„East Capital Real Estate IV“ fondas įsigijo vieną tvariausių ir moderniausių Rygos verslo centrų „Place Eleven“

1

„East Capital Real Estate IV“ fondas įsigijo vieną tvariausių ir moderniausių Rygos verslo centrų „Place Eleven“

„East Capital Real Estate“ valdomas fondas investuoja į modernų, tvariai pastatytą komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje. Naujausias fondo pirkinys, verslo centras „Place Eleven“, yra 16 000 m2 modernus biurų pastatas, įsikūręs sparčiai besivystančioje Rygos centrinėje dalyje. Tai yra vienas tvariausių pastatų Rygoje, kuriam suteiktas BREEAM „Excellent“ sertifikatas. Visas pastatas jau išnuomotas nuomininkams.

Verslo centras „East Capital Real Estate Fund IV“ iš bendrovės „Hanner Group“ įsigijo 16.000 m2 nuomojamo ploto verslo centrą „Place Eleven“ už 53 milijonus eurų. Tai yra jau šeštoji šio fondo investicija į modernius biurų ir logistikos pastatus Baltijos šalyse. Sandorio patarėjas – kompanija „Colliers“. Verslo centro „Place Eleven“ įsigijimas atspindi „East Capital Real Estate“ strategiją investuoti į aukštos kokybės, tarptautinius tvarumo standartus atitinkančius komercinius pastatus, esančius geriausiose sostinių lokacijose ir turinčius stiprius nuomininkus.

 „Gyvybingame SKANSTE rajone esančio verslo centro „Place Eleven“ įsigijimas yra svarbus „East Capital Real Estate“ žingsnis vykdant savo įsipareigojimą investuoti į patrauklų ir ekologišką turtą. Šis pastatas yra puikioje vietoje, pasižymi dideliu energiniu efektyvumu ir patikimais nuomininkais, todėl esame labai patenkinti šiuo pirkiniu. Atsižvelgiant į sudėtingas rinkos sąlygas, renkamės investuoti į stabilų ir patikrintą turtą“, – teigia „East Capital Real Estate“ generalinis direktorius Madis Raidma.

 „Place Eleven“ yra vienas efektyviausių pastatų rinkoje energijos suvartojimo atžvilgiu, todėl yra ekonomiškas ir patrauklus pasirinkimas nuomininkams. Pastatui suteikti BREEAM „Excellent“ ir A+ klasės energetinio naudingumo sertifikatai, todėl bankas „Swedbank“ jo įsigijimui suteikė žaliąją paskolą.

 „Nekilnojamojo turto sektoriuje tvarių ir energiją tausojančių sprendimų diegimas tampa pramonės standartu. Žalioji paskola verslo centrui „Place Eleven“ patvirtina, kad žaliųjų sprendimų diegimas yra naudingas plėtotojams, kurie siekia pritraukti dar daugiau nuomininkų ir investuotojų. Tai leidžia mums, kaip bankui, pasiūlyti palankesnes finansavimo sąlygas. Darni visuomenė yra vienas iš mūsų banko tikslų, todėl ypatingą dėmesį skiriame tam, kad klientai gautų geriausias įmanomas finansines paslaugas, kurios padėtų jiems siekti tvarumo“, – teigia „Swedbank Latvia“ verslo klientų skyriaus vadovo pareigas laikinai einantis Jevgenijs Ivanovs.

Stambius institucinius investuotojus atstovaujantis fondas yra investavęs apie 50 procentų savo kapitalo, tad ir artimiausiu metu planuoja likti aktyvus įsigijimų rinkos dalyvis. Fondas yra numatęs papildomai investuoti 175-200 milijonus eurų į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos ir Centrinės Europos šalyse per ateinančius metus ir aktyviai vertina tolimesnių įsigijimų galimybes.

 ***

Kontaktinė informacija

 Madis Raidma, „East Capital Real Estate“ generalinis direktorius

+ 372 640 6655, Madis.Raidma@eastcapital.com

 Jessica Scott, „East Capital Group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė

+ 46 708 72 84 55, mediaenquiries@eastcapital.com

 Apie „East Capital Real Estate“

„East Capital Real Estate“ yra viena pirmaujančių regiono nekilnojamojo turto valdytojų, investuojančių į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje. Bendrovės valdomi fondai pirmenybę teikia investicijoms į biurų, logistikos ir mažmeninės prekybos segmentus. Bendrovė valdo keturis fondus ir vieną investavimo mandatą, kurių bendra nekilnojamojo turto vertė siekia 400 mln. eurų, o investicijos apima 20 nekilnojamojo turto objektų, kurių bendras nuomojamas plotas sudaro 330 000 m2.

 „East Capital Real Estate“ priklauso „East Capital Group“ –  1997 m. Švedijoje įkurtai aktyvaus turto valdymo grupei, kuri siūlo įvairialypius nuosavo kapitalo, pastovių pajamų vertybinių popierių, nekilnojamojo turto ir alternatyvių investicijų sprendimus su aiškia ESG pakraipa. Grupės verslo pagrindas – ne tik sukurti patrauklias investavimo galimybes, bet ir siekti teigiamų pokyčių, skatinant pasaulio pramonės įmones kurti didesnį tvarumą. Tarp grupės investuotojų yra stambūs instituciniai investuotojai, tarptautinių bendrovių pensiniai fondai ir žinomi šeimos biurai.  

 Daugiau informacijos www.eastcapitalrealestate.com.

Praeityje pasiekti rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Fondo vienetų vertė gali didėti arba mažėti, be to, jiems gali turėti įtakos valiutų kursų pokyčiai. Investuotojai gali neatgauti investuotos sumos. Visą informaciją, pavyzdžiui, prospektą, pagrindinės informacijos investuotojams dokumentus, įstatus ir metines ataskaitas anglų kalba, galima gauti mūsų interneto svetainėse www.eastcapital.com, www.espiria.se, www.adrigo.se, www.eastcapitalrealestate.com, iš visų vietinių atstovų, informacijos agentų arba mūsų platintojų. Prieš priimdami galutinius investicinius sprendimus, peržiūrėkite prospektą ir pagrindinės informacijos investuotojams dokumentus.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Bučienė, UAB „Komunikacija ir konsultantai”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Jau kitąmet Nemuno sala pulsuos pažanga – artėja Mokslo ir inovacijų centro statybų pabaiga

Jau kitąmet Nemuno sala pulsuos pažanga – artėja Mokslo ir inovacijų centro statybų pabaiga

Sparčiai besikeičianti Nemuno sala Kaune tampa vis ryškesniu traukos centru. Šiemet „Žalgirio“ areną oficialiai papildė Daugiafunkcis vandens sporto centras su SPA zona, o šios pašonėje stipriai pasistūmėjo mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ statybos. Čia atlikta apie du trečdaliai darbų – jau kitąmet šį nacionalinės svarbos objektą planuojama atverti visuomenei. Unikalus visoje Europoje „Naujasis Kauno […]

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Jei būsto paskolą esate pasiėmę gerokai seniau ir turite likusią nedidelę neišmokėtą sumą, kaip geriau elgtis šiandien, kai kylantis Euribor augina ir paskolos įmokas? Galbūt toliau mokėti įmokas pagal grafiką, o gal padengti paskolos likutį iš turimų santaupų? „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, jog sprendimas labai priklauso nuo konkrečios situacijos. „Klientams, […]

Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB Vilniaus vystymo kompanija, kuri rūpinasi sostinės viešąja infrastruktūra ir efektyviu nekilnojamojo turto naudojimu, metų pabaigą pažymės su naujai patvirtinta veiklos strategija iki 2025 m. Ji žymi naują įmonės veiklos bei Vilniaus plėtros etapą ir apibrėžia strateginius tikslus. Jais įmonė įsipareigoja kryptingu, nuosekliu darbu drauge su partneriais Vilniaus mieste kurti kokybišką […]

„Citus“ ekspertai: didžiųjų miestų rinkos – kaip iš ekonomikos vadovėlio, o optimizmo – daugiau

„Citus“ ekspertai: didžiųjų miestų rinkos – kaip iš ekonomikos vadovėlio, o optimizmo – daugiau

Preliminariais lapkričio mėnesio duomenimis, kuriuos fiksavo „Citus“ analitikai, sostinės pirminėje būsto rinkoje lapkritį „užderėjo“ 201 butų ir kotedžų įsigijimo sandoris. Palyginimui, spalio mėn. sandorių buvo 225, tačiau, bet kuriuo atveju, antrą mėnesį fiksuojamas didesnis rinkos aktyvumas nei kovo–rugsėjo periodu (vidutiniškai 178 sandoriai per mėn.). „Nuolat stebėdami sandorių dinamiką, pastebime, kad kas kelis mėnesius į statistiką […]

Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus  Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietos gyventojų iniciatyva – rimta jėga, galinti paskatinti rimtus pokyčius. Vienu iš tokių pavyzdžių galėtų būti Pumpėnų vėjo malūnas (Pasvalio r.), kuriame Kultūros infrastruktūros centro užsakymu pradėti tvarkybos darbai.  Naujieji malūno valdytojai, aktyviai remiami ir padedami vietinės bendruomenės, ėmėsi atgaivinti apleistą malūną: objektas įrašytas į Paveldotvarkos programą, 2022-2024 metais skirtas finansavimas jam tvarkyti. Kaip informavo […]

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Kas trečiuose namuose prieš puspenktų metų privalomu paskelbto dūmų detektoriaus nėra, rodo apklausos duomenys. Nors Lietuvos gyventojai yra teisiškai įpareigoti šiuos įrenginius sumontuoti gyvenamosiose patalpose, tyrimo duomenimis, juos planuojančių įsirengti skaičius per metus dar labiau sumažėjo. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos duomenimis, šiemet […]