Apšvietimas būsto interjere vaidina didžiulį vaidmenį

2

Apšvietimas būsto interjere vaidina didžiulį vaidmenį

Kai turime tokią didelę pasirinkimo laisvę rinkdamiesi savo namų apšvietimą, kodėl gi turėtume save apriboti vos keliais standartiniais sprendimais? Apšvietimas vaidina ypatingai svarbų vaidmenį kiekvieno būsto vidaus interjere, todėl būtų labai išmintinga būsto apšvietimui skirti ypatingą dėmesį.

Natūrali šviesa

Galvojant apie savo būsto apšvietimą, visų pirma būtina pagalvoti apie natūralią į vidaus patalpas patenkančią šviesą. Natūrali šviesa yra lygiai tokia pati svarbi kaip ir dirbtinis apšvietimas. Tai dar prieš tūkstančius metų puikiai suprato tiek senovės egiptiečiai, tiek ir savo šventyklas centrinėje Amerikoje statę majai. Natūralios šviesos pagalba galima sukurti bene bet kokią norimą atmosferą. Todėl prieš pradedant rinktis šviestuvus, pabandykite pilnavertiškai pasitelkti natūralią šviesą.

Tikslinis apšvietimas

Renkantis šviestuvus labai svarbu atsižvelgti į kiekvieną erdvę atskirai ir nepamiršti jos funkcijų. Pavyzdžiui, maisto gamybai yra reikalinga daugiau koncentruotos šviesos – tai gali būti šviestuvai, įmontuoti po spintelėmis, ar pakabinami šviestuvai virš virtuvės salos. Tuo tarpu skaitymui gali puikiai tikti koreguojamas tikslinis apšvietimas, pvz., staliniai šviestuvai arba pastatomi šviestuvai (toršerai).

Apšvietimo sluoksniavimas

Apšvietimo sluoksniavimas yra įgyvendinamas naudojant skirtingus šviesos šaltinius, tokiu būdu kiekvieną būsto erdvę paverčiant universalesne ir patogesne. Taigi, sluoksniuojant apšvietimą turėtumėte šviestuvus montuoti skirtinguose aukščiuose, pasitelkiant sieninius šviestuvus, pastatomus šviestuvus, pakabinamus ir įleidžiamus vidaus šviestuvus (norėdami apie juos sužinoti daugiau, spauskite čia). Tačiau sluoksniuojant apšvietimą geriausia, kad pakabinami šviestuvai būtų išskirtinio dizaino, tokiu būdu tapdami ne tik pagrindiniu kambario apšvietimo šaltiniu, tačiau ir vienomis svarbiausių interjero detalių.

Apšvietimo kryptis

Tinkamai pasirinkti ir teisingose vietose sumontuoti šviestuvai gali turėti tiesioginės įtakos ir kambarių vizualiniam dydžiui. Tai reiškia, kad apšvietimo pagalba galite pakoreguoti kiekvieno kambario plotą. Pavyzdžiui, pažeme sumontuoti šviestuvai, šviesą skleidžiantys į viršų, gali vizualiai padidinti kambario aukštį, kai tuo tarpu keturiuose kambario kampuose sumontuoti sieniniai šviestuvai gali sukurti didesnės erdvės pojūtį.

Išskirtiniai šviestuvai

Niekuomet nepamirškite, kad šviestuvai yra skirti ne tik apšviesti skirtingas mūsų būsto erdves. Jie taip pat gali ir turi tapti svarbiomis interjero detalėmis. Todėl ieškodami jūsų būstui tinkančių šviestuvų pasidairykite ir išskirtinių dizainų bei neįprastų formų šviestuvų modelių, kurie gali būti panašūs ir į meno kūrinius. Tuomet net ir tais atvejais, kai šviesa bus išjungta, jie tarnaus kaip svarbios interjero detalės, suteikiančios jūsų kambariui daugiau išskirtinumo.

Šviestuvų simetriškumas

Formuodami apšvietimą atminkite, kad šviestuvų simetriškumas gali reikšmingai pakoreguoti jūsų kambarių interjerą. Pavyzdžiui, jei sprendžiate, kokius šviestuvus pasirinkti savo miegamajam ir norėtumėte išsirinkti stalinę lempą, turėtumėte pirkti dvi – po vieną kiekvienoje lovos pusėje. Lygiai tas pats pasakytina ir apie sieninius šviestuvus, kuriais norėtumėte pabrėžti ant sienos pakabintą didelį veidrodį ar meno kūrinį.

Apšvieskite, kad pabrėžtumėte

Sieniniai šviestuvai ir kryptiniai šviestuvai puikiai veikia apšviesdami ir pabrėždami svarbias bei įdomias interjero detales, tokias kaip paveikslai ar kiti meno kūriniai. Tokių apšvietimo sprendimų pagalba galima subtiliai pabrėžti ir knygų lentynas.

Šviestuvai ir naujausios technologijos

Šiandien apšvietimas yra neatsiejamas ir nuo šiuolaikinių technologijų, suteikiančių galimybę ne tik koreguoti apšvietimą, pritaikant jį prie besikeičiančių poreikių ir situacijų, tačiau taip pat padedančių lengviau sutaupyti daugiau elektros energijos, sumažinant karštus ir tausojant aplinką. Todėl formuodami savo būsto vidaus erdvių apšvietimą, pagalvokite apie šviestuvų sistemas, šviesos reguliatorius, LED šviestuvus ir kitus šiuolaikiškus sprendimus.

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]