Greta buvusio „Merkurijaus“ ryškėja daugiaaukščio garažo kontūrai

1

Greta buvusio „Merkurijaus“ ryškėja daugiaaukščio garažo kontūrai

Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant dėl pasaulyje padažnėjusių tiekimo grandžių sutrikimų, iš anksto užsakytos svarbios pastato fasado konstrukcijos.

Išsprendė tiekimo klausimus

Iki statybų pradžios teritorija adresu K. Donelaičio g. 65A (greta buvusio prekybos centro „Merkurijus“ sklypo) pasitarnavo kaip įprasta automobilių stovėjimo aikštelė. Dabar čia zuja sunkioji technika ir tęsiami daugiaaukščio garažo pamatų tvirtinimo darbai.

„Parengę aikštelę darbams, rangovai pradėjo požeminės dalies sienų apibetonavimo, mūro ir gelžbetoninių pastato konstrukcijų montavimo darbus. Statybvietėje sugręžta virš 400 polių. Dideliame gylyje jau įrengtas vandentiekis, šiluminė trasa ir kitos būtinos požeminės komunikacijos“, – sakė Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Pasauliui susiduriant su logistikos problemomis dėl Rusijos tęsiamo karo Ukrainoje, rangovai apsidraudė ir iš anksto užsakė svarbias objekto dalis. Jos Lietuvą pasieks laiku ir darbų tempui nesutrukdys.

„Jau sulaukėme profiliuotų stiklo fasadų, o surenkamų gelžbetoninių fasadinių panelių su reljefiniu paviršiumi gamyba stipriai pasistūmėjo į priekį. Liftas taip pat jau yra užsakytas ir ruošiamas kelionei“, – pridėjo V. Abramavičius.

Daugiau kaip 260 vietų

8,2 tūkst. kv. metrų ploto keturaukštis pastatas su dviejų aukštų požemine aikštele talpins iki 262 automobilių. Objektas bus pritaikytas neįgaliesiems bei turės specialią erdvę dviračiams saugoti.

Būsimoje automobilių saugykloje numatyta įrengti vėdinimo, vaizdo stebėjimo, įeigos kontrolės, eismo valdymo bei kitas būtinas apsaugos sistemas. Pravažiavimus reguliuos automatiniai kelio užtvarai. Dar prieš patenkant į pastatą specialūs ekranai informuos apie aikštelės užimtumą.

Transporto priemonių tranzitas tarp aukštų numatomas pandusais. Eismas vyks ratu prieš laikrodžio rodyklę, stengiantis išvengti susikertančių srautų.

Pastatas derės su aplinka

Automobilių saugyklos vidaus sienas ir pertvaras numatyta mūryti iš betoninių „haus“ tipo blokelių, paliekant natūralius netinkuotus paviršius. Pastate taip pat planuojama įrengti aliuminio profilių langus ir duris bei šlifuoto betono grindis.

Stogą dengs ruloninė bituminė danga su pilkšvai žaliu pabarstu. Pastatui daugiau natūralumo pridės augalija – viena aikštelės pastato išorinė pusė bus apželdinta vijokliais.

„Šiandieninis mūsų miesto gyvenimas reikalauja papildomų patogumų. Centre dirba daugybė kauniečių, ne mažiau jų čia leidžia laisvalaikį, aplink kuriasi verslo centrai ir kiti populiarūs bei lankomi objektai. Visada sakome, kad Kaunas tampa patogiu ir patraukliu miestu gyventi, dirbti ar studijuoti. Tad ir ši daugiaaukštė automobilių saugykla prisidės prie to, kad gatvėse liktų mažiau chaoso, o žmonės rastų pakankamai erdvės saugiai ir arti palikti savo transporto priemones“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Užbaigti daugiaaukštės automobilių saugyklos statybas planuojama iki kitų metų pavasario.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Drąsutis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]


Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tarsi antrinis miesto erdvių panaudojimas, suteikiantis galimybę efektyvinti apleistas urbanistines vietas, plėtoti pastarųjų infrastruktūrą, didinti […]


Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ Vilniuje vadovas Tadas Kuznecovas ir elektromobilių krovimo sprendimą gyventojams bei verslui siūlančio „Inbalance grid“ vadovas Simonas Stankus. Elektromobilių įkrovimo stotelių […]


Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

„EIKA Development“ valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas“ bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos. Šalia Tauro kalno iškilsiantis 7300 kv. m administracinės paskirties pastatas bus 6 aukštų […]