„Civinity“ skelbia pirmojo pusmečio rezultatus: pelną prieš mokesčius augino beveik du kartus

„Civinity“ skelbia pirmojo pusmečio rezultatus: pelną prieš mokesčius augino beveik du kartus

Viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ per pirmąjį 2023 m. pusmetį reikšmingai augino tiek pajamas, tiek pelną. Įmonių grupės pajamos augo 33 proc., EBITDA 58 proc., o pelnas prieš mokesčius augo beveik du kartus.

„Civinity“ įmonių grupės pardavimo pajamos per pirmąjį šių metų pusmetį augo 33 proc. ir siekė 44 971 tūkst. eurų (2022 m. birželio 30 d. pajamos siekė 33 823 tūkst. eurų). Pajamos augo Lietuvoje ir Latvijoje, grupė augimą demonstravo visose: gyvenamųjų namų priežiūros ir administravimo, komercinių statinių priežiūros ir administravimo bei inžinierinių sistemų projektavimo, diegimo ir priežiūros verslo segmentuose.

Per pirmąjį šių metų pusmetį grupės bendrasis pelnas sudarė 8 797 tūkst. eurų ir buvo 22 proc. didesnis nei pernai tokiu pat metu (7 216 tūkst. eurų), o konsoliduota grupės įmonių EBITDA siekė 3 407 tūkst. eurų ir buvo 58 proc. didesnė nei praėjusį laikotarpį (2 161 tūkst. eurų). Grupė per 2023 m. šešis mėnesius uždirbo beveik du kartus daugiau pelno prieš mokesčius, jį augindama iki 2 337 tūkst. eurų (lyginant su 802 tūkst. eurų 2022 m. pirmuoju pusmečiu).

Pasak „Civinity“ generalinės direktorės Virgedos Jackaitės, gerus įmonių grupės rezultatus sąlygojo sėkmingas darbas visose verslo segmentuose. Teigiamos įtakos augimui taip pat turėjo sėkmingai įgyvendinti projektai: grupė 2022 m. užbaigė komercinius ir gyvenamuosius pastatus prižiūrinčių įmonių UAB „Inservis“, UAB „Priemiestis“, UAB „Jurita“ ir SIA „Inservis“ akcijų įsigijimą, taip pat įsigijo kontrolinį platformos laisvai samdomiems statybos specialistams „Valandinis“ akcijų paketą. Grupės pelningumą taip pat didino sistemingai tęsiamos veiklos efektyvumo iniciatyvos.

Bendrovė taip pat skelbia, kad šiemet, lyginant su rekordiniais praėjusiais metais, pardavimo pajamos Didžiojoje Britanijoje buvo mažesnės ir siekė 2 751 tūkst. eurų (2022 m. pirmąjį pusmetį jos siekė 5 715 tūkst. eurų). V. Jackaitės teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį komanda koncentravosi į rinkos analizę ir naujų klientų paiešką, todėl šis pajamų kritimas yra laikinas.

Prieš savaitę bendrovė pranešė apie naują viešos obligacijų emisijos platinimą, kuris, planuojama, prasidės šių metų rugsėjo pabaigoje. Paskutinė įmonių grupės obligacijų emisija buvo išplatinta 2021 m., naujai išleistas bendrovės obligacijas įtraukus į „Nasdaq Vilnius“ administruojamą alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North“.

„Civinity“ – viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse. Bendrovė jungia daugiau nei 30 įmonių, kurios prižiūri 10 mln. kv. m. gyvenamųjų namų ir komercinių pastatų ir yra įdiegusios kelis tūkstančius inžinierinių sistemų skirtingose Europos miestuose. 2022 m. „Civinity“ komandoje dirbo 1 711 darbuotojų Lietuvoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje, pajamos siekė 74,158 mln. Eur, o EBITDA 4,121 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Venta Jackaitė, Civinity LT, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]


Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]


Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]


„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]


Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Generalinė statybų rangovė UAB „RNDV Statyba“ audituotais duomenimis pernai pajamas išaugino 64 proc. iki 18,9 mln. eurų. Įmonės vadovas Rolandas Kasperavičius sako, jog dėl susiklosčiusių ekonominių aplinkybių investicijos į statybas pasirenkamos išrankiai, o atsiperkamumo potencialą vis dar išlaiko aukščiausios kokybės, paklausos neprarandantys, patrauklūs gyvenamosios ir pramonės statybos objektai. „Nors praėjusiais metais mūsų pajamos augo net […]


Prieš ilgąjį savaitgalį –  patarimai kepsninių entuziastams

Prieš ilgąjį savaitgalį – patarimai kepsninių entuziastams

Planuojant savaitgalio išvyką ar atostogas su šeima bei draugais tenka nemažai rūpesčių. Retas kuris pasirūpina ne tik užkandžiais, gėrimais ir muzika, bet ir pirmosios pagalbos priemonėmis. Deja, draudimo bendrovės „If“ duomenys rodo, kad planuojant išvykas ar pasibuvimus lauke derėtų pasirūpinti ne tik pleistrais ar būtiniausiais vaistais, bet ir priešgaisriniu gesintuvu.   Gaisras gali įsiliepsnoti net […]