Ekspertų patarimai: ką daryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta

1

Ekspertų patarimai: ką daryti, kad vasarą namuose būtų vėsu, o žiemą – šilta

Pradėjus neįtikėtinais tempais brangti energijai, vis daugiau žmonių domisi, kaip padaryti, kad energijos sąnaudos būtų mažesnės – žiemą reiktų mažiau šildyti, o vasarą – vėsinti. Ekspertai išskiria 4 praktinius patarimus, padėsiančius apsispręsti.

1. Kaip pasirinkti medžiagą?

Norint, kad žiemą būstą reiktų mažiau šildyti, o vasarą – vėsinti, vienintelė išeitis yra pagerinti sienų šilumos izoliacines savybes. Pirmas ir labai svarbus klausimas – kuo šiltinti sienas? Ir kodėl kai kas renkasi plonesnes, nors ir gerokai brangesnes medžiagas?

„Daug žmonių skaičiuodami, kas labiau apsimoka, daro klaidą ir skaičiuoja tiesiog kiek kainuos kvadratas šiltinimo medžiagos, neįvertindami kitų niuansų, kurie lemia ne tik bendrą statybos darbų kainą, bet ir būsto komfortą“, – pastebi Marius Kačinauskas, „Kingspan Insulation“ atstovas Lietuvoje.

Pavyzdžiui, Europoje, ypač Šiaurės Europos šalyse, projektuojant pastatus nemažai dėmesio skiriama saulės poveikiui. Kuo daugiau šviesos, tuo didesnis psichologinis komfortas, nes žmogui reikia šviesos, ir mažesnės šildymo išlaidos. „Jei turime langus į pietus, dieną tokių patalpų gali net nereikėti papildomai šildyti. Kuo plonesnės sienos, tuo daugiau saulės šviesos patenka į vidų, o tai reiškia sutaupyta energiją šildymui. Tai apskaičiuojama, Vakaruose tai daro“, – pasakoja specialistas.

2. Kaip neprarasti ploto?

Lietuvoje vertinant sienos storį kol kas didžiausiu plonesnio šiltinimo sluoksnio privalumu laikomas sutaupytas plotas. Pirmieji tą pajuto komercinių projektų įgyvendintojai, mat kuo plonesnės sienos, tuo didesnis naudingas plotas. Šiuo metu modernios plokštės, leidžia sieną suploninti net iki 14 cm, o tai didesniame pastate yra dešimtys ir net šimtai kvadratinių metrų papildomo ploto.

Plonesnės sienos aktualu ir tuomet, kai vyksta statybos mažuose plotuose, kur itin ribotas užstatymo plotas. Juk jei nedidelio kambario sienas paplatinsime 14 cm, tai tikrai nepasirodys mažai. Taip pat jos labai praverčia, jei šiltinamos vidinės sienos.

3. Kaip sutaupyti medžiagų?

Pasak M. Kačinausko, plonesnė šilumos izoliacija yra 2-3 kartus brangesnė, lyginant kubinio metro kainą su įprastinėmis medžiagomis. Bet jos reikia mažiau ir, į ką ne visi atkreipia dėmesį, taip pat mažiau reikia kitų medžiagų.

„Jei projektuojamas naujas namas, tai sutaupytos medžiagos dažniausiai išlygina šį skirtumą ar net atpigina statybas. Plonesniam apšiltinimo sluoksniui reikia įrengti plonesnes konstrukcijas, tad reikia mažiau medžiagų. Lengvesnis stogas, reiškia, kad reikia paprastesnių ir pigesnių jį laikančių konstrukcijų. Mūsų gaminama „Kingspan Therma“ PIR plokštė  yra atspari atmosferos reiškiniams, tad nereikia nei vėjo, nei garo izoliacijos“, – vardija privalumus specialistas.

4. Kaip išlikti draugiškam aplinkai?

Lietuvoje į tai kol kas mažai kreipiama dėmesio, bet modernios ir sandarios šiltinimo medžiagos yra draugiškesnės aplinkai. Pastatai būna sandaresni, tad neišleidžia į lauką CO2, jis pašalinamas tik per rekuperacinę sistemą. Taip pat mažiau CO2 išmetama dėl to, kad reikia gabenti daug mažesnį kiekį medžiagų, o tai reiškia mažesnį kiekį vilkikų.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]