Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

1

Darbdaviai kovoje dėl darbuotojų traukia biuro kortą

Aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus siekiantys prisivilioti darbdaviai pripažįsta, kad konkurencinėje kovoje svarbi tampa kiekviena detalė: tarp panašių pozicijų besirenkantys darbuotojai darbo vietai bei darbdavio įvaizdžiui kelia labai aukštus reikalavimus. Personalo atrankos specialistų teigimu vis didesnę reikšmę kovoje dėl darbuotojų įgyja biuras ir jo vieta.

„Kai potencialiam darbuotojui atsiveria biuro durys, prasideda laukinė konkurencija, nes kandidatai pradeda matyti viską – dėmę ant kilimo, pasitinkančio žmogaus elgesį, manieras, net nuotaiką. Svarbu tampa ir tai, kaip atrodo pats biuras, nes galimybė dirbti moderniame biure gali būti lemiamas darbdavio pasirinkimo kriterijus. Todėl konkurencinėje kovoje laimi tos įmonės, kurios renkasi biurus, leidžiančius pasiekti aukštą darbuotojų pasitenkinimo lygį ar net sukelti pasididžiavimo jausmą“, – įsitikinęs personalo atrankos kompanijos AFR atrankų grupės vadovas Kęstutis Jasiulevičius.

Specialisto teigimu, atrankų metu kandidatai aktyviai domisi ne tik pozicija, atlygiu, komanda, bet ir vieta, kurioje dirbs. Tai vienas svarbiausių kriterijų, lemiančių pasirinkimą.

„Žmonėms labai svarbu, jie klausia ir domisi, kaip atrodys jų darbo diena, kokiomis sąlygomis teks dirbti ir pagal tai sprendžia, ar tikrai turės visas sąlygas dirbti efektyviai. Būtent efektyvumas tampa vienu svarbiausių kriterijų, nes ateiti į „senamiesčio aura“ dvelkiantį atviro tipo biurą ir rasti ten stovintį stalą, kuris ir bus naujoji darbo vieta, kai kurių sričių specialistams jau seniai nebepakanka. Nebepakanka ir parodyti poilsio erdvę su sėdmaišiais ar stalo futbolu. Dabar tikimasi, kad čia bus visos sąlygos individualizuoti darbo procesą, kad jis būtų maksimaliai efektyvus. Būtent tuo pasižymi modernūs daugiafunkciniai verslo centrų pastatai, dažnai tampantys darbdavių vizitine kortele“,  – kandidatų lūkesčius vardija K.Jasiulevičius..

Galimybe verslo centrų teikiamus privalumus išnaudoti patrauklaus darbdavio pozicionavimui, darbuotojams pasiųsti aiškią žinutę, kad esame modernūs ir efektyvūs, vis aktyviau domisi bei išnaudoja įmonės. Metų architektūros kūriniu pripažintame „Green Hall 2“ įsikūrusios Tele 2 atstovai teigia, kad modernus biuras yra stiprus ginklas darbdavio įvaizdžio arsenale. Tačiau jau pritraukus darbuotoją ir siekiant jį išlaikyti vis didesnę reikšmę įgyja tai, kaip žmogus biure jaučiasi. 

„Naujas ofisas – daug šiuolaikiškesnė ir geresnė darbo vieta, pradedant nuo visiškai bazinių dalykų, tokių kaip dienos šviesa kiekvienoje darbo vietoje, bendra jauki virtuvė, sklandžiai veikiantys liftai, modernios vėdinimo sistemos vietoje kondicionierių, ergonomiška darbo vieta su reguliuojamo aukščio stalais ir taisyklingą laikyseną padedančios išsaugoti kėdės“, – Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

Anot jos, tai gali atrodyti labai žemiški dalykai, tačiau darbo aplinka, net ir dirbant lanksčiu grafiku – labai svarbu. Biure žmonės praleidžia didelę savo laiko dalį, todėl sąlygos, kuriomis tenka dirbti, lemia ir jų įsitraukimą, ir efektyvumą. Todėl tai yra ir svarbus veiksnys pritraukiant darbuotojus, nes ne tik parodo įmonės požiūrį – kiek stengiamasi užtikrinti orias darbo sąlygas, bet ir atspindi įmonės kultūrą bei vertybes.

„Vien biuro sienos savaime niekada nesukurs gero mikroklimato, tačiau jis gali ir turi padėti puoselėti įmonės kultūrą“, – sako Ieva Daugėlienė, Tele2 Žmogiškųjų išteklių direktorė Baltijos šalims.

„Ne tik užsienietiško, bet ir lietuviško kapitalo įmonės jau suprato, kad įsikūrimas šiuolaikiniame verslo centre didele dalimi apibrėžia konkretaus darbdavio patrauklumą. Tam tikrą „standartą“ yra padiktavusios IT sektoriaus įmonės, tradiciškai laikomos ypač geidžiamomis vietomis dirbti. Tačiau visapusišku darbo vietos patrauklumu besirūpinantys darbdaviai drąsiai žengia į verslo centrus žinodami, kad darbuotojams galės pasiūlyti multifunkcines erdves, individualizuotus sprendimus, kitas pridėtines vertes. Ir vis dažniau tai išnaudoja kaip konkurencinį pranašumą “,  – teigia „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

Verslo centrus „BLC – Business Leaders Centre“, „Kauno dokas“ ir „Green Hall“ plėtojančios „Urban Inventors“ eksperto teigimu, galimybė dirbti daugiafunkciniame verslo centre ir lanksčiai įrengti biurą pagal įmonės veiklos pobūdį nepasiribojant vien atviro tipo biuru ir jame stovinčiais stalais – beveik beribės.

„Įgyvendinti galima beveik viską. Tai tik fantazijos ir pinigų klausimas. Tiesa ypač svarbu sekti, ar biuro erdvės iš tiesų tenkina dirbančiuosius, ar kai kurios nestovi tuščios, o kitos – ne iki galo atitinka paskirtį. Modernios erdvės gali būti nuolat tobulinamos ir keičiamos. Tik svarbu nepamiršti apie tai kalbėtis su savo esamais bei potencialiais darbuotojais“, – sako L.Šepetys.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]