Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms.

Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo priežastimi. Statistika rodo, kad 2023 m. pirmąjį pusmetį paskolų būsto atnaujinimui skaičius Lietuvoje išaugo apie 15 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2022 m. Taip pat net 60 proc. žmonių, imusių paskolas būsto atnaujinimui, tai daro ir norėdami padidinti savo būsto vertę.

Pasak „MM studijaįkūrėjų Gabrielės Monikos Žemaitytės ir Lauros Marijos Mačiulienės, tinkamas būsto atnaujinimas – tai svarbus įvykis, kuris ne tik ženkliai didina nekilnojamojo turto vertę, bet ir padeda pagerinti gyvenimo kokybę, prisideda prie asmeninės gerovės ir kasdienio efektyvumo. 

Pasak jų, šiandieniniame pasaulyje, kai technologijos ir gyvenimo būdas sparčiai keičiasi, interjero dizainas taip pat reikalauja lankstumo ir kūrybiškumo. Tinkamas planavimas, sumanus biudžeto valdymas, ergonomikos principai ir stiliaus pasirinkimas tampa esminiais veiksniais, padedančiais sukurti erdvę, kuri ne tik atitinka namų šeimininko poreikius, bet ir padeda išreikšti asmeninį stilių. Nepaisant būsto dydžio ar biudžeto, atidžiai planuojant ir atsižvelgiant į šiuos principus, galima sukurti namus, kurie pagerins kasdienį gyvenimą.

Signalas, kad laikas atnaujinti namus

Apie namų atnaujinimą verta pradėti galvoti, jei būstas yra senas ar kai nusidėvėjimo požymiai tampa akivaizdūs. 

Susidėvėjusios grindys, nublukusios sienos, lubos ar pasenusi santechnika – visi šie ženklai signalizuoja, kad atėjo laikas atsinaujinti. Tokios nesprendžiamos problemos, kaip pelėsiai, seni elektros laidai ar nesandarūs langai, gali sukelti rimtesnius nesklandumus, – atkreipia dėmesį specialistės. – Dar viena svarbi paskata būsto atnaujinimui – poreikių neatitinkantis išplanavimas,  pasenusi įranga ar tiesiog nebedžiuginantis interjeras. Ir galiausiai, renovacija gali būti ypač reikalinga, jei planuojate būstą parduoti, nes atnaujinti namai dažnai įgyja aukštesnę rinkos vertę.

Būsto atnaujinimo projektai gali būti įvairaus masto – nuo smulkių pakeitimų, kaip nauji baldai ar šviestuvai, iki didelių renovacijų, apimančių visą interjero pertvarkymą. 

„Virtuvė ir vonios kambarys yra dvi svarbiausios erdvės namuose, – sako interjero dizainerės. –  Virtuvė – tai viena dažniausiai naudojamų erdvių, kurioje praleidžiame daug laiko. Moderni, funkcionali ir estetiška virtuvė gali kardinaliai pakeisti viso interjero vaizdą. Vonios kambario atnaujinimas gali sukurti stilingą ir vizualiai patrauklią erdvę. Nauja santechnika, geresnė ventiliacija ir šiuolaikiškas dizainas laikomi išties svarbiais aspektais namuose.“

Jaukumas kuriamas su natūraliais ir praktiškais sprendimais

Šiuolaikiniame interjere svarbūs ir estetika, ir funkcionalumas. Interjero dizainerės atkreipia dėmesį, kad didėja susidomėjimas natūraliomis, perdirbtomis ir ekologiškomis medžiagomis. Dominuoja paprasti, švarūs dizainai su minimaliomis detalėmis, tvarkingos linijos ir neutraliomis spalvomis, stengiantis išvengti chaoso ir pertekliaus. 

„Siekiama kurti laikui nepavaldų stilių, kuris būtų aktualus ilgą laiką, – teigia specialistės. –  Vis dėlto, siekiant taupiai atnaujinti būstą, pirmiausia privalu sudaryti aiškų darbų planą, nustatyti realų biudžetą ir numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Padėti nustatyti prioritetus ir nuspręsti, ką verta išsaugoti ir kur galima sutaupyti, padeda interjero dizainerio konsultacija.“ 

Interjero specialistės pataria investuoti į tokius ilgaamžius sprendimus, kaip kokybiškos grindys ar plytelės, santechnika, išmaniosios namų sistemos, o esamus vertingus daiktus, pavyzdžiui, spinteles, duris verta perdažyti ar atnaujinti. Naudoti baldai ir sendaikčių turgeliai ir aukcionai – taip pat puiki galimybė sutaupyti.

Didėjant poreikiui pritaikyti namų erdves skirtingoms veikloms, vis dažniau pasitelkiami modernūs sprendimai: išmanieji apšvietimo, apsaugos ir kiti įrenginiai, valdomi per mobiliąsias programas, pabrėžiantys namų komfortą, tvarumą ir personalizavimą. Interjero dizainerių teigimu, šie sprendimai užtikrina, kad namai būtų ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs, atitinkantys savininko vertybes ir šiuolaikinius gyvenimo būdo poreikius.

Didėjantys poreikiai – didėjančios investicijos

„Inbank“ paskolos produkto pardavimų vadovė Kamilė Dijokaitė patvirtina, kad namų interjero atnaujinimas tapo svarbia investicija ir dažna paskolų užklausose nurodoma priežastimi. Pasak specialistės, vidutinė finansuojama suma šiame segmente per pirmus penkis šių metų mėnesius viršijo 5 tūkst. eurų, tai yra 12 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. 

Pastaraisiais metais išaugęs ne tik naujų sutarčių skaičius, bet ir vidutinė finansuota suma, patvirtina didėjantį susidomėjimą būsto atnaujinimu.

„Žmonės vis dažniau ryžtasi finansuoti didesnes sumas atnaujinimui, – pastebi K. Dijokaitė. – Tai aiškiai atspindi jų norą modernizuoti ir pritaikyti savo gyvenamąją erdvę pagal šiuolaikinius standartus bei asmeninius poreikius, taip padidinant ne tik komfortą, bet ir būsto vertę.“ 

Sezoniškumas šioje srityje taip pat labai ryškus. Būsto remontai dažniausiai atliekami pavasarį ir vasarą, kai sąlygos yra palankesnės didesniems darbams. Ekspertė pastebi, kad didesnioji dalis paskolų ėmėjų yra vedę, šeimas turintys 31–46 metų asmenys. 

Tendenciją, kad būsto atnaujinimas tampa nemenka investicija, patvirtina ir UAB „BIKUVA“ atstovai

„Mūsų duomenimis, vidutinės išlaidos namų atnaujinimui siekia apie 10–15 tūkst. Eur, o buto atnaujinimui –  3–8 tūkst. Eur. Būsto atnaujinimui gyventojai dažniausiai perka grindų dangas, tokias kaip laminatas, vinilas, grindinės plytelės ir medžiagas sienų bei grindų atnaujinimui. Taip pat, dažnai keičiama ir buitinė technika bei durys“, – pažymi jie. 

Apie Inbank

„Inbank“ yra ES bankininkystės licenciją turinti finansinių technologijų bendrovė, kuri jungia prekybininkus ir vartotojus siūlydama naujos kartos finansavimo sprendimus. Finansų sektoriuje „Inbank“ veikia nuo 2010 metų. Banko paskolų portfelis šiuo metu siekia 1.03 mlrd. eurų. Bendradarbiaudamas su daugiau nei 5 400 prekybininkų, „Inbank“ teikia lizingo, vartojimo paskolų ir indėlių paslaugas Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Čekijoje, taip pat priima indėlius iš Vokietijos, Austrijos, Suomijos ir Nyderlandų. „Inbank“ obligacijos kotiruojamos Talino vertybinių popierių biržoje „Nasdaq“.

Pranešimą paskelbė: Kristina Skindelytė-Gladkovienė, Particle PR, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Tobulo vonios kambario ABC: kaip išsaugoti erdvę ir sukurti modernų dizainą be milžiniško biudžeto?

Tobulo vonios kambario ABC: kaip išsaugoti erdvę ir sukurti modernų dizainą be milžiniško biudžeto?

Vonios kambario interjere šiemet vyrauja su funkcionalumu ir tvarumu deranti estetika – minimalizmas, natūralios medžiagos, tvarūs ir technologijas integruojantys sprendimai. Tačiau ne kiekvienuose namuose pavyksta sukurti lyg iš katalogo trauktą vonios kambarį, daugeliui žmonių koją kiša erdvės trūkumas, vamzdynai ir santechnikos išdėstymas, taip pat – biudžetas. Interjero dizainerė pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsirenginėjant […]


Kaip užkirsti kelią sveikatai pavojų keliančiam triukšmui?

Kaip užkirsti kelią sveikatai pavojų keliančiam triukšmui?

Tikriausiai nėra abejojančių, kad nepageidaujamas triukšmas daro neigiamą įtaką žmonių sveikatai ir gerai savijautai – nuo klausos praradimo iki miego sutrikimų ar sumažėjusio produktyvumo. Kaip užkirsti kelią sveikatai pavojų keliančiam triukšmui? Kokį pavojų kelia triukšmas? Remiantis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymu, triukšmas yra nepageidaujami arba žmogui kenksmingi išoriniai garsai, kuriuos sukuria žmonių veikla. Pasak Nacionalinio […]


„YIT Lietuva“ užbaigė verslo miestelio „Urban HUB“ Vilniuje statybos darbus

„YIT Lietuva“ užbaigė verslo miestelio „Urban HUB“ Vilniuje statybos darbus

Sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, iškilo naujas SBA grupės verslo miestelis „Urban HUB“. Naujos koncepcijos prekybos bei verslo miestelio rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująją verslo erdvę rangovas pastatė už daugiau nei 23 mln. eurų. Viso čia įsikurs per 30 skirtingų verslų – nuo mažųjų gamybininkų, specializuotų prekių tiekėjų iki […]


Naujas kvietimas daugiabučių „mažajai renovacijai“ – jau kitą savaitę

Naujas kvietimas daugiabučių „mažajai renovacijai“ – jau kitą savaitę

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) liepos 24 d., trečiadienį, planuoja skelbti naują 20 mln. eurų vertės kvietimą daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui, vadinamam „mažąja renovacija“. Galimybė modernizuoti namo šilumos ir karšto vandens sistemas ir reikšmingai susimažinti išlaidas už energiją – itin laukiama daugiabučių gyventojų visoje Lietuvoje. Naujame kvietime – ir atnaujintos, palankesnės […]


Patalpų nuoma aukštos infliacijos sąlygomis – kas teisus?

Patalpų nuoma aukštos infliacijos sąlygomis – kas teisus?

Pastaraisiais metais verslams teko susidurti su procesais, kurie itin stipriai paveikė sutartis tarp partnerių ar net sukėlė rimtų ginčų. Vienas iš jų – neseniai žiniasklaidoje nuskambėjęs nesutarimas tarp UAB „Krasta Auto“ ir UAB „OZO 10A” dėl pernai metais pasikeitusios patalpų nuomos kainos. Nors taškas šioje byloje dar nepadėtas, tačiau verslai gali rasti, ko iš šios […]


Vilniaus Lazdynų baseinas kvies ir pasyviam poilsiui – skelbiamas konkursas SPA zonai įrengti

Vilniaus Lazdynų baseinas kvies ir pasyviam poilsiui – skelbiamas konkursas SPA zonai įrengti

Lazdynų baseinas jau kitąmet taps dar patrauklesnis lankytojams – jame bus ne tik sportinis plaukimo baseinas, bet ir moderni sveikatingumo (SPA) zona. Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti šios zonos įrengimo konkurse. Remonto rangos darbai bus atliekami esamo Lazdynų baseino pastate, kuris oficialiai duris atvėrė 2023 m. vasarį ir nuo tada yra vienas iš svarbiausių […]