Dušas ar vonia – ką rinktis kuriant būsto išplanavimą?

Dušas ar vonia – ką rinktis kuriant būsto išplanavimą?

Dušas ar vonia – hamletiškas klausimas, dažnai kainuojantis ne vieną valandą ginčų ar derybų, ruošiantis atlikti remontą senos statybos bute ar dėliojant naujo būsto išplanavimą. Teisingo atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau prieš priimant sprendimą vertėtų atsižvelgti į keletą aspektų.

Vonios kambario matematika

Jei gyvenate senos statybos daugiabutyje, greičiausiai jūsų vonios kambario plotas bus ne didesnis kaip 4 kv. m. Bet kuri didesnė vonia užims beveik pusę tokios patalpos ploto, o jei dar sugalvosite čia pastatyti ir skalbimo mašiną, vietos liks visai nedaug.

„Jei svarbu turėti didesnę erdvę, dušas vienareikšmiškai laimi, nes standartinė dušo kabina užima tik kiek mažiau nei 1 kv. m. Žinoma, vonios kambarį galima didinti jį sujungiant su tualetu ar plečiant koridoriaus sąskaita, tačiau tai jau kapitalinio remonto darbai, kurie labiau aktualūs tiems, kas negali gyventi be vonios“, – sako vonios baldų ir dušo sienelių gamintojo UAB „Kamė“ konstruktorius-technologas Vilius Milkevičius.

Taupiems ar taupantiems apsisprendimą gali palengvinti keletas skaičių. Prausdamiesi duše per 5 minutes paprastai sunaudojate 40-100 litrų vandens, priklausomai nuo vandens srovės stiprumo ir dušo antgalio. Lietų imituojančios dušo galvutė sunaudoja gerokai daugiau vandens. Pasimėgavimui vonioje vidutiniškai reikia 260 litrų vandens, tačiau svarbu įvertinti ir tai, kad dažnas nusimaudęs vonioje vis tiek paskui apsiprausia po dušu.

Taip pat dušo procedūroms reikia daug mažiau laiko, jos dažnai trunka trumpiau, nei prileidžiama vandens į vonią, kas svarbu taupantiems laiką.

Vonią renkasi šeimos su mažais vaikais

„Dažniausias vonios gerbėjų argumentas – vonią galima naudoti ir kaip dušą. Tikra tiesa, be to, nesudėtinga ją įrengti taip, kad naudojantis dušu nepritaškytumėte vandens ant vonios kambario grindų: nuo pačių įvairiausių spalvinių sprendimų užuolaidų, padedančių lengvai keisti vonios kambario dizainą, iki grūdinto stiklo sienelių su nuo kalkių apsaugančia danga, leidžiančia išvengti dažno jų valymo“, – pasakoja V. Milkevičius.

Vonią, o ne dušą dažniau renkasi mažų vaikų turinčios šeimos, nes vonioje vaikus ne tik lengviau prausti, bet ir patiems vaikams vonios procedūros tampa žaidimu, suteikiančiu daug smagumo. Yra gilių dušo kabinų ar vos ilgesnių nei metras pusvonių, kurios taip pat puikiai tinka vaikų maudymui, tačiau erdvės žaidimams čia lieka gerokai mažiau.

Ir, žinoma, vonia nepakeičiama, jei mėgstate atsipalaiduoti paniręs į karštą vandenį, praturtintą įvairiomis druskomis ar žolelių mišiniais, bei procedūras burbulinėse voniose.

Dušas – ne tik skubantiems

„Vandens procedūromis mėgautis galima ne tik vonioje. Pastebime, kad žmonės vis dažniau užsisako nestandartines, didesnes dušo kabinas ir jas paverčia vieta, kur galima ne tik greitai nusiprausti ar atsigaivinti, bet ir mėgautis vandens masažu ar garų vonia. Dabar yra dušo sistemų, kuriose integruotas net belaidis muzikos centras, tad dušo kabina virsta jauku SPA centru“, – pasakoja V. Milkevičius.

Taip pat dušo kabinas mėgsta vyresnio amžiaus žmonės, nes į jas įlipti daug paprasčiau nei į vonią. Jei dušo erdvė įrengiama su trapu, ji gali būti visiškai be slenksčio, kad be didesnių sunkumų būtų galima įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu.

Dušo kabinas su trapu, kurių pagrindas išklotas plytelėmis, atspariomis braižymui, renkasi ir šunų savininkai, mat jose po pasivaikščiojimo lauke šlapią rudens dieną labai paprasta nuplauti augintiniui kojas.

„Įrengiant dušo kabiną mažoje erdvėje galima rinktis berėmes kabinos konstrukcijas, kurios vizualiai padidina vonios kambarį. Taip pat dušo sienelės gali būti pristumiamos prie sienos, kad neužimtų erdvės kol nesinaudojate dušu. Bet kokiu atveju, renkantis dušą, o ne vonią, turėsite daug daugiau vietos ne tik kitai vonios įrangai ir baldams, bet ir fantazijai“, – sako V. Milkevičius.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Lietuviškojo polistireninio putplasčio gamintojai žengia žiedinės ekonomikos keliu

Lietuviškojo polistireninio putplasčio gamintojai žengia žiedinės ekonomikos keliu

Polistireninio putplasčio asociacija savo tinklalapyje paskelbė interaktyvų žemėlapį su informacija, kur jos nariai ir partneriai priima po statybų likusio švaraus statybinio polistireninio putplasčio EPS atraižas. „Polistireninis putplastis yra „žaliausia“ iš Lietuvoje naudojamų pagrindinių šiltinimo medžiagų, kadangi jam pagaminti reikia itin mažai energijos ir jis gali būti lengvai perdirbamas ir panaudotas naujam EPS gaminti. Šiemet įgavę […]

Tvarūs UPONOR sprendimai. Investicijos sugrįžta ekonomija, efektyvumu ir švaresne energija

Tvarūs UPONOR sprendimai. Investicijos sugrįžta ekonomija, efektyvumu ir švaresne energija

Mikroklimato sprendimų ir šildymo bei vandentiekio sistemų gamintoja kompanija UPONOR, atliepdama tvarumo principus, sprendimus diegia dviem kryptimis: efektyvina gamybą ir rinkai siūlo naujos kartos gaminius bei sprendimus. Jungtinės Tautos paskelbė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos pažangios įmonės 2015–2030 m. turi įdiegti savo veikloje. UPONOR kompanija, kurios dalimi yra ir Lietuvoje veikianti UAB UPONOR, kaip savo […]

Perkame būstą: ką reikia žinoti prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą

Perkame būstą: ką reikia žinoti prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą

Gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) pirkimas susideda iš keleto svarbių etapų, tačiau bene reikšmingiausias jų yra pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas pas notarą. Kad šis procesas klostytųsi sklandžiai bei nekeltų nerimo, verta su juo susipažinti iš anksto. Ką reikėtų žinoti apie pagrindinę būsto pirkimo-pardavimo sutartį, komentuoja Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė. […]

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartis dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 39,110 km esančios skirtingų lygių sankryžos (Paparčių viaduko) ir aplinkinių kelių rekonstravimo. Sutarties vertė – 10,495 mln. eurų su PVM. Vadinamojo Paparčių viaduko būklė – prasčiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle, kuriuo šiuo metu ribojama sunkiasvorio transporto priemonių […]

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Viena iš pagrindinių sėkmingo, ilgus metus išsilaikyti rinkoje siekiančio verslo krypčių – tvarūs, socialiai atsakingi ir etiški sprendimai. Visos šios vertybės labai svarbios ir statybų sektoriui, tad Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia įgalinti jaunus žmones siekti etiškos lyderystės ir siūlo mokiniams atnaujintą socialinio verslumo programą. Kaip parodė pastarieji metai, pokyčiai vyksta itin sparčiai, […]

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai. Į vieną sandarumo tyrimo laboratoriją paskambino statytojas. Jis pastatė didelį 25 kotedžų kvartalą, kitąmet planuoja statybas ir tęsti, ir plėsti. Namams būtina atlikti sandarumo matavimus. Išgirdęs, kaip tai atliekama, kokie turi būti rodikliai, statytojas […]