„Galio Group“ išplėtotą verslo centrą papuošė penkiaaukštė meno galerija

„Galio Group“ išplėtotą verslo centrą papuošė penkiaaukštė meno galerija

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ išplėtotas biurų pastatas „Freedom 36“ – čia persikėlus transporto bendrovės „Girteka“ administracijos padalinių darbuotojams, jis nuo šiol vadinasi „Girteka Park“ – naujakurius pasitiko su spalvinga meno kūrinių galerija per penkis pastato aukštus. Pandemijos paskatintą NT plėtotojų idėją įgyvendino penki menininkai, sienas išpiešę dar vykstant pastato įrengimo darbams.

„Labai neįprastas ir geras jausmas, kai dar neįrengtame pilkame pastate radome gyvus, spalvomis pulsuojančius meno kūrinius. Jie mūsų komandai įkvėpė interjero sprendimus. Biure vyrauja skandinaviška stilistika, o interjero akcentu čia tapo gyvų augalų erdvės, primenančios pasivaikščiojimą žaliame ir gyvybingame parke miesto erdvėse. Ypatingas dėmesys skirtas čia dirbsiančių žmonių komfortui, o svarbus akcentas, kuris buvo aktualus ir pačiai įmonei – kad jos darbuotojus suptų estetinė, maloni akiai aplinka“, – sako Simonas Bartkus, „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovas. 

„Galio Group“, plėtodama biurų pastatą Vilniaus Laisvės pr. 36, surengė viešą konkursą menininkams „Laisvė kurti“. Penki nugalėtojai, išrinkti iš 133 dalyvių, įgyvendino savo idėjas tiesiog ant pastato sienų, taip paversdami savo kūrinius verslo centro dalimi.

„Šis verslo centras pastatytas per COVID-19 pandemiją – daugeliui verslų ir individualiai dirbančių žmonių tai buvo sunkus metas, mažėjo užsakymų, traukėsi pajamos. Žvelgėme į ateitį, kada pandemijos debesys pasitrauks ir žmonės vėl galės grįžti dirbti į patogius, modernius biurus, todėl nebijojome investuoti į tai, kas bet kokiu atveju bus reikalinga ir naudinga. Siekėme patrauklaus ir originalaus sprendimo, kuris tarsi sukurtų „gyvų“ namų atmosferą, taip pat savo originalumu padėtų darbuotojams greičiau adaptuotis prie darbo iš biurų po ilgos pertraukos. Taip kilo idėja pasitelkti menininkus, kurie ir suteikė mūsų biurų pastatui unikalumo“, – pasakoja Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ NT projektų direktorius. 

Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Evaldo Bubino „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Menininkai pasidalino 12 500 eurų prizinį fondą, o iš viso į projektą ir jo įgyvendinimą „Galio Group“ investavo daugiau kaip 60 tūkst. eurų. 

„Idėjos įgyvendinimas buvo labai įdomi patirtis – kai tapėme darbus, dar vyko pastato įrengimo darbai, tad piešėme praktiškai statybų aikštelėje. Neįprastas ir piešinių mastelis, ir „drobė“, tad reikėjo gerai apgalvoti priemones bei atlikimo techniką. Dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nebuvo galima naudoti papildomų reljefinių elementų, tad reljefą kūriau tik dažais, pavyzdžiui, vienus piešinio elementus dažant keletu sluoksnių, o kitus – vienu. Taip piešinyje pavyko sukurti reljefiškumą“, – proceso įspūdžiais dalinasi Evaldas Bubinas, vienas iš konkurso laimėtojų, darbo „Laisvės lauko praplėtimas“ kūrėjas. 

Autorinius darbus, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija, sudaryta iš nepriklausomų narių: Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.

A. Gataveckas pasakoja, kad nugalėtojus išrinkti buvo sudėtinga, komisijai prireikė ne vieno vertinimo etapo, mat konkursas sulaukė didelio menininkų dėmesio ir jam pateikta daug stiprių darbų.

„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes, išdidinus piešinių mastelį, nukentėtų jų detalumas, ypač žiūrint iš arti­. Kaip kūriniai dera konkrečiame kontekste, kaip jie atrodys perkelti ant sienos – tai buvo vienas svarbiausių ir labai atsakingai vertinamų kriterijų. Ypatingą dėmesį skyriau idėjai – kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, o pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia patiems kurti interpretacijas“, – kalba A. Gataveckas.

Jis teigia, kad NT plėtotojų sumanymas surengti konkursą menininkams jį pradžiugino nuo pat pradžių, nes tai – galimybė „ištraukti“ kūrybines idėjas iš menininkų galvų ir paleisti jas į pasaulį.

„Dabar, matydamas rezultatą, esu dar laimingesnis prisidėjęs prie šios iniciatyvos. Menas yra svarbiausias vitaminas sielai, jo kuriama patirtis yra labai svarbus išgyvenimas, skatinantis asmeninį žmogaus augimą – nuostabu, kai menas tampa žmonių kasdienybės dalimi. Šiuo atveju svarbu ir įdomu tai, kad kūriniai tapo naujo pastato, architektūros dalimi“, – sako A. Gataveckas.

A+ energinės klasės verslo centrą suprojektavo bendrovės „Unitectus“ architektai Tauras Paulauskas ir Tomas Tankelevičius, interjeru pasirūpino architektų komanda „DO architects“.

Birželio mėnesį „Galio Group“ susitarė su NT fondu „GROA Real Estate Fund I“, valdomu „GROA Capital“, dėl „Freedom 36“ pardavimo.

Konkurso „Laisvė kurti“ nuotraukas galite parsisiųsti čia: https://bit.ly/3QS0QNQ 

Pranešimą paskelbė: Monika Kundelytė, UAB Headline agency

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vandens pavojai ir nuolydžio svarba: ką reikia žinoti, įrengiant plokščiąjį stogą?

Vandens pavojai ir nuolydžio svarba: ką reikia žinoti, įrengiant plokščiąjį stogą?

Plokštieji stogai – dažnas architektų pasirinkimas ne tik dėl estetinių sprendimų, bet ir dėl atsiveriančių galimybių. Ant tokio sutapdintu dar vadinamo stogo galima įrengti erdvią laisvalaikio zoną, paprasta montuoti saulės baterijas, reikalingą įrangą rekuperacijai, šildymui ar vėdinimui. Vis tik toks stogas – nemenkas inžinerinis iššūkis. „Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad plokščią sutapdintą stogą […]


Naujiena gipso kartono plokščių sujungimų glaistų segmente – PENOSIL PlasterSeal 650. Greičiau, švariau, lengviau!

Naujiena gipso kartono plokščių sujungimų glaistų segmente – PENOSIL PlasterSeal 650. Greičiau, švariau, lengviau!

Statybų procese itin svarbu ne tik rinktis kokybiškas medžiagas, kurios tarnaus ilgus metus, bet ir būti atidiems įsigyjant montavimo bei apdailos priemones, kurios padėtų siekti efektyvaus rezultato. Prekės ženklas PENOSIL pristato naujieną – paruoštą naudoti gipso kartono plokščių siūlių glaistą „PlasterSeal 650“. Šis produktas palengvins ir pagreitins meistrų darbą. Glaistų, skirtų gipso kartono plokščių siūlėms […]


Lietuvos NT rinkos tendencijos: didžiausią susidomėjimą būsto įsigijimu rodo didmiesčių jaunimas

Lietuvos NT rinkos tendencijos: didžiausią susidomėjimą būsto įsigijimu rodo didmiesčių jaunimas

Nepaisant pastaraisiais mėnesiais kilusių paskolų palūkanų normų, Lietuvos gyventojai planų įsigyti nuosavą būstą neatsisako. Per artimiausius 3 metus tai padaryti ketina beveik kas ketvirtas (23 proc.) šalies didmiesčių gyventojas. Ši dalis dar didesnė tarp 25-35 metų amžiaus gyventojų, kurių trečdalis (32 proc.) būstą planuoja įsigyti per keletą artimiausių metų. Tokius duomenis atskleidė tvarios miestų ir […]


„Nter Asset Management“ savo NT projektų portfelį papildė 1 ha ploto sklypu su statiniais prestižiniame Vilniaus rajone

„Nter Asset Management“ savo NT projektų portfelį papildė 1 ha ploto sklypu su statiniais prestižiniame Vilniaus rajone

Turto valdymo bendrovė „Nter Asset Management“ įsigijo 1,03 ha ploto sklypą su buvusios gydyklos ir kitais statiniais prestižiniame Vilniaus Antakalnio rajone, adresu P. Širvio g. 5. Įsigijimo sandorį ir būsimą sklypo vystymą didžiąja dalimi finansuoja „Šiaulių bankas“. Šio sandorio vertė neatskleidžiama. Patrauklioje vietoje – šalia Šveicarijos miško parko – esančio sklypo pastatų kompleksą sudaro beveik […]


„Realco“ apie sostinės pirminę NT rinką: vyrauja laukimo nuotaikos

„Realco“ apie sostinės pirminę NT rinką: vyrauja laukimo nuotaikos

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje naujų būstų pardavimai buvo vieni mažiausių šiemet – parduoti 156 būstai, fiksuotas 21 sutarties nutraukimas. Rugsėjį būstų parduota 29 proc. mažiau nei rugpjūtį, kuomet pardavimai siekė 221 būstą. „Šiemet rinka kol kas nerodė didesnio aktyvumo, juo labiau – augimo ženklų. […]


Keičiasi „Naresta“ vadovas: bendrovei vadovaus Tadas Grincevičius

Keičiasi „Naresta“ vadovas: bendrovei vadovaus Tadas Grincevičius

Vienai iš pirmaujančių statybos bendrovių „Naresta“ beveik tris dešimtmečius vadovavusį generalinį direktorių Arūną Šlenį keičia šiemet vasarį prie vadovų komandos prisijungęs vykdomasis direktorius Tadas Grincevičius. Jis pareigas eiti pradeda spalio 2 d. Buvęs vadovas A. Šlenys lieka vadovauti naujai įsteigtai „Naresta“ valdybai ir bus atsakingas už ilgalaikės įmonės veiklos strategijos suformavimą bei plėtojimą. „Įmonei vadovavau […]