Apdailos prekių įsigijimo įpročius koreguoja ir pandemija, ir dinamiška NT rinka

1

Apdailos prekių įsigijimo įpročius koreguoja ir pandemija, ir dinamiška NT rinka

Per pandemiją smukę apdailos prekių pardavimai pamažu grįžta į buvusį lygį – ilgesnį laiką praleidę namuose, gyventojai suskubo atnaujinti savo būstą ar įsigyti naują. Prekybininkų teigimu, kai kuriuose apdailos segmentuose svyravimai buvo ypač drastiški: pavyzdžiui, sparčiai augę plytelių pardavimai pandeminiu laikotarpiu smuko ir 50 proc. Šiandien nuotaikos dvejopos, mat prekybą sunkina trikdžiai tiekimo grandinėje, bet vilties teikia kaip niekad gyvybinga nekilnojamo turto (NT) rinka.

Susiklosčiusi sudėtinga situacija ne visus apdailos prekių segmentus palietė vienodai. Namų apdailos centrą „Unideco“ valdančios komercinio NT valdymo ir plėtros įmonės „MC grupė“ vadovas Audrius Mockus pasakoja, kad pandemija itin sėkmingai pasinaudojo grindų pardavėjai, o štai plytelių pardavėjams prekybos ribojimai smogė itin stipriai.

„Dėl plytelių pardavimo specifikos, šių prekių įsigijimas internetu pandemijos įkarštyje užvėrus fizinių parduotuvių duris buvo sunkiai įmanomas. Jei prieš pandemiją šis apdailos segmentas augo 20-30 proc., tai per karantiną dalies prekybininkų apyvarta smuko perpus“, – pasakoja „MC Grupė“ vadovas.

Prekybai sugrįžus į įprastą ritmą ir panaikinus didžiąją dalį ribojimų, stebimas plytelių segmento atsigavimas, o jų pardavimai vidutiniškai auga 10 proc. kiekvieną mėnesį. „Unideco“ namų apdailos centre jos sudaro maždaug penktadalį pasiūlos – tai vienas didžiausių segmentų kartu su santechnikos ir vonios įranga bei grindimis. Asortimentą dar labiau išplėtė duris centre spalio pabaigoje atvėrusi „viskasplytelems.lt“ parduotuvė.

„Naujasis nuomininkas – žinomas ir vertinamas žaidėjas apdailos prekių segmente, tad itin džiaugiamės jo prisijungimu. Be centre jau prieinamos plytelių gausos, šioje parduotuvėje bus galima rasti didelę įvairovę statybinių medžiagų ir įrankių jų klojimui ar apdailai“, – sako A. Mockus.

Poreikius augina ir situacija būsto rinkoje

Mockus pasakoja, kad per karantinus vieną didžiausių pardavimų bumų išgyveno ir lengvai keičiamos interjero prekės.

„Po pirmojo karantino stipriai išaugo kilimų, užuolaidų, žaliuzių, tapetų, smulkaus dekoro, namų tekstilės ir kitų lengvai keičiamų dekoro elementų pardavimai. Šio segmento apyvarta augo kone 40 proc., o dalis prekybininkų fiksavo ir 55 proc. didesnę apyvartą. Žmonės panoro atnaujinti namus keisdami smulkias detales ir per daug neinvestuodami į pilno masto remontą“, – sako „Unideco“ valdančios įmonės vadovas.

Visgi, pastarąjį ketvirtį į klientų pirkinių sąrašus grįžta ir „sunkioji“ apdaila – santechnikos prekės, grindų danga, vonios įranga ar jau minėtos plytelės. Anot A. Mockaus, tai gali būti susiję su pokyčiais NT rinkoje: sandorių skaičiui siekiant rekordą, atsiranda vis daugiau naujų butų, kuriems reikalinga pilna apdaila. 

Keičiasi klientų elgsena: dažniau atlieka „namų darbus“

Jei anksčiau klientų apsipirkimas interjero ir apdailos centre buvo labiau impulsinis, šiandien tipinį pirkėją galima apibūdinti kaip planuotoją. A. Mockaus teigimu, pandemija išmokė klientus atidžiau planuoti apsilankymus prekybos centre, ieškoti informacijos internete, lyginti kainas. Padaugėjo ir skambučių bei užklausų telefonu.

„Geriausiai kintantį kliento profilį atspindi jų srauto pasiskirstymas skirtingomis savaitės dienomis. Anksčiau šeštadieniais pirkėjų skaičius išaugdavo trečdaliu, o dabar pirkėjai tolygiai lankosi kiekvieną dieną – tai leidžia daryti prielaidą, kad į fizinę prekybos vietą dažniau atvyksta tikslinis, „namų darbus“ atlikęs klientas“, – pasikeitusius pirkėjų įpročius apibūdina A. Mockus.

Pranešimą paskelbė: Karina Bernadickaitė, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

„Citus“ analitikai: Vilniuje – štilis ir grėsmė, kad kainos kils sparčiau

„Citus“ analitikai: Vilniuje – štilis ir grėsmė, kad kainos kils sparčiau

Priešpaskutinis metų mėnuo buvo labai panašus į ankstesnius tris: lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujų būtų ir kotedžų, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633 buvo liepą, tiesa, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ar […]

„Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų portfelį papildė naujas pirkinys – prekybos centras „Alfa“ Rygoje

„Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų portfelį papildė naujas pirkinys – prekybos centras „Alfa“ Rygoje

Prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ baigė vieno didžiausių prekybos centrų Rygoje – „Alfa“ įsigijimą. Latvijos sostinėje įsikūrusio prekybos centro pirkimo-pardavimo sandoris užbaigtas lapkričio 30 d., įsigyjant 100 proc. „Alfa“ centrą valdančios įmonės SIA „Delta property“ akcijų. „Prekybos ir pramogų centrų plėtra pandemijos metu yra iššūkis, […]

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys. Sostinės Pilaitės rajonas yra tarp populiariausių, kuriame Vilniaus gyventojai noriai perka būstus. Vystytojai čia daugiausiai parduoda butus, kurių plotas 44-58 kvadratai. Tokie […]

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol […]

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas  paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Kultūros infrastruktūros centras (KIC) gali pasidžiaugti dar vienu sutvarkytu paveldo objektu, esančiu Šilutėje – Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų kompleksui priklausantis Našlaičių globos namų pastatas, esantis miesto istorinėje dalyje, jau kuris laikas traukė praeivių žvilgsnius apgriuvusiomis, aptrupėjusiomis […]

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Jei nepažįstate nė vieno, kuris mėgautųsi paklodžių lyginimu ar medituotų džiaustydamas drabužius, nieko nuostabaus. Neseniai atliktame tyrime paaiškėjo, jog daugybė lietuvių šių iš pažiūros paprastų užduočių negali pakęsti. Instagramo paskyros „Susitvarkyk“ autorė Toma Šokelė kadaise ir pati dalies jų kratėsi, tačiau ilgainiui atrado esminę nemeilės priežastį. Kokia ji ir kokias visiems praversiančias rūpinimosi skalbiniais taisykles […]