Drėgmę vonioje galima neutralizuoti gera ventiliacija, funkcionaliais baldais bei tinkamu prietaisų išdėstymu

1

Drėgmę vonioje galima neutralizuoti gera ventiliacija, funkcionaliais baldais bei tinkamu prietaisų išdėstymu

Vonios kambarys dažnai būna pati drėgniausia būsto vieta. Specialistų teigimu, jei vonioje nėra geros ventiliacijos, o čia esantys prietaisai ir baldai yra įrengti nesilaikant rekomendacijų, ilgainiui dėl besikaupiančios drėgmės gali atsirasti ir sveikatai pavojingas pelėsis. Pabrėžiama, kad vonioje esantys prietaisai ir baldai visų pirma turi būti funkcionalūs, lengvai pasiekiami, o tik po to estetiškai patrauklūs.  

Renkantis baldus vonios kambariui visų pirma būtina atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jie yra pagaminti. Pasak sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovo Tado Ivanausko, tam, kad išsiliejęs vanduo ar dėl naudojamų vonios ir dušo atsirandanti drėgmė nesugadintų vonios baldų jie turėtų būti padaryti iš drėgmei atsparių presuotų medžio plokščių ar kitų medžiagų, kurios yra atsparios tiesioginiam drėgmės poveikiui. Taip pat ne mažiau svarbus pasirinkimo kriterijus turėtų būti vonios baldų praktiškumas ir patogumas, o tik po to jų grožis.

Drėgmės suvaldymui vonioje reikia funkcionalių baldų  

„Neabejotinai tikrai galime rasti labai gražių, moderniai atrodančių baldų, kurie papuoštų jūsų vonios kambarį, tačiau visų pirma jie turėtų būti praktiški. Nepritaikytos plokštės gali sugerti vonios kambario drėgmę ir išbrinkti. To pasekmė – negražūs, išlūžinėję paviršiai bei durys ir stalčiai, kurie tinkamai nebeužsidaro. Dėl vonios specifikos, kur drėgmė yra nuolatinis palydovas, taip pat reikėtų vengti išskirtinio dizaino, sunkiai pasiekiamų bei išvalomų baldų bei prietaisų. Kodėl? Nes laikui bėgant tose aklinose, neprieinamose vietose gali pradėti kauptis vandens kondensatas, o galiausiai ir pelėsis“, – sako T. Ivanauskas.

Jo teigimu, viena iš pagrindinių rekomendacijų įrengiant vonios kambarį – stengtis, kad prietaisai ir baldai būtų pakelti nuo grindų bei esant galimybei tvirtinami prie sienos, kad neliktų erdvių, kur nešvarumai ar drėgmė galėtų kauptis. Pakabinami prietaisai taip pat nemažina erdvės, todėl vonios kambarys atrodo didesnis.

„Esame pastebėję, kad neretai už ant grindų montuojamo WC puodo ilgainiui atsiranda dulkių sankaupos su kondensatu, kaupiasi įvairūs nešvarumai arba net pelėsis. Priežastis paprasta, nedidelėje erdvėje sudėtinga kruopščiai išvalyti visas už WC puodo esančias vietas. Ši problema eliminuojama kuomet ir WC puodas ir kiti vonios kambario baldai yra ne statomi ant grindų, o kabinami ant sienos. Tuomet yra žymiai patogesnis valymas, nebelieka užsistovinčios drėgmės – turime visiškai kitą švaros efektą“, – aiškina T. Ivanauskas.

Nerasojantis veidrodis – patogus vonios aksesuaras

Sanitarinių sistemų eksperto teigimu, išspręsti itin dažną dar vieno svarbaus vonios aksesuaro – veidrodžio rasojimo problemą galima pasitelkus šiuolaikines technologijas.

„Pavyzdžiui, mūsų turimuose „Option Plus Square“ ir „Xeno2“ serijų veidrodžiuose yra sumontuotas šildantis kilimėlis su nuo rasojimo apsaugančia funkcija. Ji užtikrina, kad išėjus iš dušo ar vonios, veidrodis niekada nebus aprasojęs ir galėsime patogiai atlikti kasdienes procedūras. Svarbu ir tai, kad šis sprendinys yra ir energiją taupantis, nes, tarkime, pamiršus išjungti šią funkciją, „Option Plus Square“ veidrodžio šildymas automatiškai išsijungs po 30 minučių ir antikondensacinės funkcijos nebeliks“, – sako T. Ivanauskas.

Vis dėlto jo teigimu, vienas svarbiausių veiksnių, leidžiančių išlaikyti tinkamą drėgmei atsparaus interjero būklę, yra gerai veikianti vonios ventiliacija. Sanitarinių sistemų gamintojos atstovui antrina ir su drėgmės pasekmėmis vonioje – pelėsiu – kovojančios įmonės „Be pelėsio“ ekspertas Edgaras Baltrušaitis.

„Vonioje pelėsis dažniausiai atsiranda dėl prasto vėdinimo ir perteklinės drėgmės po maudynių. To priežastis – neveikiantis oro ištraukimo ventiliatorius, užsikimšęs filtras, arba savaeigė natūrali namo ventiliacija be papildomo ištraukimo, kuri negali pašalinti kondensato iš patalpų“, – aiškina pelėsį naikinančios įmonės atstovas.

Pelėsis vonioje yra pavojingas vaikams bei senyvo amžiaus žmonėms

Pasak E. Baltrušaičio, pelėsis yra grybelis, į aplinką skleidžiantis sporas, kurios sudygusios skverbiasi į medžiagos paviršių ja misdamos ir ardydamos struktūrą.

„Pelėsis yra pavojingas visiems, bet dėl prastesnio imuniteto, ypač mažiems vaikams bei senyvo amžiaus žmonėms. Jis gali sukelti astmą, sinusitą, pneumoniją ir kitas kvėpavimo takų ligas. Didelė dalis žmonių apskritai nežino, kad yra alergiški pelėsiui iki tol, kol nesusiduria su šia problema“, – tikina įmonės „Be pelėsio“ atstovas.

Jo teigimu, dažniausios vietos, kur galima aptikti pelėsį – plytelių tarpai, silikoninė tarpinė tarp vonios ar dušo ir plytelių bei vietos ant grindų po vonia. Todėl šias vietas esą reikėtų apdirbti stipriu sodos tirpalu arba actu. Tiesa, buitinės priemonės tinkamos tik mažiems pelėsio ploteliams šalinti, esant didesniam užterštumui, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie pelėsį sunaikins pramoninėmis cheminėmis priemonėmis.

„Pelėsio jokiu būdu negalima trinti sausa šluoste ar apskritai valyti, prieš tai gerai jo nesudrėkinus, nes pelėsio sporos iš kart gali būti paleistos į aplinką. Į silikoną įsimetusį pelėsį galima sunaikinti, tačiau sunkiai, taip pat dažniausiai lieka pigmentinės dėmės dėl mineralizacijos, todėl pravartu silikoną pakeisti į antipelėsinį“ – aiškina E. Baltrušaitis.

Jo teigimu, pagrindinės „sveikos“ vonios taisyklės yra gera ventiliacija ir šiek tiek aukštesnė nei kitose patalpose temperatūra, kuri neleidžia kauptis drėgmei.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kol Lietuva dar ginčijasi dėl slėptuvių įrengimo, suomiai jas stato jau ilgiau nei dešimtmetį: kokia Suomijos patirtis?

Kol Lietuva dar ginčijasi dėl slėptuvių įrengimo, suomiai jas stato jau ilgiau nei dešimtmetį: kokia Suomijos patirtis?

Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabučiuose. Tačiau kol kas nėra reglamento, kaip šie statiniai turėtų būti projektuojami, kas už juos mokėtų – verslas […]


„Summus Capital“ pelnas šių metų trečiąjį ketvirtį išaugo 26 proc.

„Summus Capital“ pelnas šių metų trečiąjį ketvirtį išaugo 26 proc.

„Summus Capital“, viena didžiausių nekilnojamojo turto investicijų bendrovių Baltijos šalyse, Lietuvoje valdanti biurų kompleksą „Park Town“ bei prekybos kompleksą „Nordika“, paskelbė 2023 m. trečiojo ketvirčio finansinius rezultatus. Šiuo laikotarpiu ketvirtadaliu išaugęs grynasis pelnas ir 11,6 proc. padidėjęs grynųjų pinigų balansas – tik dalis įmonės rodiklių, pasiekusių puikių rezultatų. 2023 m. trečiąjį ketvirtį estiško kapitalo „Summus […]


Naujakuriai pagalvoja apie dūmų detektorius, tačiau pamiršta kitą svarbią taisyklę

Naujakuriai pagalvoja apie dūmų detektorius, tačiau pamiršta kitą svarbią taisyklę

Įsirengiantys būstą vis dažniau nepamiršta ir dūmų detektoriaus, visgi statistika dar neramina – iš visų trijų Baltijos šalių lietuviai prasčiausiai rūpinasi savo namų apsauga nuo gaisro. Norėdama pagerinti situaciją, draudimo bendrovė „If“ organizuoja specialius renginius „Nėra namų be dūmų“, kuriuose išdalys 1 200 dūmų detektorių. Artimiausias renginys – Kaune, Vienybės aikštėje, lapkričio 28 d. 11.30–12.30 […]


Šalia Klaipėdos sparčiai augančiuose Ginduliuose – nauja „Maxima“ parduotuvė

Šalia Klaipėdos sparčiai augančiuose Ginduliuose – nauja „Maxima“ parduotuvė

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ lapkričio 23 dieną atidarė naują parduotuvę Klaipėdos rajone, adresu Žalioji g. 36, Ginduliai. Gyvenamųjų namų statyba Ginduliuose sparčiai plečiasi, tačiau prekybos vietų gyvenvietėje ypač trūko. Naujosios parduotuvės vieta pasirinkta atsižvelgiant į gyventojų poreikį apsipirkti greitai ir patogiai, negaištant daug laiko kelionėms. Naujoje „Maximoje“ – galimybė sutaupyti prieš šventes Tikimasi, jog moderni […]


Pirmieji tokie namai Lietuvoje: į modernius senjorų namus Vievyje senolė atvyko tiesiai iš JAV

Pirmieji tokie namai Lietuvoje: į modernius senjorų namus Vievyje senolė atvyko tiesiai iš JAV

Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma“ Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.  Rėmėsi užsienio pavyzdžiais „Norėjome pastatyti modernius globos namus, kurie atitiktų šiuolaikinio ir ateities senjoro poreikius, ir mums tai pavyko. […]


STATYBOS RITMAS sėkmingai įgyvendino netradicinį projektą

STATYBOS RITMAS sėkmingai įgyvendino netradicinį projektą

Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą. Projektą, finansuotą valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis, įmonė įgyvendino per dvejus metus. Kaip komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas, projektas, kurį […]