ir įsipareigojant išlaikyti jas šviežias, […]

Industrinis Kauno rajonas keičia veidą: kairysis Nemuno krantas taps patrauklia miesto vieta

Industrinis Kauno rajonas keičia veidą: kairysis Nemuno krantas taps patrauklia miesto vieta

Pasaulyje populiari pramoninių rajonų konversija į gyvenamajam būstui pritaikytas teritorijas sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvoje. Kairysis Nemuno krantas Kaune, ilgą laiką buvęs industrinės paskirties teritorija, sulaukė nekilnojamo turto (NT) vystytojų dėmesio ir šiuo metu konvertuojamas į gyvenamųjų namų kvartalą. NT ekspertai tikina – tai globali tendencija grąžinti pramonės užimtas teritorijas miesto gyventojams. Pasak naują kvartalą […]