„Capitalica Asset Management“ vystomas verslo centras Rygoje vadinsis VERDE

1

„Capitalica Asset Management“ vystomas verslo centras Rygoje vadinsis VERDE

Investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ Rygoje planuojamam dviejų A klasės verslo centrų kompleksui suteiktas pavadinimas – VERDE.  Į Skanstes rajone esančią teritoriją bus investuota per 60 mln. eurų. Leidimas statybai gautas birželio 14 d., statybų rangovo konkursą ketinama skelbti vasaros pabaigoje. Planuojama, kad garsaus latvių architekto Andris Kronbergs projektuotų centrų statybos prasidės jau šių metų rudenį, o duris turėtų atverti 2021 m.

„Pavadinimas visa savo esme atspindi tai, kas projektuojant ir statant šį verslo centrų kompleksą buvo svarbiausia, – būsimų darbuotojų savijauta ir žalumos gausa, darnos filosofija, energetinis tvarumas ir inžinerinis inovatyvumas. Puikiai suprantame, kad tai jau ne tolimos ateities, o dabarties standartas, kurio ieško ir investuotojai, ir darbuotojai. VERDE skirtas tiems, kas vertina darbo ir gyvenimo kokybę, todėl tikime, kad VERDE dėl savo draugiškumo aplinkai ir darbuotojams taps etalonu net tik Latvijos sostinėje, bet ir visame Baltijos regione“, – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

A klasės verslo centrų komplekso VERDE bendras plotas kartu su požeminiu garažu sieks 45 tūkst. kvadratinių metrų ir bus vienas didžiausių biurų kompleksų Latvijos sostinėje.

Be patogios ir prestižinės vietos, naujasis verslo centras išsiskirs ypatingu dėmesiu žaliosioms idėjoms, darbą ir poilsį apjungiančiai darnos filosofijai.

„Ant stogo esančiose terasose darbuotojai galės pasijusti kaip ant žalios kalvos esančiame sode, čia bus gausu augmenijos, žiedų, o šiltuoju metų laiku veiks kavinės. Visa tai taps gyvybinga žalia erdve, panašia į parką ir pastatą išskiriančia iš visų kitų“, – dėsto kompleksą projektavęs latvių architektas A. Kronbergs.

Pastatai dar projektavimo stadijoje buvo kuriami atsižvelgiant į BREEAM Excellent standarto kriterijus. Tai reiškia, kad čia bus naudojamas geoterminis šildymas, tyliojo vėdinimo sistemos, užtikrinamas maksimalus dienos šviesos kiekis vienai darbo vietai. VERDE įsikursiantys verslai pastatų vidines erdves galės modifikuoti ir lengvai prisitaikyti savo individualiems poreikiams.

„Tai bus kitoks verslo centras. Visa VERDE filosofija pagrįsta balanso ir darnos principais. Šiuolaikiniam žmogui, kuris nenori savo gyvenimo dalinti į „iki“ ir „po“ darbo, svarbu, kad jis galėtų kiekvieną akimirką išnaudoti kaip tinkamas. Todėl šiame verslo centrų komplekse dirbantiems nereiks atidėlioti gyvenimo – čia jie galės ir sportuoti, ir atsipalaiduoti, ir pietauti ar vakarieniauti su šeima ar draugais“, – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

VERDE priklausys SBA grupės įmonės „Capitalica Asset Management“ valdomam NT fondui „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“. Be SBA grupės į fondą yra investavę Latvijos bei Lietuvos pensijų fondai, valdomi bendrovės „INVL Asset Management“ bei kiti profesionalūs investuotojai.

Dalį iš planuojamų 60 mln. eurų investuotojai prisitrauks per nekilnojamojo turto fondo (investicinės bendrovės) obligacijų emisiją, kuri suteikia galimybę mažmeniniams investuotojams gauti grąžą iš verslo centrų projektų. SBA grupei priklausanti „Capitalica“ per obligacijas numato pritraukti ir į verslo centrų Rygoje vystymą investuoti iki 5 mln. eurų. Per pirmąjį platinimo etapą jau pasirašyta obligacijų už 3 mln. eurų, o obligacijas įsigijo daugiau nei 70 skirtingų investuotojų.

Be Rygoje vystomo projekto „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ taip pat valdo Vilniuje esantį verslo centrą „135, antrame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune, šalia Neries upės plėtojamą verslo centrą „Kauno dokas“ bei Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje įsikūrusį prekybos centrą „Luizė“.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ valdanti „Capitalica Asset Management“ užsiima Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu. Investicijų valdymo įmonė buvo įsteigta 2016 m. Kontrolinis „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (80 proc.) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 20 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Be „Capitalica Asset Managment“ SBA grupei priklauso nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, Vilniuje plėtojanti verslo slėnį „Green Hall“, Kaune – verslo centrą BLC ir baigiamą statyti BLC2. SBA grupė taip pat valdo didžiausią Baltijos šalyse baldų gamybos grupę, kurią sudaro „SBA baldų kompanija“, „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, „Kauno baldai“. SBA taip pat priklauso didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ kartu su bendrovėmis „Šatrija“ ir „Mrija“.

Konsoliduoti SBA pardavimai 2017 m. sudarė 313,1 mln. Eur. Grupėje dirba daugiau nei 5000 žmonių, produkcija eksportuojama į daugiau nei 50 valstybių. 

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima“

Vilniaus teritorijos bendrasis planas – finišo tiesiojoje

Vilniaus teritorijos bendrasis planas – finišo tiesiojoje

Po daugiau nei trejus metus vykusių Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano rengimo ir derinimo su vilniečiais darbų, dokumentas jau finišo tiesiojoje – jam pritarė visos institucijos, o gavus valstybinės teritorijų planavimo statybos inspekcijos pritarimą, miesto planas artimiausiam dešimtmečiui įsigaliotų dar šį rudenį. Derinant naująjį planą didžiausias dėmesys buvo skiriamas gyvenimo kokybei gerinti, plėtros galimybėms […]

  Straipsniai »
Bronius Markauskas: kiek dar ginčysimės dėl daugiafunkcio centro?

Bronius Markauskas: kiek dar ginčysimės dėl daugiafunkcio centro?

Klausimas, kuris kyla natūraliai. Kodėl? Todėl, kad dėl daugiafunkcio centro ginčijamės jau daugiau nei dešimtmetį. Visi supranta – jis reikalingas. Rajonui būtina turėti modernią ir šiuolaikišką laisvalaikio bei sporto erdvę. Bet tiek metų išvaistyta tuščiai ir tik todėl, kad vis randame priežasčių, kodėl daugiafunkcio centro nestatyti – tai vieta netinka, tai per didelis, tai per […]

  Straipsniai »

„Ignitis grupė“ rinkai pasiūlys NT objektų už 4,86 mln. eurų

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ devynioliktame aukcione rinkai pasiūlys nekilnojamojo turto objektų už 4,86 mln. eurų, įskaitant PVM, pradinę kainą. Spalio 17 dieną vyksiančiame aukcione iš viso bus parduodami 7 objektai, esantys skirtinguose šalies miestuose. Didžiausias iš minėtų NT objektų – daugiau nei 11 tūkst. kv. m ploto biurų ir sandėliavimo […]

  Straipsniai »

Ekspertai pataria: 8 taisyklės, kad būsto remontas neužsitęstų

Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai pataria mokytis iš profesionalų.  Pasak statybines medžiagas gaminančios „Knauf“ įmonės techniko Kastyčio Vaserio, daugelis žmonių […]

  Straipsniai »