Apklausa: 3 iš 10 gyventojų kasdien dirba iš biuro, o populiariausia veikla po darbo – apsipirkinėjimas

Apklausa: 3 iš 10 gyventojų kasdien dirba iš biuro, o populiariausia veikla po darbo – apsipirkinėjimas

Lietuvos gyventojai labiausiai linkę dirbti iš ofiso arba hibridiniu būdu. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad vos 10 proc. gyventojų dirba vien tik nuotoliniu būdu, iš namų, 12 proc. teigia derinantys darbą iš namų ir biure, o beveik trečdalis (31 proc.) respondentų dirbti kasdien eina į biurą. Likusieji šiuo metu nedirba (24 proc.) arba dirba ne namuose ar biure, o kitoje vietoje (18 proc.).

„Viešojoje erdvėje netylant kalboms apie tai, kad po COVID-19 pandemijos sudėtinga „parsivilioti“ darbuotojus dirbti atgal į biurus, susidaro klaidinga nuomonė, kad kone absoliuti dauguma gyventojų yra pasirinkę nuotolinio darbo formą. Ši apklausa parodė, kad realybė yra kiek kitokia – 42 proc. šalies gyventojų arba nuolat dirba biure, arba hibridiniu būdu. Vadinasi, biurų poreikis, gal kiek ir pakoreguotas pasikeitusių darbo įpročių, vis vien išlieka, ypač didmiesčiuose, kur biure dirba dar daugiau gyventojų“, – komentuoja apklausą inicijavusios NT plėtros bendrovės „Realco“ komercinio NT vystymo vadovė Gintarė Žemaitė.

Daugiausia dirbančių arba vien iš ofiso, arba hibridiniu būdu, yra tarp didmiesčių gyventojų – 50 proc. Tarp kitų miestų ar rajono centrų bei kaimiškųjų vietovių gyventojų tokių yra po maždaug 38 proc.

Svarbi patogi darbo vieta mieste

Apklausa parodė, kad nors didžioji dauguma didmiesčių gyventojų po darbo keliauja namo (85 proc.), nemaža dalis paskiria šį laiką kitoms veikloms. Kone trečdalis (29 proc.) didmiesčiuose gyvenančių apklausos dalyvių nurodė pasibaigus darbo dienai apsipirkinėjantys, 16 proc. teigia einantys pasivaikščioti, po 12 proc. tvarko įvairius reikalus miesto centre arba sportuoja, 10 proc. susitinka su draugais, 7,6 proc. eina į kiną, teatrą, koncertą ar kitaip pramogauja.

Pasak Gintarės Žemaitės, tokie apklausos rezultatai rodo, kad darbuotojams papildomomis pridėtinėmis biuro vertėmis gali tapti jo vieta mieste, patogus susisiekimas su paslaugų teikimo vietomis ar papildomos paslaugos pačiame verslo centre.

„Po darbo dienos užsiimant suplanuotomis veiklomis, ar tai būtų apsipirkimas, ar sportavimas, labai svarbu yra patogumas ir laiko taupymas. Gyventojams išties kur kas patogiau visas reikiamas vietas rasti netoli darbo vietos, kad nereikėtų važiuoti į kitą miesto pusę. Šiuo aspektu beveik visada laimi biurai, esantys centrinėse miesto dalyse, kur koncentruojasi ir įvairios paslaugos, parduotuvės, pramogų vietos, gausu sporto centrų ir galimybių pasivaikščioti. Vietą mieste kaip vieną esminių privalumų akcentuojame ir mūsų vystomo verslo centro „Hero“ projekte sostinės Kalvarijų gatvės pradžioje, centriniame miesto verslo kvartale“, – sako pašnekovė.

2025 m. II ketvirtį planuojamame baigti verslo centre „Hero“ bus 32 tūkst. kv. metrų nuomai skirto biurų ploto, iš kurių 4 tūkst. kv. metrų – viename aukšte. Taip pat numatyta daugiau kaip 400 automobilių parkavimo vietų požeminėje aikštelėje, elektromobilių parkavimo ir įkrovimo vietos, erdvės laikyti dviračius. Verslo centras sieks būti įvertintas sveikųjų biurų WELL sertifikatu bei atitikti kriterijus, būtinus gauti tvarių pastatų vertinimo sistemos sertifikatą BREEAM Excellence.

Verslo centras statomas centriniame Vilniaus verslo kvartale, išsiskiriančiame itin geru susisiekimu tiek viešuoju, tiek privačiu transportu, įskaitant paspirtukus ar dviračius. Netoliese įsikūrę prekybos centrai, restoranai, bankai, viešbučiai, sveikatingumo, grožio ir kitų paslaugų vietos.

Pačiame verslo centre taip pat bus pasiūlytas platus paslaugų spektras, atliepiantis jame dirbančių ir besilankančių poreikius. Planuojama „Hero“ įrengti sveikatingumo centrą, maitinimo vietų, 300 m bėgimo takelį ant pastato stogo, bendro naudojimo darbo ir laisvalaikio erdvių ir kt.

„Spinter tyrimų“ sausio 19-26 d. vykdytoje apklausoje dalyvavo 1008 respondentai nuo 18 iki 65 metų amžiaus. Atsakydami į užduotą klausimą gyventojai galėjo rinktis kelis atsakymus, todėl bendra suma viršija 100 proc.  

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip efektyviai sumažinti oro kondicionierių elektros suvartojimą, termometro stulpeliui šokus į viršų?

Kaip efektyviai sumažinti oro kondicionierių elektros suvartojimą, termometro stulpeliui šokus į viršų?

Saulėta ir šiluma lepinanti liepa – tai ne tik metas maudynėms ir vasaros poilsiui, bet ir tas mėnuo, kai mūsų elektros sąskaitos dažniausiai išauga dėl intensyvaus oro kondicionierių naudojimo. Norint namuose nesikankinti alinančiame karštyje, bet ir nebraukti šalto prakaito lašų išvydus sąskaitas už elektrą, verta pasitelkti keletą eksperto pateikiamų praktinių patarimų, kaip padidinti oro kondicionierių […]


„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių kvartalas Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą. Kelias, vedantis iš Palangos miesto į Kunigiškių gyvenamąjį rajoną, kurorto gyventojus ir svečius jau pasitinka gerokai atsinaujinęs. Iki remonto jo būklė […]


Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Imti paskolą nuosavam būstui įsigyti Lietuvoje linkę tiek sutuoktiniai, tiek ir nesusituokusios poros. Kuo skiriasi nekilnojamojo turto įsigijimo su būsto paskola procesas jau susituokus, tik planuojant tai daryti ar tokių ketinimų visai neturint, atsako „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Paskolai gauti žiedas nereikalingas Įsigyti bendrą būstą dažnai nusprendžia vienas kitam įsipareigoję, bet vestuvių […]


UAB Maspro  ieško projektų pradinių autorių

UAB Maspro ieško projektų pradinių autorių

UAB “Maspro” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (darželio), Taikos g. 99, Vilniuje rekonstravimo projektas (parengtas apie 1975-1985 metus); Mokslo paskirties pastato (7.11) Žemaitės g. 37, Telšiuose, kapitalinio remonto projektas (Telšių Germanto progimnazija); Mokslo paskirties pastato (7.11) Sedos g. 29, Telšiuose, […]


IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

UAB “Aplan” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (Unik.Nr.1096-0035-0016) T. Kosciuškos g.11, Vilniuje, atnaujinimo (modernizavimo) projektas;  Trakų kultūros rūmų – kultūros paskirties pastato (Unik. Nr. 7998-5000-2018) Vytauto g. 69, Trakuose, rekonstravimo projektas; Vandens uostų paskirties (8.5) statinio ir kitos paskirties (7.22) […]


Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

2024 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai) Seimas priėmė naująjį Kibernetinio saugumo įstatymą, į kurį perkeliama Europos Sąjungos Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva. Joje numatytos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui ES valstybėse narėse didinti. Kaip anksčiau yra minėjęs krašto apsaugos ministras Laurynas […]