„Hepsor“ IPO metu akcijų paklausa pasiūlą viršijo beveik 9 kartus

1

„Hepsor“ IPO metu akcijų paklausa pasiūlą viršijo beveik 9 kartus

NESKIRTA TIESIOGIAI AR NETIESIOGIAI SKELBTI ARBA PLATINTI JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE (ĮSKAITANT JOS TERITORIJAS IR VALDAS, VALSTIJAS IR KOLUMBIJOS APYGARDĄ), AUSTRALIJOJE, KANADOJE, KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS HONKONGO SPECIALIAJAME ADMINISTRACINIAME REGIONE, JAPONIJOJE, PIETŲ AFRIKOJE ARBA BET KOKIOSE KITOSE JURISDIKCIJOSE, KUR TOKIA VEIKLA BŪTŲ NETEISĖTA.

Šis pranešimas nėra reklamos skelbimas ar prospektas pagal Reglamentą (ES) 2017/1129 (toliau – Prospekto reglamentas), taip pat nėra pranešimas apie vertybinių popierių siūlymą. Investuotojai neturėtų priimti jokių investicinių sprendimų dėl šiame pranešime nurodytų vertybinių popierių remiantis kita informacija, nei ta, kuri yra pateikta Finansų priežiūros institucijos (angl. FSA) patvirtintame prospekte, siekiant įvertinti galimą riziką ir susijusią naudą. „Hepsor AS“ paskelbs papildomą informaciją apie prospekto patvirtinimą pagal Prospekto reglamentą ir pateiks aktualią informaciją FSA svetainėje (www.fi.ee) ir Bendrovės svetainėje (www.hepsor.ee/investorile). FSA prospekto patvirtinimas neturėtų būti suprantamas kaip vertybinių popierių patvirtinimas.

Estijos nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Hepsor“ užbaigė pirminį viešąjį akcijų siūlymą (angl. initial public offering – IPO), kurio metu iš investuotojų pritraukė 10 mln. eurų. Lėšas bendrovė ketina skirti tolesniam sparčiam augimui bei naujų projektų įgyvendinimui. 

Lapkričio 19 d. pasibaigusio IPO metu 19.621 investuotojas pasirašė 6.7455.135 akciją. Originaliame siūlyme buvo numatyta išplatinti 777.001 „Hepsor“ akcijas, o tai reiškia, kad akcijų paklausa IPO metu pasiūlą viršijo 8,7 karto. Atsižvelgdama į tai, „Hepsor“ padidino platinamų akcijų kiekį iki 854.701 IPO metu išplatintos akcijos sudaro 22,17 proc. visų kompanijos akcijų.

Dėl didelės paklausos akcijos nebus platinamos bendrovės stebėtojų tarybai ir valdybai. 77 proc. „Hepsor“ akcijų išplatinta mažmeniniams, o 23 proc . – instituciniams investuotojams. 

Visiems investuotojams, pasirašiusiems mažiau nei 8.548 akcijas, nepriklausomai nuo dalyvavimo IPO laiko, bus skirta 100 proc. pasirašytų akcijų iki 20 akcijų. Tai viršijančiam pasirašytų akcijų kiekiui bus skiriama apie 7,3 proc. iki lapkričio 12 d. ir apie 4,3% nuo lapkričio 13 d. pasirašytų akcijų.

Investuotojams, pasirašiusiems 8.540 ar daugiau akcijų iki lapkričio 12 d., rezervuota 7,5 proc. akcijų emisijos, o nuo lapkričio 13 d. – 5 proc. emisijos. Bendrovės darbuotojams ir jų įmonėms skirta 8281 akcijos. 

„Hepsor“ valdybos nario Henri Laks teigimu, tokia kompanijos akcijų paklausa rodo, jog investuotojai tiki „Hepsor“ veikla bei nori būti kompanijos augimo dalimi.

„Akcijų paklausa IPO metu buvo didžiulė ir kelis kartus viršijo mūsų drąsiausius lūkesčius. Labai džiaugiamės dėl to ir esame dėkingi visiems IPO dalyvavusiems investuotojams. Didelis investuotojų susidomėjimas įpareigoja IPO metu pritrauktas lėšas panaudoti atsakingai“, sako H. Laks.

Anot jo, dėl didelės paklausos, išankstinių investuotojų skaičiaus bei bendro investuotojų skaičiaus akcijų paskirstymas buvo sudėtingas.

„Hepsor“ stebėtojų tarybos pirmininkas Andres Pärloja pabrėžia, kad lūkesčius viršijęs IPO rezultatas rodo, kad bendrovės augimo ambicijos buvo įvertintos. 

„Investuotojai suteikė aiškų mandatą įgyvendinti šias ambicijas. Nekilnojamojo turto rinkoje niekas neįvyksta pernakt, tačiau ilguoju laikotarpiu abejonių nėra – tai yra turto klasė, į kurią derėtų atkreipti dėmesį bet kuriam investuotojui“, teigia A. Pärloja.

Akcijos bus pervestos į investuotojų vertybinių popierių sąskaitas apie lapkričio 24 d. „Hepsor“ akcijų prekyba „Nasdaq Tallin“ vertybinių popierių biržos Baltijos oficialiajame prekybos sąraše turėtų prasidėti apie lapkričio 26 d. 

IPO organizavo „LHV Pank AS“, teisines konsultacijas teikė „Ellex Raidla“, o komunikacijos partneriais buvo agentūra „Miltton JLP“.  

„Hepsor“ yra viena didžiausių Estijos NT vystymo bendrovių, sparčiai auganti ir Latvijos rinkoje. Bendrovė buvo pirmoji NT vystytoja Baltijos šalyse, įgyvendinusi inovatyvius inžinerinius ir techninius sprendimus, dėl kurių jų vystomi pastatai yra energetiškai efektyvesni ir kartu draugiškesni aplinkai. Dėmesys tvarumui ir inovacijoms yra vienas svarbiausių „Hepsor“ veiklos aspektų.  

„Hepsor Group“ įkūrėjai ir savininkai yra Andres Pärloja (33.25 proc. akcijų), Kristjan Mitt (33.25 proc. akcijų), Henri Laks (16.6 proc. akcijų) ir Lauri Meidla, kuris yra įsitraukęs į bendrovės veiklą kaip investuotojas (16.9 proc. akcijų).

Pranešimą paskelbė: Neringa Gudišauskaitė, UAB „Bosanova“

Rekomenduojame

Vilniuje skelbiami architektūriniai konkursai mokyklos ir dviejų darželių projektavimui

Vilniuje skelbiami architektūriniai konkursai mokyklos ir dviejų darželių projektavimui

Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai. Jaunų šeimų pamėgtuose Bajoruose šiuo metu mokyklos nėra, tiek pradinukai, tiek vyresnių klasių mokiniai važiuoja į artimiausias mokyklas Fabijoniškėse ar Pašilaičiuose, tad Bajoruose planuojama statyti progimnaziją, kurią galės lankyti apie 1000 moksleivių. „Vilnius […]

VDA kartu su KTU vykdys architektūros krypties doktorantūros studijas

VDA kartu su KTU vykdys architektūros krypties doktorantūros studijas

Vilniaus dailės akademija kartu su Kauno technologijos universitetu (KTU) vykdys jungtinę architektūros krypties meno doktorantūrą. Nuo 2022 m. visų Lietuvos architektūros mokyklų absolventai, turintys magistro kvalifikaciją, turės galimybę studijuoti į praktiką orientuotoje, meniniu tyrimu ir mokslu, tarpdiscipliniškumu ir eksperimentais grindžiamoje doktorantūroje. Doktorantūros studijos architektūros kryptyje Lietuvoje iki šiol nebuvo vykdomos. Siekdami gilinti žinias, architektai rinkosi […]

Galvojantiems apie būsto paskolą – dar daugiau galimybių

Galvojantiems apie būsto paskolą – dar daugiau galimybių

Tarpusavio skolinimo platforma „Savy“ – pirmoji fintech rinkoje pradės teikti paskolas privatiems asmenims su nekilnojamo turto (NT) įkeitimu. Žengus šį žingsnį, paskolos būstui įsigyti ar atnaujinti, refinansuoti jau turimus kreditus ar kitoms reikmėms įkeičiant turtą, taps prieinamos ir tiems, kuriems tradicinės finansų įstaigos iki šiol būdavo uždarytos. Be to, NT įkeitimas leis skolintis pigiau, o […]

Santaros slėnyje pradedamos Vilniaus universiteto Mokslo centro statybos

Santaros slėnyje pradedamos Vilniaus universiteto Mokslo centro statybos

Gruodžio 3 d. (penktadienį) 12.30 val. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų (Žaliųjų Ežerų g. 2) simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos. Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, ekonomikos ir inovacijų ministerijos […]

Industrinės teritorijos prie vandens virsta ateities miestais

Industrinės teritorijos prie vandens virsta ateities miestais

Nordhavn rajonas Kopenhagoje dar visai neseniai buvo žinomas kaip pramoninė uosto teritorija su laivų statyklomis, remonto dokais, sandėliais ir logistikai skirtais pastatais. Šiandien čia vykdoma konversija leidžia teritorijai atgimti nauju traukos tašku – statomi gyvenamieji namai ir verslo centrai. Architektai tikina, kad industrinės teritorijos prie vandens turi unikalią progą išnaudoti savo potencialą – tokių vietų […]

Construction of the Vilnius University Research Center in the Santara Valley Begins

Construction of the Vilnius University Research Center in the Santara Valley Begins

On 3 December (Friday) at 12.30 PM, the construction of a modern Research Center of Vilnius University Faculty of Medicine will officially begin with the symbolic capsule burial ceremony in Vilnius Santara Valley, next to the already operating Vilnius University (VU) Hospital Santaros Klinikos. The event will be attended by the Minister of Education, Science […]