„Capitalica“ fondas sėkmingai išplatino obligacijų už 3 mln. EUR biurų kompleksui „Verde“ Rygoje

„Capitalica“ fondas sėkmingai išplatino obligacijų už 3 mln. EUR biurų kompleksui „Verde“ Rygoje

Investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ valdomas fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ sėkmingai įvykdė pirmąjį trejų metų trukmės obligacijų emisijos etapą išplatino 3 mln. eurų vertybinių popierių, skirtų Rygos biurų kompleksui „Verde“ plėtoti. Per 7 dienas emisija pritraukė daugiau nei 80 privačių ir institucinių investuotojų.

„Išskirtinis investuotojų susidomėjimas obligacijomis patvirtina biurų komplekso „Verde“ Rygoje projekto patrauklumą ir itin geras grąžos galimybes. Nors „COVID-19“ kelia iššūkių biurų rinkai, detalūs skaičiavimai bei aukšta obligacijų paklausa rodo, kad naujas kompleksas taikliai užpildo didelę A klasės biurų nišą Latvijos sostinėje, atitinkamai užtikrina tinkamas pajamas investuojantiems į fondo obligacijas“, – komentavo „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

Pasak jo, sėkmingas emisijos išplatinimas, kaip buvo suplanuota, taip pat patvirtino prognozę, kad laukiamos aukštesnės infliacijos bei žemų palūkanų aplinkoje investuotojus itin domina alternatyvios investicijos į vertybinius popierius, susietus su verslo centrais, kurios ilgą laiką buvo tik profesionalių investuotojų privilegija.

„Šiuo metu „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ yra vienintelis emitentas, kuris tik Lietuvos kapitalo rinkose yra viešai išplatinęs obligacijų už 8 mln. eurų. Didelį vietinių investuotojų pasitikėjimą bendrovė užsitarnavo nuosekliu darbu kapitalo rinkose, puikia komunikacija ir aiškia verslo strategija“, – teigė Šiaulių banko rinkų ir iždo departamento direktorius Tomas Varenbergas.

Galutinė pirmojo emisijos etapo obligacijų metinė palūkanų norma buvo nustatyta aukciono būdu ir sudarė 6,5 proc. Palūkanos visiems investuotojams bus vienodos ir išmokamos reguliariai – kas ketvirtį. Investuotojai iš viso įsigijo 30 000 vienetų bendrovės obligacijų, vienos obligacijos nominali vertė siekė 100 eurų. „Kadangi įprastai investuoti į mūsų fondą galima tik nuo 125 tūkst. eurų, mažo nominalo obligacijos sudarė galimybę daug platesniam investuotojų ratui įsigyti patrauklų produktą ir tapti mūsų partneriais“, – sakė A. Barštys.

Ateityje investuotojams bus pasiūlyta įsigyti obligacijų už dar 5 mln. eurų. Emisijos organizatoriai bei platintojai – AB Šiaulių bankas ir Luminor Bank AS.

Tai jau antroji „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ emisija. Pirmosios 5 mln. eurų obligacijų emisijos viešas platinimas 2019 metais bendrovei buvo taip pat sėkmingas – ji išplatinta trimis mėnesiais anksčiau nei planuota.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie sėkmingos „Capitalica“ fondo plėtros Rygoje, taip pat suteikdami galimybę rinktis šią patrauklią investavimo alternatyvą savo klientams“, – sakė Luminor finansų rinkų departamento vadovas Paulius Žurauskas.

Iš obligacijų emisijos gautas lėšas „Capitalica Asset Management“ valdomas fondas nukreips šiuo metu plėtojamo žaliosios koncepcijos verslo biurų kompleksui Rygos centre finansuoti. Į šiemet planuojamą pradėti statyti A klasės biurų kompleksą, kurio bendras plotas kartu su požeminiu garažu sieks 45 tūkst. kvadratinių metrų, numatyta investuoti daugiau nei 60 mln. eurų. Tai bus vienas didžiausių biurų kompleksų Latvijos sostinėje.

Biurų komplekso „Verde“ statybai 22 mln. eurų paskolą skyrė Europos investicijų bankas (EIB), finansavimą patvirtinęs iš kovai su klimato kaita skirto investicijų paketo, kadangi verslo centras suplanuotas kaip beveik energijos nenaudojantis pastatas (angl. nearly zero-energy buildings).

„Capitalica Asset Management“ valdomas fondas spalį pasirašė 49 mln. eurų vertės generalinės rangos sutartį su „Verde“ generalinio rangovo konkursą laimėjusia Latvijos statybos kompanija „Velve“. Išskirtinio dizaino „Verde“ biurų komplekso, planuojamo statyti pagal BREEAM „Excellent“ standartą, statybas planuojama pradėti lapkritį, pirmojo etapo statybų pabaiga numatoma 2022 metų antroje pusėje.

SBA grupės įmonė „Capitalica Asset Management“, užsiimanti Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu, valdo nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“. Šiam fondui priklauso Vilniuje esantis verslo centras „135“, Kaune – verslo centras „Kauno dokas“, Klaipėdoje įsikūręs prekybos centras „Luizė“. Audituotais duomenimis, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2019 m. uždirbo 4,4 mln. Eur pelno. Kontrolinis 2016 m. įteigtos įmonės „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (70 %) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 30 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]