Finansų ministerija bendradarbiaudama su kitomis ministerijomis nuosekliai optimizuoja VNT apimtis

Finansų ministerija bendradarbiaudama su kitomis ministerijomis nuosekliai optimizuoja VNT apimtis

Nuo 2015 metų Vyriausybė įgyvendina valstybės nekilnojamojo turto (VNT) centralizuoto valdymo reformą. Ja optimizuojamos VNT apimtys, siekiama, kad valstybė turėtų tik tiek nekilnojamojo turto, kiek jo reikia valstybės funkcijoms vykdyti.

Vienas iš pirminių reformos tikslų – inventorizuoti visą valstybės nekilnojamąjį turtą. Valstybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ataskaitoje, kuri buvo pristatyta visuomenei 2017 m. birželio mėnesį, VĮ Turto bankas atskleidė valstybės nekilnojamojo turto apimtis, šių objektų išlaikymo sąnaudas, jų efektyvumo rodiklius, valstybės nekilnojamojo turto sandorius ir jų būklę.

VNT valdymo centralizavimas yra pradedamas nuo administracinio valstybės nekilnojamojo turto (AVNT) centralizuoto valdymo. AVNT sutelkimas yra viena iš sąlygų, užtikrinančių galimybę valstybės institucijoms suteikti atitinkančios jų poreikius patalpas, perskirstant valstybės turimą turtą. Tai padės efektyviau valdyti ir skirti lėšas, reikalingas valdomo turto kokybei gerinti.

Nuo 2015 m. VĮ Turto bankas per 3 etapus centralizuotai valdyti jau perėmė 229 tūkst. kv. m ploto AVNT. Likusią 494 tūkst. kv. m turto dalį planuojama, jog perims iki 2020 metų. Tai sudarys 100 proc. viso AVNT.

Lygiagrečiai vyksta ir nereikalingo bei nenaudojamo VNT identifikavimo ir realizavimo procesai. Iš viso nuo 2015 metų VĮ Turto bankui yra perduota 919 VNT objektų, kurie įtraukti į turto pardavimo sąrašą, o parduota 218 objektų. Šiuo metu Vyriausybei yra pateikti siūlymai dėl 573 objektų įtraukimo į sąrašą.

Dėl kitos paskirties (gyvenamosios, mokslo, gydymo ir kt.) VNT, kuris šiuo metu nėra valdomas centralizuotai, Finansų ministerija inicijuos diskusijas su kitomis ministerijomis. Jose bus įvertinami valstybės nekilnojamojo turto valdymo aspektai ir vykdomos reformas sektoriuose. Atsižvelgiant į tai bus sukurtos kitos paskirties VNT valdymo gairės.

Šiuo metu, įgyvendinant LRV programą, yra rengiami įstatymų projektai, kurių vienas iš tikslų – sumažinti panaudos pagrindais perduodamą turtą, jog jis būtų skiriamas tik socialinės paskirties asociacijoms. Tokiu būdu bus efektyviau naudojamos valstybės lėšos, nes daugiau VNT bus naudojama nuomos tikslais arba bus parduodama.

Pranešimą paskelbė : Austėja Jonaitytė, LR Finansų ministerija

Rozetėse palikti elektros prietaisai namus gali paversti pelenais

Rozetėse palikti elektros prietaisai namus gali paversti pelenais

Rozetėse palikti šildytuvai bei krovikliai ar pažeisti įvairių prietaisų laidai – nemažos dalies Lietuvos žmonių kasdienybė, kuri dažniausiai jiems neatrodo rizikinga. Tačiau ekspertai įspėja, kad tokie kasdieniniai įpročiai ar netikėti elektros gedimai gali baigtis dideliais finansiniais nuostoliais bei netgi tragiškomis pasekmėmis. „Gjensidige“ duomenimis, 70 proc. gaisrų atsitinka dėl netvarkingos elektros instaliacijos ar įjungtų elektros prietaisų. […]

  Straipsniai »

NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA DĖL GALIMO PAPIRKIMO ATVEJO KREIPĖSI Į POLICIJĄ

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) lapkričio 8 d. informavo policiją apie užfiksuotą kyšio davimo atvejį. Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gavęs NŽT darbuotojo pranešimą apie bandymą papirkti, pradėjo įvykio aplinkybių patikrinimą. Svarbu pažymėti, kad NŽT specialistai, vykdydami tarnybines pareigas, savo darbą atlieka sąžiningai, vadovaujasi įstatymais ir netoleruoja jokių korupcijos formų. Darbuotojai nepriima dovanų, pinigų ar paslaugų, […]

  Straipsniai »
Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – šiandien savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosios įmonės, valdančios dabartinę autobusų stotį, prisijungė prie savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių” planuojamų grandiozinių pokyčių visam Stoties rajonui. „Turime aiškią […]

  Straipsniai »

Aiškėja, kaip atgims didžiulė buvusios gamyklos „Velga“ teritorija

Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ planuoja pastatyti naujų statinių kompleksą, apimsiantį prekybos centrą, butus bei administracines patalpas. Penktadienį susitikimo su vystytojais metu Vilniaus savivaldybėje […]

  Straipsniai »