„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

1

„Evernord“ pritraukė 3,5 mln. eurų investicijų į „Novira Capital“ grupės obligacijas

Finansų maklerio įmonė UAB „Evernord“ Lietuvos investuotojams sėkmingai išplatino 3,5 mln. Eur vertės Estijos nekilnojamojo turto vystytojo „Novira Capital“ įmonių grupės obligacijas. Antrinė „Novira Capital“ įmonė „NC K2C“ SIA Rygoje stato multifunkcinį kompleksą „Kalnciema“, kuriame bus įrengti apartamentai, studijos studentams ir komercinės patalpos.  

Obligacijos išplatintos neviešai privatiems investuotojams Lietuvoje su 7,5% metinėmis palūkanomis ir nekilnojamojo turto užtikrinimu. Palūkanos bus mokamos kas ketvirtį, o obligacijas planuojama išpirkti iki 2023 m. balandžio 12 dienos.

„Šios obligacijos išsiskyrė tuo, kad jas platinome Lietuvoje, o nekilnojamasis turtas vystomas Rygoje. Reikėjo glaudaus teisinio bendradarbiavimo suderinant abiejų šalių teisės normas. Obligacijas pasiūlėme Lietuvos investuotojams, sulaukėme didelio susidomėjimo ir surinkome maksimalią planuotą sumą“, – sako Vismantė Šepetienė, FMĮ „Evernord“ direktorė.   

Teisiniai patarėjai rengiant obligacijų dokumentaciją buvo „TGS Baltic“ Lietuvos ir Latvijos biurai bei Latvijos „Walless“ advokatų kontora.    

„Dėkojame Lietuvos investuotojams už pasitikėjimą. Ši obligacijų emisija mums – puiki galimybė diversifikuoti finansavimo šaltinius. „Kalnciema“ projektas šiuo metu yra baigiamojoje derinimo stadijoje, jo statybas planuojame pradėti šių metų pabaigoje arba ateinančių metų pradžioje, todėl sklandus finansavimas mums itin svarbus“, – sako Nikolajus Kryzhanovskiy, „Novira Capital“ finansų direktorius ir valdybos narys.    

Multifunkcinis „Kalnciema“ kompleksas iš viso užims 27 tūkst. kv. m, įskaitant požeminį parkingą. Komplekse bus įrengti apartamentai, studijos studentams, komercinės patalpos pirmajame pastato aukšte. Pastatus Rygos Kalnciema ir Daugavgrivas gatvių sankirtoje planuojama pradėti eksploatuoti 2023 m. pabaigoje.   

Išleistos obligacijos registruotos Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume „Nasdaq CSD SE“. Emisijos vertybinių popierių apskaitą vykdo AB Šiaulių bankas.

Tai penktasis „Evernord“ neviešas obligacijų platinimas šiemet ir vienas didžiausių savo verte. Gegužę bendrovė išplatino 4 mln. Eur vertės braškių auginimu ir liofilizavimu užsiimančios UAB „Dehidra“ obligacijas. Metų pradžioje išplatintos dvi „Legal Balance“ obligacijų emisijos, prisidėta platinant UAB „Terseta“ obligacijas.    

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos bankas „Evernord“ suteikė aukštesnės B kategorijos finansų maklerio įmonės licenciją, kuri leidžia prekiauti vertybiniais popieriais klientų vardu bei teikti uždarųjų akcinių bendrovių akcijų bei fondų apskaitos paslaugas.

„Įmonės vis drąsiau skolinasi kapitalo rinkoje ir kreipiasi dėl didesnių sumų – tai tampa vienu iš įprastų ir konkurencingų būdų skolintis. Nekilnojamojo turto projektai investuotojams patrauklūs savo užstato galimybe, todėl jiems finansavimą galima pritraukti dar palankesnėmis sąlygomis“, – sako V. Šepetienė. 

FMĮ „Evernord“ teikia gerovės valdymo paslaugas fiziniams asmenims, turto valdymo paslaugas instituciniams investuotojams ir įmonėms, platina struktūrinius investicinius produktus ir teikia įmonių finansų paslaugas bei konsultacijas.

Pranešimą paskelbė: Rita Saunorytė Norutienė, Komunikacijos agentūra „Chestnut“ (MB „Žydintis kaštonas“)

Rekomenduojame

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Kokios priežastys skatina gyventojus įsigyti nuosavą būstą? „Luminor“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad beveik trečdalis (28 proc.) gyventojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nekilnojamąjį turtą (NT) pirko tuomet, kai jiems atsibodo gyventi nuomojamame arba tėvams ar kitiems giminaičiams priklausančiame būste. Beveik penktadalis (16 proc.) lietuvių mano, kad ilguoju laikotarpiu nuosavo būsto įsigijimas tiesiog apsimoka […]

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Please scroll down for the English version. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021-09-15 nutartyje, priimtoje civilinėje byloje Nr. e3K-3-228-823/2021, išsklaidė bet kokias abejones dėl to, ar ginčas dėl rangovo pareigos įvykdyti savo garantinius įsipareigojimus ir / ar atlyginti dėl netinkamo šių įsipareigojimų vykdymo užsakovui sukeltus nuostolius patenka į šalių sudarytos arbitražinės išlygos apimtį, ar toks ginčas visgi turi būti […]

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju. Šį įvertinimą inžinierius Tomas Strazdauskas vadina ilgo, atkaklaus ir nuoseklaus darbo rezultatu ir pabrėžia, kad laimėjimas nebūtų įmanomas be visapusiško ir absoliutaus žmonos palaikymo profesiniame gyvenime bei ypatingai […]

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams. Jei anksčiau Vilniuje įsigytas ir išnuomotas butas investuotojui vidutiniškai nešdavo 6-7 proc. metinę grąžą, tai šiandien – būsto kainoms augant greičiau už nuomos kainas – tokios grąžos gali tikėtis tik […]

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Rugsėjo 22-ąją startuojantis jau aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime. Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei dar kylančius talentus. Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta […]

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

Statybų inžinerijos bendrovė „Caverion Lietuva“ pasirašė sutartį su lazerinių technologijų gamintoja „Light Conversion“ dėl švarių patalpų (angl. Cleanrooms) įrengimo naujajame lazerių mokslinių tyrimų centre. „Naujai suplanuotų švarių patalpų įrengimo rangovu pasirinkome „Caverion Lietuva“ įmonę. Pasirinkimą lėmė anksčiau šios įmonės „Light Conversion“ patalpose įdiegtas panašus techninis sprendimas, konkurencinga kaina ir puiki rangovo reputacija“, – teigia įmonės […]