Atostogų būstas – prabanga ar būtinybė: kaip gyventojų požiūrį keičia COVID-19 pandemija

Atostogų būstas – prabanga ar būtinybė: kaip gyventojų požiūrį keičia COVID-19 pandemija

Atostogoms skirtas būstas pajūryje ar prie ežero mūsų šalyje daugeliui kurį laiką asocijavosi su prabanga, tačiau panašu, kad COVID-19 pandemija ir dėl jos atsiradę kelionių ribojimai tokį požiūrį netruko pakeisti. 17 proc. gyventojų, planuojančių artimiausiu metu įsigyti ar keisti būstą, svarsto apie antrą, poilsiui skirtą, būstą šalies kurorte ar sodybą kaime.

„Šią vasarą dėl kelionių suvaržymo daugelis gyventojų atostogų užsienyje planus pakeitė į poilsį namuose, šalies pajūryje, kituose kurortiniuose miestuose, sodybose užmiestyje. Panašu, kad išliekant neapibrėžtumui dėl pandemijos, permąstomos ir atostogų galimybės ateityje, todėl vis daugiau žmonių ima svarstyti apie atostogų būsto, iš prabangos tapusio būtinybe, įsigijimą.

Prie to galėjo prisidėti ir faktas, kad vasarą išsinuomoti norimą būstą poilsiui prie jūros buvo sudėtinga, daugelį išgąsdino ir dėl išaugusios paklausos smarkiai pašokusios nuomos kainos“, – sako vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto bendrovės „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis.

Labiausiai domisi vidutinio amžiaus žmonės

Vilniaus gyventojų, svarstančių apie būsto įsigijimą, apklausa, kurią „Realco“ užsakymu spalio mėnesį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, parodė, kad labiausiai apie atostogų būsto įsigijimą svarsto vidutinio 46-55 metų amžiaus gyventojai – 37  proc.
36-45 metų amžiaus žmonėms būsto poilsiui klausimas taip pat tapo aktualus – apie tai galvoja 18 proc. šios amžiaus grupės respondentų. Įdomu, kad apie atostogų būsto įsigijimą galvoja ir 15 proc. jauniausių, 18-25 metų amžiaus, gyventojų.

J. Dovidonio teigimu, atsigręžti į atostogų būstą žmones galėjo paskatinti ir noras kuo efektyviau suderinti darbą su poilsiu.

„Su pandemija susiję pokyčiai apie būsto keitimą ar įsigijimą paskatino galvoti ketvirtadalį (26 proc.) gyventojų. Iš jų beveik pusė (49 proc.) apie tai susimąstė dėl nuotolinio darbo ir su juo susijusių pokyčių, keturi iš dešimties (42 proc.) – dėl kelionių ribojimo ir poreikio kokybiškai pailsėti Lietuvoje.

Tokiame kontekste, kai pandemija uždaro žmones šalyje, o nuotolinis darbas – namuose, atostogų būstas gali tapti ne tik poilsio, bet ir darbo vieta. Juk nuotoliniu būdu galima dirbti iš bet kur, jei tik yra interneto ryšys, tad tam puikiai tinka ir butas pajūryje ar sodyba kaime“, – tikina pašnekovas.

Atostogų būstu pandemijos metu labiausiai susidomėjo namų šeimininkės (27 proc.), aukščiausio ir vidutinio lygio vadovai (26 proc.) bei studentai (24 proc.).

Pageidauja ilsėtis kuo arčiau gamtos

Nors pandemija keliones į užsienį ir apribojo, poreikio pailsėti, kad ir savo šalyje, nesumažino, tik paskatino ieškoti alternatyvų.

Pasak J. Dovidonio, pandemija pastiprino pastaraisiais metais ryškėjančią tendenciją poilsiauti mūsų šalies pajūryje. Nuosavas būstas tokiu atveju tampa sprendimu norint tiek ilgų atostogų, tiek trumpo savaitgalio atokvėpio, be to, leidžia kokybiškai ilsėtis ištisus metus.

Analizuodami NT rinką pajūryje matome, kad pirkėjų aktyvumas, kaip įprasta, visą šiltąjį sezoną  augo, o rudenį pasiekė piką.

Projektą Šventojoje „Šventosios vartai“ plėtojančios NT bendrovės „Realco“ vadovo J. Dovidonio teigimu, susidomėjimas apartamentais net ir pasibaigus šiltajam sezonui neblėsta. Smarkiai išaugo ir besilankančių projekto internetinėje svetainėje srautas: palyginti su praėjusių metų lapkričiu, šį lapkritį besidomėjusių projektu skaičius padidėjo 10 kartų.

Jis sako pastebintis, kad žmonės atostogų būstui dažniausiai kelia su vieta susijusius reikalavimus: kad būtų kuo arčiau paplūdimio, tylioje ir ramioje vietoje, o pro langus matytųsi kuo daugiau gamtos ir žalumos. Dar vienas ryškėjantis pageidavimas yra pilnai įrengtas ir apstatytas būstas – vis mažiau žmonių nori gaišti laiką įsirenginėdami jį patys.

„Tai išrankūs ir racionaliai mąstantys žmonės, kurių prioritetai atostogų būstui yra ramybė, jaukumas ir kuo mažiau rūpesčių. Savo projektą ir orientuojame į tokius klientus, tad šiuo metu įgyvendiname unikalią idėją – įrenginėjame pavyzdinį butą vien iš lietuviškų gaminių, pasitelkę Lietuvos baldų ir interjero detalių kūrėjus“, – teigia J. Dovidonis.

„Šventosios vartų“ kvartalą, esantį šalia Baltijos jūros ir Šventosios upės, sudaro 16 mažaaukščių namų. Juose pirkėjams siūlomi 2–5 kambarių būstai, kurių plotas svyruoja nuo 32 iki 104 kv. metrų.

„Spinter tyrimai“ 1210 Vilniaus gyventojų apklausė šių metų spalio 15–29 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

2021 metų spalva – giedrą vasaros dangų primenanti CUMULUS (Y354)

2021 metų spalva – giedrą vasaros dangų primenanti CUMULUS (Y354)

Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko ramybę spinduliuojančią žydrą spalvą „Cumulus“ (Y354). 2021 metų spalva ir spalvų kolekcija žadina viltį ir skatina kartu projektuoti giedresnę rytdieną. Ji skelbia: „Nesustokime. Priešaky – giedras dangus.“ Kokia ji – 2021 m. spalva? Mūsų spalvų pasirinkimas ne tik atspindi mūsų asmenybę, bet ir perteikia mūsų požiūrį į gyvenimą. Žydra spalva […]

„Galio Group“ pradėjo statybas Vilniaus Baltupiuose – pirmuoju etapu pastatys 106 butus

„Galio Group“ pradėjo statybas Vilniaus Baltupiuose – pirmuoju etapu pastatys 106 butus

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ gavo statybos leidimą daliai gyvenamojo projekto „Jomanto parkas“ Vilniaus Baltupių rajone ir pradėjo pirmojo etapo statybos darbus. Šiame projekte iš viso bus įrengti 236 butai, investicijos į jį sieks 16.5 mln. eurų. „Statybos leidimą gavome keturiems daugiabučiams, kurių projektavimą ir derinimo procedūras pradėjome maždaug prieš metus. Vėliau, atsiradus galimybei […]

Vietoje privatizavimo – keturios patalpos vilniečių idėjų įgyvendinimui

Vietoje privatizavimo – keturios patalpos vilniečių idėjų įgyvendinimui

Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Naujamiestyje nuomos konkursus penkeriems arba dešimčiai metų. Lemiamas kriterijus visuose konkursuose – ne mažiausia siūloma kaina, o geriausia patalpų įveiklinimo idėja. Konkursus […]

„Galio Group“ ir „Mitnija“ užbaigė beveik penkerius metus trukusias statybas Vilniaus Žvėryne

„Galio Group“ ir „Mitnija“ užbaigė beveik penkerius metus trukusias statybas Vilniaus Žvėryne

 „Galio Group“ plėtojamame verslo parke „S7“ užbaigtos ketvirto verslo centro, o kartu ir viso biurų komplekso statybos, kurios buvusioje pramoninėje teritorijoje Vilniaus Žvėryne truko beveik penkerius metus. Tai didžiausias ir pažangiausias „Galio Group“ įgyvendintas projektas. „Mūsų partneriai, generalinės statybų rangos bendrovė „Mitnija“, statybas užbaigė 4 mėnesiais anksčiau nei numatyta sutartyje. Mums visiems tai svarbus įvykis, […]