„Citus“ projektai: Vilniaus pokyčių centre startuoja estetiški „Mūnai by CITUS“ – per penkerius metus pasiūlys beveik 500 prestižinių butų

„Citus“ projektai: Vilniaus pokyčių centre startuoja estetiški „Mūnai by CITUS“ – per penkerius metus pasiūlys beveik 500 prestižinių butų

Vilniuje, Kareivių gatvėje kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ pradeda naujausią projektą „Mūnai by CITUS“. Penkiais etapais beveik 2 ha teritorijoje bus pasiūlyti 477 įvairaus dydžio prestižinio segmento butai. Statybos darbai jau prasidėjo, o pirmąjį etapą įmonė planuoja užbaigti iki 2025 m. IV ketv. Investicijos į visą projektą sieks beveik 64 mln. eurų; pirmajam etapui teks apie 10,3 mln. Eur investicijų.

Vilniaus plėtra, istoriškai, vyksta ryškiais etapais. Bene žinomiausios rajonų atgimimo sėkmės istorijos yra Pilaitė, Naujamiestis, Šnipiškės, Paupys. Šiuo metu didžiausi pokyčiai numatomi Žirmūnų–Verkių rajonuose ir pietinėje Vilniaus dalyje, apimančioje Stoties rajoną, Naujininkus, Markučius, Burbiškes.

Šios dvi naujausios lokacijos ne tik gyvybės įpūs buvusioms pramoninėms lokacijoms, kur dideli plotai virs moderniais, komfortiškais gyvenamaisiais kvartalais. Jose koncentruojasi svarbi transporto infrastruktūra, ypač gausu prekybos, pramogų, laisvalaikio ir poilsio vietų. Jų numatoma ir daugiau, o būsto plėtra ir sinergija su esamais ir būsimais traukos centrais užtikrins ilgalaikį gyvybingumą ir patrauklumą.

Žirmūnai, savotiškas „Šiaurės sitis“, išaugęs Šiaurės miestelio rėmus – ryškių pokyčių netrukus sulaukti turinti lokacija. Didelė, maždaug 83 hektarų ploto miesto zona iš esmės keičia veidą ir turi potencialą tapti viena populiariausių sostinės vietų. Vilniaus miesto savivaldybė kuria Verkių autobusų parko, kuris galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais ir taps anksčiau pramonės užimtų teritorijų konversijos katalizatoriumi, viziją. Bus tiesiamos naujos gatvės, plėtojama infrastruktūra: jau yra paruoštas Kareivių g. bei sankryžos su Verkių g. rekonstrukcijos projektas, atsiras daugiau dviračių takų, numatyta Šiaurinės gatvės plataus masto konversija, planuojamas pėsčiųjų tiltas tarp Žirmūnų ir Antakalnio. Todėl naujo turto vertė šioje zonoje per artimiausius 7 metus, „Citus“ analitikų skaičiavimu, kils iki 40 proc.

„Tokios ryškios didelių teritorijų konversijos pritraukia didžiules investicijas. Paskelbus apie planus konvertuoti autobusų parką, savivaldybės investicijas į infrastruktūrą, nekilnojamojo turto plėtra šioje teritorijoje suaktyvėjo. Dabar šios investicijos traukia naujas, o tai didina visos lokacijos ir ten esančio turto vertę. Tikime, kad prestižinio būsto projektas tokioje vietoje bus patraukli investicija į savo būstą jo pirkėjams“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Projektui „Mūnai by CITUS“ buvo organizuotas architektūrinis konkursas, kuriuo siekta sukurti modernią, vakarietišką architektūrinę išraišką. Konkurse nugalėjo Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija „Eventus Pro“, pasiūliusi estetiškai patrauklius, įvairiapusiškus ir pažangius sprendimus.

„Architektai visus pastatus suprojektavo skirtingo aukščio, išdėstymo ir su skirtingomis fasadų apdailomis, o tai suteiks vizualinio įvairumo, jaukumo ir patrauklumo. Taip pat kruopščiai dirbo projektuodami maksimaliai apželdintą kiemą su labai įvairiomis zonomis ir įrenginiais jose. Visa tai bei kokybiškos medžiagos, saugi, aptverta ir gausiai apšviesta teritorija su vaizdo stebėjimo sistema, kodiniais vartais, vaizdo domofonais, projekto daugiafunkciškumas bei sklandus integravimas į tiesiog dūzgiančią „Šiaurės sičio“ teritoriją „Mūnus by CITUS“ pavers, tikiu, estetiškai patraukliausiu iš to, ką dabar galima rinktis šioje lokacijoje, tinkančiu bet kuriai vakarietiškai sostinei“, – įsitikinęs M. Galdikas.

Visus projekto etapus sudarys 8 gyvenamieji 3–9 aukštų pastatai su patalpomis verslui bei du verslo centrų pastatai.

Pastatai suprojektuoti iš modernių surenkamo trisluoksnio gelžbetonio konstrukcijų, užtikrinančių A++ energinio efektyvumo klasę, šiluminį ir garso komfortą, gamyklinę kokybę ir statybų greitį bei efektyvumą. Taip pat konstrukcijos bus gaminamos iškart su fasadų apdaila: dalis bus su skirtingų spalvų klinkeriu, dalis – dažyto betono, kuris yra gerokai ilgaamžiškesnis nei tinko apdaila.

„Visuose butuose, kaip įprasta „Citus“ projektams, bus įrengtas grindinis šildymas, autonominė vėdinimo sistema, vitrininiai langai. Būtų pirmuosiuose aukštuose gyventojai turės nuosavus kiemelius su įrengtomis terasomis, viršutinių – stogo terasas, kiti – erdvius balkonus“, – vardija „Citus“ vadovas.

Projekte viso bus siūlomi net 19 funkcionalaus, skirtingo suplanavimo, 1–4 kambarių, 24–94 kv. m (I etape – 24–77 kv. m) ploto butai. Pirmajame etape pirkėjai galės rinktis iš 73 butų, iš kurių didžiausią dalį – apie 42 proc. – sudarys 3 kamb., 51–71 kv. m ploto butai, daugiau vietos ieškantiems pirkėjams. Taip pat projekte bus 15 erdvių verslui gyvenamųjų namų pirmuosiuose aukštuose; pirmajame etape jų bus įrengtos 8.

Projekte visi butai bus gyvenamosios paskirties, nors aplink yra nemažai projektų, kuriuose parduodami būstai yra kitų paskirčių.

Gyventojams numatyta gausiai apželdinta ir įvairi kiemo erdvė, sudaryta iš 10 darbo, poilsio ir laisvalaikio zonų su treniruokliais, gultais, pavėsinėmis ir t.t. Planuojama daugiau nei 3 000 įvairių, 16 skirtingų rūšių augalų, daugiau nei 60 naujų medžių, apželdintos sienos ir pan. Kiekvienam naujakuriui numatoma dovanoti po medį balkone, kad žalumos urbanizuotoje teritorijoje būtų dar daugiau.

Projekte numatytos 607 parkavimo vietos (I etape – 55) dviejų lygių požeminėje aikštelėje, iš kurių – 67 bus skirtos elektromobiliams.

Statybų aikštelėje jau prasidėję darbai ir yra rezervuoti pirmieji butai. Jų kainos šiuo metu svyruoja maždaug nuo 2 900 iki 4 600 Eur už kv. m. Patalpų verslui kainos – 2 150–3 200 Eur/kv. m.

„Mūnus by CITUS“ anonsavome jau prieš metus, o jie, dėl patrauklios lokacijos, vertės augimo perspektyvų ir planuojamos koncepcijos, sukėlė potencialių klientų susidomėjimą. Esame sulaukę poros šimtų išankstinių užklausų, kurios jau virsta sutartimis. Tai leidžia tikėtis sėkmingos projekto eigos, ypač artėjant numatomam rinkos sulėtėjimą sukėlusio Euribor mažėjimui“, – kalba „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Pirmąjį etapą, kurio metu bus pastatyta ir II bei III etapų, taip pat planuojamų administracinių pastatų dviejų aukštų parkavimo aikštelė, numatoma, pagal dabartinius reikalavimus, iki 100 proc. užbaigti ir perduoti butus savininkams iki 2025 m. pabaigos. Panašiu metu prasidės antrojo etapo statybos, kurios turėtų trukti apie vienerius metus.

Projekto savininkas – Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB Victory Development IV; statybų valdytojas – „Citus Construction“. Pilna būsto apdaila, jei pirkėjai pageidaus, rūpinsis apdailos partneriai: „Būsto vizija“, „Iki raktų“ bei „Apdailos kodas“.

Skaičiai ir faktai:

  • Projekto adresas – Kareivių g. 5, Vilnius;
  • Sklypo plotas – apie 1,8 ha;
  • Numatomos investicijos – I etapo – apie 10,28 mln. Eur (viso – apie 63,98 mln. Eur);
  • Projektuojamas plotas – bendras plotas – 11,5 tūkst. kv. m, gyvenamasis – 3,5 tūkst. kv. m, komercinis – 0,9 tūkst. kv. m (viso: bendras plotas – 45,7 tūkst. kv. m, gyvenamasis – 22,11 tūkst. kv. m, komercinis – 2,66 tūkst. kv. m, administracinių pastatų – 10,63 tūkst. kv. m);
  • Butų sk., kambarių sk., plotai – I etape 73 butai; 1–4 kamb.; 23,71–76,92 kv. m (viso – 477 butai; 1–4 kamb.; 23,71–94 kv. m);
  • Komercinių patalpų sk. – I etape 8 (viso – 26, iš jų 11 – planuojamuose administraciniuose pastatuose);
  • Parkavimo vietų tipas ir sk. – I etape 65 požeminė parkavimo vieta (viso – 607; elektromobilių vietų – 67);
  • Planuojami statybų terminai: I etapo pabaiga – 2025 m. IV ketv. (viso projekto pabaiga – 2029 m. III ketv.; II etapo pradžia – 2025 m. IV ketv., pabaiga – 2026 m. IV ketv.).

Pranešimą paskelbė: Rytas Stalnionis, UAB CITUS

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]