Aukcione „Vilniaus vandenys“ pardavė dalį nenaudojamų pastatų Bernardinų sode. Gautus pinigus investuos į žaliosios energetikos plėtrą

1

Aukcione „Vilniaus vandenys“ pardavė dalį nenaudojamų pastatų Bernardinų sode. Gautus pinigus investuos į žaliosios energetikos plėtrą

Pavasario pradžioje didžiausia vandentvarkos bendrovė šalyje „Vilniaus vandenys“ paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų.  Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti spartesnei žaliosios energetikos plėtrai bei žaliųjų projektų vystymui Vilniaus mieste.

Nors bendrovei „Vilniaus vandenys“ priklausančius pastatus nepriklausomas turto vertintojas įvertino 1.47 mln. Eur kaina, gegužės pabaigoje vykusiame aukcione šie pastatai parduoti už daugiau nei du kartus didesnę sumą ­­- net 3.55 mln. eurų. Aukcione varžėsi 6 dalyviai. 

Potencialų pirkėją, pasiūliusį didžiausią kainą, tikrina LR Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija. Gavus teigiamas jos išvadas, bus pasirašyta pardavimo-pirkimo sutartis ir atliekami kiti sandorio užbaigimo veiksmai.

„Pastatus parduoti nusprendėme, siekiant maksimaliai efektyvinti įmonės turto valdymą ir disponuoti tik įmonės tiesioginei veiklai reikalingu turtu. Aukcionui pasibaigus gerokai sėkmingiau nei tikėjomės,  iš parduoto nekilnojamojo turto gautus pinigus ir sutaupytus parduotų pastatų eksploatavimo kaštus nusprendėme skirti strateginei prioritetinei sričiai – spartesnei žaliosios energetikos plėtrai bei „žaliųjų projektų“ Vilniaus mieste vystymui“, – sako „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

„Šis sprendimas yra visapusiškai naudingas miestui. Viena vertus, tai proga įveiklinti menkai naudojamą nekilnojamą turtą ir pritaikyti jį vilniečių reikmėms. Kita vertus, už pastatus gautos lėšos yra gan rimta investicijų injekcija sostinės vandentvarkos sektoriui. Protingai investavus jas į aplinką tausojančius ir sąnaudas mažinančius sprendimus, miestas optimizuos išlaidas tvarkant nuotekas ir tiekiant geriamąjį vandenį“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovo, galvojant apie dar spartesnę žaliosios energetikos plėtrą, numatoma ant bendrovei priklausančių pastatų stogų, taip pat dalies vandenviečių teritorijoje, įrengti 800 KW galios saulės fotovoltines elektrines. Prie jau suplanuotų 4 saulės jėgainių, papildomai planuojama įrengti dar 4. Visos jos per 20 metų eksploatacijos laikotarpį leistų pasigaminti ir bendrovės reikmėms sunaudoti apie 33,5 tūkst. MWh žaliosios elektros energijos.

Dar vienas projektas į kurį bendrovė investuos už parduotus pastatus gautas lėšas, tai generatoriaus įrengimas. Jis leistų iš biodujų, kurios išsiskiria tvarkant nuotekų valymo metu susidarantį dumblą, pasigaminti žaląją energiją. Bendrovės skaičiavimais per 20 metų eksploatacijos laikotarpį, generatorius pagamintų per 70.000 MWh žaliosios elektros energijos.

„Įvertinę elektros energijos brangimo tendencijas, iš saulės gautą energiją naudotume savo reikmėms. Taip ne tik sumažintume bendrovės išlaidas elektros energijai, bet ir prisidėtume prie švaresnės aplinkos Vilniaus mieste, o ateityje galėtume taikyti ir mažesnį paslaugų tarifą savo klientams“, – sako M. Švaikauskas.

Bendros „Vilniaus vandenų“ investicijos į žalios energetikos plėtrą per šiuos ir ateinančius metus sieks beveik 3 milijonus eurų.

Žaliosios energijos gamyba ir naudojimas veikloje svariai prisidėtų prie „Vilniaus vandenų“ tikslo vykdyti atsakingą veiklą, iki 2030 m. pasiekti 0-ilinį perkamas el. energijos kiekį technologinėje veikloje, sumažinti iškastinio kuro panaudojimą ir CO2 emisijos išmetimą į aplinką. Skaičiuojama, kad saulės elektrinių ir generatoriaus eksploatacijos laikotarpiu į aplinką išskiriamą CO2 emisiją bendrovei pavyktų sumažinti iki 43 000 tonų. Tai maždaug tiek, kiek per metus iškvepia trečdalis visų Vilniaus miesto gyventojų.

Dalį aukcione už parduotus pastatus gautų lėšų bendrovė ketina skirti ir žaliųjų projektų mieste vystymui. Svarstoma idėja, kiekviename žaliajame Vilniaus plote – parke, skvere, kurių šiuo metu skaičiuojama per 50, įrengti po stacionarią vandens gertuvę ir taip vilniečiams bei miesto svečiams suteikti daugiau galimybių gerti švarų ir kokybišką vandenį, neperkant jo plastikiniuose buteliuose, prisidedant prie švaresnės aplinkos išsaugojimo.

Pardavus dalį pastatų esančių Bernardinų sode, įmonė čia ir toliau vykdys vandens išgavimo bei tiekimo veiklą. Čia ir toliau veiks vandens tiekimo stotis, vandens rezervuaras ir vandens tyrimų laboratorija, kurių pagalba vanduo centrinei Vilniaus miesto daliai ir toliau bus tiekiamas iš vandenvietėje esančių artezinių gręžinių.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo aptarnaujamoje teritorijoje eksploatuoja 36 vandenvietes, 280 gręžinių, 153 vandentiekio siurblines, 20 vandens gerinimo (ruošimo) įrenginių ir  daugiau nei 1700 km. vandentiekio vamzdynų tinklą. „Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko daugiau nei 263 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Rekomenduojame

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios. „Vilnius auga, ir mes augame kartu. AISV planuoja plėtrą, kuri atitinka pagrindines mokyklos vertybes bei įsipareigojimus mokiniams: suteikti geriausią tarptautinį išsilavinimą, puoselėti bendruomeniškumą […]

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje. Infrastruktūrą sėkmei kurianti organizacija „Tech Zity“ birželio 18 d. pristatė pradedanti naują projektą startuolių bendruomenei Klaipėdoje. Bangų g. 2 adresu buvusios alaus gamyklos patalpose planuojama įrengti 15 000 m2 dydžio naują daugiafunkcį traukos centrą. Čia bus įkurtos bendradarbystės ir […]