Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

1

Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

Aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus siekiantys prisivilioti darbdaviai pripažįsta, kad konkurencinėje kovoje svarbi tampa kiekviena detalė: tarp panašių pozicijų besirenkantys darbuotojai darbo vietai bei darbdavio įvaizdžiui kelia labai aukštus reikalavimus. Personalo atrankos specialistų teigimu vis didesnę reikšmę kovoje dėl darbuotojų įgyja biuras ir jo vieta.

„Kai potencialiam darbuotojui atsiveria biuro durys, prasideda laukinė konkurencija, nes kandidatai pradeda matyti viską – dėmę ant kilimo, pasitinkančio žmogaus elgesį, manieras, net nuotaiką. Svarbu tampa ir tai, kaip atrodo pats biuras, nes galimybė dirbti moderniame biure gali būti lemiamas darbdavio pasirinkimo kriterijus. Todėl konkurencinėje kovoje laimi tos įmonės, kurios renkasi biurus, leidžiančius pasiekti aukštą darbuotojų pasitenkinimo lygį ar net sukelti pasididžiavimo jausmą“, – įsitikinęs personalo atrankos kompanijos AFR atrankų grupės vadovas Kęstutis Jasiulevičius.

Specialisto teigimu, atrankų metu kandidatai aktyviai domisi ne tik pozicija, atlygiu, komanda, bet ir vieta, kurioje dirbs. Tai vienas svarbiausių kriterijų, lemiančių pasirinkimą.

„Žmonėms labai svarbu, jie klausia ir domisi, kaip atrodys jų darbo diena, kokiomis sąlygomis teks dirbti ir pagal tai sprendžia, ar tikrai turės visas sąlygas dirbti efektyviai. Būtent efektyvumas tampa vienu svarbiausių kriterijų, nes ateiti į „senamiesčio aura“ dvelkiantį atviro tipo biurą ir rasti ten stovintį stalą, kuris ir bus naujoji darbo vieta, kai kurių sričių specialistams jau seniai nebepakanka. Nebepakanka ir parodyti poilsio erdvę su sėdmaišiais ar stalo futbolu. Dabar tikimasi, kad čia bus visos sąlygos individualizuoti darbo procesą, kad jis būtų maksimaliai efektyvus. Būtent tuo pasižymi modernūs daugiafunkciniai verslo centrų pastatai, dažnai tampantys darbdavių vizitine kortele“,  – kandidatų lūkesčius vardija K.Jasiulevičius..

Galimybe verslo centrų teikiamus privalumus išnaudoti patrauklaus darbdavio pozicionavimui, darbuotojams pasiųsti aiškią žinutę, kad esame modernūs ir efektyvūs, vis aktyviau domisi bei išnaudoja įmonės. Metų architektūros kūriniu pripažintame „Green Hall 2“ įsikūrusios Tele 2 atstovai teigia, kad modernus biuras yra stiprus ginklas darbdavio įvaizdžio arsenale. Tačiau jau pritraukus darbuotoją ir siekiant jį išlaikyti vis didesnę reikšmę įgyja tai, kaip žmogus biure jaučiasi. 

„Naujas ofisas – daug šiuolaikiškesnė ir geresnė darbo vieta, pradedant nuo visiškai bazinių dalykų, tokių kaip dienos šviesa kiekvienoje darbo vietoje, bendra jauki virtuvė, sklandžiai veikiantys liftai, modernios vėdinimo sistemos vietoje kondicionierių, ergonomiška darbo vieta su reguliuojamo aukščio stalais ir taisyklingą laikyseną padedančios išsaugoti kėdės“, – Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

Anot jos, tai gali atrodyti labai žemiški dalykai, tačiau darbo aplinka, net ir dirbant lanksčiu grafiku – labai svarbu. Biure žmonės praleidžia didelę savo laiko dalį, todėl sąlygos, kuriomis tenka dirbti, lemia ir jų įsitraukimą, ir efektyvumą. Todėl tai yra ir svarbus veiksnys pritraukiant darbuotojus, nes ne tik parodo įmonės požiūrį – kiek stengiamasi užtikrinti orias darbo sąlygas, bet ir atspindi įmonės kultūrą bei vertybes.

„Vien biuro sienos savaime niekada nesukurs gero mikroklimato, tačiau jis gali ir turi padėti puoselėti įmonės kultūrą“, – sako Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

„Ne tik užsienietiško, bet ir lietuviško kapitalo įmonės jau suprato, kad įsikūrimas šiuolaikiniame verslo centre didele dalimi apibrėžia konkretaus darbdavio patrauklumą. Tam tikrą „standartą“ yra padiktavusios IT sektoriaus įmonės, tradiciškai laikomos ypač geidžiamomis vietomis dirbti. Tačiau visapusišku darbo vietos patrauklumu besirūpinantys darbdaviai drąsiai žengia į verslo centrus žinodami, kad darbuotojams galės pasiūlyti multifunkcines erdves, individualizuotus sprendimus, kitas pridėtines vertes. Ir vis dažniau tai išnaudoja kaip konkurencinį pranašumą “,  – teigia „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

Verslo centrus „BLC – Business Leaders Centre“, „Kauno dokas“ ir „Green Hall“ plėtojančios „Urban Inventors“ eksperto teigimu, galimybė dirbti daugiafunkciniame verslo centre ir lanksčiai įrengti biurą pagal įmonės veiklos pobūdį nepasiribojant vien atviro tipo biuru ir jame stovinčiais stalais – beveik beribės.

„Įgyvendinti galima beveik viską. Tai tik fantazijos ir pinigų klausimas. Tiesa ypač svarbu sekti, ar biuro erdvės iš tiesų tenkina dirbančiuosius, ar kai kurios nestovi tuščios, o kitos – ne iki galo atitinka paskirtį. Modernios erdvės gali būti nuolat tobulinamos ir keičiamos. Tik svarbu nepamiršti apie tai kalbėtis su savo esamais bei potencialiais darbuotojais“, – sako L.Šepetys.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Nekilnojamojo turto apmokestinimas turi prasidėti nuo tikrosios turto vertės nustatymo“

Seimo narys Algirdas Butkevičius įregistravo pasiūlymą Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui XIIIP-4078. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui. „Norint adekvačiai ir teisingai apmokestinti nekilnojamąjį turtą, visų pirma, turi būti nustatyta reali jo vertė, todėl siūlau, kad nekilnojamojo turto mokestinės vertės būtų perskaičiuojamos kiekvienais metais, o ne kas […]

  Straipsniai »

Seimo LSDD frakcijos narės R. Šalaševičiūtės pranešimas: „Ragindama kaimo gyventojus pasinaudoti valstybės parama, parlamentarė siekia panaikinti taisykles, diskriminuojančias sodų bendrijų gyventojus“

2019 m. lapkričio 18 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė teigia sulaukusi sodų bendrijose gyvenančių žmonių klausimų, ar jie gali pasinaudoti valstybės parengtomis priemonėmis, siekiant pagerinti mažos apimties infrastruktūrą ar savo gyvenamąją aplinką, kaip kitose kaimo vietovėse gyvenantieji. Vadovaujantis 2005 m. sausio 20 d.  žemės ūkio ministro ir aplinkos […]

  Straipsniai »

Gyvenamojo ir viešojo sektoriaus pastatų laukia drastiški pokyčiai

Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius energijos pastatus. Siekiant ekonomiškai efektyviu būdu įgyvendinti šiuos tikslus, Direktyvoje numatyta, jog kasmet ES šalyse, […]

  Straipsniai »
Dizainerės pataria, kaip įsirengti šiuolaikišką ir patogią virtuvę

Dizainerės pataria, kaip įsirengti šiuolaikišką ir patogią virtuvę

Virtuvė – viena svarbiausių erdvių namuose, reikalaujanti praktiško ir estetiško įrengimo. „Unideco“ vykusiame seminare „Patogi virtuvė“ interjero dizainerės Ingrida Čiurinskienė ir Brigita Dikevičė aptarė pagrindines ilgaamžės virtuvės projektavimo taisykles bei dizaino aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. „Tinkamai suprojektuota ir pagaminta virtuvė patikimai tarnaus bei nepraras prekinės išvaizdos ir po 6-7 metų. Todėl interjero dizainas […]

  Straipsniai »