Almantas Stankūnas reikalauja nutraukti koncesijos sutartį dėl Nacionalinio stadiono

Almantas Stankūnas reikalauja nutraukti koncesijos sutartį dėl Nacionalinio stadiono

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.

  1. Stankūnas taip pat primena, kad iki šiol nėra pateikta jo sausio 3 dieną pareikalauta informacija apie Nacionalinio stadiono koncesininko „BaltCap“ fondo finansinę padėtį ir galimybes įvykdyti koncesininko įsipareigojimus Vilniaus miesto savivaldybei (VMS).

„Kyla klausimas, ar planuojami koncesijos sutarties pakeitimai, perleidžiant sutarties vykdymą kitai įmonei ir keičiant objekto charakteristikas, yra teisėti ir galimi nevykdant naujo viešojo pirkimo ir negaunant naujo statybas leidžiančio dokumento. Reikalauju pateikti sprendimo dėl esamos koncesijos sutarties tęsimo palyginimą su alternatyviu sprendimu, kai VMS vienašališkai nutraukia koncesijos sutartį dėl Koncesininko kaltės ir tęsia projekto įgyvendinimą įprastu rangos darbų pirkimo būdu, o darbų vykdymą iš dalies finansuoja dabar veikiančio Koncesininko išduota sutarties įvykdymo garantija ir VMS priteistomis netesybomis iš Koncesininko“, – teigia Almantas Stankūnas.

Vilniaus miesto tarybos nario teigimu, vis akivaizdžiau, kad VMS administracijos siūlymai indeksuoti sutarties kainą ir nukelti statybų pabaigimo datą nėra pagrįsti teisėtais Koncesininko reikalavimais ir yra esminiai sutarties pakeitimai.

„Todėl VMS turi pasirinkti mokesčių mokėtojams naudingiausią sprendimą, kuris, mano įsitikinimu, būtų sutarties nutraukimas dėl Koncesininko kaltės ir Nacionalinio stadiono projekto įgyvendinimas etapais, perkant statybos darbus pagal įprastą praktiką. Jeigu Vilniaus meras siūlys tęsti esamą koncesijos sutartį, indeksuojant jos kainą ir nukeliant statybos pabaigimo datą, kelsiu klausimą dėl asmeninės politikos atsakomybės už visuomenei padarytą žalą,“ – aiškina A. Stankūnas.

Primename, kad bendra Nacionalinio stadiono statybų vertė su finansavimo dalimi yra 156 mln. eurų, o bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. Eurų.

Nacionalinis susivienijimas dar 2021 metais paskelbtame teisiniame sutarties vertinime rašė, kad yra didžiulė stadiono statybos darbų išbrangimo rizika, o pati sutartis ydinga ir neatitinka viešojo intereso. Vertinime nurodyti nuogąstavimai pildosi ir kyla įtarimų, kad projekto kainą galimai siekiama padidinti neteisėtu būdu.

Pranešimą paskelbė: Arnas Simutis , Nacionalinis Susivienijimas

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]


Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]


Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]


„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]


Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Generalinė statybų rangovė UAB „RNDV Statyba“ audituotais duomenimis pernai pajamas išaugino 64 proc. iki 18,9 mln. eurų. Įmonės vadovas Rolandas Kasperavičius sako, jog dėl susiklosčiusių ekonominių aplinkybių investicijos į statybas pasirenkamos išrankiai, o atsiperkamumo potencialą vis dar išlaiko aukščiausios kokybės, paklausos neprarandantys, patrauklūs gyvenamosios ir pramonės statybos objektai. „Nors praėjusiais metais mūsų pajamos augo net […]


Prieš ilgąjį savaitgalį –  patarimai kepsninių entuziastams

Prieš ilgąjį savaitgalį – patarimai kepsninių entuziastams

Planuojant savaitgalio išvyką ar atostogas su šeima bei draugais tenka nemažai rūpesčių. Retas kuris pasirūpina ne tik užkandžiais, gėrimais ir muzika, bet ir pirmosios pagalbos priemonėmis. Deja, draudimo bendrovės „If“ duomenys rodo, kad planuojant išvykas ar pasibuvimus lauke derėtų pasirūpinti ne tik pleistrais ar būtiniausiais vaistais, bet ir priešgaisriniu gesintuvu.   Gaisras gali įsiliepsnoti net […]