Būsto vertinimo tyrimas: Lietuvos gyventojai savo būstą vertina septynetu

Būsto vertinimo tyrimas: Lietuvos gyventojai savo būstą vertina septynetu

– Lietuvos gyventojai savo butus vidutiniškai vertina 7,1 balo iš 10 59 proc.
– Lietuvos gyventojų galvoja apie būsto keitimą artimiausioje ateityje (per artimiausius 3-5 metus)
– Pagrindiniai reikalavimai naujam būstui – didesnis plotas ir geresnės eksploatacijos ypatybės
 
Nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“ užsakymu atlikta penkių didžiausių šalies miestų gyventojų apklausa parodė, kad nuosavą butą jie vidutiniškai vertina 7,1 balo iš 10. Geriausiai, išskiriant konkrečius buto ir daugiabučio namo vertinimo aspektus, didmiesčių gyventojai vertina savo buto išplanavimą ir šalia jų daugiabučio esančią infrastruktūrą, prasčiausiai – daugiabučio fasado išvaizdą ir erdvę automobiliams statyti.
„Šalies gyventojų pasitenkinimą savo butais galima pavadinti vidutiniškai pozityviu. Rezultatą be jokios abejonės labiausiai formavo tai, kad didesnė dalis šalyje esančių daugiabučių iškilę mažiausiai prieš kelis dešimtmečius ir jau neatitinka šių dienų poreikių. Todėl visiškai nenuostabu, kad, apklausos duomenimis, didesnioji dalis gyventojų (59 proc.) jau galvoja apie būsto keitimą artimiausioje ateityje, o pagrindiniai jų reikalavimai labai konkretūs – didesnis plotas ir geresnės eksploatacijos ypatybės“, – sako „MG Valda“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas.
Daugiau pasitenkinimo teiktų erdvesnis būstas
„MG Valda“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, didmiesčių gyventojai labiausiai patenkinti šalia daugiabučių esančia infrastruktūra (8,34 balo) ir savo buto išplanavimu (7,18 balo). Maždaug  6,8 balo jie įvertino tokias savo butų ypatybes kaip šilumos izoliacija ir vidaus apdailos kokybė, kiek mažesnį įvertinimą (6,3 balo) gyventojai skyrė garso izoliacijai savo butuose. 
Tuo metu vidutiniškai prasčiau negu 6 balais vertinama daugiabučių laiptinių būklė, daugiabučio fasadas ir estetinis jo vaizdas, erdvė šalia daugiabučio automobiliams statyti.
„Gyventojai vidutiniškai šiek tiek palankiau vertina savo butų vidaus erdves, kurias, galima suprasti, jie patys sutvarko pagal poreikius. Tuo metu daugiausiai problemų kelia tokie bendro naudojimo dalykai kaip nudėvėtos laiptinės, estetinę išvaizdą praradę daugiabučių fasadai, parkavimo vietų trūkumas. Toks vertinimas, mūsų nuomone, iš esmės susijęs labiau su senos statybos daugiabučiais, o šiuolaikiniuose projektuose į gyvenimo kokybę jau žiūrima ne tik kaip į erdvę konkrečiame bute, o labiau kaip į visumą, kurią didele dalimi formuoja ir kokybiškas aplinkos įrengimas ir priežiūra“, – teigia M. Umbrasas. 
Daugiau kaip pusė apklausos respondentų nurodė, kad jų pasitenkinimas savo būstu išaugtų dėl atsiradusios galimybės individualiai reguliuoti šildymą, o 48 proc. norėtų, kad jų būstas būtų didesnio ploto, 39 proc. pageidautų mažesnių eksploatacinių išlaidų.
Apie būsto keitimą galvoja 2 iš 3 gyventojų
Net 59 proc. apklaustų gyventojų teigia galvojantys apie savo buto keitimą per ateinančius 3-5 metus. Maždaug trečdalis (35 proc.) gyventojų kaip pagrindinę priežastį pakeisti dabartinį būstą įvardija didesnio ploto poreikį. Kas penktas apklaustasis (21 proc.) sako, kad būstas yra pasenęs ir jo būklė nebetenkina.
„Pagrindinis motyvas galvoti apie kito buto įsigijimą – noras gyventi erdvesniame, patogesniame būste. Šį lūkestį stiprina palyginti gera šalies ekonominė padėtis, augantis darbo užmokestis ir gerėjančios šalies gyventojų galimybės įsigyti kitą būstą. Jei pažiūrėtumėme į „Eurostato“ pateikiamus duomenis, tai pagal gyvenamąjį plotą Lietuva vis dar atsilieka nuo ES vidurkio. Vienam lietuviui šiandien tenka vidutiniškai 1,5 kambario būsto, kai ES vidurkis sudaro 1,7 kambario, o Vakarų Europos šalyse šis santykinis rodiklis siekia ar nežymiai viršija 2 kambarius. Gerėjant pragyvenimo lygiui Lietuvoje, mūsų šalies gyventojai nori gyventi patogiau ir vytis europiečius“, – pastebi M. Umbrasas.
Pasak pardavimų vadovo, į naujos statybos daugiabučiame name esantį būstą nusprendę persikelti gyventojai tuo pačiu metu išsprendžia visus didžiausią nepasitenkinimą keliančius klausimus, susijusius su daugiabučio aplinka, jo išorės ir vidaus patalpų estetine išvaizda, kokybiška garso ir šilumos izoliacija.
Nuosavas būstas – kaip statuso rodiklis
Anot M. Umbraso apklausos rezultatai atskleidžia, kad nuosavo būsto turėjimas lietuviams yra ypač svarbus visose amžiaus kategorijose.
Maždaug 4 iš 10 respondentų nuosavą butą vertina kaip socialinio statuso rodiklį. Įdomu tai, kad tam didžiausią reikšmę teikia 18-25 m. amžiaus respondentų grupė – pagal tai, ar asmuo turį nuosavą būstą, jo socialinį statusą visuomenėje vertina 67 proc. šios amžiaus grupės respondentų. Tuo metu mažiausiai reikšmės tam teikia 46-55 m. amžiaus gyventojai – pagal tai žmogaus socialinį statusą vertina tik 31 proc. šios grupės respondentų.
Svarbiausiu socialinio statuso rodikliu apklausti šalies gyventojai laiko įgytą išsilavinimą, prie reikšmę turinčių socialinio statuso požymių turi ir specialybė bei asmeniniai pomėgiai.
Šalies gyventojų apklausą „MG Valda“ užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu 5 didžiuosiuose šalies miestuose apklausta 500 respondentų, turinčių nuosavą butą.

Pranešimą paskelbė : Karolina Degutytė, Integrity PR

Patalynė internetu

Kiti skelbimai:
 
Blykstė Metz 36 AF-5 digital Sony
 
Huawei MediaPad M2 planšetinis kompiuteris 8“ LTE
 
Beko BIE24301W elektrinė orkaitė
 
Rock Band: The Beatles (Solus) X360 žaidimas
Vonios kambario interjeras ir 4 patarimai jo kūrimui

Vonios kambario interjeras ir 4 patarimai jo kūrimui

Vonios kambarys – tai pati privačiausia, intymiausia ir kartu bene „įnoringiausia“ (interjero atžvilgiu) mūsų būsto erdvė. Todėl norėdami sukurti unikalų, šiuolaikišką ir jaukų savo vonios kambario interjerą, turėtume būti pasiruošę skirti pakankamai daug dėmesio, laiko ir pastangų. O tam, kad visą tai padaryti jums būtų bent šiek tiek lengviau, atminkite, jog naudingų patarimų niekuomet nebus […]

  Straipsniai »
Parodos atgarsiai: iš ekspozicijos – su užsakymais tiesiai pas klientą į namus

Parodos atgarsiai: iš ekspozicijos – su užsakymais tiesiai pas klientą į namus

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu  pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko tiesiai pas potencialius klientus. Išsiplėtusios erdvės ir nauji projektai Dovilės Vertelytės, „Litexpo“ projektų vadovės, teigimu, […]

  Straipsniai »
Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai

Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai

Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai Vilniečiai jau kurį laiką kone visame  dešiniajame Neries krante mato plušant darbininkus – prasidėjo krantinės rekonstrukcijos baigiamasis etapas.  Kas čia vyksta ir kaip pasikeis krantinės šlaitai bei viršutinė krantinės terasa? Iki 2019 m. pabaigos suplanuota visiškai atnaujinti krantinę nuo Tuskulėnų dvaro iki pat Žaliojo […]

  Straipsniai »
Apklausa: tautiečiai įsimylėję skandinavišką interjerą, o namų širdimi laiko svetainę

Apklausa: tautiečiai įsimylėję skandinavišką interjerą, o namų širdimi laiko svetainę

Bent kartą per metus namų interjero pokyčius inicijuoja 30 proc. šalies gyventojų, o pirmenybę teikia skandinaviškam interjero stiliui. Tokius rezultatus atskleidė parodos „Baldai. Dizainas. Interjeras“ lankytojų apklausa. Specialistų teigimu, tai rodo, kad vis dažniau namus įsirenkame ir įsirengiame ne visam gyvenimui, tampame mobilesni ir jaučiamės ekonomiškai saugesni. Vieni namai ne visam gyvenimui Parodų ir kongresų […]

  Straipsniai »
Pagrindinis „Sweco Lietuva“ biuras įsikurs „Duetto“ verslo namuose

Pagrindinis „Sweco Lietuva“ biuras įsikurs „Duetto“ verslo namuose

2018 m. spalio 11 d., Vilnius. Inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovės „Sweco Lietuva“ pagrindinis biuras Lietuvoje nuo kitų metų pavasario persikels į naujas patalpas sostinės Viršuliškių mikrorajone esančiuose „Duetto II“ verslo namuose. Bendrovės biuras užims du iš dešimties „Duetto II“ pastato aukštų. Naująsias patalpas „Sweco Lietuva“ nuomosis iš projekto vystytojo – statybų ir darnios nekilnojamojo […]

  Straipsniai »
Prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Šiandien parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“. Tris dienas truksiančioje parodoje prisistatys 130 dalyvių iš 8 šalių, o lankytojų lauks tiek naujos erdvės bei ekspozicijos, tiek ir pamėgtos erdvės bei renginiai. Organizatorių teigimu, čia laukiami visi, kuriantys ar keičiantys savo namus, besidomintys interjero dizainu ir ieškantys ne tik […]

  Straipsniai »