Dušas ar vonia – ką rinktis kuriant būsto išplanavimą?

Dušas ar vonia – ką rinktis kuriant būsto išplanavimą?

Dušas ar vonia – hamletiškas klausimas, dažnai kainuojantis ne vieną valandą ginčų ar derybų, ruošiantis atlikti remontą senos statybos bute ar dėliojant naujo būsto išplanavimą. Teisingo atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau prieš priimant sprendimą vertėtų atsižvelgti į keletą aspektų.

Vonios kambario matematika

Jei gyvenate senos statybos daugiabutyje, greičiausiai jūsų vonios kambario plotas bus ne didesnis kaip 4 kv. m. Bet kuri didesnė vonia užims beveik pusę tokios patalpos ploto, o jei dar sugalvosite čia pastatyti ir skalbimo mašiną, vietos liks visai nedaug.

„Jei svarbu turėti didesnę erdvę, dušas vienareikšmiškai laimi, nes standartinė dušo kabina užima tik kiek mažiau nei 1 kv. m. Žinoma, vonios kambarį galima didinti jį sujungiant su tualetu ar plečiant koridoriaus sąskaita, tačiau tai jau kapitalinio remonto darbai, kurie labiau aktualūs tiems, kas negali gyventi be vonios“, – sako vonios baldų ir dušo sienelių gamintojo UAB „Kamė“ konstruktorius-technologas Vilius Milkevičius.

Taupiems ar taupantiems apsisprendimą gali palengvinti keletas skaičių. Prausdamiesi duše per 5 minutes paprastai sunaudojate 40-100 litrų vandens, priklausomai nuo vandens srovės stiprumo ir dušo antgalio. Lietų imituojančios dušo galvutė sunaudoja gerokai daugiau vandens. Pasimėgavimui vonioje vidutiniškai reikia 260 litrų vandens, tačiau svarbu įvertinti ir tai, kad dažnas nusimaudęs vonioje vis tiek paskui apsiprausia po dušu.

Taip pat dušo procedūroms reikia daug mažiau laiko, jos dažnai trunka trumpiau, nei prileidžiama vandens į vonią, kas svarbu taupantiems laiką.

Vonią renkasi šeimos su mažais vaikais

„Dažniausias vonios gerbėjų argumentas – vonią galima naudoti ir kaip dušą. Tikra tiesa, be to, nesudėtinga ją įrengti taip, kad naudojantis dušu nepritaškytumėte vandens ant vonios kambario grindų: nuo pačių įvairiausių spalvinių sprendimų užuolaidų, padedančių lengvai keisti vonios kambario dizainą, iki grūdinto stiklo sienelių su nuo kalkių apsaugančia danga, leidžiančia išvengti dažno jų valymo“, – pasakoja V. Milkevičius.

Vonią, o ne dušą dažniau renkasi mažų vaikų turinčios šeimos, nes vonioje vaikus ne tik lengviau prausti, bet ir patiems vaikams vonios procedūros tampa žaidimu, suteikiančiu daug smagumo. Yra gilių dušo kabinų ar vos ilgesnių nei metras pusvonių, kurios taip pat puikiai tinka vaikų maudymui, tačiau erdvės žaidimams čia lieka gerokai mažiau.

Ir, žinoma, vonia nepakeičiama, jei mėgstate atsipalaiduoti paniręs į karštą vandenį, praturtintą įvairiomis druskomis ar žolelių mišiniais, bei procedūras burbulinėse voniose.

Dušas – ne tik skubantiems

„Vandens procedūromis mėgautis galima ne tik vonioje. Pastebime, kad žmonės vis dažniau užsisako nestandartines, didesnes dušo kabinas ir jas paverčia vieta, kur galima ne tik greitai nusiprausti ar atsigaivinti, bet ir mėgautis vandens masažu ar garų vonia. Dabar yra dušo sistemų, kuriose integruotas net belaidis muzikos centras, tad dušo kabina virsta jauku SPA centru“, – pasakoja V. Milkevičius.

Taip pat dušo kabinas mėgsta vyresnio amžiaus žmonės, nes į jas įlipti daug paprasčiau nei į vonią. Jei dušo erdvė įrengiama su trapu, ji gali būti visiškai be slenksčio, kad be didesnių sunkumų būtų galima įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu.

Dušo kabinas su trapu, kurių pagrindas išklotas plytelėmis, atspariomis braižymui, renkasi ir šunų savininkai, mat jose po pasivaikščiojimo lauke šlapią rudens dieną labai paprasta nuplauti augintiniui kojas.

„Įrengiant dušo kabiną mažoje erdvėje galima rinktis berėmes kabinos konstrukcijas, kurios vizualiai padidina vonios kambarį. Taip pat dušo sienelės gali būti pristumiamos prie sienos, kad neužimtų erdvės kol nesinaudojate dušu. Bet kokiu atveju, renkantis dušą, o ne vonią, turėsite daug daugiau vietos ne tik kitai vonios įrangai ir baldams, bet ir fantazijai“, – sako V. Milkevičius.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus. „Pasidaryk pats“ „Kai žinai, kokios įrangos reikia ir į ką atkreipti dėmesį montuojant, saulės elektrinės įrengimas nėra sudėtingas darbas, – sako Helso produktų vadovas, atsakingas […]

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Automagistralės kategorija A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožui nuo 18,1 km iki 95 km bus suteikta, kai bus baigti visi šiuo metu minėtoje atkarpoje vykdomi projektai ir priimti darbai. Atskiruose A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose rekonstravimo darbai yra visiškai baigti, tačiau projektas visa apimtimi galutinai bus įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Šiuo metu minėtame kelio ruože yra vykdomas […]