Baigti mažaaukščio gyvenamųjų namų kvartalo šalia Buivydiškių tvenkinių Vilniuje derinimo su miesto savivaldybe ir visuomene darbai. Gavusi principinį pritarimą, NT plėtros kompanija REWO oficialiai pristato rinkai 179 butus naujame kvartale, pavadintame „MO Garden“.
Projekto vardą pasufleravo gatvės, kurioje jis bus statomas, pavadinimas – Mozūriškių, bei vidiniame kieme suprojektuotas 20 a ploto parkas. Unikali vieta šalia brandaus saugomo miško ir Buivydiškių tvenkinių virsta moderniu sostinės kvartalu su mažaaukščiais gyvenamaisiais namais.
Namo privalumai gyvenant bute
Artimiausi „MO Garden“ kaimynai – to paties plėtotojo sukurti panašaus tipo kvartalai. Tai buvo pirmieji Vilniuje naujos koncepcijos mažaaukščiai gyvenamieji daugiabučiai, kur kiekvienas butas turi atskirą įėjimą iš lauko ir nuosavą kiemelį. „Anglijoje, Nyderlanduose, Skandinavijoje tokie namai yra labai paplitę. Koncepcija pasiteisino ir Lietuvoje, ji atitinka žmonių lūkesčius. Racionaliai suplanuoti 3-4 kambarių butai su privačia kiemo erdve suteikia gyvenimo nuosavame name jausmą, tuo tarpu kainuoja panašiai kaip tokio pat ploto būstas daugiaaukščiame name. „MO Garden“ bus jau ketvirtas mūsų statomas butų su kiemeliais projektas“, – sakė REWO vadovas Edvinas Malevskis.
Naujajame kvartale suprojektuoti dviejų tipų gyvenamieji pastatai – dviejų aukštų butų su atskirais įėjimais ir privačiais kiemeliais namai bei trijų aukštų daugiabučiai.
Daugiabučiuose namuose suprojektuota vos po kelis butus aukšte. Visuose butuose išlaikomas maksimalus galimas privatumas, atstumai tarp namų 20-35 m, įrengtos erdvios terasos ir balkonai. Didžioji dalis butų naujakurių galės mėgautis pro langus atsiveriančia gamtos panorama ar vaizdu į erdvų vidinį parką.
Architektūra skatins kurti bendruomenę
Kvartalas bus gausiai apsodintas želdynais, brandžiais medžiais. Vidiniame kieme suprojektuotame parke bus ne tik vaikų žaidimų aikštelės, bet ir erdvės bendruomenės gyvenimui, pasivaikščiojimui. „Norėjome architektūriniais, urbanistiniais sprendimais sukurti prielaidas formuotis bendruomenei. Vidinis nuosavas parkas yra kaip tik ta vieta, kur naujakuriai galės susitikti, leisti laiką kartu bendroje teritorijoje“, – pastebėjo projekto autorius, bendrovės „Arch-1” vadovas Antanas Pikalovas.
Kvartalo architektūra santūri, vyrauja ramios žemės spalvos – smėlio, balintos kakavos, pilka. „Turime patirties kuriant panašios koncepcijos projektus, todėl į šį sudėjome visus pasiteisinusius sprendimus. Projekte suplanuotuose butuose parinkti sprendiniai leidžia kurti maksimalų erdvės pojūtį – žemę siekiantys dideli langai palieka vos pastebimą ribą tarp vidaus ir lauko erdvių. Taisyklingos architektūrinės formos suteikia galimybę praktiškai išnaudoti plotą planuojant būstą “, – pasakojo architektas.
Balansas tarp gamtos ir miesto
Pasak E. Malevskio, „MO Garden“ privalumas yra koncepcija ir vieta: „Tarp Justiniškių ir Pilaitės statomi mažaaukščiai namai yra brandaus, valstybės saugomo miško kaimynystėje, aplink įsikūrę tokio pat tipo kvartalai. Dėl projektų tęstinumo čia yra didelė koncentracija panašaus amžiaus, pomėgių gyventojų, todėl natūraliai susidaro galimybės kurtis saugiai ir darniai kaimynystei. Naujakurių pamėgtas rajonas pastaruoju metu sparčiai auga, atsiranda vis daugiau visuomeninės paskirties, infrastruktūros objektų, puikiai išvystytas susisiekimas. Netoliese esančiu Vakariniu aplinkkeliu patogu ir susisiekti su miesto centru, ir išvykti iš miesto bet kuria kryptimi. Tuo pat metu aplinkinės teritorijos planavimas išlieka erdvus, išlaikomas brandžios gamtos karkasas“.
Projektas „MO Garden“ plėtojamas dviem etapais. Iš viso numatyti 83 butai su kiemeliais, kurių plotai – 58 ir 75 kv. m bei 96 butai trijų aukštų daugiabučiuose namuose, jų plotai – nuo 28 kv. m iki 71 kv. m.
Į A++ energinės klasės namų kvartalą bus investuota 13,3 mln. eurų. Statybos darbus planuojama pradėti šių metų IV ketvirtį, pirmąjį statybos etapą užbaigti iki kitų 2022 m. pabaigos.
Pranešimą paskelbė: Jolanta Lunevičienė, VšĮ „Aveniu PUBLIKA”
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris neretai atsiduria sąvartynuose. Siekiant mažinti šį kiekį ir užtikrinti pakartotinį medžiagų panaudojimą, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) bei Lietuvos statybininkų asociacija sukūrė bendradarbiavimo platformą LSEPO. Tai – galimybė statybos ir statybinių atliekų surinkimo įmonėms […]
Nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon Fund“ savo turto Estijoje valdymą patikėjo tarptautinei nekilnojamojo turto konsultavimo bendrovei „Newsec“. Taline bendrovės taiko Rygoje ir Vilniuje pasiteisinusį modelį: bendra valdymo įmonės ir fondo komanda, atsisakiusi formalių „klientas-tiekėjas“ santykių, dirba glaudžiai bendradarbiaudama. Tai leidžia pasiekti ne tik didelį operatyvumą, bet ir lanksčią reakciją į projektinius ir rinkos pokyčius. „Rinkos […]
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų. „Didžiuliu privalumu čia jau veikiančios ar galimybe įsikurti besidominčios įmonės laiko itin patogią patalpų lokaciją šalia pagrindinių miesto arterijų bei kokybines patalpų charakteristikas, išskiriančias […]
Šiaulių rajone 2024 m. rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo ir tiekė „UGIRA“. Tokio pobūdžio maisto atliekų apdorojimo cechas – jau antrasis Lietuvoje. Atidarymo ceremonijoje […]
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Jeruzalės, Didžiųjų Gulbinų, Balsių, Tarandės, Bendorėlių ir kitų sparčiai augančių šiaurinės Vilniaus dalies […]
Ignas Lesauskas, architektūros studijos „nytt“ architektas Iki 2013 m. mažėjęs gyventojų skaičius Palangoje stabilizavosi, o nuo 2018 m. ėmė sparčiai augti. Staiga suaktyvėjo nekilnojamojo turto rinka, o Palangą iš naujo pamėgo ne tik Lietuvos turistai, bet ir vis daugiau naujakurių iš įvairių šalies regionų bei netgi „skaitmeniniai klajokliai“ iš viso pasaulio. Tai nulėmė aktyvi bendruomenė, kuri […]