Apšvietimas būsto interjere vaidina didžiulį vaidmenį

2

Apšvietimas būsto interjere vaidina didžiulį vaidmenį

Kai turime tokią didelę pasirinkimo laisvę rinkdamiesi savo namų apšvietimą, kodėl gi turėtume save apriboti vos keliais standartiniais sprendimais? Apšvietimas vaidina ypatingai svarbų vaidmenį kiekvieno būsto vidaus interjere, todėl būtų labai išmintinga būsto apšvietimui skirti ypatingą dėmesį.

Natūrali šviesa

Galvojant apie savo būsto apšvietimą, visų pirma būtina pagalvoti apie natūralią į vidaus patalpas patenkančią šviesą. Natūrali šviesa yra lygiai tokia pati svarbi kaip ir dirbtinis apšvietimas. Tai dar prieš tūkstančius metų puikiai suprato tiek senovės egiptiečiai, tiek ir savo šventyklas centrinėje Amerikoje statę majai. Natūralios šviesos pagalba galima sukurti bene bet kokią norimą atmosferą. Todėl prieš pradedant rinktis šviestuvus, pabandykite pilnavertiškai pasitelkti natūralią šviesą.

Tikslinis apšvietimas

Renkantis šviestuvus labai svarbu atsižvelgti į kiekvieną erdvę atskirai ir nepamiršti jos funkcijų. Pavyzdžiui, maisto gamybai yra reikalinga daugiau koncentruotos šviesos – tai gali būti šviestuvai, įmontuoti po spintelėmis, ar pakabinami šviestuvai virš virtuvės salos. Tuo tarpu skaitymui gali puikiai tikti koreguojamas tikslinis apšvietimas, pvz., staliniai šviestuvai arba pastatomi šviestuvai (toršerai).

Apšvietimo sluoksniavimas

Apšvietimo sluoksniavimas yra įgyvendinamas naudojant skirtingus šviesos šaltinius, tokiu būdu kiekvieną būsto erdvę paverčiant universalesne ir patogesne. Taigi, sluoksniuojant apšvietimą turėtumėte šviestuvus montuoti skirtinguose aukščiuose, pasitelkiant sieninius šviestuvus, pastatomus šviestuvus, pakabinamus ir įleidžiamus vidaus šviestuvus (norėdami apie juos sužinoti daugiau, spauskite čia). Tačiau sluoksniuojant apšvietimą geriausia, kad pakabinami šviestuvai būtų išskirtinio dizaino, tokiu būdu tapdami ne tik pagrindiniu kambario apšvietimo šaltiniu, tačiau ir vienomis svarbiausių interjero detalių.

Apšvietimo kryptis

Tinkamai pasirinkti ir teisingose vietose sumontuoti šviestuvai gali turėti tiesioginės įtakos ir kambarių vizualiniam dydžiui. Tai reiškia, kad apšvietimo pagalba galite pakoreguoti kiekvieno kambario plotą. Pavyzdžiui, pažeme sumontuoti šviestuvai, šviesą skleidžiantys į viršų, gali vizualiai padidinti kambario aukštį, kai tuo tarpu keturiuose kambario kampuose sumontuoti sieniniai šviestuvai gali sukurti didesnės erdvės pojūtį.

Išskirtiniai šviestuvai

Niekuomet nepamirškite, kad šviestuvai yra skirti ne tik apšviesti skirtingas mūsų būsto erdves. Jie taip pat gali ir turi tapti svarbiomis interjero detalėmis. Todėl ieškodami jūsų būstui tinkančių šviestuvų pasidairykite ir išskirtinių dizainų bei neįprastų formų šviestuvų modelių, kurie gali būti panašūs ir į meno kūrinius. Tuomet net ir tais atvejais, kai šviesa bus išjungta, jie tarnaus kaip svarbios interjero detalės, suteikiančios jūsų kambariui daugiau išskirtinumo.

Šviestuvų simetriškumas

Formuodami apšvietimą atminkite, kad šviestuvų simetriškumas gali reikšmingai pakoreguoti jūsų kambarių interjerą. Pavyzdžiui, jei sprendžiate, kokius šviestuvus pasirinkti savo miegamajam ir norėtumėte išsirinkti stalinę lempą, turėtumėte pirkti dvi – po vieną kiekvienoje lovos pusėje. Lygiai tas pats pasakytina ir apie sieninius šviestuvus, kuriais norėtumėte pabrėžti ant sienos pakabintą didelį veidrodį ar meno kūrinį.

Apšvieskite, kad pabrėžtumėte

Sieniniai šviestuvai ir kryptiniai šviestuvai puikiai veikia apšviesdami ir pabrėždami svarbias bei įdomias interjero detales, tokias kaip paveikslai ar kiti meno kūriniai. Tokių apšvietimo sprendimų pagalba galima subtiliai pabrėžti ir knygų lentynas.

Šviestuvai ir naujausios technologijos

Šiandien apšvietimas yra neatsiejamas ir nuo šiuolaikinių technologijų, suteikiančių galimybę ne tik koreguoti apšvietimą, pritaikant jį prie besikeičiančių poreikių ir situacijų, tačiau taip pat padedančių lengviau sutaupyti daugiau elektros energijos, sumažinant karštus ir tausojant aplinką. Todėl formuodami savo būsto vidaus erdvių apšvietimą, pagalvokite apie šviestuvų sistemas, šviesos reguliatorius, LED šviestuvus ir kitus šiuolaikiškus sprendimus.

Rekomenduojame

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu. Projektas įgyvendintas bendromis Europos sąjungos fondų ir „Dzūkijos vandenų“ įmonės lėšomis. Projekto metu pastatyti nauji lietaus nuotekų valymo įrenginiai bei pajungtas naujas paviršinių nuotekų kolektorius. Tokiu […]

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]