Drėgmę vonioje galima neutralizuoti gera ventiliacija, funkcionaliais baldais bei tinkamu prietaisų išdėstymu

1

Drėgmę vonioje galima neutralizuoti gera ventiliacija, funkcionaliais baldais bei tinkamu prietaisų išdėstymu

Vonios kambarys dažnai būna pati drėgniausia būsto vieta. Specialistų teigimu, jei vonioje nėra geros ventiliacijos, o čia esantys prietaisai ir baldai yra įrengti nesilaikant rekomendacijų, ilgainiui dėl besikaupiančios drėgmės gali atsirasti ir sveikatai pavojingas pelėsis. Pabrėžiama, kad vonioje esantys prietaisai ir baldai visų pirma turi būti funkcionalūs, lengvai pasiekiami, o tik po to estetiškai patrauklūs.  

Renkantis baldus vonios kambariui visų pirma būtina atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti. Pasak sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovo Tado Ivanausko, tam, kad išsiliejęs vanduo ar dėl naudojamų vonios ir dušo atsirandanti drėgmė nesugadintų vonios baldų jie turėtų būti padaryti iš drėgmei atsparių presuotų medžio plokščių ar kitų medžiagų, kurios yra atsparios tiesioginiam drėgmės poveikiui. Taip pat ne mažiau svarbus pasirinkimo kriterijus turėtų būti vonios baldų praktiškumas ir patogumas, o tik po to jų grožis.

Drėgmės suvaldymui vonioje reikia funkcionalių baldų  

„Neabejotinai tikrai galime rasti labai gražių, moderniai atrodančių baldų, kurie papuoštų jūsų vonios kambarį, tačiau visų pirma jie turėtų būti praktiški. Nepritaikytos plokštės gali sugerti vonios kambario drėgmę ir išbrinkti. To pasekmė – negražūs, išlūžinėję paviršiai bei durys ir stalčiai, kurie tinkamai nebeužsidaro. Dėl vonios specifikos, kur drėgmė yra nuolatinis palydovas, taip pat reikėtų vengti išskirtinio dizaino, sunkiai pasiekiamų bei išvalomų baldų bei prietaisų. Kodėl? Nes laikui bėgant tose aklinose, neprieinamose vietose gali pradėti kauptis vandens kondensatas, o galiausiai ir pelėsis“, – sako T. Ivanauskas.

Jo teigimu, viena iš pagrindinių rekomendacijų įrengiant vonios kambarį – stengtis, kad prietaisai ir baldai būtų pakelti nuo grindų bei esant galimybei tvirtinami prie sienos, kad neliktų erdvių, kur nešvarumai ar drėgmė galėtų kauptis. Pakabinami prietaisai taip pat nemažina erdvės, todėl vonios kambarys atrodo didesnis.

„Esame pastebėję, kad neretai už ant grindų montuojamo WC puodo ilgainiui atsiranda dulkių sankaupos su kondensatu, kaupiasi įvairūs nešvarumai arba net pelėsis. Priežastis paprasta, nedidelėje erdvėje sudėtinga kruopščiai išvalyti visas už WC puodo esančias vietas. Ši problema eliminuojama kuomet ir WC puodas ir kiti vonios kambario baldai yra ne statomi ant grindų, o kabinami ant sienos. Tuomet yra žymiai patogesnis valymas, nebelieka užsistovinčios drėgmės – turime visiškai kitą švaros efektą“, – aiškina T. Ivanauskas.

Nerasojantis veidrodis – patogus vonios aksesuaras

Sanitarinių sistemų eksperto teigimu, išspręsti itin dažną dar vieno svarbaus vonios aksesuaro – veidrodžio rasojimo problemą galima pasitelkus šiuolaikines technologijas.

„Pavyzdžiui, mūsų turimuose „Option Plus Square“ ir „Xeno2“ serijų veidrodžiuose yra sumontuotas šildantis kilimėlis su nuo rasojimo apsaugančia funkcija. Ji užtikrina, kad išėjus iš dušo ar vonios, veidrodis niekada nebus aprasojęs ir galėsime patogiai atlikti kasdienes procedūras. Svarbu ir tai, kad šis sprendinys yra ir energiją taupantis, nes, tarkime, pamiršus išjungti šią funkciją, „Option Plus Square“ veidrodžio šildymas automatiškai išsijungs po 30 minučių ir antikondensacinės funkcijos nebeliks“, – sako T. Ivanauskas.

Vis dėlto jo teigimu, vienas svarbiausių veiksnių, leidžiančių išlaikyti tinkamą drėgmei atsparaus interjero būklę, yra gerai veikianti vonios ventiliacija. Sanitarinių sistemų gamintojos atstovui antrina ir su drėgmės pasekmėmis vonioje – pelėsiu – kovojančios įmonės „Be pelėsio“ ekspertas Edgaras Baltrušaitis.

„Vonioje pelėsis dažniausiai atsiranda dėl prasto vėdinimo ir perteklinės drėgmės po maudynių. To priežastis – neveikiantis oro ištraukimo ventiliatorius, užsikimšęs filtras, arba savaeigė natūrali namo ventiliacija be papildomo ištraukimo, kuri negali pašalinti kondensato iš patalpų“, – aiškina pelėsį naikinančios įmonės atstovas.

Pelėsis vonioje yra pavojingas vaikams bei senyvo amžiaus žmonėms

Pasak E. Baltrušaičio, pelėsis yra grybelis, į aplinką skleidžiantis sporas, kurios sudygusios skverbiasi į medžiagos paviršių ja misdamos ir ardydamos struktūrą.

„Pelėsis yra pavojingas visiems, bet dėl prastesnio imuniteto, ypač mažiems vaikams bei senyvo amžiaus žmonėms. Jis gali sukelti astmą, sinusitą, pneumoniją ir kitas kvėpavimo takų ligas. Didelė dalis žmonių apskritai nežino, kad yra alergiški pelėsiui iki tol, kol nesusiduria su šia problema“, – tikina įmonės „Be pelėsio“ atstovas.

Jo teigimu, dažniausios vietos, kur galima aptikti pelėsį – plytelių tarpai, silikoninė tarpinė tarp vonios ar dušo ir plytelių bei vietos ant grindų po vonia. Todėl šias vietas esą reikėtų apdirbti stipriu sodos tirpalu arba actu. Tiesa, buitinės priemonės tinkamos tik mažiems pelėsio ploteliams šalinti, esant didesniam užterštumui, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie pelėsį sunaikins pramoninėmis cheminėmis priemonėmis.

„Pelėsio jokiu būdu negalima trinti sausa šluoste ar apskritai valyti, prieš tai gerai jo nesudrėkinus, nes pelėsio sporos iš kart gali būti paleistos į aplinką. Į silikoną įsimetusį pelėsį galima sunaikinti, tačiau sunkiai, taip pat dažniausiai lieka pigmentinės dėmės dėl mineralizacijos, todėl pravartu silikoną pakeisti į antipelėsinį“ – aiškina E. Baltrušaitis.

Jo teigimu, pagrindinės „sveikos“ vonios taisyklės yra gera ventiliacija ir šiek tiek aukštesnė nei kitose patalpose temperatūra, kuri neleidžia kauptis drėgmei.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujininkai Vilniuje išgyvena atgimimą: vilioja investuotojus ir naujakurius

Naujininkai Vilniuje išgyvena atgimimą: vilioja investuotojus ir naujakurius

Naujininkų rajonas Vilniuje, po savivaldybės ir verslo investicijų, sparčiai keičia savo veidą. Gražėjančios viešosios erdvės, visi miesto gyvenimo reikalingi patogumai, galimybė greitai pasiekti miesto centrą tuo pačiu gyvenant šalia gamtos tampa reikšmingais argumentais, dėl kurių vis daugiau žmonių pradeda svarstyti šį rajoną kaip vietą savo svajonių namams. Pramoninės teritorijos virsta gyvenamosiomis Pokyčiai Naujininkuose – akivaizdūs. […]


Atnaujintos dvi kelio atkarpos prie Rūdninkų karinio poligono

Atnaujintos dvi kelio atkarpos prie Rūdninkų karinio poligono

Vyriausybei skyrus papildomą finansavimą karinio mobilumo projektams šiandien oficialiai atidarytos dvi atnaujintos kelio prie Rūdninkų karinio poligono atkarpos. Tai padės užtikrinti tinkamą bei patogų Lietuvos kariuomenės bei Rūdninkų poligone dislokuoti ketinamos Vokietijos brigados judėjimą. Iš viso šiais metais į dvigubos paskirties kelių infrastruktūros atnaujinimą ketinama investuoti apie 185 mln. eurų bankų solidarumo mokesčio lėšų. Suderinus […]


„Nordspace“ atrado sėkmės formulę ir švenčia jau 8 projekto atidarymą

„Nordspace“ atrado sėkmės formulę ir švenčia jau 8 projekto atidarymą

Rugsėjo 12 d. užtikrintai vartus pakėlė „Nordspace“ verslo boksai Klaipėdoje. Vėjo gatvėje naujai įsikūręs verslo parkas nuo šiol kviečia Vakarų Lietuvos verslininkus prisijungti prie „Nordspace“ verslo bendruomenės. Atidarymo metu 52 verslo boksų projekto korpusams buvo suteikti išskirtiniai vėjų pavadinimai. „Nordspace“ atrado sėkmės formulę ir dabar švenčia jau 8 projekto atidarymą. Iš Skandinavijos kilusi verslo boksų […]


Atnaujinta pasienio kelių infrastruktūra: baigti kelio remonto darbai šalia Lazdijų pasienio punkto

Atnaujinta pasienio kelių infrastruktūra: baigti kelio remonto darbai šalia Lazdijų pasienio punkto

Pasienyje tęsiami kelių infrastruktūros atnaujinimo darbai – šią savaitę baigtas kelio ties Lazdijų pasienio punktu kapitalinis remontas. Kitąmet suplanuota pradėti ir dar vienos, 10 km ilgio atkarpos prie Lietuvos-Lenkijos sienos fizinius atnaujinimo darbus, kurie po ilgos pertraukos bus finansuojami INTERREG programos lėšomis.  „Mūsų vizitine kortele turintys būti pasienio keliai bei punktai pagaliau pradėjo keistis iš […]


Lietuvis sukels mažiausiai tris gaisrus Rygoje

Lietuvis sukels mažiausiai tris gaisrus Rygoje

Ar esate matę kaip dega ličio jonų baterija? Kaip galima užgesinti elektromobilį be lašo vandens? Kaip dega medinis namas? O gal esate matę kaip medinis namas tampa visiškai nedegiu? Lietuvos Nacionalinės gaisrinės saugos asociacijos NGSA vadovas Martynas Matulevičius jau šį ketvirtadienį (rugsėjo 12d) Rygoje vyksiančiame civilinės saugos ir priešgaisrinių technologijų parodoje – konferencijoje „Baltic Fire […]


Reikalavimas naudoti medieną statybose: šalies statytojų nuomonė ir medinės architektūros patirtis Suomijoje

Reikalavimas naudoti medieną statybose: šalies statytojų nuomonė ir medinės architektūros patirtis Suomijoje

Nuo šių metų lapkričio 1-osios įsigalioja Vyriausybės įpareigojimas visuomeninius pastatus, skirtus administracinėms, transporto, kultūros, mokslo bei sporto reikmėms, statyti naudojant bent pusę organinių ir medienos medžiagų. Pokyčiai paskatins žaliojo kurso programos įgyvendinimą, antrinių žaliavų naudojimą, mažins statybų pramonės atliekų kiekį bei išskiriamo CO2 pėdsaką. Kokius privalumus mediena suteikia šiuolaikinei architektūrai, kaip iškeltų įpareigojimų pavyks laikytis […]