Apklausa: karantinas neapribojo lietuvių noro įsigyti būstą

1

Apklausa: karantinas neapribojo lietuvių noro įsigyti būstą

Nors karantinas pristabdė naujų būstų pardavimus, panašu, kad greitu metu ši rinka turėtų bent iš dalies atsitiesti. Kaip rodo „Rinvest“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta gyventojų apklausa, 65 proc. prieš karantiną svarsčiusių įsigyti būstą gyvenimui savo planų nekeis.

Į gatves ir darbus grįžtantys žmonės įsuka Covid-19 pristabdytą Lietuvos ekonomiką. Atvėrus prekybos centrus, restoranus bei gyvenimui palengva grįžtant į įprastas vėžes, atsigauna ir žmonių lūkesčiai, susiję su nekilnojamuoju turtu.

Paklausti, ar pastaruoju metu iki karantino svarstė apie naujo būsto įsigijimą, 35 proc. respondentų nurodė svarstę įsigyti būstą gyvenimui, o 11 proc. – investicijai. 3 proc. nurodė planuojantys įsigyti būstą gyvenimui ir būstą investicijai. 51 proc. žmonių nurodė nesvarstę apie naujo būsto įsigijimą.

Apklausa atskleidė, kad naują būstą gyvenimui ar investicijai dažniau planavo įsigyti jaunesni (23-38 m.) ir daugiau uždirbantys žmonės, kurių mėnesinės pajamos siekia 1001 ir daugiau eurų.

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Rinvest“ plėtros vadovo Edvard Račevskij nuomone, žmonių noras turėti savo būstą dėl karantino niekur nedingo.

„Iki karantino gyvenome tvaraus ekonomikos augimo sąlygomis ir žmonių ilgai ir atsakingai planuoti sprendimai turėti savo būstą taip greitai nepasikeičia. Kovą, balandį matėme rinkos sulėtėjimą, kurį lėmė griežtas karantinas, tačiau jam švelnėjant, atsigauna ir rinka“, – sako E. Račevskij.

Jo nuomone, atsilaikyti prieš ekonominius pokyčius pirkėjams padeda planavimas.

„NT plėtotojai jaučia atsigaunantį susidomėjimą naujais būstais. Dauguma skaičiuoja, kad svetainių lankomumai šiandien yra rekordiniai, o kontaktų skaičiai beveik grįžę į prieškarantininį lygį”, – sako Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas.

Anot jo, daugiausia dėmesio sulaukia ekonominės klasės projektai, kuriuose paprastai perkamas būstas gyvenimui. Aktyvumo sumažėjimas labiausiai jaučiamas tarp ketinančiųjų įsigyti būstą investicijai.

„Tai, kad naujo būsto kainos pas didžiuosius plėtotojus nekrito, nepaliko priežasčių delsti įsigyti būstą savo reikmėms”, – sako jis.

Apklausa parodė, kad 65 proc. ketinančiųjų įsigyti būstą gyvenimui nurodė, kad jų planai nepasikeitė. 35 proc. būsto pirkimo planus atidėjo ateičiai. Savo planų neatsisako 46 proc. ketinančiųjų įsigyti būstą investicijai, o 48 proc. šį pirkinį ketina atidėti.

„Žmonių optimizmas turėtų jo suteikti ir rinkai. Lietuva su pirmąja viruso banga susitvarkė gerai, žmonės grįžta į biurus ir restoranus, atsigauna beveik visi ekonomikos sektoriai. Todėl didžioji dalis planavusių pirkti būstą gyvenimui savo planų neatsisako“, – teigia „Rinvest“ plėtros vadovas.

Apklausą apie karantino poveikį NT rinkai internete atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Joje dalyvavo 400 respondentų, kurių amžius vyravo nuo 23 iki 55 metų. Apklausa vykdyta gegužės 14-20 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Ulijona Bartašiūtė, UAB „Bosanova“

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]