„Galio Group“ išplėtotą verslo centrą papuošė penkiaaukštė meno galerija

„Galio Group“ išplėtotą verslo centrą papuošė penkiaaukštė meno galerija

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ išplėtotas biurų pastatas „Freedom 36“ – čia persikėlus transporto bendrovės „Girteka“ administracijos padalinių darbuotojams, jis nuo šiol vadinasi „Girteka Park“ – naujakurius pasitiko su spalvinga meno kūrinių galerija per penkis pastato aukštus. Pandemijos paskatintą NT plėtotojų idėją įgyvendino penki menininkai, sienas išpiešę dar vykstant pastato įrengimo darbams.

„Labai neįprastas ir geras jausmas, kai dar neįrengtame pilkame pastate radome gyvus, spalvomis pulsuojančius meno kūrinius. Jie mūsų komandai įkvėpė interjero sprendimus. Biure vyrauja skandinaviška stilistika, o interjero akcentu čia tapo gyvų augalų erdvės, primenančios pasivaikščiojimą žaliame ir gyvybingame parke miesto erdvėse. Ypatingas dėmesys skirtas čia dirbsiančių žmonių komfortui, o svarbus akcentas, kuris buvo aktualus ir pačiai įmonei – kad jos darbuotojus suptų estetinė, maloni akiai aplinka“, – sako Simonas Bartkus, „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovas. 

„Galio Group“, plėtodama biurų pastatą Vilniaus Laisvės pr. 36, surengė viešą konkursą menininkams „Laisvė kurti“. Penki nugalėtojai, išrinkti iš 133 dalyvių, įgyvendino savo idėjas tiesiog ant pastato sienų, taip paversdami savo kūrinius verslo centro dalimi.

„Šis verslo centras pastatytas per COVID-19 pandemiją – daugeliui verslų ir individualiai dirbančių žmonių tai buvo sunkus metas, mažėjo užsakymų, traukėsi pajamos. Žvelgėme į ateitį, kada pandemijos debesys pasitrauks ir žmonės vėl galės grįžti dirbti į patogius, modernius biurus, todėl nebijojome investuoti į tai, kas bet kokiu atveju bus reikalinga ir naudinga. Siekėme patrauklaus ir originalaus sprendimo, kuris tarsi sukurtų „gyvų“ namų atmosferą, taip pat savo originalumu padėtų darbuotojams greičiau adaptuotis prie darbo iš biurų po ilgos pertraukos. Taip kilo idėja pasitelkti menininkus, kurie ir suteikė mūsų biurų pastatui unikalumo“, – pasakoja Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ NT projektų direktorius. 

Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Evaldo Bubino „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Menininkai pasidalino 12 500 eurų prizinį fondą, o iš viso į projektą ir jo įgyvendinimą „Galio Group“ investavo daugiau kaip 60 tūkst. eurų. 

„Idėjos įgyvendinimas buvo labai įdomi patirtis – kai tapėme darbus, dar vyko pastato įrengimo darbai, tad piešėme praktiškai statybų aikštelėje. Neįprastas ir piešinių mastelis, ir „drobė“, tad reikėjo gerai apgalvoti priemones bei atlikimo techniką. Dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nebuvo galima naudoti papildomų reljefinių elementų, tad reljefą kūriau tik dažais, pavyzdžiui, vienus piešinio elementus dažant keletu sluoksnių, o kitus – vienu. Taip piešinyje pavyko sukurti reljefiškumą“, – proceso įspūdžiais dalinasi Evaldas Bubinas, vienas iš konkurso laimėtojų, darbo „Laisvės lauko praplėtimas“ kūrėjas. 

Autorinius darbus, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija, sudaryta iš nepriklausomų narių: Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.

A. Gataveckas pasakoja, kad nugalėtojus išrinkti buvo sudėtinga, komisijai prireikė ne vieno vertinimo etapo, mat konkursas sulaukė didelio menininkų dėmesio ir jam pateikta daug stiprių darbų.

„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes, išdidinus piešinių mastelį, nukentėtų jų detalumas, ypač žiūrint iš arti­. Kaip kūriniai dera konkrečiame kontekste, kaip jie atrodys perkelti ant sienos – tai buvo vienas svarbiausių ir labai atsakingai vertinamų kriterijų. Ypatingą dėmesį skyriau idėjai – kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, o pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia patiems kurti interpretacijas“, – kalba A. Gataveckas.

Jis teigia, kad NT plėtotojų sumanymas surengti konkursą menininkams jį pradžiugino nuo pat pradžių, nes tai – galimybė „ištraukti“ kūrybines idėjas iš menininkų galvų ir paleisti jas į pasaulį.

„Dabar, matydamas rezultatą, esu dar laimingesnis prisidėjęs prie šios iniciatyvos. Menas yra svarbiausias vitaminas sielai, jo kuriama patirtis yra labai svarbus išgyvenimas, skatinantis asmeninį žmogaus augimą – nuostabu, kai menas tampa žmonių kasdienybės dalimi. Šiuo atveju svarbu ir įdomu tai, kad kūriniai tapo naujo pastato, architektūros dalimi“, – sako A. Gataveckas.

A+ energinės klasės verslo centrą suprojektavo bendrovės „Unitectus“ architektai Tauras Paulauskas ir Tomas Tankelevičius, interjeru pasirūpino architektų komanda „DO architects“.

Birželio mėnesį „Galio Group“ susitarė su NT fondu „GROA Real Estate Fund I“, valdomu „GROA Capital“, dėl „Freedom 36“ pardavimo.

Konkurso „Laisvė kurti“ nuotraukas galite parsisiųsti čia: https://bit.ly/3QS0QNQ 

Pranešimą paskelbė: Monika Kundelytė, UAB Headline agency

Rekomenduojame

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]

„Caverion Lietuva“ savo klientams pristato naują paslaugą – „SmartView“

„Caverion Lietuva“ savo klientams pristato naują paslaugą – „SmartView“

Pažangių ir tvarių statybos bei inžinerijos paslaugų bendrovė „Caverion“ pristato „Caverion SmartView“ – skaitmeninę platformą – interaktyvųjį pastato dienoraštį. Ši paslauga leis nekilnojamo turto savininkams ir nuomininkams realiu laiku matyti ir vertinti pastato būklę. Kitose korporacijos šalyse pasiteisinusi sistema šiuo metu pristatoma jau ir Lietuvos rinkoje.   Naujoji „SmartView“ sistema apjungia pastato skirtingų inžinerinių sistemų duomenis […]

Vilnius užbaigė esminį išmanaus vandentiekio etapą: jau suplanuota, kada išmanieji skaitikliai pasieks gyventojų namus

Vilnius užbaigė esminį išmanaus vandentiekio etapą: jau suplanuota, kada išmanieji skaitikliai pasieks gyventojų namus

Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistema didžiausiai vandentvarkos bendrovei „Vilniaus vandenys“ leis sutaupyti 1 mln. eurų kasmet. Jau užbaigtame pirmajame išmanaus vandentiekio diegimo etape „Vilniaus […]

MERKO pirmas pusmetis: apyvarta iš generalinės rangos sutarčių –  34 mln. eurų   

MERKO pirmas pusmetis: apyvarta iš generalinės rangos sutarčių – 34 mln. eurų  

UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų). „Apyvarta augo dėl tęsiamų ankstesniais metais pradėtų rangos projektų, dėl aktyvių vėjo jėgainių parkų statybų ir dėl paties MERKO plėtojamų nekilnojamo turto objektų“, – sakė Saulius […]

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Bene kiekvienas sutiktų, kad širdžiai brangūs namai yra kokybiški – į šį daugialypį kriterijų atsižvelgia kiekvienas naują būstą įsigyti planuojantis asmuo. Tačiau kas būtent yra „kokybiški namai“? Kokie bruožai Lietuvos gyventojams aktualūs kokybiškuose namuose, parodė visuomenės apklausos duomenys. Didžiajai daliai lietuvių kokybiški namai yra tie, kuriems pastatyti naudotos kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį atsakymo […]

Pietrytinio aplinkkelio statybos: ties Amaliais ryškėja naujo kelio ir viadukų kontūrai

Pietrytinio aplinkkelio statybos: ties Amaliais ryškėja naujo kelio ir viadukų kontūrai

Kauno pakraštyje įsibėgėja vienas svarbiausių susisiekimo infrastruktūros projektų – Pietrytinio aplinkkelio statybos. „Tranzitu“ vykstantiems vairuotojams visa tai leis greičiau ir patogiau apvažiuoti šią miesto dalį, vykstant tarp Palemono ir Marijampolės plento, o Petrašiūnų gyventojams padės sumažinti triukšmo lygį bei oro taršą. Pirmasis etapas šalia Ateities plento jau įgavęs pagreitį – pavasarį pradėti darbai tarp Palemono […]