Apklausa: 3 iš 10 gyventojų kasdien dirba iš biuro, o populiariausia veikla po darbo – apsipirkinėjimas

Apklausa: 3 iš 10 gyventojų kasdien dirba iš biuro, o populiariausia veikla po darbo – apsipirkinėjimas

Lietuvos gyventojai labiausiai linkę dirbti iš ofiso arba hibridiniu būdu. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad vos 10 proc. gyventojų dirba vien tik nuotoliniu būdu, iš namų, 12 proc. teigia derinantys darbą iš namų ir biure, o beveik trečdalis (31 proc.) respondentų dirbti kasdien eina į biurą. Likusieji šiuo metu nedirba (24 proc.) arba dirba ne namuose ar biure, o kitoje vietoje (18 proc.).

„Viešojoje erdvėje netylant kalboms apie tai, kad po COVID-19 pandemijos sudėtinga „parsivilioti“ darbuotojus dirbti atgal į biurus, susidaro klaidinga nuomonė, kad kone absoliuti dauguma gyventojų yra pasirinkę nuotolinio darbo formą. Ši apklausa parodė, kad realybė yra kiek kitokia – 42 proc. šalies gyventojų arba nuolat dirba biure, arba hibridiniu būdu. Vadinasi, biurų poreikis, gal kiek ir pakoreguotas pasikeitusių darbo įpročių, vis vien išlieka, ypač didmiesčiuose, kur biure dirba dar daugiau gyventojų“, – komentuoja apklausą inicijavusios NT plėtros bendrovės „Realco“ komercinio NT vystymo vadovė Gintarė Žemaitė.

Daugiausia dirbančių arba vien iš ofiso, arba hibridiniu būdu, yra tarp didmiesčių gyventojų – 50 proc. Tarp kitų miestų ar rajono centrų bei kaimiškųjų vietovių gyventojų tokių yra po maždaug 38 proc.

Svarbi patogi darbo vieta mieste

Apklausa parodė, kad nors didžioji dauguma didmiesčių gyventojų po darbo keliauja namo (85 proc.), nemaža dalis paskiria šį laiką kitoms veikloms. Kone trečdalis (29 proc.) didmiesčiuose gyvenančių apklausos dalyvių nurodė pasibaigus darbo dienai apsipirkinėjantys, 16 proc. teigia einantys pasivaikščioti, po 12 proc. tvarko įvairius reikalus miesto centre arba sportuoja, 10 proc. susitinka su draugais, 7,6 proc. eina į kiną, teatrą, koncertą ar kitaip pramogauja.

Pasak Gintarės Žemaitės, tokie apklausos rezultatai rodo, kad darbuotojams papildomomis pridėtinėmis biuro vertėmis gali tapti jo vieta mieste, patogus susisiekimas su paslaugų teikimo vietomis ar papildomos paslaugos pačiame verslo centre.

„Po darbo dienos užsiimant suplanuotomis veiklomis, ar tai būtų apsipirkimas, ar sportavimas, labai svarbu yra patogumas ir laiko taupymas. Gyventojams išties kur kas patogiau visas reikiamas vietas rasti netoli darbo vietos, kad nereikėtų važiuoti į kitą miesto pusę. Šiuo aspektu beveik visada laimi biurai, esantys centrinėse miesto dalyse, kur koncentruojasi ir įvairios paslaugos, parduotuvės, pramogų vietos, gausu sporto centrų ir galimybių pasivaikščioti. Vietą mieste kaip vieną esminių privalumų akcentuojame ir mūsų vystomo verslo centro „Hero“ projekte sostinės Kalvarijų gatvės pradžioje, centriniame miesto verslo kvartale“, – sako pašnekovė.

2025 m. II ketvirtį planuojamame baigti verslo centre „Hero“ bus 32 tūkst. kv. metrų nuomai skirto biurų ploto, iš kurių 4 tūkst. kv. metrų – viename aukšte. Taip pat numatyta daugiau kaip 400 automobilių parkavimo vietų požeminėje aikštelėje, elektromobilių parkavimo ir įkrovimo vietos, erdvės laikyti dviračius. Verslo centras sieks būti įvertintas sveikųjų biurų WELL sertifikatu bei atitikti kriterijus, būtinus gauti tvarių pastatų vertinimo sistemos sertifikatą BREEAM Excellence.

Verslo centras statomas centriniame Vilniaus verslo kvartale, išsiskiriančiame itin geru susisiekimu tiek viešuoju, tiek privačiu transportu, įskaitant paspirtukus ar dviračius. Netoliese įsikūrę prekybos centrai, restoranai, bankai, viešbučiai, sveikatingumo, grožio ir kitų paslaugų vietos.

Pačiame verslo centre taip pat bus pasiūlytas platus paslaugų spektras, atliepiantis jame dirbančių ir besilankančių poreikius. Planuojama „Hero“ įrengti sveikatingumo centrą, maitinimo vietų, 300 m bėgimo takelį ant pastato stogo, bendro naudojimo darbo ir laisvalaikio erdvių ir kt.

„Spinter tyrimų“ sausio 19-26 d. vykdytoje apklausoje dalyvavo 1008 respondentai nuo 18 iki 65 metų amžiaus. Atsakydami į užduotą klausimą gyventojai galėjo rinktis kelis atsakymus, todėl bendra suma viršija 100 proc.  

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]