Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

1

Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

Aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus siekiantys prisivilioti darbdaviai pripažįsta, kad konkurencinėje kovoje svarbi tampa kiekviena detalė: tarp panašių pozicijų besirenkantys darbuotojai darbo vietai bei darbdavio įvaizdžiui kelia labai aukštus reikalavimus. Personalo atrankos specialistų teigimu vis didesnę reikšmę kovoje dėl darbuotojų įgyja biuras ir jo vieta.

„Kai potencialiam darbuotojui atsiveria biuro durys, prasideda laukinė konkurencija, nes kandidatai pradeda matyti viską – dėmę ant kilimo, pasitinkančio žmogaus elgesį, manieras, net nuotaiką. Svarbu tampa ir tai, kaip atrodo pats biuras, nes galimybė dirbti moderniame biure gali būti lemiamas darbdavio pasirinkimo kriterijus. Todėl konkurencinėje kovoje laimi tos įmonės, kurios renkasi biurus, leidžiančius pasiekti aukštą darbuotojų pasitenkinimo lygį ar net sukelti pasididžiavimo jausmą“, – įsitikinęs personalo atrankos kompanijos AFR atrankų grupės vadovas Kęstutis Jasiulevičius.

Specialisto teigimu, atrankų metu kandidatai aktyviai domisi ne tik pozicija, atlygiu, komanda, bet ir vieta, kurioje dirbs. Tai vienas svarbiausių kriterijų, lemiančių pasirinkimą.

„Žmonėms labai svarbu, jie klausia ir domisi, kaip atrodys jų darbo diena, kokiomis sąlygomis teks dirbti ir pagal tai sprendžia, ar tikrai turės visas sąlygas dirbti efektyviai. Būtent efektyvumas tampa vienu svarbiausių kriterijų, nes ateiti į „senamiesčio aura“ dvelkiantį atviro tipo biurą ir rasti ten stovintį stalą, kuris ir bus naujoji darbo vieta, kai kurių sričių specialistams jau seniai nebepakanka. Nebepakanka ir parodyti poilsio erdvę su sėdmaišiais ar stalo futbolu. Dabar tikimasi, kad čia bus visos sąlygos individualizuoti darbo procesą, kad jis būtų maksimaliai efektyvus. Būtent tuo pasižymi modernūs daugiafunkciniai verslo centrų pastatai, dažnai tampantys darbdavių vizitine kortele“,  – kandidatų lūkesčius vardija K.Jasiulevičius..

Galimybe verslo centrų teikiamus privalumus išnaudoti patrauklaus darbdavio pozicionavimui, darbuotojams pasiųsti aiškią žinutę, kad esame modernūs ir efektyvūs, vis aktyviau domisi bei išnaudoja įmonės. Metų architektūros kūriniu pripažintame „Green Hall 2“ įsikūrusios Tele 2 atstovai teigia, kad modernus biuras yra stiprus ginklas darbdavio įvaizdžio arsenale. Tačiau jau pritraukus darbuotoją ir siekiant jį išlaikyti vis didesnę reikšmę įgyja tai, kaip žmogus biure jaučiasi. 

„Naujas ofisas – daug šiuolaikiškesnė ir geresnė darbo vieta, pradedant nuo visiškai bazinių dalykų, tokių kaip dienos šviesa kiekvienoje darbo vietoje, bendra jauki virtuvė, sklandžiai veikiantys liftai, modernios vėdinimo sistemos vietoje kondicionierių, ergonomiška darbo vieta su reguliuojamo aukščio stalais ir taisyklingą laikyseną padedančios išsaugoti kėdės“, – Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

Anot jos, tai gali atrodyti labai žemiški dalykai, tačiau darbo aplinka, net ir dirbant lanksčiu grafiku – labai svarbu. Biure žmonės praleidžia didelę savo laiko dalį, todėl sąlygos, kuriomis tenka dirbti, lemia ir jų įsitraukimą, ir efektyvumą. Todėl tai yra ir svarbus veiksnys pritraukiant darbuotojus, nes ne tik parodo įmonės požiūrį – kiek stengiamasi užtikrinti orias darbo sąlygas, bet ir atspindi įmonės kultūrą bei vertybes.

„Vien biuro sienos savaime niekada nesukurs gero mikroklimato, tačiau jis gali ir turi padėti puoselėti įmonės kultūrą“, – sako Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

„Ne tik užsienietiško, bet ir lietuviško kapitalo įmonės jau suprato, kad įsikūrimas šiuolaikiniame verslo centre didele dalimi apibrėžia konkretaus darbdavio patrauklumą. Tam tikrą „standartą“ yra padiktavusios IT sektoriaus įmonės, tradiciškai laikomos ypač geidžiamomis vietomis dirbti. Tačiau visapusišku darbo vietos patrauklumu besirūpinantys darbdaviai drąsiai žengia į verslo centrus žinodami, kad darbuotojams galės pasiūlyti multifunkcines erdves, individualizuotus sprendimus, kitas pridėtines vertes. Ir vis dažniau tai išnaudoja kaip konkurencinį pranašumą “,  – teigia „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

Verslo centrus „BLC – Business Leaders Centre“, „Kauno dokas“ ir „Green Hall“ plėtojančios „Urban Inventors“ eksperto teigimu, galimybė dirbti daugiafunkciniame verslo centre ir lanksčiai įrengti biurą pagal įmonės veiklos pobūdį nepasiribojant vien atviro tipo biuru ir jame stovinčiais stalais – beveik beribės.

„Įgyvendinti galima beveik viską. Tai tik fantazijos ir pinigų klausimas. Tiesa ypač svarbu sekti, ar biuro erdvės iš tiesų tenkina dirbančiuosius, ar kai kurios nestovi tuščios, o kitos – ne iki galo atitinka paskirtį. Modernios erdvės gali būti nuolat tobulinamos ir keičiamos. Tik svarbu nepamiršti apie tai kalbėtis su savo esamais bei potencialiais darbuotojais“, – sako L.Šepetys.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

Klaipėdos RAT siūlo tobulinti daugiabučių komplekso projektinius pasiūlymus

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso Mokyklos g. 18A, Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Ekspertų vertinimu, jie architektūros kokybei keliamus reikalavimus atitinka iš dalies. Plėtra numatoma sklype prie Malūno tvenkinio, jame iš buvusios Joniškės dvaro sodybos yra išlikęs tik ūkinis pastatas bei kitų statinių pamatai. RAT manymu, atsisakius tiek funkcine, […]

  Straipsniai »

Panevėžio menininkai: SEMC būtinas miestui

Panevėžio miesto meno, verslo, bendruomenės atstovai kreipsis į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską ir ministerijos kanclerį Laimoną Ubavičių, išreikšdami pritarimą Panevėžyje suplanuoto Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projektui. Kreipimasis šiandien viešai perskaitytas Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdyje.   „Brandžiai visuomenei būdingas santūrumas ir apmąstyta reakcija į vykstančius procesus. […]

  Straipsniai »
„Capitalica Asset Management“ vystomas verslo centras Rygoje vadinsis VERDE

„Capitalica Asset Management“ vystomas verslo centras Rygoje vadinsis VERDE

Investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ Rygoje planuojamam dviejų A klasės verslo centrų kompleksui suteiktas pavadinimas – VERDE.  Į Skanstes rajone esančią teritoriją bus investuota per 60 mln. eurų. Leidimas statybai gautas birželio 14 d., statybų rangovo konkursą ketinama skelbti vasaros pabaigoje. Planuojama, kad garsaus latvių architekto Andris Kronbergs projektuotų centrų statybos prasidės jau šių […]

  Straipsniai »
Elektrėnai laukia investuotojų: už individualaus namo kainą kviečia įkurti viešbutį miesto centre

Elektrėnai laukia investuotojų: už individualaus namo kainą kviečia įkurti viešbutį miesto centre

Elektrėnų savivaldybė ieško investuotojo sklypui su apleistu pastatu prestižinėje vietoje – miesto centre, marių pakrantėje. Tikimasi, kad ateityje vietoje apleisto komercinės paskirties pastato iškils 5 aukštų viešbutis su vaizdu į marias ir bus suformuota nauja poilsio erdvė, padėsianti pritraukti į Elektrėnus didesnius lankytojų srautus. Tai būtų didžiausias viešbutis mieste. Planuojamas 110-ies kambarių viešbutis 1976 m. […]

  Straipsniai »