„East Capital Real Estate Fund IV" įsigijo „J13“ logistikos parką greta Talino

„East Capital Real Estate Fund IV" įsigijo „J13“ logistikos parką greta Talino

Švedijos investicijų kompanijos „East Capital Real Estate“ fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ įsigijo logistikos parką „J13“ netoli Talino. Visiškai išnuomotą parką, kuris yra vienas didžiausių Estijoje, sudaro 40 000 kv. m logistikos ir lengvosios pramonės patalpų. Tai dešimtasis ir paskutinis 350 mln. eurų vertės fondo, kuris šiuo metu yra visiškai investuotas, sandoris. 

Logistikos parkas „J13 Logistics Park“ yra įsikūręs Tanasilmos gyvenvietėje, prie pagrindinio greitkelio, jungiančio Helsinkį, Taliną ir Rygą, o toliau – Lenkiją ir likusią Europą. Ši vieta laikoma viena palankiausių Estijoje. Parką sudaro du pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 40 000 kv. m. Kompleksas visiškai išnuomotas gerai žinomoms bendrovėms, tokioms kaip „DSV Estonia“, „Havi Logistics“, „Humana Sorteerimiskeskus“ ir kt. Iš viso parke yra 10 nuomininkų, kurių dauguma čia dirba nuo pat pastato atidarymo 2012 m.

Tai paskutinis fondo sandoris po to, kai 2023 m. lapkritį buvo įsigytas 93 000 kv. m ploto „Rimi Logistics“ centras Latvijoje. „J13“ sandoriu „East Capital Real Estate“ sustiprino savo, kaip didžiausios modernių logistikos objektų valdytojos ir operatorės Estijoje, užimančios apie 8 proc. rinkos dalį, pozicijas.

Įsigytas nekilnojamasis turtas yra modernus ir gerai funkcionuojantis, tačiau fondas planuoja dar labiau padidinti jo patrauklumą, siekdamas gauti BREEAM sertifikatą ir atlikti patobulinimus, susijusius su panaudojimu, energijos vartojimu ir tvarumu. Į šį planą taip pat įtrauktas saulės energijos parko ant stogo įrengimas, kad pastatas taptų dar labiau energetiškai savarankiškas. Šie planai bus įgyvendinami glaudžiai bendradarbiaujant su nuomininkais ir atsižvelgiant į jų ateities planus.

Logistikos centro pardavėjas „Tänassilma Logistics“ priklauso privačiai investicijų valdymo bendrovei „Neokapital“, kuri daugiausia veikia nekilnojamojo turto ir turto valdymo srityse.

„Manome, kad „J13“ yra vienas geriausių objektų Baltijos šalių logistikos sektoriuje, ir šis sandoris liudija, kad rinka yra aktyvi ir kad Baltijos šalyse yra stiprių konkurencingo turto pirkėjų”, – teigia „Neokapital“ valdybos pirmininkas Kristjanas Petjarvas.

„Labai džiaugiamės galėdami papildyti savo portfelį dar vienu aukščiausio lygio logistikos parku. Jis puikiai papildo mūsų esamas investicijas ir suteikia pridėtinės vertės mūsų investuotojams. Būdami rinkos lyderiais, esame stiprus partneris esamiems ir naujiems potencialiems nuomininkams bei jų besikeičiantiems poreikiams. Turtas jau dabar puikiai funkcionuoja, tačiau tikimės, kad per ateinančius metus jam ir jo nuomininkams sukursime dar didesnę vertę”, – sako Martinas Otsa, „East Capital Real Estate“ investicijų vadovas.

Sandoris bus užbaigtas gavus Estijos antikonkurencinės institucijos leidimą, kurį tikimasi gauti per 30 dienų. Sandorį finansuoja SEB bankas, o advokatų kontora „Ellex Raidla“ prižiūrėjo procesą tiek iš pirkėjo, tiek iš pardavėjo pusės. Sandorio kaina – 42 mln. eurų.

Apie „East Capital Real Estate“

„East Capital Real Estate“ yra viena pirmaujančių regiono nekilnojamojo turto valdytojų, investuojančių į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje. Bendrovės valdomi fondai pirmenybę teikia investicijoms į biurų, logistikos ir mažmeninės prekybos segmentus. Bendrovė valdo tris fondus ir vieną investavimo mandatą, kurių bendra nekilnojamojo turto vertė siekia 610 mln. eurų, o investicijos apima 24 nekilnojamojo turto objektus, kurių bendras nuomojamas plotas sudaro 500 000 m2.

„East Capital Real Estate“ priklauso „East Capital Group“ –  1997 m. Švedijoje įkurtai aktyvaus turto valdymo grupei, kuri siūlo įvairialypius nuosavo kapitalo, pastovių pajamų vertybinių popierių, nekilnojamojo turto ir alternatyvių investicijų sprendimus. Grupės verslo pagrindas – ne tik sukurti patrauklias investavimo galimybes, bet ir siekti teigiamų pokyčių, skatinant pasaulio pramonės įmones kurti didesnį tvarumą. Tarp grupės investuotojų yra stambūs instituciniai investuotojai, tarptautinės kompanijos ir privatūs investuotojai.

Daugiau informacijos: www.eastcapitalrealestate.com

Pranešimą paskelbė: Marius Burkauskas, UAB Headline Agency

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]