„Capitalica“ fondas sėkmingai išplatino obligacijų už 3 mln. EUR biurų kompleksui „Verde“ Rygoje

„Capitalica“ fondas sėkmingai išplatino obligacijų už 3 mln. EUR biurų kompleksui „Verde“ Rygoje

Investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ valdomas fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ sėkmingai įvykdė pirmąjį trejų metų trukmės obligacijų emisijos etapą išplatino 3 mln. eurų vertybinių popierių, skirtų Rygos biurų kompleksui „Verde“ plėtoti. Per 7 dienas emisija pritraukė daugiau nei 80 privačių ir institucinių investuotojų.

„Išskirtinis investuotojų susidomėjimas obligacijomis patvirtina biurų komplekso „Verde“ Rygoje projekto patrauklumą ir itin geras grąžos galimybes. Nors „COVID-19“ kelia iššūkių biurų rinkai, detalūs skaičiavimai bei aukšta obligacijų paklausa rodo, kad naujas kompleksas taikliai užpildo didelę A klasės biurų nišą Latvijos sostinėje, atitinkamai užtikrina tinkamas pajamas investuojantiems į fondo obligacijas“, – komentavo „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

Pasak jo, sėkmingas emisijos išplatinimas, kaip buvo suplanuota, taip pat patvirtino prognozę, kad laukiamos aukštesnės infliacijos bei žemų palūkanų aplinkoje investuotojus itin domina alternatyvios investicijos į vertybinius popierius, susietus su verslo centrais, kurios ilgą laiką buvo tik profesionalių investuotojų privilegija.

„Šiuo metu „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ yra vienintelis emitentas, kuris tik Lietuvos kapitalo rinkose yra viešai išplatinęs obligacijų už 8 mln. eurų. Didelį vietinių investuotojų pasitikėjimą bendrovė užsitarnavo nuosekliu darbu kapitalo rinkose, puikia komunikacija ir aiškia verslo strategija“, – teigė Šiaulių banko rinkų ir iždo departamento direktorius Tomas Varenbergas.

Galutinė pirmojo emisijos etapo obligacijų metinė palūkanų norma buvo nustatyta aukciono būdu ir sudarė 6,5 proc. Palūkanos visiems investuotojams bus vienodos ir išmokamos reguliariai – kas ketvirtį. Investuotojai iš viso įsigijo 30 000 vienetų bendrovės obligacijų, vienos obligacijos nominali vertė siekė 100 eurų. „Kadangi įprastai investuoti į mūsų fondą galima tik nuo 125 tūkst. eurų, mažo nominalo obligacijos sudarė galimybę daug platesniam investuotojų ratui įsigyti patrauklų produktą ir tapti mūsų partneriais“, – sakė A. Barštys.

Ateityje investuotojams bus pasiūlyta įsigyti obligacijų už dar 5 mln. eurų. Emisijos organizatoriai bei platintojai – AB Šiaulių bankas ir Luminor Bank AS.

Tai jau antroji „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ emisija. Pirmosios 5 mln. eurų obligacijų emisijos viešas platinimas 2019 metais bendrovei buvo taip pat sėkmingas – ji išplatinta trimis mėnesiais anksčiau nei planuota.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie sėkmingos „Capitalica“ fondo plėtros Rygoje, taip pat suteikdami galimybę rinktis šią patrauklią investavimo alternatyvą savo klientams“, – sakė Luminor finansų rinkų departamento vadovas Paulius Žurauskas.

Iš obligacijų emisijos gautas lėšas „Capitalica Asset Management“ valdomas fondas nukreips šiuo metu plėtojamo žaliosios koncepcijos verslo biurų kompleksui Rygos centre finansuoti. Į šiemet planuojamą pradėti statyti A klasės biurų kompleksą, kurio bendras plotas kartu su požeminiu garažu sieks 45 tūkst. kvadratinių metrų, numatyta investuoti daugiau nei 60 mln. eurų. Tai bus vienas didžiausių biurų kompleksų Latvijos sostinėje.

Biurų komplekso „Verde“ statybai 22 mln. eurų paskolą skyrė Europos investicijų bankas (EIB), finansavimą patvirtinęs iš kovai su klimato kaita skirto investicijų paketo, kadangi verslo centras suplanuotas kaip beveik energijos nenaudojantis pastatas (angl. nearly zero-energy buildings).

„Capitalica Asset Management“ valdomas fondas spalį pasirašė 49 mln. eurų vertės generalinės rangos sutartį su „Verde“ generalinio rangovo konkursą laimėjusia Latvijos statybos kompanija „Velve“. Išskirtinio dizaino „Verde“ biurų komplekso, planuojamo statyti pagal BREEAM „Excellent“ standartą, statybas planuojama pradėti lapkritį, pirmojo etapo statybų pabaiga numatoma 2022 metų antroje pusėje.

SBA grupės įmonė „Capitalica Asset Management“, užsiimanti Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu, valdo nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“. Šiam fondui priklauso Vilniuje esantis verslo centras „135“, Kaune – verslo centras „Kauno dokas“, Klaipėdoje įsikūręs prekybos centras „Luizė“. Audituotais duomenimis, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2019 m. uždirbo 4,4 mln. Eur pelno. Kontrolinis 2016 m. įteigtos įmonės „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (70 %) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 30 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra […]

Patarimai, kaip būsto remonto darbus paversti sėkmės istorija

Patarimai, kaip būsto remonto darbus paversti sėkmės istorija

Pandemija paskatino daugybę Lietuvos gyventojų imtis būstų renovavimo ir remonto darbų, o kai kuriuos – ir naujų statybų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad be tiksliai apgalvoto plano šie procesai gali atnešti ne norimą rezultatą, bet didelių netikėtų išlaidų. Tikslus planas – būtinybė Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, kad ir kokių […]

ADAX elektriniai radiatoriai su Wi-Fi valdymu

ADAX elektriniai radiatoriai su Wi-Fi valdymu

Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan. Radiatorių ADAX NEO dizainas sukurtas vienos iš žymiausių Skandinavijos projektavimo kompanijų „Hareide Designmill“ ir ištobulintas patyrusių ADAX konstruktorių. Radiatorių saugos klasė – IP24C (atsparūs […]

Fotomenininkas A. Reipa užfiksavo kiekvieną Jonavos tilto statybų žingsnį

Fotomenininkas A. Reipa užfiksavo kiekvieną Jonavos tilto statybų žingsnį

Ne vienus metus Jonavos miesto renginius ir įvykius įamžinantis fotomenininkas Audrius Reipa užfiksavo kiekvieną naujo pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybų žingsnį. Nuotraukos, darytos specialiai tam įrengtomis kameromis, „sugulė“ į trumpą, bet efektingą fotofilmą. „Vieną kamerą pakabinau ant stulpo, šalia statybvietės, o kitas fotoaparatas buvo pastatytas Jonavos sporto arenoje – mažame valytojos kambarėlyje, pro kurio […]

„Citus“ analitikai: kol sostinė atostogavo, kauniečiai fiksavo šių metų rekordą

„Citus“ analitikai: kol sostinė atostogavo, kauniečiai fiksavo šių metų rekordą

Per rugpjūčio mėn. Vilniuje, „Citus“ analitikų duomenimis pirminėje būsto rinkoje rezervuoti 435 nauji butai ir kotedžai. Kaune, tuo tarpu, užfiksuotas geriausias šių metų ir trečias geriausias visų laikų rezultatas – 153 rezervuoti būstai. Sostinėje per visus 8 mėnesius rezervuoti jau 5 897 būstai (butai ir kotedžai) ir tai yra 8 proc. daugiau nei pernai per visus […]