„EfTEN Real Estate Fund III“ skelbia pradinį viešąjį akcijų platinimą

Viešas uždarojo tipo alternatyvus investicinis fondas „EfTEN Real Estate Fund III AS“, kurio bendroji turto vertė sudaro virš 90 mln. eurų ir 70 % jo investicijų yra Lietuvoje, skelbia akcijų, kurių bendra vertė yra 3,5 mln. eurų, o vienos akcijos vertė sudaro 14 eurų, pradinį viešąjį platinimą. Be to, už tą pačią kainą 87 272 akcijos bus perleistos fondo valdytojui. Pasirašymo laikotarpiu nuo 2017-10-30 9.00 val. (Rytų Europos laiku) iki 2017-11-10 16.00 val. (Rytų Europos laiku) visi Estijos investuotojai, turintys vardinių vertybinių popierių sąskaitas „Nasdaq CSD SE“ Estijos filiale, gali pasirašyti emisiją. Po pradinio viešojo platinimo fondas bus listinguojamas „Nasdaq Baltic“ pagrindiniame sąraše ir taip taps prieinamas ir Lietuvos investuotojams.

Pasak „EfTEN Capital Lietuva“ vadovo Lauryno Žilio, fondas, skelbdamas pradinį viešąjį akcijų platinimą, įvykdo pažadą, duotą investuotojams steigiant fondą 2015 m. „Dabar situacija rinkoje yra tokia, kad Baltijos šalyse praktiškai neliko konservatyvią šio fondo investavimo strategiją atitinkančių investicinių objektų, todėl mes siekiame pritraukti tik tiek kapitalo, kiek reikia fondo turimų objektų ir naujos „Hortes“ sodininkystės parduotuvės Taline vystymui“, – pridūrė Žilys.

Pagrindinis fondo tikslas ir įsipareigojimas beveik 300 investuotojų lieka toks pat – užtikrinti investuotojams stabilų dividendų pelningumą ir kapitalo prieaugį. Akcininkai gavo 29,7 cento grynųjų dividendų už akciją 2015 m. (5 mėnesių rezultatas). 2016 m. grynieji dividendai sudarė 63 centus už akciją – iš viso 1,5 mln. eurų.

80 % laisvo metinio pinigų srauto fondas skiria dividendams, o prognozuojami dividendai sudaro 4–8 %. Sprendimas mokėti dividendus priimamas kasmetiniame visuotiniame susirinkime. Dėka fondo valdomo turto grynosios vertės pokyčio akcijos kaina nuo 10 eurų, buvusios pradinio platinimo metu 2015, pakilo iki 14 eurų.

Pasak Žilio, visi keturi fondo valdymo bendrovės partneriai ir septyni pradiniai „EfTEN“ investuotojai tuo pat metu yra ir fondo akcininkai – jų dalis sudaro  35 % fondo nuosavo akcinio kapitalo.

„Tai, kad investuojame ne tik investuotojų, bet ir savo pinigus, likusiems fondo akcininkams be abejonės tik didina pasitikėjimo lygį“, – pridūrė Žilys, pasakęs, kad fondas siekia maksimaliai sumažinti pradinio viešojo platinimo išlaidas. Pradinį viešąjį platinimą organizuoja pati „EfTEN Capital“ su advokatų kontoros „Ellex Raidla“ pagalba. „Pradinis viešasis platinimas neišvengiamai reiškia kaštus, tačiau investuotojams pažadėjome, kad surengsime pigiausią pradinį viešąjį platinimą Talino biržos istorijoje“, – sakė Žilys.

Fondo bendroji turto vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. sudarė 91,1 mln. eurų, o nuosavas akcinis kapitalas – 40,4 mln. eurų. Dabartinio portfelio grynoji grąža nevertinant finansinio sverto sudaro 7,7 %, o vertinant pagal bendras nuomos pajamas – 9,1 %. Finansinis svertas sudaro 53 % bendros investicijų į nekilnojamąjį turtą vertės.

Didžiausia fondo investicija yra prekybos centras Saulės miestas Šiauliuose, kurio vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. sudarė 31,1 mln. eurų, t. y. apie trečdalį viso fondo turto vertės.

Pirmi du viešieji fondo akcijų platinimai pritraukė 24,8 mln. eurų, kas leido įsigyti centrinį Šiaulių prekybos centrą Saulės miestas, Ulonų ir L3 verslo centrus Vilniuje, bei DSV logistikos centrus Rygoje, Vilniuje ir Taline.

Šį pavasarį „EfTEN Real Estate Fund III AS“ surengė trečią viešą akcijų platinimą ir pritrauktus 6,3 mln. eurų nukreipė į „Selver“ maisto prekių ir „Hortes“ sodininkystės parduotuvių Laagri rajone, Taline vystymą, bei skyrė iš anksto planuotai DSV logistikos centro Rygoje rekonstrukcijai.

 EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra vienintelis „EfTEN Capital“ valdomas fondas, leidžiantis neinformuotiems, t.y. sąlyginai smulkiems investuotojams dalyvauti stambaus komercinio nekilnojamojo turto investicijose, kurios pasižymi stabiliu ir lengvai prognozuojamu pinigų srautu bei kapitalo prieaugiu. Maksimalus fondo skolinimosi lygis perkant turtą negali viršyti 65 %, tai vienas rodiklių, kuriuos griežtai reguliuoja Estijos Finansų priežiūros institucijos. Tikėtina fondo metinė kapitalo grąža sudaro 15 %. „EfTEN Real Estate Fund III AS“ nėra garantuoto pajamingumo fondas. 

Šiuo metu patvirtintas „EfTEN Real Estate Fund III AS“ terminas yra 10 metų: 3 metų investavimo laikotarpis, 5 metų laikymo laikotarpis ir 2 metų užbaigimo laikotarpis. Fondas taps neterminuotu po įtraukimo į Baltijos šalių akcijų biržos sąrašą.

  

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra viešas uždarojo tipo alternatyvus investicinis fondas, kurį 2015 m. įsteigė fondų valdytojas „EfTEN Capital“. Fondas investuoja į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. „EfTEN Capital AS“ yra 2008 m. įkurta turto valdymo bendrovė, kuri inicijuoja komercinės paskirties nekilnojamojo turto fondų steigimą bei vysto jų veiklą Baltijos šalyse. Bendrovė taip pat valdo „EfTEN Kinnisvarafond AS“ ir „EfTEN Kinnisvarafond II AS“. „EfTEN Capital“ įmonių grupė („EfTEN Capital AS“ ir antrinės įmonės) valdo 43 komercinės paskirties pastatus turinčius daugiau kaip 900 nuomininkų. 2017 m. birželio 30 d. bendra  „EfTEN Capital“ valdomo nekilnojamojo turto vertė sudarė 500 mln. eurų. „EfTEN Capital“ yra reguliuojama Estijos Finansų priežiūros institucijų.

Pranešimą paskelbė : Gintarė Motiejūnaitė, UAB „Komunikacija ir konsultantai“

Kiti skelbimai:
 
ONE For ALL Wall mount, WM 6211, 13-42 “, Fixed, Maximum weight (capacity) 40 kg, Black
 
Evelatus Case 1 with metal plate Huawei P20 Pro dėklas Black
 
LG Monitor LCD 32GK650F-B 32“, 2560 x 1440, VA, HDMI, DP
 
Electrolux EKC6430AOX elektrinė viryklė
Galvojate apie nestandartinį būstą? Būkite budrūs

Galvojate apie nestandartinį būstą? Būkite budrūs

Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis būstą – patogiai išdėstytos erdvės. Jei naujos statybos būstuose jų išplanavimą galima derinti dar su rangovu ir prireikus nesunkiai keisti, tai norint patogiai įsirengti senesnės statybos ar nestandartinį būstą gali kilti problemų, o dažnai tokie ketinimai gali slėpti ir sunkiai nuspėjamas rizikas. Draudikai savo ruožtu perspėja, kad nusprendusiems rinktis senos […]

  Straipsniai »
Teismas: laikinosiomis apsaugos priemonėmis negali būti trikdoma normali juridinio asmens veikla

Teismas: laikinosiomis apsaugos priemonėmis negali būti trikdoma normali juridinio asmens veikla

Vilniaus miesto apylinkės teismas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovų Antano Dagelio ir UAB „Cloud architektai“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo civilinėje byloje pagal ieškinį atsakovei asociacijai „Lietuvos architektų rūmai“ dėl juridinio asmens (organo) sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir dėl uždraudimo atlikti veiksmus, keliančius pagrįstą grėsmę žalai atsirasti. Teismo nutartyje teigiama, kad ieškovai nepateikė jokių tikėtinų […]

  Straipsniai »
Vilniaus RAT: pastatas atitinka paskirtį

Vilniaus RAT: pastatas atitinka paskirtį

Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) prašymu svarstė „Dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilnius statybos projektą“ (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog suprojektuotas pastatas atitinka visus architektūros kokybės kriterijus ir gyvenamosios paskirties dviejų butų pastatams keliamus reikalavimus. VTPSI […]

  Straipsniai »
Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą. Šildymas Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų […]

  Straipsniai »
Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Regionai taiko integruotą politikos formavimą, siekdami palaikyti tvarią, įtraukią ir naujovišką miestų plėtrą. Šis bendras tikslas labai svarbus dabartinės politikos sėkmei apskritai. Apie tai su penkių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių merais lapkričio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybėje kalbės ir diskutuos Vilniaus miesto savivaldybės, Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis ir papasakos puikią Vilniaus, kaip […]

  Straipsniai »
Kėdainiai tampa vis šviesesni

Kėdainiai tampa vis šviesesni

Gatvių apšvietimo laikas pailgintas, pagrindinės apšviečiamos ir naktį. Vyksta apšvietimo modernizavimo darbai: naudojami elektrą taupantys šviesos diodų (LED) šviestuvai.  Neseniai gražiai nušvito Kėdainių geležinkelio viadukas. Čia sumontuota 14 LED šviestuvų, keičiančių spalvas. Per pastaruosius trejus metus Kėdainių rajono savivaldybė miesto ir rajono gatvių apšvietimo atnaujinimo darbams skyrė 285 tūkstančius eurų. Įsigijus elektros energijos taupymo paslaugą […]

  Straipsniai »