Finansų ministerija bendradarbiaudama su kitomis ministerijomis nuosekliai optimizuoja VNT apimtis

Finansų ministerija bendradarbiaudama su kitomis ministerijomis nuosekliai optimizuoja VNT apimtis

Nuo 2015 metų Vyriausybė įgyvendina valstybės nekilnojamojo turto (VNT) centralizuoto valdymo reformą. Ja optimizuojamos VNT apimtys, siekiama, kad valstybė turėtų tik tiek nekilnojamojo turto, kiek jo reikia valstybės funkcijoms vykdyti.

Vienas iš pirminių reformos tikslų – inventorizuoti visą valstybės nekilnojamąjį turtą. Valstybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitoje, kuri buvo pristatyta visuomenei 2017 m. birželio mėnesį, VĮ Turto bankas atskleidė valstybės nekilnojamojo turto apimtis, šių objektų išlaikymo sąnaudas, jų efektyvumo rodiklius, valstybės nekilnojamojo turto sandorius ir jų būklę.

VNT valdymo centralizavimas yra pradedamas nuo administracinio valstybės nekilnojamojo turto (AVNT) centralizuoto valdymo. AVNT sutelkimas yra viena iš sąlygų, užtikrinančių galimybę valstybės institucijoms suteikti atitinkančios jų poreikius patalpas, perskirstant valstybės turimą turtą. Tai padės efektyviau valdyti ir skirti lėšas, reikalingas valdomo turto kokybei gerinti.

Nuo 2015 m. VĮ Turto bankas per 3 etapus centralizuotai valdyti jau perėmė 229 tūkst. kv. m ploto AVNT. Likusią 494 tūkst. kv. m turto dalį planuojama, jog perims iki 2020 metų. Tai sudarys 100 proc. viso AVNT.

Lygiagrečiai vyksta ir nereikalingo bei nenaudojamo VNT identifikavimo ir realizavimo procesai. Iš viso nuo 2015 metų VĮ Turto bankui yra perduota 919 VNT objektų, kurie įtraukti į turto pardavimo sąrašą, o parduota 218 objektų. Šiuo metu Vyriausybei yra pateikti siūlymai dėl 573 objektų įtraukimo į sąrašą.

Dėl kitos paskirties (gyvenamosios, mokslo, gydymo ir kt.) VNT, kuris šiuo metu nėra valdomas centralizuotai, Finansų ministerija inicijuos diskusijas su kitomis ministerijomis. Jose bus įvertinami valstybės nekilnojamojo turto valdymo aspektai ir vykdomos reformas sektoriuose. Atsižvelgiant į tai bus sukurtos kitos paskirties VNT valdymo gairės.

Šiuo metu, įgyvendinant LRV programą, yra rengiami įstatymų projektai, kurių vienas iš tikslų – sumažinti panaudos pagrindais perduodamą turtą, jog jis būtų skiriamas tik socialinės paskirties asociacijoms. Tokiu būdu bus efektyviau naudojamos valstybės lėšos, nes daugiau VNT bus naudojama nuomos tikslais arba bus parduodama.

Pranešimą paskelbė : Austėja Jonaitytė, LR Finansų ministerija

Rekomenduojame

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

Valstybių, taip pat – ir Lietuvos, ekonomikas suparalyžiavusią Covid-19 ligos pandemiją, tapo madinga lyginti su 2008-ųjų krize. Kaip rodo įvairios analizės, kai kurioms ūkio šakoms padaryta žala iš tiesų prilygsta arba netgi pranoksta žalą, kurią nulėmė prieš 12 metų užfiksuoti įvykiai. Vis dėlto, situacija Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje visiškai kitokia – net ir sudėtingomis aplinkybėmis […]

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

„MG Baltic Investment“ ir „Extera Baltic“ galės vykdyti koncentraciją investuojant į bendrovę „Trečioji kregždė“ ir kartu su esamais akcininkais „Gamaekspresas“ ir „3K investicija“ įgyti bendrąją pastarosios kontrolę. Leidimą vykdyti šią koncentraciją davė Konkurencijos taryba. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2020 m. balandžio 22 d. Sandorį planuojama įgyvendinti investuojant į įmonę „Trečioji kregždė“ ir įgyjant po 24,75 […]

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Šiandien Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Information Modelling).  „Statybos sektoriaus skaitmeninimas svariai prisidės prie šalies ekonominės pažangos ir didesnio konkurencingumo, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas. […]

STATYBŲ INDUSTRIJOS ATEITIS – BEKONTAKTIS REMONTAS.

STATYBŲ INDUSTRIJOS ATEITIS – BEKONTAKTIS REMONTAS.

Pranešimas spaudai 2020.05.20 Karantinui perdėliojus žmonių prioritetus būdų prisitaikyti prie pasikeitusių klientų įpročių ieško ne tik prekybos sektoriai, tačiau ir statybinių darbų rangovai. Remonto ar įrengimo procese dalyvauja ypatingai daug žmonių – pradedant užsakovu, baigiant dizaineriais, darbų vadovais, meistrais. Kontaktuoti reikia daug, vienu metu objekte dirba po kelis žmones. Vis dėlto,  kompleksiniai remonto darbai jau […]