Konkurencijos taryba nutarė leisti vykdyti koncentraciją Suomijos statybos ir kelių tiesimo bendrovei „Lemminkäinen Oyj“ prisijungiant prie kitos Suomijos statybos įmonės „YIT Oyj“.

Pranešimą apie ketinamą vykdyti koncentraciją Konkurencijos taryba gavo rugsėjo 25 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Koncentracija bus įgyvendinama „Lemminkäinen Oyj“ prijungiant prie „YIT Oyj“. Pagal šalių sudarytą susijungimo sutartį „YIT Oyj“ išleis naujas akcijas, kuriomis bus atsiskaityta su esamais „Lemminkäinen Oyj“ akcininkais. Po sandorio „YIT Oyj“ akcininkams priklausys 60 proc., o „Lemminkäinen Oyj“ akcininkams – 40 proc. sujungtos bendrovės akcijų.

Leidimą vykdyti koncentraciją Suomijos verslo atstovams teko gauti ir Lietuvoje, nes mūsų šalyje abi įmonės valdo bendroves, kurių pajamos viršija Konkurencijos įstatyme numatytas pajamų ribas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 14,5 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 1,45 mln. Eur.

„YIT Oyj“ yra YIT grupės patronuojanti įmonė, įtraukta į Nasdaq OMX Helsinkio vertybinių popierių biržos sąrašą. YIT grupė vykdo veiklą Suomijoje, Rusijoje, Baltijos šalyse, Čekijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje. Lietuvoje ji valdo AB „YIT Kausta“ ir šios dukterines įmones „YIT Kausta būstas“ bei „LEZ terminalas“. Pagrindinė YIT grupės veikla Lietuvoje yra pastatų statyba (gyvenamųjų ir negyvenamųjų) ir nekilnojamojo turto vystymas.

„Lemminkäinen Oyj“ yra „Lemminkäinen“ grupės patronuojanti įmonė, įtraukta į Nasdaq OMX Helsinkio vertybinių popierių biržos prekybos sąrašą. Ji vykdo pastatų ir infrastruktūros statybos veiklą Suomijoje, Skandinavijoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. Lietuvoje veikianti bendrovė „Lemminkäinen Lietuva“ užsiima kelių statyba ir rekonstrukcija bei infrastruktūros statyba.

Pranešimą paskelbė : Ieva Račickaitė, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

 
Kiti skelbimai:
 
Blykstė Metz 36 AF-5 digital Sony
 
Huawei MediaPad M2 planšetinis kompiuteris 8“ LTE
 
Beko BIE24301W elektrinė orkaitė
 
Rock Band: The Beatles (Solus) X360 žaidimas