„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai.

Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais konsoliduotos finansinės 2020 m. atskaitomybės duomenimis, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė pernai konsoliduotas pardavimo pajamas padidino 10,4 proc. iki 4,824 mln. eurų bei uždirbo 1,746 mln. eurų pelno (užpernai jis siekė 4,3 mln. eurų).

Grupės turtas pernai padidėjo 5,4 proc. iki 68,719 mln. eurų, iš jo investicinio turto vertė ūgtelėjo 3,7 proc.: nuo 58,982 mln. iki 61,167 mln. eurų.

„Vadovybė planuoja ir toliau dirbti pelningai ir 2021 m. uždirbti pelną“, – teigiama auditorių peržiūrėtoje grupės finansinėje atskaitomybėje. Joje grupė patvirtino, kad pernai prasidėjusi koronaviruso COVID-19 pandemija ir dėl jos susiklosčiusi situacija didelės įtakos grupės finansiniams rezultatams neturėjo, „tikimasi tokio pat nežymaus poveikio ir 2021 m. rezultatams“.

Komentuodamas grupės veiklos rezultatus jos vadovas Andrius Barštys pažymi, kad apgalvotas perspektyvaus NT krepšelis fondui ir jo grupei leido per pandemiją jaustis tvirtai, toliau vystomas projektas Rygoje.

„Praėjusiais metais kilus COVID-19 pandemijai operatyviai reagavome į susiklosčiusią situaciją ir sėkmingai prisitaikę prie naujų aplinkybių bei priėmę teisingus sprendimus, metus užbaigėme pelningai. Kryptingai siekiame pagrindinio savo tikslo plėtoti valdomus verslus siekiant tvaraus ir pelningo augimo“, – sako A. Barštys.

Per vienerius metus mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 2020 m. gruodžio pabaigoje sudarė 2,4 mln. eurų, po vienerių metų – 37,2 mln. eurų, atitinkamai 2,3 karto mažiau ir 15 proc. daugiau, palyginti su 2019-aisiais.

Pernai trejų metų trukmės 3 mln. eurų vertės obligacijų emisiją (6,5 proc. metinės palūkanos) išleidęs fondas valdo verslo centrus „Kauno dokas“ ir Vilniaus „135“, prekybos centrą „Luizė“ Klaipėdoje, o Rygoje vysto aukščiausio energinio efektyvumo, NZEB (angl. nearly Zero Energy Building) standartus atitinkantį VERDE biurų komplekso projektą.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ valdomo NT objektų plotas siekia 33,7 tūkst. kv. metrų. Grupės valdomo komercinio NT ploto užimtumas pandeminiais 2020 m. siekė net 99,7 proc.

Konsoliduotoje grupės finansinėje atskaitomybėje nurodoma, kad VERDE pirmojo etapo statybas planuojama užbaigti antroje 2022 metų pusėje, o antrojo etapo statybų pabaiga numatoma 2023 metų pirmąjį pusmetį.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ investuoja Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoje ir koncentruojasi į komercinį nekilnojamąjį turtą, nors fondui įstatai leidžia investuoti ir į gyvenamosios paskirties NT. Fondą domina ir ankstyvos vystymo stadijos – dar statomi, ir jau užbaigti NT objektai.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ valdanti „Capitalica Asset Management“ užsiima Baltijos šalių komercinio NT valdymu. Investicijų valdymo įmonė buvo įsteigta 2016 metais. Kontrolinis jos akcijų paketas (70 proc.) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 30 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

 Šiaulių bankas per pirmąjį šių metų pusmetį klientams suteikė būsto paskolų už 98,8 mln. eurų – daugiau nei dvigubai (125 proc.) nei pernai tuo pačiu metu (2020 m. sausi-birželį išduota paskolų už 43,4 mln. eurų). Antrasis šių metų ketvirtis išsiskyrė būsto kreditavimo sparta – per šį laikotarpį pasirašyta būsto paskolų už 56 mln. eurų, kai […]

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacijos programa gerina ne tik miesto estetinį vaizdą, bet ir užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Tačiau norintys renovuoti daugiabutį dažniausiai nė nežino nuo ko pradėti. Daugiabučio atnaujinimas – ilgas procesas, kuris prasideda gerokai ankščiau prieš darbininkams įžengiant į statybų aikštelę. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos keliamus tikslus, energinis efektyvumas ir toliau išliks prioritetu. Lietuvoje patvirtinta ilgalaikė […]

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Iš Vakarų į Lietuvą atsiritus bangai, kuomet pastebima kraustymosi gyventi į mažesnius, patogesnius miestus tendencija, Rokiškis skuba pasinaudoti tokia galimybe – rajono meras Ramūnas Godeliauskas kartu su specialistų komanda nieko nelaukdamas imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su pilnai įrengta infrastruktūra ir […]

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Kauno Žemųjų Šančių rajone kylantis nekilnojamo turto projektas „Kaunorama“ pradeda antrojo projekto etapo apartamentų rezervaciją. Nors statybų darbai dar tik įgauna pagreitį, susidomėjimas projektu milžiniškas – pirmame etape rezervuoti ir parduoti visi apartamentai. Antrojo etapo statybų darbai prasidėjo šį mėnesį, tačiau dėl didelio klientų susidomėjimo, būstų rezervacijos pradžia skelbiama jau dabar. „Pirmieji „Kaunoramos“ aukštai dar […]

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį miestą. Senamiestyje ir miesto centre įprasta pirmuosiuose namų aukštuose regėti parduotuves, kavines, galerijas, viešąsias ir privačias įstaigas. […]

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

Nors Lietuvoje – pats vasaros įkarštis, o ir orai šiemet, bent jau iki šiandien, vasarotojams buvo itin palankūs, tačiau sostinės būsto rinka vėl stiebiasi aukštyn. Per liepą čia rezervuoti 633 nauji butai ir kotedžai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu (307) ir 30 proc. daugiau nei 2019 m. (483). Tuo tarpu Kaune praėjusį […]