Ekspertų patarimai: ką daryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta

1

Ekspertų patarimai: ką daryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta

Pradėjus neįtikėtinais tempais brangti energijai, vis daugiau žmonių domisi, kaip padaryti, kad energijos sąnaudos būtų mažesnės – žiemą reiktų mažiau šildyti, o vasarą – vėsinti. Ekspertai išskiria 4 praktinius patarimus, padėsiančius apsispręsti.

1. Kaip pasirinkti medžiagą?

Norint, kad žiemą būstą reiktų mažiau šildyti, o vasarą – vėsinti, vienintelė išeitis yra pagerinti sienų šilumos izoliacines savybes. Pirmas ir labai svarbus klausimas – kuo šiltinti sienas? Ir kodėl kai kas renkasi plonesnes, nors ir gerokai brangesnes medžiagas?

„Daug žmonių skaičiuodami, kas labiau apsimoka, daro klaidą ir skaičiuoja tiesiog kiek kainuos kvadratas šiltinimo medžiagos, neįvertindami kitų niuansų, kurie lemia ne tik bendrą statybos darbų kainą, bet ir būsto komfortą“, – pastebi Marius Kačinauskas, „Kingspan Insulation“ atstovas Lietuvoje.

Pavyzdžiui, Europoje, ypač Šiaurės Europos šalyse, projektuojant pastatus nemažai dėmesio skiriama saulės poveikiui. Kuo daugiau šviesos, tuo didesnis psichologinis komfortas, nes žmogui reikia šviesos, ir mažesnės šildymo išlaidos. „Jei turime langus į pietus, dieną tokių patalpų gali net nereikėti papildomai šildyti. Kuo plonesnės sienos, tuo daugiau saulės šviesos patenka į vidų, o tai reiškia sutaupyta energiją šildymui. Tai apskaičiuojama, Vakaruose tai daro“, – pasakoja specialistas.

2. Kaip neprarasti ploto?

Lietuvoje vertinant sienos storį kol kas didžiausiu plonesnio šiltinimo sluoksnio privalumu laikomas sutaupytas plotas. Pirmieji tą pajuto komercinių projektų įgyvendintojai, mat kuo plonesnės sienos, tuo didesnis naudingas plotas. Šiuo metu modernios plokštės, leidžia sieną suploninti net iki 14 cm, o tai didesniame pastate yra dešimtys ir net šimtai kvadratinių metrų papildomo ploto.

Plonesnės sienos aktualu ir tuomet, kai vyksta statybos mažuose plotuose, kur itin ribotas užstatymo plotas. Juk jei nedidelio kambario sienas paplatinsime 14 cm, tai tikrai nepasirodys mažai. Taip pat jos labai praverčia, jei šiltinamos vidinės sienos.

3. Kaip sutaupyti medžiagų?

Pasak M. Kačinausko, plonesnė šilumos izoliacija yra 2-3 kartus brangesnė, lyginant kubinio metro kainą su įprastinėmis medžiagomis. Bet jos reikia mažiau ir, į ką ne visi atkreipia dėmesį, taip pat mažiau reikia kitų medžiagų.

„Jei projektuojamas naujas namas, tai sutaupytos medžiagos dažniausiai išlygina šį skirtumą ar net atpigina statybas. Plonesniam apšiltinimo sluoksniui reikia įrengti plonesnes konstrukcijas, tad reikia mažiau medžiagų. Lengvesnis stogas, reiškia, kad reikia paprastesnių ir pigesnių jį laikančių konstrukcijų. Mūsų gaminama „Kingspan Therma“ PIR plokštė  yra atspari atmosferos reiškiniams, tad nereikia nei vėjo, nei garo izoliacijos“, – vardija privalumus specialistas.

4. Kaip išlikti draugiškam aplinkai?

Lietuvoje į tai kol kas mažai kreipiama dėmesio, bet modernios ir sandarios šiltinimo medžiagos yra draugiškesnės aplinkai. Pastatai būna sandaresni, tad neišleidžia į lauką CO2, jis pašalinamas tik per rekuperacinę sistemą. Taip pat mažiau CO2 išmetama dėl to, kad reikia gabenti daug mažesnį kiekį medžiagų, o tai reiškia mažesnį kiekį vilkikų.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Vilniuje pradedamas Minsko plento atkarpos remontas

Vilniuje pradedamas Minsko plento atkarpos remontas

Vasarojančioje sostinėje mažėjant eismo intensyvumui, įsibėgėja gatvių remonto darbai – nuo pirmadienio iki rugpjūčio pabaigos bus tvarkoma Minsko plento atkarpa nuo Žirnių gatvės iki Vilniaus miesto ribos. Eismas remonto metu bus organizuojamas užtveriant po vieną eismo juostą pakaitomis. Birželio 27-ąją dienos metu bus klojamas išlyginamasis asfalto sluoksnis ir nukasti kelkraščiai. Iki liepos 1 d. naktimis […]

„GALIO GROUP“ gavo statybos leidimą gyvenamajam projektui „CityZen“

„GALIO GROUP“ gavo statybos leidimą gyvenamajam projektui „CityZen“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP“ gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen“ statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m  komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose. A++ energinės efektyvumo klasės „CityZen“ daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksą sudarys 7 gyvenamųjų namų korpusai su požeminėmis automobilių saugyklomis […]

Tyrimas: ieškantys naujo būsto automobilių stovėjimo aikšteles keistų į parkus

Tyrimas: ieškantys naujo būsto automobilių stovėjimo aikšteles keistų į parkus

Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas. Vis daugiau lietuvių miestus nori keisti į rajonus ar priemiesčius, kuriuose dažniausiai – daugiau gamtos ir erdvės poilsiui […]

Daugiabučių renovacijos rinkoje – 150 statybos bendrovių

Daugiabučių renovacijos rinkoje – 150 statybos bendrovių

Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių. APVA atlikta pasirašytų rangos sutarčių renovacijos darbams atlikti analizė rodo, jog beveik 10 proc. visų renovacijos rinkoje dirbančių bendrovių turi nuo 10 iki 30 projektų, virš 20 proc. –  […]

Lietuviškų biurų centrų išskirtinumai – kuo lenkiame kitas šalis

Lietuviškų biurų centrų išskirtinumai – kuo lenkiame kitas šalis

Lietuvoje kyla vis daugiau modernių verslo centrų, o jiems projektuoti pasitelkiami ir pasaulinio garso architektai bei geriausios vystytojų komandos. Tačiau kiek Vilniuje kylantys pastatai savo išplanavimu, ir jų įrengimu prilygsta pasaulines tendencijas, kur – ypatingas dėmesys kreipiamas į verslo poreikius bei darbuotojų patogumą. Blizgantys dangoraižiai Niujorke ar Dubajuje gali atrodyti labai skirtingi nuo mūsiškių verslo […]

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Nekilnojamojo turto mokestį siūlo ne tokį, ne tie ir ne laiku“

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Nekilnojamojo turto mokestį siūlo ne tokį, ne tie ir ne laiku“

2022 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)   Nekilnojamojo turto mokesčio projektas siūlomas ne nuo to galo: tokio mokesčio, kaip ir kitų, principai pirmiausia turi būti aptarti politinėje koalicinėje taryboje, o ne rengiami ir siūlomi paskirų institucijų, teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas. Be to, Lietuvos banko parengtame projekte nurodyta kartelė – […]