„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą.

Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir subtilus, gerbiantis tai, ką sukūrė stichijos ar praeities kartos. Į Nidą kūrybiškų nekilnojamojo turto projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ ateina suvokdama šią misiją ir pristato projektą „Nidos bangos by CITUS“: legendinės Nidos dailininkų kolonijos, veikusios XIX–XX a., teritorijoje, Skruzdynės g. 2 užgims apartamentų kompleksas.

Rytinėje Nidos žvejų gyvenvietės dalyje, Skruzdynėje 1867 m. Fridrichas Blodė įkūrė svečių namus, kuriuose apsistodavo menininkai. Šeimininkas, dažnai dėl pinigų stygiaus svečių kišenėse, leisdavo jiems atsiskaityti paveikslais. Vėliau svečių namuose buvo įrengtas specialus dailininkų kampelis su daugyje paveikslų, nutapytų čia gyvenusių dailininkų.

Apie 1885 m. F. Blodės sūnus, Hermanas perėmė tėvo viešbutį ir bėgant laikui tapo garsiuoju „menininkų globėju”. Jo pagarsėjusioje „menininkų verandoje” smagiems pasisėdėjimams ir rimtiems pokalbiams būrėsi pirmieji tapytojai. Vis daugiau menininkų atrado Kuršių nerijos, Nidos grožį, ir taip apie 1890 m. viešbutis tapo Nidos dailininkų kolonijos centru. „Menininkų verandoje” susirinkdavo ne tik tapytojai, bet taip pat rašytojai, kompozitoriai, muzikantai bei aktoriai. Gausūs svečių knygų įrašai iškalbingai liudijo apie čia viešėjusių menininkų bendruomenę: Ernst Bischoff-Culm, Walther Heymann, Max Pechstein, Lovis Corinth, Sigmund Freud, Thomas Mann, Hans Beppo-Borschke, Karl Schmidt-Rotluff.

„Į jau pradėtą projektą, turintį aiškią ir patrauklią viziją, ateiname su „Citus“ turima didele projektavimo ir statybų valdymo, rinkodaros bei pardavimų patirtimi. Iškart kibome į darbus, jau atlikome reikiamas projektines korekcijas, kurios pakels „Nidos bangų by CITUS“ kokybės kartelę, kad ji atitiktų aukštus išskirtinių klientų lūkesčius. Neabejoju, kad projektas bus pažymėtas sėkmės ženklu, o jo potencialą jau galime įvertinti – nuo tada kai perėmėme projektą, vos per dešimt dienų sulaukėme daugiau nei 200 užklausų“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

„Nidos bangos by CITUS“ bus vykdomas keliais etapais. Investicijos į visą projektą sieks apie 21 mln. Eur.

Pirmuoju etapu bus vykdomi jau anksčiau pradėti trijų aukštų pastato, esančio komplekso viduryje, paprastojo remonto darbai, vėliau bus sutvarkyta to paties pastato ketvirtojo aukšto mansarda ir suformuoti vos 4 erdvūs apartamentai. Šiam etapui suteiktas „Didžiosios bangos“ vardas.

Poilsio paskirties apartamentuose bus pakeista didžioji dalis vidinių nelaikančiųjų sienų, išorinės sienos bus apšiltintos, pakeisti vitrininiai langai, įrengtos naujos vandentiekio ir kanalizacijos sistemos, elektros instaliacija, įdiegta išmani oro šildymo ir vėsinimo sistema bei kiti sprendiniai, leisiantys pasiekti ne žemesnę nei C energinę klasę ir C garso izoliacijos klasę. Dauguma apartamentų turės balkonus, iš kurių matysis pušynas, marios. Pastatas išlaikys autentiškus tūrius, apdailą, fasadus bei puošybą.

„Nidoje nauji projektai, kuriuose galima įsigyti nuosavą turtą, yra retenybė – per paskutinius vienuolika metų, vidutiniškai, vos po vieną kasmet. Tuo tarpu paklausa yra visada. Ypač vertinant, kad apartamentus galima nuomoti juose nebūnant patiems šeimininkams. Ši koncepcija labai pasiteisino ir apartamentų projekte Druskininkuose, „Nemune by CITUS“. O Nidoje toks turtas bus geresnė investicija nei dabar populiarioje Ispanijoje“, – akcentuoja M. Galdikas.

Pastate, apimančiame pirmąjį projekto „Nidos bangos by CITUS“ etapą, bus 40 apartamentų, kuriuos sudarys 1–5 kambariai ir kurių plotas sieks nuo 17 iki 75 kv. m. Pirmuosiuose trijuose aukštuose apartamentai bus parduodami su pilna apdaila ir visiškai įrengti bei apstatyti, o kvadratinio metro kaina prasidės nuo 7 100 Eur. Didieji apartamentai mansardoje bus parduodami su daline apdaila ir kainuos nuo 11 700 Eur/kv. m. Parduodamas pirmojo etapo plotas siekia apie 1 070 kv. m.

Antruoju etapu bus rekonstruojamas dar vienas, mažesnis pastatas, esantis komplekso kampe – „Mažoji banga“ (parduodamas plotas – apie 260 kv. m), o trečiuoju – rekonstruojami du esami, palei marių pakrantę bei greta pirmojo etapo pastato stovintys, sovietmečiu iškilę pastatai (parduodamas plotas – apie 1 540 kv. m). Jiems suteikti „Marių bangos“ bei „Kopų bangos“ vardai ir juose bus įrengti patys įspūdingiausi apartamentai su daline apdaila, iš kurių atsivers vaizdas tiesiai į Kuršių marias.

Dar vienas pastatas, esantis komplekso kampe, priklauso privatiems savininkams ir nėra projekto dalis.

Dėl ribotos pasiūlos ir aukštos paklausos, paties Nidos kurorto patrauklumo turto vertė per 8 metus gali paaugti beveik 80 proc., skaičiuoja „Citus“ analitikai. O planuojamos papildomos paslaugos dar labiau padidins apartamentų nuomos likvidumą ir iki minimumo sumažins sezoniškumo įtaką.

Iki viso projekto užbaigimo planuojama sukurti du papildomus išskirtinumus, veiksiančius ištisus metus: po projektu, naujai suformuotame požeminiame aukšte numatyta įkurti 350 kv. m ploto SPA centrą su vaizdu į marias, o pirmame aukšte veiks beveik 200 kv. m ploto aukšto lygio restoranas. Šiose srityse daug patirties turi „Nidos bangų by CITUS“ projekto partneris, verslininkas Andrius Emde, kuris rūpinsis šiuo paslaugų centru.

Iki to laiko apartamentų pirkėjai išskirtinėmis sąlygomis galės lankytis taip pat Andriaus Emde valdomo, netrukus Nidoje, G. D. Kuverto gatvėje duris atversiančio prabangaus komplekso „Stebuklai Spa“ vandens pramogų zonoje. Be to, „Nidos bangų by CITUS“ klientams bus penkeriems metams sudarytos galimybės automobilį kurorte, netoli projekto parkuoti nemokamai.

Viso komplekso architektūrinės idėjos autoriai – studija „Aketuri architektai“. Studijos vadovas, architektas Lukas Rekevičius pasakoja, kad H. Blodės viešbutis buvo išskirtinis ir dėl XX a. pr. iš marių pusės pristatytos itin erdvios verandos. Siekiant atkurti buvusią šios vietos dvasią projektuojamas restoranas taps menininkų verandos istorijos tąsa.

„Nidos dailininkų kolonija yra unikalus kultūrinis reiškinys, Europos kontekste atskleidęs Nidos savastį ir išgarsinęs ant marių kranto įsikūrusį Hermano Blodės viešbutį, kaip menininkų kūrybos ir poilsio centrą, o savininką – kaip charizmatišką asmenybę, menininkų mecenatą. Šios istorinės aplinkybės neabejotinai sukuria objektui pridėtinę kultūrinę vertę“, – sako L. Rekevičius.

Suburta architektų komanda – Lukas Rekevičius, Milda Rekevičienė, Valdonė Mitkevičiūtė – ieškojo sprendinių, išlaikančių maksimalų į kultūros paveldo registrą įtrauko ir sklype dominuojančio H. Blodės viešbučio pastato apžvelgiamumą, nors statybos darbai jame nebus neatliekami. Skaidant rekonstruojamo „Marių bangos“ pastato tūrį į smulkesnius vienetus, bus atveriami papildomi apžvalgos taškai į šį saugomą pastatą, taip padidinat jo istorinę vertę.

Pirmojo etapo statybų darbus planuojama visiškai užbaigti iki šių metų pabaigos, antrojo – iki kitų metų vidurio, o visą projektą – iki 2026 m. pabaigos.

Pranešimą paskelbė: Rytas Stalnionis, UAB CITUS

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]


40 mln. parama saulės elektrinėms – jau birželio 11 d. Ką reikėtų žinoti? 

40 mln. parama saulės elektrinėms – jau birželio 11 d. Ką reikėtų žinoti? 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. 8 val. ryte skelbs naujus paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Šį kartą šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skyrė 40 mln. Eur. APVA dalinasi informacija, ką vertėtų žinoti norintiems sulaukti paramos.   Birželio 11 d. ryte iš viso bus paskelbti […]


„Capitalica Asset Management“ sėkmingai išplatino 9,1 mln. obligacijų emisiją: paklausa 3 kartus viršijo pasiūlą

„Capitalica Asset Management“ sėkmingai išplatino 9,1 mln. obligacijų emisiją: paklausa 3 kartus viršijo pasiūlą

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ įmonė „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ pranoko lūkesčius ir sėkmingai išplatino net 9,1 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Pritrauktos lėšos bus skirtos naujam A klasės verslo centrui „Sand Offices“ Vilniuje vystyti. Jis duris atvers jau šių metų pabaigoje. „Capitalica Asset Management“ prieš kelias savaites pradėjo viešą 3 […]