Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti

1

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila pasisekimą mūsų šalyje.

Estai butų originalumo nevertina

Ekspertų nuomone, lietuviai pagal savo įprotį teikti pirmenybę būstams su daline apdaila, o ne pilnu įrengimu, skiriasi nuo kitų Baltijos regiono šalių. Štai Estijoje ir Suomijoje, atvirkščiai – rinkoje paklausiausi beveik identiškai įrengti būstai.  

„Estai ir skandinavai tapo „laisvesni“ daug anksčiau, nei mes ir turbūt paprasčiau žiūri į asmeninę erdvę, ieško greitų ir patogių  sprendimų. Be to, užsienio gyventojai  dažniau nuomoja butus nei įsigyja nuosavą, ko nepasakysi apie lietuvius. Juk statistiškai lietuviai pirmauja pagal gyventojų, įsigyjančių nuosavą būstą, skaičių“, – lietuvių ir kaimynų iš Šiaurės požiūrio į buto įrengimą skirtumus analizavo L. Piščikienė.

Dizainerės teigimu, prie butų su daline apdaila populiarumo Lietuvoje prisideda ir lietuvių kūrybingumas, sumanumas bei žinojimas, kaip tiksliai turi atrodyti jų svajonių namai.

„Žmonės čia nori dalyvauti namų įrengimo ir kūrimo procese, jaučiasi ypač atsakingi už savo asmeninę erdvę. Daugelis lietuvių yra emociniai intravertai, todėl namai jiems reiškia galimybę būti savimi, jaustis saugiems“, – tikino L. Piščikienė, pažymėjusi, kad didžiausias įrengimo „nuo nulio“ privalumas yra plati erdvė kūrybai.

„Perkant butą su daline apdaila galima atidžiau ir asmeniškiau pažvelgti į kliento poreikius įrenginėjant interjerą. Plikos sienos leidžia žmogui kurti savo svajonių namus pagal individualius pageidavimus ir atsižvelgiant į jo finansinį biudžetą“, – aiškino interjero dizainerė.   

Jaunąją kartą traukia Skandinavija, vyresniąją ­– klasika

Įsigijus butą su daline apdaila, dar prieš kreipiantis pagalbos į interjero dizainerį patariama atlikti kai kuriuos namų darbus. Pavyzdžiui, nutarti kokia spalva vyraus interjere, kokios medžiagos bus naudojamos ir apskritai kokio stiliaus kanonais dizaineris turėtų vadovautis.

Be to, ne mažiau svarbu paminėti ir žūtbūt bute reikalingas įdiegti funkcijas, išvardinti būsimų gyventojų poreikius.

Noras, kad turimas butas atitiktų svajonių būsto viziją, pas lietuvius itin stiprus. Tačiau kokie yra tie statistinio lietuvio pageidaujami stiliaus sprendimai butuose?

L. Piščikienė teigia, kad dažnai pageidaujamas buto įrengimo stilius varijuoja priklausomai nuo to, kokiai kartai šeimininkas priklauso. Jaunesnės kartos atstovai pirmenybę teikia moderniam minimalizmui arba skandinaviškam stiliui – šviesiems interjerams su dominuojančiomis paprastomis lakoniškomis formomis, linijomis ir plokštumomis.

„Toks stilius leidžia lengvai palaikyti tvarką ir švarą namuose, o tai yra aktualu šiandien vyraujant aktyviam gyvenimo būdui.  Be to, kartais tai būna ir ekonominis sprendimas.

Na, o tarp vyresnės kartos užsakovų populiari išlieka moderni klasika. Tačiau finansiniu požiūriu, tai beveik visuomet yra brangesnis interjero sprendimas“, – tikino pašnekovė.

Modernizmo mėgėjus džiugina industrinės medžiagos

Lietuvoje dominuojančios interjero tendencijos L. Piščikienei padiktavo ir dizaino sprendimus, kurie buvo pasiūlyti Vilniaus Naujamiestyje kylančio daugiabučių namų komplekso „Birželio namai“ butams. Tiesa, butų interjerų idėjos buvo plėtojamos ir kreipiant dėmesį į pačio komplekso stilių.

„Atsižvelgiant į ,,Birželio namų“ eksterjero stilistiką ir bendrai dominuojančias interjero tendencijas Lietuvoje, kūriau šiuolaikinio modernaus minimalizmo ir skandinaviškus interjerus“, – pasakoja dizainerė.

Modernaus minimalizmo gerbėjams L. Piščikienė siūlo interjere naudoti industrines medžiagas. Tokio stiliaus bute betoniniai sienų ir lubų fragmentai derinami su šviesiomis, lygiomis tekstūromis bei natūralaus medžio elementais.

Na, o šiuolaikiniai baldai čia susilieja su interjero horizontaliomis ir vertikaliomis linijomis. Galiausiai jaukumo suteikia tokie įdomesni akcentai, kaip kilimai, staliukai, šviestuvai ir kt.

Kitą dizainerės pasiūlytą buto interjero koncepciją, skandinavišką, galima apibūdinti trumpai – erdvė šviesoje. Šiuo atveju pagrindinė pasirinkta interjero priemonė yra natūrali šviesa, kuri dominuos ir „Birželio namų“ butuose. Taip pat neapsieita be su medžio tekstūra derinamų lygių baldų paviršių ir keleto spalvinių akcentų. 

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Naujakuriams skirtame renginyje „Būsto mugė“ lankytojų laukia namų apdailos centro „Unideco“ pristatomi išbaigti netradiciniai vonios bei svetainės kambario interjerai. Visa ekspozicija sutalpinta į mažas, vos 15 kv.m. erdves, kuriose kūrybiškai panaudotos apdailos medžiagos, dominuoja ryškesni spalviniai ir tekstūriniai sprendimai. Originalaus stendo autorė dizainerė Agnė Ramonaitė pasakoja, kad drąsesnes idėjas galima pritaikyti kiekviename interjere, tačiau klientai […]

  Straipsniai »

„Ignitis grupė“ aukcione pardavė NT objektų už 446 tūkst. eurų

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sporto g., Marijampolėje, esantis pastatas buvo parduotas už pradinę 288 tūkst. eurų, įskaitant PVM, kainą. […]

  Straipsniai »
Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Į ekonominio bei socialinio gyvenimo avansceną įžengianti naujoji dabartinių trisdešimtmečių karta atsineša savo mentalitetą, kurį suformavo laisvos ir pasauliui atviros visuomenės gyvenimo principai. Jis pasižymi kitokiu požiūriu į save ir į kitus, bendravimo kultūra, savitais poreikiais, kurie apima visas sritis. Kompanijos „2L Architektai“ architektė Viktorija Kirejevaitė pastebi, kad urbanistikoje didėja prioritetas viešosioms erdvėms, šalia socialinės paskirties objektų formuojasi […]

  Straipsniai »
Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų nekilnojamojo turto projektų vystymo viena didžiausių NT vystymo įmonių Lietuvoje pristato visą jos patirtį ir filosofiją vienijantį naują prekės ženklą „Homa“. Nuo 2007 m. nekilnojamojo turto vystymu užsiimanti komanda yra puikiai žinoma vilniečiams. Anksčiau vystomų projektų rėmuose prisistatyti linkusi komanda naujuose ir sparčiausiai augančiuose Vilniaus miesto miegamuosiuose bei centro rajonuose yra išvysčiusi […]

  Straipsniai »