„EfTEN Real Estate Fund III“ skelbia pradinį viešąjį akcijų platinimą

„EfTEN Real Estate Fund III“ skelbia pradinį viešąjį akcijų platinimą

Viešas uždarojo tipo alternatyvus investicinis fondas „EfTEN Real Estate Fund III AS“, kurio bendroji turto vertė sudaro virš 90 mln. eurų ir 70 % jo investicijų yra Lietuvoje, skelbia akcijų, kurių bendra vertė yra 3,5 mln. eurų, o vienos akcijos vertė sudaro 14 eurų, pradinį viešąjį platinimą. Be to, už tą pačią kainą 87 272 akcijos bus perleistos fondo valdytojui. Pasirašymo laikotarpiu nuo 2017-10-30 9.00 val. (Rytų Europos laiku) iki 2017-11-10 16.00 val. (Rytų Europos laiku) visi Estijos investuotojai, turintys vardinių vertybinių popierių sąskaitas „Nasdaq CSD SE“ Estijos filiale, gali pasirašyti emisiją. Po pradinio viešojo platinimo fondas bus listinguojamas „Nasdaq Baltic“ pagrindiniame sąraše ir taip taps prieinamas ir Lietuvos investuotojams.

Pasak „EfTEN Capital Lietuva“ vadovo Lauryno Žilio, fondas, skelbdamas pradinį viešąjį akcijų platinimą, įvykdo pažadą, duotą investuotojams steigiant fondą 2015 m. „Dabar situacija rinkoje yra tokia, kad Baltijos šalyse praktiškai neliko konservatyvią šio fondo investavimo strategiją atitinkančių investicinių objektų, todėl mes siekiame pritraukti tik tiek kapitalo, kiek reikia fondo turimų objektų ir naujos „Hortes“ sodininkystės parduotuvės Taline vystymui“, – pridūrė Žilys.

Pagrindinis fondo tikslas ir įsipareigojimas beveik 300 investuotojų lieka toks pat – užtikrinti investuotojams stabilų dividendų pelningumą ir kapitalo prieaugį. Akcininkai gavo 29,7 cento grynųjų dividendų už akciją 2015 m. (5 mėnesių rezultatas). 2016 m. grynieji dividendai sudarė 63 centus už akciją – iš viso 1,5 mln. eurų.

80 % laisvo metinio pinigų srauto fondas skiria dividendams, o prognozuojami dividendai sudaro 4–8 %. Sprendimas mokėti dividendus priimamas kasmetiniame visuotiniame susirinkime. Dėka fondo valdomo turto grynosios vertės pokyčio akcijos kaina nuo 10 eurų, buvusios pradinio platinimo metu 2015, pakilo iki 14 eurų.

Pasak Žilio, visi keturi fondo valdymo bendrovės partneriai ir septyni pradiniai „EfTEN“ investuotojai tuo pat metu yra ir fondo akcininkai – jų dalis sudaro  35 % fondo nuosavo akcinio kapitalo.

„Tai, kad investuojame ne tik investuotojų, bet ir savo pinigus, likusiems fondo akcininkams be abejonės tik didina pasitikėjimo lygį“, – pridūrė Žilys, pasakęs, kad fondas siekia maksimaliai sumažinti pradinio viešojo platinimo išlaidas. Pradinį viešąjį platinimą organizuoja pati „EfTEN Capital“ su advokatų kontoros „Ellex Raidla“ pagalba. „Pradinis viešasis platinimas neišvengiamai reiškia kaštus, tačiau investuotojams pažadėjome, kad surengsime pigiausią pradinį viešąjį platinimą Talino biržos istorijoje“, – sakė Žilys.

Fondo bendroji turto vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. sudarė 91,1 mln. eurų, o nuosavas akcinis kapitalas – 40,4 mln. eurų. Dabartinio portfelio grynoji grąža nevertinant finansinio sverto sudaro 7,7 %, o vertinant pagal bendras nuomos pajamas – 9,1 %. Finansinis svertas sudaro 53 % bendros investicijų į nekilnojamąjį turtą vertės.

Didžiausia fondo investicija yra prekybos centras Saulės miestas Šiauliuose, kurio vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. sudarė 31,1 mln. eurų, t. y. apie trečdalį viso fondo turto vertės.

Pirmi du viešieji fondo akcijų platinimai pritraukė 24,8 mln. eurų, kas leido įsigyti centrinį Šiaulių prekybos centrą Saulės miestas, Ulonų ir L3 verslo centrus Vilniuje, bei DSV logistikos centrus Rygoje, Vilniuje ir Taline.

Šį pavasarį „EfTEN Real Estate Fund III AS“ surengė trečią viešą akcijų platinimą ir pritrauktus 6,3 mln. eurų nukreipė į „Selver“ maisto prekių ir „Hortes“ sodininkystės parduotuvių Laagri rajone, Taline vystymą, bei skyrė iš anksto planuotai DSV logistikos centro Rygoje rekonstrukcijai.

 EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra vienintelis „EfTEN Capital“ valdomas fondas, leidžiantis neinformuotiems, t.y. sąlyginai smulkiems investuotojams dalyvauti stambaus komercinio nekilnojamojo turto investicijose, kurios pasižymi stabiliu ir lengvai prognozuojamu pinigų srautu bei kapitalo prieaugiu. Maksimalus fondo skolinimosi lygis perkant turtą negali viršyti 65 %, tai vienas rodiklių, kuriuos griežtai reguliuoja Estijos Finansų priežiūros institucijos. Tikėtina fondo metinė kapitalo grąža sudaro 15 %. „EfTEN Real Estate Fund III AS“ nėra garantuoto pajamingumo fondas. 

Šiuo metu patvirtintas „EfTEN Real Estate Fund III AS“ terminas yra 10 metų: 3 metų investavimo laikotarpis, 5 metų laikymo laikotarpis ir 2 metų užbaigimo laikotarpis. Fondas taps neterminuotu po įtraukimo į Baltijos šalių akcijų biržos sąrašą.

  

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra viešas uždarojo tipo alternatyvus investicinis fondas, kurį 2015 m. įsteigė fondų valdytojas „EfTEN Capital“. Fondas investuoja į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. „EfTEN Capital AS“ yra 2008 m. įkurta turto valdymo bendrovė, kuri inicijuoja komercinės paskirties nekilnojamojo turto fondų steigimą bei vysto jų veiklą Baltijos šalyse. Bendrovė taip pat valdo „EfTEN Kinnisvarafond AS“ ir „EfTEN Kinnisvarafond II AS“. „EfTEN Capital“ įmonių grupė („EfTEN Capital AS“ ir antrinės įmonės) valdo 43 komercinės paskirties pastatus turinčius daugiau kaip 900 nuomininkų. 2017 m. birželio 30 d. bendra  „EfTEN Capital“ valdomo nekilnojamojo turto vertė sudarė 500 mln. eurų. „EfTEN Capital“ yra reguliuojama Estijos Finansų priežiūros institucijų.

Pranešimą paskelbė : Gintarė Motiejūnaitė, UAB „Komunikacija ir konsultantai“

Kiti skelbimai:
 
Kingston SSDNow UV500 480 GB, SSD form factor 2.5“, SSD interface SATA, Write speed 500 MB/s, Read speed 520 MB/s
 
Logilink True Wireless Headset BT0044 Black, Bluetooth
 
Silicon Power Ultima U03 16 GB, USB 2.0, White
 
Nikon D3500 + AF-P DX 18–55 VR
Rokiškyje – Lietuvos kontūro šimtmečio aikštė

Rokiškyje – Lietuvos kontūro šimtmečio aikštė

Lietuvos kultūros sostine šiemet tapęs Rokiškis ypatingai švenčia Lietuvos valstybės šimtmetį. Pritarus Rokiškio rajono valdžiai bei kitoms institucijoms buvo sėkmingai įgyvendinta visuomenininkų idėja – Lietuvos šimtmečio proga suformuotas Lietuvos kontūrą atitinkantis žemės sklypas. Simboliška, kad šiandien, vasario 15 d., šios šventės išvakarėse, Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis ir NŽT Rokiškio skyriaus vedėjas Arvydas Šarka pasirašė […]

  Straipsniai »

Remontas: 5 klausimai, į kuriuos turėtumėte atsakyti prieš imantis darbų

Kiekvienas daiktas ar erdvė, kuriais naudojamės, turi neišvengiamą savybę dėvėtis. Namai taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, o kartais kosmetinių pataisymų ar pagražinimų jau nebeužtenka. Remontas – sudėtinga užduotis, reikalaujanti laiko ir finansų, tačiau, teisingai planuojant, netikėtos išlaidos ir iššūkiai jūsų neturėtų užklupti. Prieš pradedant remontą, patariama užduoti sau 5 klausimus, padėsiančius jums nepasimesti būsto atnaujinimo […]

  Straipsniai »
Pamatyk, kokius tiltus per Nerį sostinėje pasiūlė architektai

Pamatyk, kokius tiltus per Nerį sostinėje pasiūlė architektai

Vos paskelbusi pėsčiųjų tilto per Nerį prie „Litexpo“ architektūrinės idėjos konkursą, savivaldybė sulaukė net 16-os dalyvių. Ekspertų komisija savo vertinimus paskelbs vasario 28 d., o vilniečius kviečiame jau dabar pasidairyti į konkurso darbus – kokius tiltus architektai siūlo Vilniui. „Vienoje upės pusėje atnaujintas Vingio parkas. Kitoje – nauja automobilių aikštelė prie Litexpo. Tiltas būtinas, kad […]

  Straipsniai »
Pamatyk, kokius tiltus per Nerį sostinėje pasiūlė architektai

Pamatyk, kokius tiltus per Nerį sostinėje pasiūlė architektai

Vos paskelbusi pėsčiųjų tilto per Nerį prie „Litexpo“ architektūrinės idėjos konkursą, savivaldybė sulaukė net 16-os dalyvių. Ekspertų komisija savo vertinimus paskelbs vasario 28 d., o vilniečius kviečiame jau dabar pasidairyti į konkurso darbus – kokius tiltus architektai siūlo Vilniui. „Vienoje upės pusėje atnaujintas Vingio parkas. Kitoje – nauja automobilių aikštelė prie Litexpo. Tiltas būtinas, kad […]

  Straipsniai »