Dizainerės pataria, kaip įsirengti šiuolaikišką ir patogią virtuvę

Dizainerės pataria, kaip įsirengti šiuolaikišką ir patogią virtuvę

Virtuvė – viena svarbiausių erdvių namuose, reikalaujanti praktiško ir estetiško įrengimo. „Unideco“ vykusiame seminare „Patogi virtuvė“ interjero dizainerės Ingrida Čiurinskienė ir Brigita Dikevičė aptarė pagrindines ilgaamžės virtuvės projektavimo taisykles bei dizaino aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

„Tinkamai suprojektuota ir pagaminta virtuvė patikimai tarnaus bei nepraras prekinės išvaizdos ir po 6-7 metų. Todėl interjero dizainas yra ilgalaikė investicija“, – teigia I. Čiurinskienė ir pastebi tendenciją, kad planuodami išleisti pinigus virtuvės ar kitų erdvių projektavimui ir baldų gamybai, šiandien žmonės dažnai kreipiasi pagalbos į dizaino, projektavimo specialistus.

Apgalvotas virtuvės projektavimas
B.Dikevičė projektuojant virtuvę pataria atkreipti dėmesį į funkcinį zonavimą ir buitinių prietaisų išdėstymą. Reikėtų nepamiršti atsižvelgti į individualius poreikius, judėjimo ypatumus – apsvarstyti iš kurios pusės patogiau prieiti prie šaldytuvo ar plautuvės, kokia būtų optimali virtuvės forma.

Svarbi ir vidinė furnitūra – kuo ji kokybiškesnė, šiuolaikiškesnė, tuo lengviau bus eksplotuoti virtuvę, pavyzdžiui, stalčiai apatinėje virtuvės dalyje bus žymiai patogesni negu paprasta spintelė. Viršutinėms spintelėms galima pasirinkti pakėlimo mechanizmą, kuris visą fasadą iš karto pakels į viršų, todėl tamps patogiau judėti virtuvės zonoje.

Kitas aktualus aspektas – projektuojant pasilikti ne mažiau kaip 90 cm ilgio laisvo stalviršio ploto. Kitu atveju, stalviršį išskaidžius dalimis, gali tekti nuolatos bėgioti nuo vienos vietos prie kitos. Specialistai rekomenduoja palikti pakankamai erdvės ir tarp trijų pagrindinių virtuvės elementų – kaitlentės, šaldytuvo ir plautuvės. Taip pat skirti užtektinai vietos sandėliavimui.

Projektuojant mažesnes virtuves reikėtų įvertinti, ar jose dažnai bus gaminama. Galbūt verta pasirinkti kaitlentę su 2-omis kaitvietėmis vietoje 4-ių. Tai padės sutaupyti vietos, kurios daugiau liks stalviršiui ar kitiems prietaisams.

Dizainerė pastebi, kad klientai dažnai pamiršta tinkamą apšvietimą, nors virtuvės zonai skirtą LED laidą reikėtų numatyti dar pačioje statybų pradžioje. Patogioje virtuvėje turėtų būti įrengtas ne tik bendras patalpos apšvietimas, tačiau ir stalviršį apšviečiantis apšvietimas po viršutinėmis spintelėmis, apšvietimas gartraukiui.

Keičiasi klientų poreikiai

Dizainerė I. Čiurinskienė pasakoja, kad Lietuvoje virtuvės madas diktuoja architektai. Šiuolaikinė virtuvė įprastai yra nuosaiki, monochroniška, turi mažai spalvų, formuoja ramią būsto atmosferą. Tokią virtuvę galima aptikti ne vieno lietuvio namuose. Kita vertus, vyrauja tendencija, kad virtuvė ir svetainė projektuojamos vienoje būsto erdvėje, todėl virtuvė turi darniai įsilieti į bendrą interjero dizainą arba netgi gali tapti pagrindine dizaino ašimi.

Anot specialistės, virtuvės patogumą nulemia ne vien projektavimas, bet ir tinkamas medžiagų pasirinkimas. Čia reikėtų atsižvelgti į pagrindinius aspektus – tikslą, medžiagų atsparumą ir jų eksplotavimo savybes. Klientai visuomet pirmiausia akcentuoja medžiagas, stilių, tik vėliau atkreipia dėmesį jų funkcionalumą.

Medžiagos pasirinkimas priklauso nuo to, kokiam tikslui yra skirta virtuvė. Kai būstas skirtas nuomai, klientas renkasi nusidėvėjimui atsparias medžiagas už nedidelę kainą. Kai būstas kuriamas šeimai su vaikais, renkamasi neteplias, itin atsparias medžiagas. Jiems rekomenduojama nesirinkti ypatingai šviesių blizgių paviršių, ypač apatinėms spintelėms. Vyresnės poros ar pavieniai asmenys investuoja į reprezentatyvias, ilgaamžes ir brangesnes medžiagas. Ieškantys ilgaamžių medžiagų pamėgo MDF baldines plokštes, kurios gali būti nudažytos bet kokia spalva. Taip pat aktyviai įsigijami naujos kartos „Compact“ stalviršiai.

Pasirengus virtuvės planą, kreipiamasi į baldų gamintojus. Įprastai patikimus gamintojus gali rekomenduoti  kartu su jais dirbantys dizaineriai. „Aš klientams siūlyčiau bendradarbiauti su tais baldų gamintojais, kurie gali teisingai išpildyti mano projektą. Praktikoje yra pasitaikęs ne vienas atvejis, kai baldininkai visiškai nepaisė brėžinio – keitė proporcijas, iškraipė linijas. Todėl svarbu itin atidžiai rinktis gamintojus, ieškoti rekomendacijų“, – teigia I. Čiurinskienė ir pabrėžia, kad norintiems pasiekti gerų rezultatų, būtina kreiptis į virtuvės projektuotojus ir dizainerius.

Seminaras „Patogi virtuvė“, kuriame buvo galima išgirsti ir daugiau vertingos informacijos, vyko Vilniuje įsikūrusiame namų apdailos centre „Unideco“. Prekybos centre nuolat organizuojami seminarai skirti architektams, interjero dizaineriams ir naujakuriams. Taip pat „Unideco“ veikia daugiau nei 34 skirtingi specializuoti apdailos bei interjero salonai ir interjero specialistams skirta bendradarbystės erdvė. Prekybos centras dirba iki 19 val. darbo dienomis, o šeštadieniais – iki 17 val.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Urbelytė, UAB „MC grupė“

Rekomenduojame

„Paupyje“ duris atvėrė Italijos virtuvės puoselėtojai „Piano Piano“

„Paupyje“ duris atvėrė Italijos virtuvės puoselėtojai „Piano Piano“

Sparčiai atgyjančiame istoriniame sostinės „Paupio“ rajone daugėja traukos taškų vilniečiams ir miesto svečiams. Ketvirtadienį jame pirmuosius lankytojus pakvietė Italijos virtuvę puoselėjantis restoranas „Piano Piano“. Rajoną plėtojančios bendrovės „Darnu Group“ turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas sako, kad planuojant „Paupį“ ypatingas dėmesys skirtas funkcijų įvairovei, kad ši miesto erdvė būtų patraukli ir išpildytų daugumą tiek čia gyvenančiųjų, […]

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ ir logistikos operatorius „DB Schenker“ pasirašė biuro nuomos sutartį. Pasauliniu mastu veikianti kompanija „DB Schenker“ centrinę būstinę perkels iš Trakų rajono į verslo centrą „Wave“, Vilniaus Savanorių prospekto pradžioje. Sandoriui tarpininkavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“. „DB Schenker“ išsinuomojo beveik 1.000 kv. m ploto patalpas verslo centre […]

Daugiabučių kvartalo Žvėryne plėtotojai pristato pakoreguotą projektą

Daugiabučių kvartalo Žvėryne plėtotojai pristato pakoreguotą projektą

Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi) išgirstas bendruomenės ir savivaldybės specialistų pastabas. Projektinius pasiūlymus jau vertino ir Lietuvos architektų rūmai, o Miesto vyriausiojo architekto skyrius galutinį […]

Lietuvos paštas iš Gedimino pr. kelsis į Totorių g.

Lietuvos paštas iš Gedimino pr. kelsis į Totorių g.

Nuo liepos 21 d. Vilniaus centre esantis AB Lietuvos pašto skyrius klientus priims naujose, pagal modernią koncepciją įrengtose patalpose, adresu Totorių g. 8. Naujas skyrius pritaikytas šiuolaikiniam aptarnavimui, pagerės darbo sąlygos ir pašto darbuotojams. Tame pačiame pastate bus įkurtas ir Lietuvos pašto siuntų centras. „Tik laiko klausimas buvo kada išsikelsime iš Gedimino prospekte esančių patalpų, […]