Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

1

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Vilniaus Rotušėje sostinės 700 metų jubiliejaus proga pristatyta išskirtinė premjera – atgimusi Jozefo Haidno oratorija Biblijos motyvais „Pasaulio sutvėrimas“. Simboliška, kad šis kūrinys prieš daugiau nei 200 metų pirmą kartą nuskambėjo ne bet kur, o istorinėje Vilniaus rotušėje ir tik vėliau atlikta kompozitoriaus gimtojoje Austrijoje, Vienoje.  

Vasario 1-osios premjeros metu Rotušės scenoje pasirodė per 70 muzikantų. Scenoje dainavo Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, operos solistai Lina Dambrauskaitė, Edgaras Davidovičius, Tadas Girininkas. Vadovaujami dirigento Modesto Barkausko grojo Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei jungtinė pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupė. Minimalistine scenografijja rūpinosi dizaineris Marius Puskunigis.

Vilniaus Rotušės valdytojas ir naujojo „Pasaulio sutvėrimo“ pastatymo idėjos iniciatorius Perlis Vaisieta džiaugiasi, kad ypatingą atmosferą renginio metu padėjo sukurti prieš pat premjerą Rotušėje įdiegta nauja, moderni apšvietimo sistema.

„Muzikologai šią oratoriją pagal muzikinę brandą lygina su „garsų tapyba“. Jos klausytojai gali išgirsti ir riaumojančius liūtus, ir suokiančią lakštingalą, taip pat pajausti įtaigų „nušvitimą“, kai Viešpats ištaria „tebūnie šviesa“. Smagu, kad mūsų premjeros metu žiūrovai ne tik pajuto šį „nušvitimą“, bet jį ir išvydo savo akimis“, – kalba P. Vaisieta.

Pasak Rotušės vadovo, norint lankytojus džiuginti profesionaliais kokybiškais renginiais, svarbi ne tik muzika, bet ir kūrinį supanti aura, kuriai didžiulę emocinę įtaką turi apšvietimas.

„Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko įtikinti miesto vadovus ir Tarybos narius, jog Rotušės erdvės, pasitinkant Vilniaus 700 jubiliejaus renginius turi atgimti naujai šiuolaikinių šviesų technologijų pagalba,“ – sako Rotušės valdytojas.

Modernią apšvietimo sistemą Vilniaus Rotušėje įdiegė ilgametę patirtį šioje srityje turinti įmonė „Sonus exsertus“. Bendrovės įrengta apšvietimo sistema leidžia įvairiomis spalvomis nuspalvinti Rotušės skliautą, laiptus, kolonas ir kitas išskirtines architektūrines detales. Dalis integruotos apšvietimo sistemos yra belaidžiai prožektoriai, kurie Vilniaus Rotušei suteiks lankstumo režisuojant įvairaus pobūdžio renginius. Belaidžių įrenginių lengvas pritaikymas ir panaudojimas skirtingose erdvėse suteiks Rotušės interjerui meninės dinamikos. Taip pat pastatytas ir rūko generatorius, kuris padės kurti paslaptingą atmosferą renginių metu.

Pagrindinei Rotušės salei buvo specialiai pagaminti balto korpuso prožektoriai, kurie sklandžiai įsiliejo į šviesų Didžiosios salės skliauto interjerą. Visa moderni apšvietimo sistema lengvai valdoma planšetiniu kompiuteriu ir yra lengvai pritaikoma skirtingiems renginiams.

„Šių sprendimų pritaikomumas labai platus: nuo komercinių verslo renginių – iki tarptautinių konferencijų ir valstybinių ar savivaldos oficialių renginių. Pavyzdžiui, naujaisiais prožektoriais jau buvo nušviesta išorinė Rotušės dalis, kai pastato kolonos nušvito trispalvės spalvomis minint Laisvės Gynėjų dieną sausio 13-ąją“, – pasakoja Rotušės valdytojas P. Vaisieta.

Už Rotušėje įgyvendintą vidaus apšvietimo projektą atsakingas „Sonus exsertus“ apšvietimo technologijų vadovas Vytautas Vaišys neabejoja, kad nauji apšvietimo įrenginiai suteiks galimybę menininkams efektingiau įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir suteiks galimybę žiūrovams giliau išjausti pasirodymus.

„Naujoji apšvietimo sistema įneš spalvų ir dinamikos į Rotušės salėje vykstančius renginius. Valdomo judesio prožektoriai suteiks dinamikos, o bateriniai šviestuvai leis patogiai sušviesti ir subtiliai pabrėžti  architektūrinius elementus – tokius, kaip kolonos, laiptai, langų kraštinės“, – pasakoja V. Vaišys.

Pasak Rotušės vadovo P. Vaisietos, pokyčius pajus ne tik žiūrovai. Jis neabejoja, kad atnaujinta moderni apšvietimo sistema padės ir kviečiant Rotušėje pasirodyti pasaulinio lygio artistus.

„Rotušėje planuoja koncertuoti aukščiausio lygio pasaulinio garso atlikėjai tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio. Suprantama, žymiausi muzikos atlikėjai kelia tam tikrus reikalavimus bei pageidavimus ir dėl sceninio apšvietimo. Iki šiol mes jiems galėdavome pasiūlyti tik paprastus kaitrinius baltai šviečiančius prožektorius ir standartines lempas, todėl kiekvieno sudėtingesnio renginio metu, papildomą įrangą tekdavo nuomotis kaskart sumokant nemenką pinigų sumą arba apsiriboti iki tol buvusiu „standartu“. Dabar turima profesionali įranga bus visada vietoje, tarnaus net ir tokiems renginiams, reikalaujantiems išskirtinio apšvietimo, kaip spektakliai. Susitikime rotušėje!“ – kviečia P. Vaisieta.

Fotografijos: Simonas Lankutis.

Pranešimą paskelbė: Šarūnė Vasiliauskaitė-Alenskienė, UAB Sonus exsertus

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pradedamos teikti paraiškos daugiabučiams atnaujinti

Pradedamos teikti paraiškos daugiabučiams atnaujinti

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo pirmąsias paraiškas daugiabučiams atnaujinti pagal praėjusių metų gruodžio mėn. skelbtą kvietimą. Šiam kvietimui skirta 100 mln. eurų suma statybos rangos darbų pastato energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms pastato atnaujinimo priemonėms. Kvietimo pabaiga – 2023 m. gegužės 31 d. Jeigu per kvietime nurodytą terminą bus pateikta paraiškų, kurių bendra investicijų […]


„Citus“ ekspertai: pavasaris būsto rinkoje aplenkė pokyčius gamtoje – Vilniuje paklausa toliau auga

„Citus“ ekspertai: pavasaris būsto rinkoje aplenkė pokyčius gamtoje – Vilniuje paklausa toliau auga

Išankstiniai nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenys rodo, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus pirminėje būsto rinkoje „užderėjo“ 648 naujų butų ir kotedžų pardavimai. Tai sudaro 64 proc. pirmojo 2022 m. ketvirčio ir yra beveik penktadaliu daugiau nei per paskutinį metų ketvirtį. Vidutiniškai per mėnesį šį ketvirtį rezervuojama apie […]


Sezoniniai Kelių eismo taisyklių pokyčiai šalies keliuose

Sezoniniai Kelių eismo taisyklių pokyčiai šalies keliuose

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) primena, kad jau nuo balandžio 1 d. šalies keliuose prasideda vasarinių padangų sezonas, didėja maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose. Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Vairuotojai, kurie važinėja žieminėmis dygliuotomis padangomis, privalo jas pakeisti vasarinėmis […]


„Leonhard Weiss Lietuva“ generaliniu direktoriumi tapo M. Lipkinas

„Leonhard Weiss Lietuva“ generaliniu direktoriumi tapo M. Lipkinas

Geležinkelio infrastruktūros statybos ir aptarnavimo bendrovės „Leonhard Weiss Lietuva“ valdybos narys Michailas Lipkinas paskirtas naujuoju įmonės generaliniu direktoriumi. Jis pareigose pakeitė Daną Šmigelską. „Danas Šmigelskas atliko didelį darbą bendrovėje. Kartu su komanda dėkojame už jo indėlį įgyvendinant sudėtingus integruotus geležinkelio infrastruktūros projektus“, – sako M. Lipkinas. Didelę valdymo patirtį skirtingose įmonėse sukaupęs naujasis generalinis direktorius […]


Patogus ir jaukus mažas vonios kambarys – nesuderinama? Ekspertai paneigia mitą ir turi patarimų

Patogus ir jaukus mažas vonios kambarys – nesuderinama? Ekspertai paneigia mitą ir turi patarimų

Kaip vonios kambarį paversti patogiu ir praktišku kiekvienam naudotojui? Interjero dizainerė Dovilė Aukštikalnė pirmiausia pataria vadovautis ergonomiškumo bei funkcionalumo kriterijais. Ir primena – augantis lūkestis jaustis lyg privačiame SPA diktuoja tendencijas estetikai: „Įneškite šilumos medžio akcentais, apsvarstykite stilingų spalvų bei kontrastų apdailą ir neabejokite, kad net mažoje erdvėje viskas įmanoma.“ Medis ir jo raštai – […]


Atsikratyti drėgmės ir pelėsio – misija įmanoma

Atsikratyti drėgmės ir pelėsio – misija įmanoma

27 Europos šalyse atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad gyvenant pernelyg drėgnuose būstuose tikimybė susirgti lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis ar „pasigauti“ alergiją padidėja 66 proc. Tuo tarpu pernelyg didelė vėsa namuose tokių susirgimų riziką padidina daugiau nei du kartus. Didelei daliai Lietuvos gyventojų itin kenkia dėl drėgmės namuose atsirandantis pelėsis. Kaip su juo kovoti? Per didelė […]